Βαλένθια-Αταλάντα

21:27
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση στο "Μεστάγια" ανάμεσα στη Βαλένθια και την Αταλάντα για τους "16" του Champions League by Γιώργος Σπανομανώλης
21:28
Σίγουρα, οι Μπεργκαμάσκι έχουν το προβάδισμα πρόκρισης μετά το 4-1 του πρώτου ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
21:29
Το παιχνίδι διεξάγεται χωρίς κόσμο, μετά την απόφαση να ληθφούν μέτρα προφύλαξης για την έξαρση του κορωνοϊού by Γιώργος Σπανομανώλης
21:30
Πάντως, χιλιάδες οπαδοί των "νυχτερίδων" βρέθηκαν έξω από το Μεστάγια για να υποδεχθούν την αποστολή της ομάδας τους. Διαβάστε περισσότερα εδώ. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:34
Μόλις τέσσερις ομάδες στο παρελθόν έχουν καταφέρει να προκριθούν μετά το πρώτο ματς και ενώ είχαν δεχθεί τρία ή περισσότερα γκολ. Η Λίβερπουλ (0-3, 4-0 με Μπαρτσελόνα 2018/19), η Λα Κορούνια (4-1, 4-0 με Μίλαν 2003/04), η Ρόμα (4-1, 3-0 με Μπαρτσελόνα 2017/18) και η Μπαρτσελόνα (4-0, 6-1 με Παρί 2016/17) by Γιώργος Σπανομανώλης
21:34
Δεν είναι σπάνιο, αλλά είναι άθλος για την ισπανική ομάδα. Ειδικά χωρίς τον κόσμο της. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:35
Πάμε να δούμε τώρα τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
21:35
Βαλένθια (Θελάδες): Σίλεσεν, Κοντόγκμπια, Γκαγιά, Ντιακαμπί, Σολέρ, Παρέχο, Βας, Φεράν, Κοκλέν, Ροντρίγκο, Γκαμεϊρό by Γιώργος Σπανομανώλης
21:36
Αταλάντα (Γκασπερίνι): Σπορτιέλο, Τζιμσίτι, Καλντάρα, Παλομίνο, Χατέμποερ, Ντε Ρούν, Φρέουλερ, Γκοσένς, Πάσαλιτς, Γκόμες, Ίλισιτς by Γιώργος Σπανομανώλης
21:36
21:36
21:39
Σέντρα στο ματς στις 22.00. Τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 2 by Γιώργος Σπανομανώλης
21:48
Η Αταλάντα φλερτάρει με μια ιστορική πρόκριση στην οκτάδα, αφού θα είναι η πρώτη νεοφώτιστη μετά τη Λέστερ που θα πετύχει κάτι αντίστοιχο by Γιώργος Σπανομανώλης
21:49
Όπως είδατε, βασικός για τους Μπεργκαμάσκι κάτω από τα δοκάρια ξεκινάει ο Σπορτιέλο, αφού ο Γκολίνι αντιμετωπίζει μυϊκό τραυματισμό by Γιώργος Σπανομανώλης
21:55
Την ίδια ώρα διεξάγεται το Λειψία-Τότεναμ με 45.000 κόσμου να βρίσκεται στις εξέδρες. Δείτε το Live εδώ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:57
Και τώρα ο ύμνος του Champions League by Γιώργος Σπανομανώλης
22:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση by Γιώργος Σπανομανώλης
22:02
2' Πέναλτι για την Αταλάντα: Ο Ίλισιτς ανατράπηκε στην περιοχή από τον Ντιακαμπί και ο διαιτητής δείχνει αμέσως την άσπρη βούλα by Γιώργος Σπανομανώλης
22:03
3' Γκοολλλλ για την Αταλάντα 1-0: Ο Σλοβένος εκτέλεσε ο ίδιος το πέναλτι που κέρδισε, νικάει τον Σίλεσεν και δίνει προβάδισμα στους Μπεργκαμάσκι by Γιώργος Σπανομανώλης
22:04
Ήταν βουνό για την Βαλένθια, με το γκολ που δέχθηκε με το καλημέρα καλείται να πραγματοποιήσει... άθλο! by Γιώργος Σπανομανώλης
22:07
Θέλει πλέον τέσσερα γκολ να στείλει το ματς στην παράταση η Βαλένθια by Γιώργος Σπανομανώλης
22:09
9' Σουτ του Ροντρίγκο με δύναμη, διώχνει ο Σπορτιέλο by Γιώργος Σπανομανώλης
22:10
Πάντως είναι τρομερά άχαρο που δεν υπάρχουν θεατές στο "Μεστάγια" by Γιώργος Σπανομανώλης
22:14
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκαπεντάλεπτο στο "Μεστάγια". Η Αταλάντα πήρε αυτό που ήθελε μόλις στο 3ο λεπτό, με τον ρυθμό από τότε να έχει πέσει. Χωρίς φάσεις το ματς μπροστά στις δύο εστίες. by Γιώργος Σπανομανώλης
22:18
Προσπαθεί να ανέβει και να απειλήσει η Βαλένθια, αλλά η ομάδα του Γκασπερίνι έχει διαβάσει εξαιρετικά το ματς τακτικά by Γιώργος Σπανομανώλης
22:19
19' Κόρνερ για τη Βαλένθια, το πρώτο στο ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
22:21
21' Γκοοοολλλ η Βαλένθια 1-1: Κάθετη του Βας στον Γκαμεϊρό, εκείνος νικάει τον Σπορτιέλο και ισοφαρίζει by Γιώργος Σπανομανώλης
22:25
25' Κόρνερ για την Αταλάντα, κεφαλιά του Πάσαλιτς άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:25
Κυνηγάει το θαύμα η Βαλένθια που ψάχνει ακόμα τρία γκολ για την παράταση by Γιώργος Σπανομανώλης
22:27
27' Τελική για την Αταλάντα: Έκλεψε ο Πάσαλιτς, άφησε στον Γκόμες που έκανε την λόμπα έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε εκτός by Γιώργος Σπανομανώλης
22:29
22:29
Το πέναλτι του Ίλισιτς στο άδειο "Μεστάγια" by Γιώργος Σπανομανώλης
22:30
30' Σουτ του Μορένο η μπάλα ψηλά by Γιώργος Σπανομανώλης
22:34
33' Κίτρινη στον Κοκλέν by Γιώργος Σπανομανώλης
22:35
Μετά το γκολ της ισοφάρισης η Βαλένθια πιέζει για ένα δεύτερο τέρμα πριν βγει το 45λεπτο by Γιώργος Σπανομανώλης
22:41
41' Υπάρχει VAR γιατί η Αταλάντα ζητάει πέναλτι νωρίτερα σε χέρι του Ντιακαμπί by Γιώργος Σπανομανώλης
22:41
Θα το δει ο διαιτητής! by Γιώργος Σπανομανώλης
22:41
Υπάρχει χέρι πάντως από τον Ντιακαμπί by Γιώργος Σπανομανώλης
22:42
42' Νέο πέναλτι για την Αταλάντα: Και πάλι το κάνει ο Ντιακαμπί by Γιώργος Σπανομανώλης
22:43
43' Γκοοοοολλλ για την Αταλάντα 2-1: Ο Ίλισιτς και πάλι από την άσπρη βούλα νικάει τον Σϊλεσεν για δεύτερη φορά στο ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
22:45
Πλέον τελειώνει το όποιο σενάριο για παράταση by Γιώργος Σπανομανώλης
22:45
Σίγουρα μοιραίος ο Ντιακαμπί που έχει κάνει δύο πέναλτι στο ματς. Ανατροπή του Ίλισιτς στο 2' και χέρι στο 42'! by Γιώργος Σπανομανώλης
22:50
Μετά από δύο πέναλτι (!) του Ντιακαμπί, η Αταλάντα έχει πετύχει δύο γκολ στο "Μεστάγια" και είναι έτοιμη για μια τεράστια πρόκριση. Το γρήγορο γκολ των Μπεργκαμάσκι στο 2ο λεπτό έκανε ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα για τη Βαλένθια. Η ομάδα του Θελάδες προσπάθησε, έβγαλε αντίδραση και ισοφάρισε με τον Γκαμεϊρό, αλλά ο μοιραίος Γαλλος αμυντικός έκανε πάλι δώρο στους Ιταλούς. Παράταση δεν υπάρχει πλεόν εννοείται, ενώ οι "νυχτερίδες" θέλουν πέντε γκολ για να περάσουν. Αν ήταν άθλος στο ξεκίνημα, τώρα μιλάμε για... θαύμα! by Γιώργος Σπανομανώλης
23:01
23:03
Εκτός ο μοιραίος Ντιακαμπί που αποχώρησε κλαμένος στο ημίχρονο, μέσα ο Γκέδες by Γιώργος Σπανομανώλης
23:04
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:07
49' Ευκαιρία για τη Βαλένθια: Σέντρα του Μορένο, κεφαλιά του Τόρες μπλοκάρει ο Μοριέλο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:08
50' Δοκάρι για την Αταλάντα: Σουτ του Φρόιλερ έξω από την περιοχή τραντάζει το οριζόντιο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:09
51' Γκοοοολλλ για τη Βαλένθια 2-2: Σέντρα του Φεράν Τόρες, ο Γκαμεϊρό χτυπάει ξανά και με κεφαλιά από κοντά ισοφαρίζει by Γιώργος Σπανομανώλης
23:13
55' Γύρισμα του Γκαμεϊρό από δύσκολη θέση η μπάλα άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:16
58' Φάουλ για την Αταλάντα σε καλό σημείο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:22
64' Κίτρινη στον Βας by Γιώργος Σπανομανώλης
23:26
67' Γκοοοοολλλλλ η Βαλένθια 3-2: Φανταστική μπαλιά του Παρέχο στην πλάτη της άμυνας, ο Φεράν Τόρες κρεμάει τον Σπορτιέλο και δίνει προβάδισμα στην Βαλένθια by Γιώργος Σπανομανώλης
23:28
70' Ευκαιρία για την Αταλάντα: Σουτ του Ζαπάτα, εντυπωσιακά ο Σίλεσεν by Γιώργος Σπανομανώλης
23:29
71' Γκοοοολλλ η Αταλάντα 3-3: Έφυγαν στην κόντρα οι Μπεργκαμάσκι, ο Ζαπάτα έστρωσε στον Ίλισιτς, εκείνος εκτέλεσε και με χατ-τρικ έγραψε το 3-3 by Γιώργος Σπανομανώλης
23:32
74' Μέσα ο Τσέρισεφ, έξω ο Κοκλέν by Γιώργος Σπανομανώλης
23:36
78' Έξω ο Γκόμες, μέσα ο Μαλινόφσκι by Γιώργος Σπανομανώλης
23:37
79' Μέσα ο Φλορέντσι, έξω ο Ροντρίγο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:39
80' Σουτ του Γκαγιά. Δεν είναι καλό για να απειλήσει τον τερματοφύλακα της ιταλικής ομάδας. by www.sport-fm.gr
23:40
23:41
Ο Ίλιτσιτς σκοράρει για την Αταλάντα με ένα τεχνικό σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή. Έτσι η ιταλική ομάδα προηγείται 4-3 στο Μεστάγια. by www.sport-fm.gr
23:46
23:49
23:50
90+1 Μεγάλη ευκαιρία για την Βαλένθια. Ο Γκαμεϊρό δεν μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr