Αϊντχόφεν-Ολυμπιακός

20:56
Καλησπέρα σε όλους και όλες. Μεγάλη ευρωπαϊκή βραδιά απόψε για τον Ολυμπιακό. by Γιώργος Σπανομανώλης
20:56
Στην Ολλανδία κόντρα στην PSV καλείται να υπερασπιστεί το υπέρ του 4-2 του πρώτου αγώνα για να σφραγίσει το εισιτήριο για τους 16 του Europa League by Γιώργος Σπανομανώλης
20:57
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση που ξεκινάει στις 22.00 by Γιώργος Σπανομανώλης
21:00
Ο καιρός στην Ολλανδία έχει χαλάσει. Μάλλον το ματς θα διεξαχθεί με βροχή by Γιώργος Σπανομανώλης
21:15
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
21:15
Ολυμπιακός (Μαρτίνς): Σα - Λαλά, Μπα, Σεμέδο και Ρέαμπτσιουκ - Μπουχαλάκης, Καμαρά και Εμβιλά - Βαλμπουενά, Μπρούμα, Ελ Αραμπί. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:16
PSV (Σμιντ): Εμβογκό - Τέζε, Μποσκάγλι, Βλεργκέβερ - Ντάμφρις, Ροσάριο, Γκέτσε, Τόμας, Μαξ - Ζάχαβι, Μάλεν. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:16
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Καραργύρης, Τζολάκης, Φορτούνης, Χασάν, Ανδρούτσος, Σωκράτης Παπασταθόπουλος, Μασούρας, Ντρέγκερ, Χολέμπας, Σουρλής και Ραντζέλοβιτς. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:17
Στον πάγκο της PSV: Ούνερσταλ, Μίλερ, Μπαουμγκάρτλ, Ιχατάρεν, Φέιν, Φαν Γκίνκελ, Γκουτιέρες, Μάουρο Ζούνιορ, Πιρόε και Βέρτεσεν by Γιώργος Σπανομανώλης
21:27
Γεια σας και από εμένα! Ο Ολυμπιακός έχει μπροστά του ένα 90λεπτο για να κάνει τη δουλειά του, να υπερασπιστεί το 4-2 του πρώτου αγώνα και να πάρει το εισιτήριο για τους "16". Βλέπουμε τον Ρότζερ Σμιντ να φεύγει από την προσφυλή του συνήθεια και να αλλάζει το 4-2-2 που χρησιμοποεί πάντα, κάτι που σημαίνει πως με το 3-5-2 (ίσως και 3-3-4) των Ολλανδών ο Ολυμπιακός θα βρει χώρους για να χτυπήσει. Σημαντικό οι Πειραιώτες να χτυπήσουν στις φάσεις που θα τους παρουσιαστούν, ώστε να μην αγχωθούν αλλά ούτε και να παρασυρθούν από το ρυθμό του αντιπάλου. by Γιώργος Τσανάκας
21:28
Πάμε να δούμε και το γράφημα της ενδεκάδας όπως μας το δίνει ο Ολυμπιακός by Γιώργος Σπανομανώλης
21:28
21:29
Εν τω μεταξύ οι παίκτες του Ολυμπιακού βγαίνουν για ζέσταμα:
21:34
Διαιτητής της συντάντησης ο Τουρπέν με βοηθούς τους συμπατριώτες του, Νικολά Ντανό και Σιρίλ Γκρινγκόρ, ενώ τέταρτος θα είναι ο Φρανκ Σνάιντερ. Στο VAR ο Ζερόμ Μπρισάρ και AVAR ο Ντελαζό Βιλί. by Γιώργος Σπανομανώλης
21:42
Το καθιερωμένο κορόιδο και ενώ απομένει ένα τέταρτο περίπου για τη σέντρα:
21:43
21:52
Όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα της αναμέτρησης. Ξεκινάει σε λιγότερο από δέκα λεπτά το ματς! by Γιώργος Σπανομανώλης
22:02
1' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Ολυμπιακό by Γιώργος Σπανομανώλης
22:05
3' Κίτρινη στον Μαξ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:06
Συμπληρώθηκε το πρώτο πεντάλεπτο, ο Ολυμπιακός πατάει καλά by Γιώργος Σπανομανώλης
22:06
6' Μπαλιά του Καμαρά για τον Ελ Αραμπί, μαζεύει ο Εμβογκό by Γιώργος Σπανομανώλης
22:12
10' Τεράστια ευκαιρία η Αίντχόφεν: Αντεπίθεση, κάθετη στον Μαλέν γυρνάει στον Ζάχαβι που τη στέλνει άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:13
Βέβαια ο Μάλεν ήταν εκτεθειμένος by Γιώργος Σπανομανώλης
22:14
13' Πατάει περιοχή με τον Τόμας η PSV η μπάλα άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:16
15' Ευκαιρία ο Ολυμπιακός: Σέντρα του Μπρούμα, κεφαλιά του Ελ Αραμπί η μπάλα λίγο άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:18
Καλό το ξεκίνημα του Ολυμπιακού στο παιχνίδι. Οι Πειραιώτες παίζουν από τη δεξιά πλευρά, τη φορτώνουν με τους Λαλά, Βαλμπουενά αλλά και τον Καμαρά που τραβιέται συχνά από εκεί. Ωστόσο, πρέπει να προσέξουν καθώς το γήπεδο είναι βρεγμένο, η μπάλα αποκτά μεγάλη ταχύτητα και μπορούν να το εκμεταλλευτούν οι γηπεδούχοι με την γρήγορη μεσοεπιθετική τους γραμμή, όπως πήγε να συμβεί και στο 10ο λεπτό (αν και ο Μάλεν φάνηκε να είναι λίγο πιο μπροστά). Κλασική φάση Ελ Αραμπί αυτή στο 15΄, λίγο έλειψε το 0-1. by Γιώργος Τσανάκας
22:22
20' Ευκαιρία η PSV: Ο Μάλεν ήταν απέναντι από τον Σα, αλλά ο Μπα ήρθε από πίσω και έσωσε με κόψιμο by Γιώργος Σπανομανώλης
22:23
Η PSV έχει ανέβει, πιέζει τον Ολυμπιακό και πατάει περισσότερο περιοχή by Γιώργος Σπανομανώλης
22:24
23' ΓΚΟΛ η PSV 1-0 με τον Ζάχαβι by Γιώργος Σπανομανώλης
22:24
Μετά από κόρνερ η άμυνα του Ολυμπιακού δεν αντιδρά σωστά, κεφαλιά του Ζαχάβι, λάθος ο Σα μπροστά οι Ολλανδοί by Γιώργος Σπανομανώλης
22:27
Ο Σα είναι ντεφορμέ το τελευταίο διάστημα και αυτό είναι φανερό, ωστόσο δεν επιτρέπεται ο Ολυμπιακός να τρώει φάσεις από στατικές μπάλες! Δεν δέχεται σε σετ παιχνίδι και με την μπάλα στο έδαφος που είναι αυτό που βολεύει την Αϊντχόφεν και δέχεται γκολ από στατική φάση και με τον Ζάχαβι να πηδάει αμαρκάριστος στην καρδιά της άμυνάς του... Βάζει δύσκολα μόνος του στον εαυτό του ο Ολυμπιακός στην Ολλανδία! by Γιώργος Τσανάκας
22:27
Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω γιατί ο Ολυμπιακός συνεχίζει να επιλέγει να μαρκάρει έτσι στις στημένες μπάλες. Το πληρώνει πάλι by Γιώργος Σπανομανώλης
22:32
31' Σέντρα του Μαξ στην περιοχή, μπλοκάρει προ του Μάλεν ο Σα by Γιώργος Σπανομανώλης
22:33
32' Ευκαιρία ο Ολυμπιακός: Γύρισμα του Καμαρά, σουτ του Μπρούμα έξω από την περιοχή λίγο άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:37
22:40
Ο Ολυμπιακός πρέπει να εκμεταλλευτεί το γεγονός πως η Αϊντχόφεν παίζει με ψηλά την άμυνα! Βέβαια, το γεγονός πως οι αποστάσεις που έχει στις γραμμές της της επιτρέπουν να έχει γρήγορο transition, ωστόσο κυρίως από τα άκρα έχει μεγάλα κενά... by Γιώργος Τσανάκας
22:45
44' ΓΚΟΛ η PSV 2-0 με τον Ζάχαβι by Γιώργος Σπανομανώλης
22:46
Καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Ζάχαβι, στο παραθυράκι του Σα που δεν μπορεί να αντιδράσει by Γιώργος Σπανομανώλης
22:47
ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Αϊντχόφεν-Ολυμπιακός 2-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
22:48
Ο Ολυμπιακός έχει πολλά προβλήματα. Αρχικά δεν μπορεί να κρατήσει μπάλες, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να έχουν αρκετό χρόνο την κυκλοφορία. Από εκεί και πέρα είναι εμφανές το πρόβλημα πίσω, με τους δύο μπακ να έχουν αρκετά προβλήματα κυρίως με τον Μάλεν και τον Ζάχαβι. Βαλμπουενά και Μπρούμα δεν βοηθούν ανασταλτικά, με αποτέλεσμα η PSV να βγαίνει με παίκτες παραπάνω μπροστά. Ο Μαρτίνς έχει πολλά να διορθώσει... by Γιώργος Σπανομανώλης
22:50
Δεν είναι δυνατόν ο Ολυμπιακός να δέχεται δύο γκολ από στατικές φάσεις, σε ένα τόσο κρίσιμο παιχνίδι! Οι Ολλανδοί βρίσκουν γκολ στο φινάλε του πρώτου μέρους και παίρνουν ψυχολογία και προβάδισμα πρόκρισης, με τον Πέδρο Μαρτίνς να πρέπει να ανακατέψει την τράπουλα και να κάνει λίγο... ροντέο το ματς αφού οι παίκτες της Αϊντχόφεν από το 20' και μετά είναι σαφώς καλύτεροι! Μάλλον Φορτούνης και Μασούρας θα είναι ιδιαίτερα χρήσιμοι στο δεύτερο μέρος αν αποφασίσει ο Πορτογάλος κόουτς να τους ρίξει στη μάχη... Ο Ολυμπιακός δεν κράτησε μπάλα, δεν έριξε τον ρυθμό και πλέον ίσως είναι καλύτερα να πάει το ματς στον ρυθμό των Ολλανδών, να το κάνει λίγο ροντέο όπως προείπαμε! by Γιώργος Τσανάκας
23:02
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες για το δεύτερο μέρος by Γιώργος Σπανομανώλης
23:02
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:04
46' Φορτούνης και Μασούρας μέσα, έξω οι Μπουχαλάκης και Βαλμπουενά. by Γιώργος Σπανομανώλης
23:07
50' Τεράστια διπλή ευκαιρία ο Ολυμπιακός: Σέντρα του Μπρούμα, Καμαρά στο δοκάρι στη συνέχεια ο Λαλά σουτάρει στα σώματα by Γιώργος Σπανομανώλης
23:09
51' Κίτρινη στον Μασούρα by Γιώργος Σπανομανώλης
23:14
57' Ευκαιρία η PSV: Ο Μάλεν πάτησε περιοχή πλασάρει σώζει ο Σα by Γιώργος Σπανομανώλης
23:15
23:16
Ο Ολυμπιακός μπήκε όπως έπρεπε στο δεύτερο μέρος, ο Μαρτίνς μας... δικαίωσε με τις αλλαγές του αλλά οι Πειραιώτες τα χαλάνε στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου. Πρέπει να προσέξουν πάντως οι ερυθρόλευκοι καθώς έχουν πάρει μέτρα στο γήπεδο, παίζουν ψηλά και η Αϊντχόφεν μπορεί να το εκμεταλλευτεί αυτό στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
23:16
Ο Ολυμπιακός έχει δώσει χώρους, απολύτως λογικό by Γιώργος Σπανομανώλης
23:22
65' Φάουλ για την PSV σε καλή θέση έξω από την περιοχή και δεξιά by Γιώργος Σπανομανώλης
23:24
66' Ευκαιρία η PSV: Φάουλ του Μακ ελάχιστα άουτ η μπάλα by Γιώργος Σπανομανώλης
23:30
Οδεύουμε προς την τελική ευθεία του αγώνα και ο Ολυμπιακός πρέπει να βγάλει αντίδραση και να ψάξει με κάθε πιθανό τρόπο το γκολ. Ώρα για ρίσκα από τους Πειραιώτες και τον Μαρτίνς, αφού με το 2-0 μένουν εκτός συνέχειας! by Γιώργος Τσανάκας
23:35
78' Δοκάρι ο Ολυμπιακός: Φάουλ του Φορτούνη, στο οριζόντιο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:36
79' Ανδρούτσος αντί Λαλά και Χασάν αντί Μπρούμα. by Γιώργος Σπανομανώλης
23:38
Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
23:38
Όλα είναι ρευστά. Ο Ολυμπιακός με ένα γκολ περνάει by Γιώργος Σπανομανώλης
23:40
84' Κίτρινη στον Μάλεν by Γιώργος Σπανομανώλης
23:42
85' Στην κόντρα οι Ολλανδοί, ο Μπα κόβει σωτήρια πριν ο Μάλεν σουτάρει by Γιώργος Σπανομανώλης
23:43
86' Δοκάρι η Αϊντχόφεν με τον Μάλεν by Γιώργος Σπανομανώλης
23:45
88' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ ο Ολυμπιακός 2-1 by Γιώργος Σπανομανώλης
23:46
Κεφαλιά του Ελ Αραμπί το βγάζει ο Εμβονγκό, ο Χασάν από κοντά με προβολή στο γκολ πρόκρισης του Ολυμπιακού by Γιώργος Σπανομανώλης