Παναιτωλικός-ΑΕΚ

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα για την 5η αγωνιστική της Super League από το control-room του sport-fm.gr.

15:44
Καλησπέρα σας. Ξεκινά η κυριακάτικη δράση στη Super League 1, με τον Παναιτωλικό να υποδέχεται την ΑΕΚ στις 16:00. Τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sports 1 και ραδιοφωνικά από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Μπάμπη Τσιρώνη και Γιώργου Τσακίρη. by Γιάννης Πολιάς
15:46
Στην 7η θέση με 5 βαθμούς οι γηπεδούχοι, στην 5η με 7 οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
15:47
Η ομάδα του Γιάννη Αναστασίου προέρχεται από το εκτός έδρας 2-2 με τη Λαμία, ενώ εκείνη του Βλάνταν Μιλόγεβιτς από την ήττα από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα. by Γιάννης Πολιάς
15:47
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
15:48
Παναιτωλικός (Γ. Αναστασίου): Ροντρίγκες, Λούι, Βργκοτς, Κορνέλιους, Αντούνες, Βαρόνε, Ντίας, Φλόρες, Μεντόσα, Βέργος, Ντουάρτε. Στον πάγκο: Μελισσάς, Τσιγγάρας, Μπελεβώνης, Μπακαδήμας, Μόρσεϊ, Καρέλης, Μπαρμπόσα, Ζεστέντ, Αποστολάκης. by Γιάννης Πολιάς
15:48
ΑΕΚ (Βλ. Μιλόγεβιτς): Στάνκοβιτς, Μισελέν, Βράνιες, Τζαβέλλας, Μοχαμάντι, Σιμόες, Λε Ταλέκ, Μάνταλος, Γκαρσία, Αραούχο, Τσούμπερ. Στον πάγκο: Τσιντώντας, Μπακάκης, Σβάρνας, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Σάκχοφ, Γέβτιτς, Ανσαριφάρντ, Τάνκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
15:50
15:51
Διαιτητής: Τσακαλίδης Βοηθοί: Σπυρόπουλος, Γεωργακόπουλος 4ος: Αγγελάκης VAR: Κουμπαράκης, Φωτόπουλος by Γιάννης Πολιάς
15:53
Από το 2018 έχει να ηττηθεί ενάντια στον Παναιτωλικό η Ένωση, που μετρά έκτοτε έξι νίκες και μία ισοπαλία. by Γιάννης Πολιάς
15:57
Με 4-3-3 ο Παναιτωλικός, με 4-2-3-1 η ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
15:58
Βλέπουμε και τον Σιμόες να μπαίνει για πρώτη φορά φέτος στην ενδεκάδα των «κιτρινόμαυρων». by Γιάννης Πολιάς
15:59
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
16:01
2' Φάουλ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, το κέρδισε ο Μάνταλος. by Γιάννης Πολιάς
16:01
2' Κεφαλιά Γκαρσία, απομακρύνθηκε η μπάλα σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
16:02
3' Και νέο κόρνερ για την Ένωση. by Γιάννης Πολιάς
16:04
5' Άουτ η κεφαλιά του Κορνέλιους μετά από εκτέλεση φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
16:08
9' Αλλεπάλληλα σουτ Μάνταλου και Τσούμπερ, στα σώματα αμφότερα. by Γιάννης Πολιάς
16:10
10' Στο έδαφος ο Τζαβέλλας. by Γιάννης Πολιάς
16:10
Έχει μπει το ιατρικό επιτελείο της ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
16:11
Όλα καλά με τον Έλληνα αμυντικό. by Γιάννης Πολιάς
16:13
13' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 1-0 Η ΑΕΚ! Κεφαλιά Γκαρσία μετά από παντελώς άστοχη έξοδο του Ροντρίγκες. Από Μοχαμάντι η μπαλιά. by Γιάννης Πολιάς
16:14
Πρώτο φετινό γκολ για τον εξτρέμ από το Τρίνινταντ/Τομπάγκο. by Γιάννης Πολιάς
16:16
17' Εύκολα μάζεψε ο Στάνκοβιτς τη σέντρα-σουτ του Λούι. by Γιάννης Πολιάς
16:18
18' Ωραία ανάπτυξη του Παναιτωλικού από δεξιά, τα... χάλασε στο τέλος ο Λούι.. by Γιάννης Πολιάς
16:20
21' Μεγάλη στιγμή για την ΑΕΚ! Συρτό σουτ Τσούμπερ, κόντραρε η μπάλα και πέρασε ελάχιστα έξω. by Γιάννης Πολιάς
16:21
16:21
Στο 65% η κατοχή της μπάλας για την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
16:23
by Γιάννης Πολιάς
16:24
25' Στο έδαφος ο Μάνταλος μετά από μονομαχία με τον Μεντόσα. by Γιάννης Πολιάς
16:25
25' Κίτρινη κάρτα στον παίκτη του Παναιτωλικού. by Γιάννης Πολιάς
16:26
26' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 2-0 Η ΑΕΚ ΜΕ ΤΟΝ ΒΡΑΝΙΕΣ! Με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου. by Γιάννης Πολιάς
16:26
Περνά εύκολο απόγευμα στο Αγρίνιο η Ένωση. by Γιάννης Πολιάς
16:27
Πρώτο φετινό γκολ του Βόσνιου, 8ο συνολικά με τη φανέλα της ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
16:30
16:31
28' Άνετα μάζεψε ο Στάνκοβιτς το σουτ του Βαρόνε. by Γιάννης Πολιάς
16:32
Ο Γκαρσία έκανε άλμα 2.70μ στο γκολ! by Γιάννης Πολιάς
16:35
35' Ωραίο σουτ του Βέργου, απέκρουσε ο Στάνκοβιτς. Στη συνέχεια προσπάθησε και ο Μεντόσα, όμως ο Αυστριακός μάζεψε. by Γιάννης Πολιάς
16:36
16:37
38' Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες. by Γιάννης Πολιάς
16:38
39' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Μεντόσα, μπλόκαρε ο Στάνκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
16:38
39' Νέα προσπάθεια Βέργου, μάζεψε ο Αυστριακός. by Γιάννης Πολιάς
16:39
Πολύ ανεβασμένοι οι γηπεδούχοι στα τελευταία λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
16:39
40' Τεράστια επέμβαση Στάνκοβιτς σε προσπάθεια του Βργκοτς! by Γιάννης Πολιάς
16:40
Στο έδαφος ο Μεντόσα. by Γιάννης Πολιάς
16:41
41' Μπαρμπόσα αντί Μεντόσα. by Γιάννης Πολιάς
16:41
Αλλαγή τελικά. by Γιάννης Πολιάς
16:42
Έξι αποκρούσεις από τον Στάνκοβιτς μέχρι τώρα. by Γιάννης Πολιάς
16:43
44' Μακρινό σουτ Κορνέλιους, έξω η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
16:45
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
16:47
Τέλος στο πρώτο μέρος, Παναιτωλικός-ΑΕΚ 0-2. by Γιάννης Πολιάς
16:54
17:00
Την ίδια ώρα, Ατρόμητος-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0, επίσης στο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
17:01
Ετοιμαζόμαστε για τη σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
17:02
Ξεκίνησε. by Γιάννης Πολιάς
17:03
46' Αλλαγή... τερματοφύλακα για τον Παναιτωλικό! Μελίσσας αντί Ροντρίγκες. by Γιάννης Πολιάς
17:04
Δεν φαίνεται να υπάρχει θέμα τραυματισμού. by Γιάννης Πολιάς
17:06
49' Κεφαλιά Βράνιες, πάνω στην γραμμή ο Βαρόνε! by Γιάννης Πολιάς
17:08
50' Κίτρινη κάρτα στον Κορνέλιους. by Γιάννης Πολιάς
17:08
17:11
54' Ωραία προσπάθεια αλλά κακό τελείωμα από τον Τσούμπερ, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
17:13
55' Κίτρινη κάρτα στον Λε Ταλέκ. by Γιάννης Πολιάς
17:16
58' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, ΜΕΙΩΣΕ ΣΕ 2-1 Ο ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ! Σκόρερ ο Βέργος, με πλασέ μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
17:16
Νέο ενδιαφέρον στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
17:21
63' Πιέζουν για το 2-2 οι Αγρινιώτες. by Γιάννης Πολιάς
17:24
67' Σιμάνσκι αντί Σιμόες. by Γιάννης Πολιάς
17:26
17:27
70' Πλασέ Αραούχο μετά από προσπάθεια Τσούμπερ, δεν βρήκε στόχο. by Γιάννης Πολιάς
17:30
72' Υπέροχο κόψιμο Κορνέλιους σε κόρνερ, μετά από επικίνδυνη μπαλιά από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
17:31
74' Ζεστέντ αντί Ντουάρτε, Αποστολάκης αντί Αντούνες. by Γιάννης Πολιάς
17:33
75' Ανσαριφάρντ αντί Αραούχο, Χατζισαφί αντί Μάνταλου. by Γιάννης Πολιάς
17:33
76' Τελευταίο τέταρτο στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
17:36
78' Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό! by Γιάννης Πολιάς
17:36
Έβγαλε εντυπωσιακά ο Στάνκοβιτς -με βοήθεια από τον Λε Ταλέκ- την κεφαλιά του Κορνέλιους. by Γιάννης Πολιάς
17:37
17:39
81' Μακρινό σουτ Φλόρες, άουτ. by Γιάννης Πολιάς
17:41
83' ΓΚΟΟΟΟΛ, 3-1 Ο ΤΣΟΥΜΠΕΡ! Πήρε... ριμπάουντ μετά από επέμβαση του Μελίσσα σε σουτ του Ανσαριφάρντ. by Γιάννης Πολιάς
17:41
Φαίνεται πως καθαρίζει ένα ματς που τη δυσκόλευε η ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
17:42
84' Σάκχοφ αντί Λε Ταλέκ, Σβάρνας αντί Γκαρσία. by Γιάννης Πολιάς
17:43
86' Μόρσεϊ αντί Λούι. by Γιάννης Πολιάς
17:48
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
17:48
90+1 Δοκάρι σε κεφαλιά του Βέργου! by Γιάννης Πολιάς
17:48
17:52
Τέλος, Παναιτωλικός-ΑΕΚ 1-3. Επιστροφή στις νίκες για την Ένωση, μετά την ήττα στην Τούμπα by Γιάννης Πολιάς