Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την διακύμανση της αναμέτρησης

16:59
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Απόλλωνα Σμύρνης με τον ΟΦΗ για την 3η αγωνιστική των playouts. by Γιώργος Τσανάκας
17:02
Σημαντικό ματς, κυρίως για τον ΟΦΗ ο οποίος ψάχνει βαθμό ή βαθμούς για να ξεφύγει από Παναιτωλικό και Λάρισα. Εάν ο Απόλλων κερδίσει από τη μεριά του, ουσιαστικά θα έχει εξασφαλίσει την παραμονή. by Γιώργος Τσανάκας
17:05
Στην 9η θέση με 29 βαθμούς η Ελαφρά Ταξιαρχία, στην 12η με 23 ο ΟΦΗ που είδε λίγο νωρίτερα τον Παναιτωλικό (σσ. έχει 21 και η ΑΕΛ 20) να χάνει με 3-1 στον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
17:06
Ο Απόλλων έχει δεχτεί γκολ στα 12 από τα 13 τελευταία παιχνίδια στο γήπεδό του, ενώ είναι η ομάδα με τις περισσότερες εντός έδρας ήττες (9). by Γιώργος Τσανάκας
17:07
Μόλις μία φορά στα 12 τελευταία ματς δεν δέχτηκε γκολ ο ΟΦΗ! Είχε πετύχει εννέα γκολ στα επτά πρώτα εκτός, αλλά έβαλε ένα στα επτά τελευταία, αυτό στη Ριζούπολη. Από τότε που πέτυχε τα τέσσερα γκολ στο Βόλο, έβαλε άλλα τρία σε εννέα παιχνίδια! by Γιώργος Τσανάκας
17:08
Στα δύο φετινά τους παιχνίδια στην κανονική διάρκεια, ο Απόλλων Σμύρνης βγήκε νικητής. Το πρώτο με 2-0 στην Κρήτη, το δεύτερο με 2-1 στη Ριζούπολη. by Γιώργος Τσανάκας
17:08
13-9-6 το εντός έδρας ρεκόρ του Απόλλωνα απέναντι στον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
17:10
Απόλλων (Μάκης Χάβος): Βέρχουλστ, Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Χουχούμης, Κολ, Φατιόν, Σλίβκα, Φερνάντεθ, Ιωαννίδης, Μπεντινέλι. by Γιώργος Τσανάκας
17:10
Στον πάγκο για τον Απόλλωνα οι Κότσαρης, Μπρούσιτς, Λαγός, Ρώσση, Ντάουντα, Μουνιέ, Τσαμπούρης, Κάλισιρ, Κιτοκό. by Γιώργος Τσανάκας
17:10
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν, Μαρινάκης, Διαμαντής, Βούρος, Λυμπεράκης, Μεγιάδο, Σακόρ, Ντε Γκούζμαν, Σολίς, Στάρτζεον, Σαρδινέρο. by Γιώργος Τσανάκας
17:11
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ είναι οι Σηφάκης, Βάις, Σελίμοβιτς, Βαφέας, Μπαλογιάννης, Νοικοκυράκης, Γκαργκαλατζίδης, Γρίβας και Κοροβέσης. by Γιώργος Τσανάκας
17:11
Διαιτητής είναι ο Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) by Γιώργος Τσανάκας
17:15
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
17:17
1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Το σουτ του Μπεντινέλι κοντράρει, η μπάλα φτάνει στον Ιωαννίδη, ο Διαμαντής του βάζει το στοπ αλλά η μπάλα στρώνεται στον Φερνάντεθ που πιάνει το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Βάτερμαν είναι εκεί να το... βγάλει! by Γιώργος Τσανάκας
17:18
3' Νέα φάση για τον Απόλλωνα! Ο Ιωαννίδης κάνει το γύρισμα στην περιοχή, η μπάλα στρώνεται στον Κολ αλλά ο Μαρινάκης με σωτήριο τάκλιν θα σώσει την ομάδα του! by Γιώργος Τσανάκας
17:19
4' Κι άλλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Εκτέλεση κόρνερ, ο Λισγάρας πιάνει την καρφωτή κεφαλιά με τον Βάτερμαν να διώχνει σε κόρνερ! Άουτ δίνει ο διαιτητής, απορώ πραγματικά τι είδε ενώ η μπάλα έχει πάει στο κέντρο της εστίας και την βγάζει καθαρά ο κίπερ του ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας
17:20
Εκρηκτικό πεντάλεπτο από τον Απόλλωνα Σμύρνης, αγγίζει τρεις φορές το γκολ κόντρα στον ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας
17:25
9' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Γκούζμαν που την... έδωσε στον Φατιόν. by Γιώργος Τσανάκας
17:25
9' Κίτρινη κάρτα και στον Φατιόν. Για την προηγούμενη φάση και σαν... κοκορομαχία που είχε με τον Ντε Γκούζμαν. by Γιώργος Τσανάκας
17:27
Προσπαθεί να κοντρολάρει τον ρυθμό και να... φρενάρει τον Απόλλωνα ο ΟΦΗ. Δεν έχει βρει διαδρόμους ούτε τον τρόπο να παίξει κάθετα στο δεύτερο μισό του γηπέδου η ομάδα του Νιόπλια. by Γιώργος Τσανάκας
17:30
14' Δυνατό μαρκάρισμα του Μπεντινέλι στον Μαρινάκη, γλιτώνει την κάρτα ο παίκτης του Απόλλωνα γιατί γλίστρησε. by Γιώργος Τσανάκας
17:33
Πιέζει ψηλά ο Απόλλων κάθε φορά που οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να κυκλοφορήσουν την μπάλα με αποτέλεσμα να τους αναγκάζουν σε αρκετά λάθη. Εμφανώς ανώτερη στο πρώτο τέταρτο η Ελαφρά Ταξιαρχία, που είχε και τρεις μεγάλες φάσεις στο πρώτο πεντάλεπτο. by Γιώργος Τσανάκας
17:37
Δεν έχει καταφέρει να πατήσει περιοχή ακόμη ο ΟΦΗ, δεν βρίσκονται εύκολα μέσα στο γήπεδο οι ποδοσφαιριστές του. by Γιώργος Τσανάκας
17:41
25' Ωραία ανάπτυξη της μπάλας από τους γηπεδούχους, ο Ιωαννίδης πατάει για τον Σλίβκα αλλά το σουτ του τελευταίου θα περάσει ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:47
30' Μέσα στην περιοχή ο Στάρτζεον, φοβερή κάλυψη του Μπεντινέλι που βάζει "ΣΤΟΠ" στο σουτ που επιχείρησε ο Πορτογάλος. by Γιώργος Τσανάκας
17:50
34' Φάουλ για τον Απόλλωνα, περίπου δέκα μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
17:51
35' Φάση για τον Απόλλωνα. Εκτελεί άσχημα ο Μπεντινέλι, ο Κολ παίρνει το ριμπάουντ και κάνει τη λόμπα, αλλά η μπάλα περνάει λίγο άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
17:52
Οι τρεις φάσεις του Απόλλωνα στο ξεκίνημα του αγώνα
by Γιώργος Τσανάκας
17:53
Πολύ καλό στήσιμο του Απόλλωνα από τον Μάκη Χάβο, έχει καταφέρει να πάρει τη μάχη του κέντρου και να βγάλει εκτός αγώνα τον κινητήριο μοχλό του ΟΦΗ, τον Ντε Γκούζμαν. by Γιώργος Τσανάκας
17:58
42' Πρώτη τελική για τον ΟΦΗ, με τον Σακόρ να επιχειρεί το σουτ έξω από την περιοχή αλλά να μην βρίσκει στόχο... by Γιώργος Τσανάκας
18:02
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Απόλλων Σμύρνης και ΟΦΗ πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Καλύτεροι οι γηπεδούχοι, ξεκίνησαν εκρηκτικά το ματς με τρεις φάσεις σε ένα πεντάλεπο. Στη συνέχεια έπεσε ο ρυθμός, με την Ελαφρά Ταξιαρχία να διατηρεί τα ηνία και τους φιλοξενούμενους να είναι εγκλωβισμένοι και να μην μπορούν να πατήσουν περιοχή! by Γιώργος Τσανάκας
18:03
7 (3) - 1 (0) οι τελικές στο πρώτο μέρος. Σε παρένθεση αυτές που βρήκαν εστια. by Γιώργος Τσανάκας
18:17
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
18:18
Ο Απόλλων Σμύρνης δεν έχει φέρει ισοπαλία στα 10 τελευταία του παιχνίδια, έχοντας 3 νίκες και 7 ισοπαλίες. Τελευταία ισοπαλία εντός έδρας το 3-3 με τον Βόλο! by Γιώργος Τσανάκας
18:21
48' Φάουλ υπέρ του ΟΦΗ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα. by Γιώργος Τσανάκας
18:21
Ανεκμετάλλευτο περνάει... by Γιώργος Τσανάκας
18:23
Έχει τον έλεγχο και την κατοχή στο πρώτο πεντάλεπτο της επανέναρξης ο ΟΦΗ, σε πιο παθητικό ρόλο ο Απόλλων που περιμένει... by Γιώργος Τσανάκας
18:28
54' Φάση για τον Απόλλωνα! Ο Μαρκ Φερνάντεθ κοντρόλαρε υπέροχα, έκανε την ατομική προσπάθεια και το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά θα νικηθεί και πάλι από τον Βάτερμαν. by Γιώργος Τσανάκας
18:29
56' Μπαλογιάννης αντί Ντε Γκούζμαν για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
18:35
Μια ώρα στο ματς, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Απόλλωνα Σμύρνης και ΟΦΗ. Πατάνε καλύτερα οι φιλοξενούμενοι, χωρίς να έχουν δημιουργήσει τη μεγάλη φάση. by Γιώργος Τσανάκας
18:40
67' Νοικοκυράκης αντί Σολίς για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
Εξαιρετικό ματς από Σλίβκα, Μπαξεβανίδη, Κολ σήμερα για τον Απόλλωνα, ο Σακόρ με τον Διαμαντή οι καλύτεροι του ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
18:42
68' Σέντρα του Μπαξεβανίδη, προλαβαίνει ο Βάτερμαν τον Μπεντινέλι. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
69' Ντάουντα αντί Ιωαννίδη για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
Φτάσαμε στο 70ο λεπτό με το 0-0 να παραμένει. Κακό δεύτερο μέρος, ο ΟΦΗ παίζει για τον βαθμό, ο Απόλλων ψάχνεται κυρίως στην κόντρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:53
Φτάσαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο και όπως πάει το ματς θα μας πάρει ο ύπνος... Πολύ κακό το θέαμα μέσα στο γήπεδο, έχει σκληρύνει το παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
18:55
81' Ουές αντί Στάρτζεον για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
18:56
82' Κεφαλιά του Σαρδινέρο, μακριά από την εστία. Δεύτερη τελική του ΟΦΗ στο ματς... by Γιώργος Τσανάκας
19:01
87' Λαγός και Μουνιέ μέσα, έξω Κολ και Φερνάντεθ για τον Απόλλωνα. by Γιώργος Τσανάκας
19:02
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:03
90' Κεφαλιά του Ντάουντα από σέντρα του Μουνιέ, άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
92' Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
Τέλος στο ματς! Ισόπαλοι χωρίς τέρματα ήρθαν Απόλλων Σμύρνης και ΟΦΗ (0-0), με τον Απόλλωνα να φτάνει τους 30 βαθμούς και τον ΟΦΗ να φτάνει τους 24. by Γιώργος Τσανάκας