Παρακολουθήστε live από το control-room του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Αστέρα Τρίπολης και τον ΠΑΟΚ για τη 2η αγωνιστική της Super League 1.

19:02
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα με τον ΠΑΟΚ στην Τρίπολη, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
Ένα δύσκολο ματς για τον Δικέφαλο καθώς οι Αρκάδες εντός έδρας έχουν χτίσει πολύ καλή παράδοση, αφού σε 20 ματς μετρούν 11 νίκες, 4 ισοπαλίες και 5 ήττες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
Οι Ιγκλέσιας και Μουνάφο είναι εκτός μάχης για την ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς, όπως επίσης και οι Αλί Μπαμπά, Τιλίκα, με τον Σονί να ξεπερνάει τον τραυματισμό του και να είναι πλέον διαθέσιμος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:12
Το σοκ της εντός έδρας ήττας στην πρεμιέρα από τον ΠΑΣ Γιάννινα, υποχρεώνει τον ΠΑΟΚ να ξεκινήσει την προσπάθεια για κάλυψη της απώλειας από την Τρίπολη. Επέστρεψε με νίκη από το Γιβραλτάρ, και θα επιχειρήσει να κάνει το ίδιο και στην Τρίπολη. Η ήττα από τον ΠΑΣ Γιάννινα μάλιστα ήταν η πρώτη ήττα από ομάδα της περιφέρειας τα τελευταία πέντε χρόνια, αν εξαιρέσουμε τον Αστέρα Τρίπολης, τη μοναδική ομάδα, που το είχε κάνει στο διάστημα αυτό, και μάλιστα τρεις φορές. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
Η ιστορία Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 13 Ισοπαλίες: 7 Νίκες ΠΑΟΚ: 16 Με γηπεδούχο τον Αστέρα Τρίπολης Νίκες Αστέρα Τρίπολης: 10 Ισοπαλίες: 3 Νίκες ΠΑΟΚ: 5 by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος – Καρμόνα, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρεζ – Βαλιέντε, Κανελλόπουλος – Κρέσπι, Σίτα, Καπίγια – Μπαράλες by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Στον πάγκο των Αρκάδων οι Τσιφτσής, Τασουλής, Γκαρσία, Χριστόπουλος, Αντζουλάς, Σανταφέ, Γκόμες, Σονί, Μπενίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης – Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ – Σβαμπ, Κούρτιτς – Μουργκ, Μπίσεσβαρ, Μιτρίτσα – Σβιντέρσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Στον πάγκο του Δικεφάλου οι Ζ. Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Μιχάι, Εσίτι, Αουγκούστο, Α. Ζίβκοβιτς, Άκπομ, Κούτσιας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Διαιτητής ο Ευάγγελος Μανούχος, βοηθοί του οι Πολυχρόνης Κωσταράς και Χρήστος Μπαλντάς, τέταρτος ο Σπύρος Ζαμπαλάς. Στο VAR οι Τάσος Σιδηρόπουλος και Δημήτρης Σαμοΐλης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
Στις 20:30 θα έχουμε σέντρα στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
20:29
1' Το παιχνίδι μόλις ξεκίνησε! by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
2' Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Μακρινό σουτ του Μιτρίτσα έδιωξε ο Παπαδόπουλος, σουτ του Μουργκ στη συνέχεια που κοντράρει και περνάει κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
5' Σουτ του Σίτο η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
9' Ισορροπημένο το ματς μέχρι τώρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
11' Κόρνερ για τον Αστέρα. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
by Αναστασία Βοσνάκη
20:44
14' Αδύναμη κεφαλιά του Μπαράλες, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
18' Μεγάλη ευκαιρία του Αστέρα! Κακό πλασέ του Σίτο μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:50
20:50
20:50
20:50
21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα του Κανελλόπουλου, κεφαλιά ψαράκι του Καπίγια, η μπάλα λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
24' Ο Κανελλόπουλος πατάει τον Μπίσεσβαρ μέσα στην περιοχή, με την μπάλα να έχει φύγει από τα πόδια του. Πέναλτι δίνει ο διαιτητής μετά την εξέταση του VAR! Παίρνει και κίτρινη κάρτα ο νεαρός χαφ του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
26' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
27' Γκολ ο ΠΑΟΚ! Ο Βιεϊρίνια εκτέλεσε εύστοχα από τα 11 βήματα και 1-0 ο Δικέφαλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:59
30' Κεφαλιά του Μπίσεσβαρ η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:59
21:02
21:03
34' Μετά το γκολ ο ΠΑΟΚ έχει ανεβάσει στροφές και πιέζει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
36' Σέντρα σουτ του Άλβαρες έδιωξε ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
37' Σουτ του Σβιντέρσκι, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
21:09
40' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. Περνάει ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
21:12
43' Φάουλ στον Μπαράλες κάνει ο Μιχαηλίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
44' Εκτελεί ο Άλβαρες διώχνει σε κόρνερ ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
45' Μακρινό σουτ του Άλβαρες η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
21:15
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
Τέλος στο πρώτο μέρος! Ο ΠΑΟΚ προηγείται 1-0 του Αστέρα στην Τρίπολη χάρη στο πέναλτι του Βιεϊρίνια. Δεν έχει κάνει τόσο καλή εμφάνιση ο ΠΑΟΚ, ωστόσο βρήκε την ευκαιρία του μέσω του άτσαλου μαρκαρίσματος του Κανελλόπουλου για να πάρει προβάδισμα. Ο Αστέρας πατάει καλύτερα, βγαίνει με καλές προϋποθέσεις στην επίθεση αλλά δυσκολεύεται να τελειώσει καλά τις στιγμές που του παρουσιάζονται. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
21:22
21:27
21:37
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Αναστασία Βοσνάκη
21:39
47' Σέντρα του Σίτο μπλόκαρε ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
49' Κεφαλιά πάσα του Μπαράλες στον Κρέσπι, βγαίνει τελευταία στιγμή ο Μιχαηλίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:43
51' Κόρνερ για τον Αστέρα. Πολύ κακή εκτέλεση. by Αναστασία Βοσνάκη
21:44
52' Έξω ο σκόρερ Βιεϊρίνια που δεν μπορεί να συνεχίσει άλλο, μέσα ο Ροντρίγκο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
54' Μακρινό σουτ του Κρέσπι, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:46
55' Πέμπτο κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
59' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:52
61' Μεγάλη επέμβαση του Πασχαλάκη στην κεφαλιά του Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
Οι Αρκάδες έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού και ψάχνουν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
63' Τρομερό τάκλιν του Πίτσου στον Σβιντέρσκι, τον κόβει πριν εκτελέσει! Του πήρε το... πορτοφόλι ο Ισπανός στόπερ, φοβερή επέμβαση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:55
63' Φάση διαρκείας για τον ΠΑΟΚ, με Κούρτιτς αρχικά και Μπίσεσβαρ στη συνέχεια να μην μπορούν να σκοράρουν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:57
66' Γκόμες, Γκαρσία και Σανταφέ μέσα, έξω οι Καρμόνα, Σίτο και Κανελλόπουλος για τον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
22:00
69' Κάρτα στον Μιχαηλίδη. by Αναστασία Βοσνάκη
22:00
Φάουλ σε καλό σημείο και πάλι για τον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
22:01
22:01
70' Κακή εκτέλεση του Κρέσπι, πολύ ψηλά η μπάλα... by Αναστασία Βοσνάκη
22:03
Τελευταίο εικοσάλεπτο στο παιχνίδι. Ο ΠΑΟΚ προηγείται με αυτό το ισχνό 1-0 του Αστέρα Τρίπολης που προσπαθεί να βρει το γκολ της ισοφάρισης. by Αναστασία Βοσνάκη
22:03
72' Εσίτι αντί Σβαμπ για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:07
76' Ωραία επέμβαση του Ροντρίγκο πριν ο Γκόμες μπει με φόρα στην περιοχή του ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:08
77' Κάρτα στον Σανταφέ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:10
78' Άκπομ και Αουγκούστο μέσα, Μιτρίτσα και Σβιντέσκι έξω για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:10
79' Μέσα και ο Μουργκ, έξω ο Ζίβκοβιτς για τον ΠΑΟΚ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:13
82' Τασουλής και Μπενίτο μέσα για τον Αστέρα, έξω οι Άλβαρεζ, Καπίγια . by Αναστασία Βοσνάκη
22:14
83' Φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι σε σπρώξιμο του Βαρέλα στον Μπαράλες. Συνεχίζεται κανονικά το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
22:15
83' Ωραία κίνηση του Βαλιέντε και σουτ έξω από την περιοχή, έπεσε και μπλόκαρε ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
22:18
86' Δοκάρι για τον Αστέρα Τρίπολης! Εξαιρετική σέντρα του Γκαρσία, ο Μπαράλες πιάνει τρομερή καρφωτή κεφαλιά που σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι! Γλιτώνει από την ισοφάριση ο ΠΑΟΚ! by Αναστασία Βοσνάκη
22:19
88' Μακρινό σουτ του Μπενίτο, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
22:21
89' Φάση για τον ΠΑΟΚ. Διαγώνιο σουτ του Ζίβκοβιτς, η μπάλα λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:21
90' Κεφαλιά του Μπενίτο, η μπάλα ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
22:22
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις... by Αναστασία Βοσνάκη
22:22
90'+1' Τεράστια φάση για τον Αστέρα! Σουτ του Γκαρσία, ο Πασχαλάκης δεν διώχνει καλά και ο Μπενίτο δεν μπορεί να σκοράρει από κοντά, αφού ο Έλληνας κίπερ το έβγαλε και μετά! by Αναστασία Βοσνάκη
22:24
Ένα λεπτό ακόμα... by Αναστασία Βοσνάκη
22:26
Τέλος στο ματς! Ο ΠΑΟΚ πέρασε με το... ζόρι από την Τρίπολη, επικρατώντας 1-0 του Αστέρα χάρη στο τέρμα του Βιεϊρίνια με πέναλτι. Δοκάρι ο Μπαράλες και μεγάλη ευκαιρία του Μπενίτο στο φινάλε για να ισοφαρίσει ο αξιόμαχος Αστέρας. by Αναστασία Βοσνάκη
22:27
Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τον ΠΑΟΚ μετά την ήττα της πρεμιέρας από τον ΠΑΣ, στον έναν βαθμό έμεινε ο Αστέρας... by Αναστασία Βοσνάκη