Ιωνικός-Λαμία

Παρακολουθήστε την εξέλιξη του αγώνα για την 5η αγωνιστική της Super League από το control-room του sport-fm.gr.

20:06
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης στο γήπεδο της Νεάπολης, μεταξύ του Ιωνικού και της Λαμίας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
Σέντρα στις 20:30. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Ένας αγώνας, ο οποίος μαζί με το ντέρμπι Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός (μπορείτε να παρακολουθήσετε την εξέλιξή του εδώ) θα ολοκληρώσει το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
Αήττητος παραμένει εδώ και τρεις αγωνιστικές ο Ιωνικός, αναμετρήσεις στις οποίες, μάλιστα, δεν έχει παραβιαστεί η εστία του. Την περασμένη Δευτέρα (27/9) έμεινε στο 0-0 στην έδρα του Απόλλωνα Σμύρνης. Μία νίκη (1-0 τον Άρη) και μία ισοπαλία (0-0 με τον ΠΑΣ Γιάννινα) μετρά τη φετινή σεζόν στο γήπεδό του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
Από την άλλη, η Λαμία την προηγούμενη αγωνιστική πήρε τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα υποδεχόμενη τον Παναιτωλικό (2-2). Έχει δεχτεί γκολ και στις τέσσερις «στροφές», τη στιγμή που μετράει ισάριθμες ήττες στις δύο «εξόδους» της (2-1 από Βόλο και 1-0 από ΑΕΚ). by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει ενημέρωση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Μανώλης Μουσουράκης
20:08
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων: by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης - Μύγας, Τσιγκρίνσκι, Σάντσες, Βαλεριάνος - Ρομαό, Κάνιας - Ντάλσιο, Άοσμαν, Καμπράλ - Τουράμ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Αναγνωστόπουλος, Τσιριγώτης, Βαφέας, Κωνσταντινίδης, Γκοτσούλιας, Μπουένο, Μπάσα, Ματσούκας, Μάναλης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
Εκτός για τους γηπεδούχους ο τραυματίας Ρεϊνάλντο Λένις (όπως φυσικά και ο Θεοδόσης Μαχαίρας, ο οποίος υπέστη ολική ρήξη πρόσθιου χιαστού στα τέλη του περασμένου Αυγούστου). by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Γκαραβέλης - Βύντρα, Γκόλεμιτς, Αντέτζο, Μαρτίνεθ - Μαζουλουξής, Νούνιες - Ρόμανιτς, Τάιρον, Μανούσος - Καραμάνος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Σαράνοφ, Αραμπούλι, Μπεχαράνο, Μανουσάκης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Σκόνδρας, Τρούμπουλος, Τσούκαλος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
Ο Μιχάλης Γρηγορίου δεν μπορεί να υπολογίζει στους τραυματίες Τζανετόπουλο, Ελευθεριάδη, Τζανδάρη, Γκέντζογλου και Βλαχομήτρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
Να σημειωθεί ότι οι Κάνιας και Γκόλεμιτς θα αρχίσουν για πρώτη φορά ως βασικοί με τις ομάδες τους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
Διαιτητής: Ευστάθιος Γκορτσίλας Α' Βοηθός: Ράινχαρντ Μπουξμπάουμ Β' Βοηθός: Γεώργιος Στεφανής 4ος διαιτητής: Πέτρος Τσαγκαράκης Διαιτητής VAR: Αθανάσιος Τζήλος Διαιτητής AVAR: Ιορδάνης Απτόσογλου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν για πρώτη φορά σε επίπεδο πρώτης κατηγορίας. Τελευταίο τους... συναπάντημα ήταν στις 6 Αυγούστου του 2000 για τον θεσμό του Κυπέλλου, με την ομάδα της Νίκαιας να επικρατεί 3-0 εντός έδρας (9' Μουτσοτρίγκο, 30' Αφάς, 36' Βιλανάκης). by Μανώλης Μουσουράκης
20:22
Σε περίπου οκτώ λεπτά αναμένεται η έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:26
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:30
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
20:31
Κυκλοφορεί την μπάλα ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
2' Στην αγκαλιά του Γκαραβέλη καταλήγει το παράλληλο γύρισμα του Ντάλσιο από τα δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:34
Προσπαθεί να βρει διαδρόμους προς την αντίπαλη περιοχή η ομάδα της Νίκαιας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:35
5' Πολύ ωραίες ντρίπλες εντός της περιοχής της Λαμίας από τον Καμπράλ. Ωστόσο, ούτε αυτός, ούτε ο Ντάλσιο που μπήκε στη φάση μπόρεσαν να απειλήσουν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
9' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Σέντρα του Καμπράλ από τα αριστερά, βρίσκει τον Άοσμαν εντός περιοχής, το σουτ του οποίου κόντραρε και πέρασε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
10' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Λαμία τώρα. Ευκαιρία να μεταφέρει την πίεση στα αντίπαλα καρέ για πρώτη φορά στο ματς. by Μανώλης Μουσουράκης
20:40
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
Ο Ιωνικός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Καμπράλ να είναι αρκετά δραστήριος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
Θυμίζουμε ότι ο εξτρέμ των νεοφώτιστων μπήκε στην αποστολή με μόλις δύο προπονήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
20:43
13' Φιλόδοξο, αλλά άστοχο το γέμισμα του Νούνιες προς την «καρδιά» της περιοχής των γηπεδούχων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
15' Καταπληκτική ποδιά από τον Άοσμαν! by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
16' Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία! Μετά την εκτέλεση φάουλ από τον Τάιρον, ο Γκόλεμιτς πήρε την πρώτη κεφαλιά, με τον Ντάλσιο να διώχνει προ του Μανούσου λίγο πριν τη γραμμή τέρματος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
Η φάση θα εξεταστεί από το VAR, για να διαπιστωθεί εάν ο Ντάλσιο έχει απομακρύνει με το χέρι. Από το ριπλέι φαίνεται πως υπάρχει παράβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
Θα πάει να το δει ο ίδιος ο κ. Γκορτσίλας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
18' Είναι πέναλτι! by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
Μάλιστα, ο Ντάλσιο θα δει και κόκκινη κάρτα! by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
Ο Μανούσος στην εκτέλεση του πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:51
21' ΓΚΟΛ η Λαμία! 0-1! Σκόρερ με εκτέλεση πέναλτι ο Μανούσος! Στη μία πλευρά η μπάλα, στην άλλη ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
Οι γηπεδούχοι αγωνίζονται με σύστημα 4-4-1 μετά την αποβολή του Ντάλσιο. Ως δίδυμο στα χαφ είναι οι Ρομαό και Κάνιας, δεξιά κινείται ο Καμπράλ, αριστερά ο Άοσμαν και στην κορυφή ο Τουράμ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
29' Φάση διαρκείας στα καρέ του Ιωνικού. Ο Μανούσος δεν παίρνει την κεφαλιά σε πρώτο χρόνο, με τον Χουτεσιώτη, σε δεύτερο ύστερα από την προσπάθεια του Τάιρον, να παραχωρεί το κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:02
Ο Γιώργος Μάναλης αναμένεται να μπει σε λίγο στον αγωνιστικό χώρο. Το σύστημα του Ιωνικού θα γυρίσει σε 4-3-2, καθώς μέχρι στιγμής το 4-4-1 δεν έχει αποδώσει ούτε σε ανασταλτικό, ούτε σε δημιουργικό επίπεδο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
33' Μεγάλη φάση για τον Ιωνικό. Υπέροχη ατομική ενέργεια του Άοσμαν, περνά με ποδιά τον Γκόμελιτς, μπαίνει στην περιοχή, ωστόσο το σουτ του καταλήγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:04
by Μανώλης Μουσουράκης
21:04
Η φάση του 0-1. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
35' Τώρα θα γίνει η αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Μάναλης στη θέση του Καμπράλ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
36' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 1-1! Σκόρερ ο Άοσμαν! Ο Μάναλης κλέβει στα όρια του επιθετικού τρίτου της ομάδας του, παίζει γρήγορα στον Τουράμ κι εκείνος προς τον Άοσμαν, Ο 26χρονος μεσοεπιθετικός εισβάλει στην αντίπαλη περιοχή και γράφει το 1-1 με υπέροχο πλασέ με το αριστερό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
Δεύτερο γκολ τη φετινή σεζόν για τον Ιωνικό. Ακόμα μία φορά σκόρερ ο Άοσμαν, ακόμα μία ασίστ από τον Τουράμ! by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
Τρομερή η ποιότητα του Σύρου μεσοεπιθετικού... by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
Ακόμα πέντε λεπτά για την ολοκλήρωση της κανονικής διάρκειας του πρώτου μέρους. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
21:13
21:14
Ο κόσμος του Ιωνικού μπαίνει για τα καλά στην «εξίσωση» του αγώνα. Περίπου χίλιοι οι φίλοι των «κυανόλευκων». by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων. Μόλις μπήκαμε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
Τέλος στο πρώτο μέρος. Οι δύο ομάδες θα πάνε ισόπαλες στα αποδυτήρια (1-1). by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
Ο Τσιγκρίνσκι φαίνεται να αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα τραυματισμού. Μένει να φανεί εάν είναι σοβαρός. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
4(3) - 2(2) οι τελικές (εντός στόχου). by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
21:23
Το γκολ του Ιωνικού. by Μανώλης Μουσουράκης
21:27
Καταλυτικό το κλέψιμο του Μάναλη, το οποίο αξιοποιήθηκε με τη γρήγορη μετάβαση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:31
Οι δύο ομάδες επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος. Σέντρα! by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
46' Δεν θα καταφέρει να συνεχίσει ο Τσιγκρίνσκι. Στη θέση του θα περάσει ο Βαφέας. Θλάση στον προσαγωγό και απουσία ενός μήνα η πρώτη εκτίμηση για τον τραυματισμό του Ουκρανού στόπερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:35
48' Σέντρα-σουτ από τον Τουράμ, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Διαδοχικές -σωστές- επεμβάσεις από τον Βαφέα στα πρώτα λεπτά της παρουσίας του. by Μανώλης Μουσουράκης
21:40
52' Ο Μαρτίνεθ θα αντικρίσει την κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα πάνω στον Ρομαό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:42
54' Φάση για τη Λαμία. Το διαγώνιο σουτ του Τάιρον κοντράρει και καταλήγει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
55' ΓΚΟΛ για τη Λαμία! 1-2! Σκόρερ ο Γκόλεμιτς! Εκτέλεση κόρνερ από τον Τάιρον, με τον στόπερ της Λαμίας να πιάνει την κεφαλιά από την «καρδιά» της περιοχής και να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ του Γκόλεμιτς στον Μάναλη στην προσπάθειά του να πάρει την κεφαλιά. Η αλήθεια είναι ότι υπάρχει επαφή προς... σπρώξιμο, ωστόσο δεν έχουμε και δυναμόμετρο. Το VAR εξέτασε τη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:44
Και το δεύτερο γκολ της Λαμίας προέρχεται από στατική φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
58' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Χουτεσιώτης βάζει σπουδαίο στοπ σε πλασέ του Μανούσου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:48
59' Κι άλλη επέμβαση από τον Χουτεσιώτη! by Μανώλης Μουσουράκης
21:49
60' Ευκαιρία και για τον Ιωνικό! Ξεμαρκάρεται εντός περιοχής της Λαμίας ο Μάναλης, ωστόσο το σουτ του φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
Πάνω-κάτω η μπάλα! by Μανώλης Μουσουράκης
21:55
Τώρα γίνουν και οι πρώτες αλλαγές για τη Λαμία. Αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Μανούσος. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
68' Μπεχαράνο αντί Μανούσου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:56
69' Μανουσάκης αντί Τάιρον. by Μανώλης Μουσουράκης
22:00
22:02
75' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Σουτ εκτός περιοχής σε δύο χρόνους από τον Τουράμ. Ο Γκαραβέλης έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ το δεύτερο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:03
76' Μέσα οι Μπάσα και Κωνσταντινίδης. Εκτός οι Κάνιας και Μύγας. by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
80' Φάση για τον Ιωνικό. Επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα του Κωνσταντινίδη, διώχνει σε κόρνερ ο Μαρτίνεθ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:10
83' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
Πάνω στο τείχος η εκτέλεση του Άοσμαν. Κόρνερ για τους γηπεδούχους, μετά το σουτ του 26χρονου Σύριου σε δεύτερο χρόνο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
Έχουν δει την κίτρινη κάρτα και οι Καραμάνος και Γκόλεμιτς για τη Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
22:14
Πιέζει για την ισοφάριση ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
88' Αραμπούλι αντί Ρόμαντιτς για Λαμία. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
89' Μπουένο αντί Σάντσεζ για τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
22:17
90' Κι άλλη αλλαγή για τη Λαμία: Σκόνδρας αντί Νούνιες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. Τρέχουμε το πρώτο από αυτά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
90'+1' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ιωνικό. Στην εκτέλεση ο Μπουένο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
Περνά ανεκμετάλλευτο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
Ακόμα δύο λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:22
90'+5' Κόρνερ για τον Ιωνικό. Πιθανότατα η τελευταία του ευκαιρία για την ισοφάριση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:23
Πλασαριστά η εκτέλεσή του. Περνά άουτ το σουτ του Βαλεριάνου. by Μανώλης Μουσουράκης
22:24
Τέλος στο ματς. Η Λαμία θα φτάσει στην πρώτη της νίκη (1-2) στο πρωτάθλημα. Σπάει το εντός έδρας αήττητο του Ιωνικού. Στους πέντε βαθμούς παραμένουν οι γηπεδούχοι, στους τέσσερις ανεβαίνουν οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης