Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα, η οποία θα διεξαχθεί στο «Θ. Βαρδινογιάννης» στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Super League 1. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 17:15. by Μανώλης Μουσουράκης
17:01
Σε μια αγωνιστική που τα παιχνίδια αναβάλλονται το ένα μετά τ' άλλο ελέω κορωνοϊού. Υπενθυμίζεται ότι ήδη έχουν αναβληθεί τα Άρης-Ατρόμητος, Ιωνικός-Απόλλων Σμύρνης, ΑΕΚ-ΠΑΟΚ και Παναιτωλικός-Λαμία, ενώ αναμένεται να γίνει το ίδιο και με το Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:04
Σημαντικός αγώνας, λοιπόν, με άρωμα... ντέρμπι εξάδας και μάλιστα σ' ένα ζευγάρωμα με μεγάλη αντιπαλότητα από το παρελθόν. Στην 5η θέση με 25 βαθμούς ο ΠΑΣ Γιάννινα, στο +3 από τον 6ο ΟΦΗ, ο οποίος όμως έχει και ματς λιγότερο. Την προηγούμενη αγωνιστική οι Γιαννιώτες επικράτησαν 1-0 υποδεχόμενοι τον Ιωνικό, ενώ οι Κρητικοί ηττήθηκαν με το ίδιο σκορ από τον Αστέρα στην Τρίπολη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:04
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
17:05
ΟΦΗ (Νίκος Νιόπλιας): Βάτερμαν – Βούρος, Πασαλίδης, Γιαννούλης, Μπαλογιάννης – Μεγιάδο, Γκαγιέγκος, Νέιρα – Τσιλιανίδης, Φαν Ντάινεν, Λάμπρου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:05
ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Μεταξάς): Σούλης – Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν – Μπρένερ, Λιάσος, Ντομίνγκεθ, Μορέιρα – Περέα, Μιλιντσεάνου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:06
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Σωτηρίου, Ναμπί, Καμάου, Ντουρμισάι, Τοράλ, Στάικος, Καστάινιος, Ντε Γκουζμάν, Κοροβέσης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:06
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Α. Τριάδης, Π. Τριάδης, Στάνκο, Κύρκος, Ρίζος, Μίνα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:06
Πολλά τα προβλήματα και για τις δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:06
Εκτός για τους γηπεδούχους οι Μαρινάκης, Γιάννου, Επασί, Σηφάκης, Ουές, Διαμαντής και Λυμπεράκης. Σημαντικές οι επιστροφές των Μεγιάδο και Τοράλ. Για την ομάδα των Ιωαννίνων θα απουσιάσουν οι Λοντίγκιν, Αθανασίου, Γκαρντάβσκι, Καραχάλιος, Λώλης, Σιόντης, Καραγάννης, Παντελάκης, Κόντε, Οικονομόπουλος και Σνάιντερ. Χωρίς δεύτερο τερματοφύλακα για ακόμα ένα παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι. Για πρώτη φορά στην αποστολή το νέο τους απόκτημα, Κάιλεμπ Στάνκο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:07
Διαιτητής: Τζήλος Βοηθοί: Μεϊντανάς, Βασιλόπουλος Τέταρτος: Γκροτσίλας VAR: Κουτσιαύτης by Μανώλης Μουσουράκης
17:09
Υπενθυμίζεται ότι ύστερα από... ματσάρα, οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες 1-1 (22' Μιλιντσεάνου – 12' πέν. Νέιρα) στο πλαίσιο του πρώτου γύρου. by Μανώλης Μουσουράκης
17:09
Η ιστορία στα μεταξύ τους: Νίκες ΟΦΗ: 17 Ισοπαλίες; 13 Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 13 Με γηπεδούχο τον ΟΦΗ: Νίκες ΟΦΗ: 15 Ισοπαλίες; 4 Νίκες ΠΑΣ Γιάννινα: 3 by Μανώλης Μουσουράκης
17:10
Σε πέντε λεπτά αναμένεται η έναρξη της αναμέτρησης. by Μανώλης Μουσουράκης
17:13
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:14
Όλα έτοιμα... by Μανώλης Μουσουράκης
17:15
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
17:16
Αναγνωριστικό το πρώτο δίλεπτο... by Μανώλης Μουσουράκης
17:18
3' Ο Περέα μπήκε με προϋποθέσεις στην περιοχή του ΟΦΗ, ωστόσο καθυστέρησε να ενεργήσει. by Μανώλης Μουσουράκης
17:18
4' Μακρινό σουτ του Μορέιρα, πέρασε άουτ. Πρώτη τελική στο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:19
4' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σπουδαία απόκρουση του Σούλη σε πλασέ του Λάμπρου, με την μπάλα να κοντράρει και στον Εραμούσπε. by Μανώλης Μουσουράκης
17:25
Χωρίς κάτι το αξιοσημείωτο στα τελευταία λεπτά. Αρκετά προσεκτικές οι δύο ομάδες. by Μανώλης Μουσουράκης
17:26
Ο ΠΑΣ πάντως φαίνεται πως σ' ένα ακόμα παιχνίδι θέλει να εκμεταλλευτεί την ταχύτητα του Περέα και τις κινήσεις του στον χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:26
12' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, ύστερα από σέντρα του Τσιλιανίδη. by Μανώλης Μουσουράκης
17:28
13' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα τώρα για τον ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:28
Περνά ανεκμετάλλευτη κι αυτή η στατική φάση για τους Κρητικούς. by Μανώλης Μουσουράκης
17:28
by Μανώλης Μουσουράκης
17:30
15' Επικίνδυνο γύρισμα από τον Μορέιρα, δεν πρόλαβε να κάνει την κεφαλιά ο Κάργας. by Μανώλης Μουσουράκης
17:32
16' Φάση για τον ΟΦΗ. Σουτ εκτός περιοχής με το αριστερό από τον Λάμπρου, ακόμα μία απάντηση από τον Σούλη που διώχνει σε κόρνερ. Και σ' αυτή τη φάση, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό των φιλοξενούμενων, εν προκειμένω στον Κάργα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:34
18' Ωραία κυκλοφορία από τους παίκτες του ΟΦΗ, καίριο τάκλιν από τον Πίρσμαν που διώχνει σε κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:34
17:34
17:35
Περισσότερο απειλητικός ο ΟΦΗ σ' αυτό το πρώτο εικοσάλεπτο. by Μανώλης Μουσουράκης
17:37
22' «Φαρμακερό» παράλληλο γύρισμα από Σάλιακα, δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή ο Περέα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:39
23' Δοκάρι για τον ΟΦΗ! Υπέροχη ατομική ενέργεια από τον Νέιρα, ο οποίος απελευθερώνεται και πιάνει σουτάρα εκτός περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά του αριστερού δοκαριού, περνώντας άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:43
29' Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι, θα την αντικρίσει ο Νέιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
17:43
17:46
31' Κίτρινη και στον Μπαλογιάννη τώρα, για μαρκάρισμα στον Μπρένερ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:46
Πολύ καλό παιχνίδι μέχρι στιγμής από τον Νέιρα, ο οποίος οργανώνει μαεστρικά τις επιθέσεις των Κρητικών. by Μανώλης Μουσουράκης
17:49
34' Φάση για τον ΟΦΗ. Μακρινό διαγώνιο σουτ από τον Τσιλιανίδη, απομακρύνει με δυσκολία σε κόρνερ ο Σούλης. Φιλόδοξη προσπάθεια από τον άσο των γηπεδούχων. by Μανώλης Μουσουράκης
17:49
35' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ. Μεταξύ κόρνερ και μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
17:50
Απευθείας η εκτέλεση από τον Λάμπρου, περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
17:51
36' Ακόμα ένα φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ, αυτή τη φορά στα 6-7 μέτρα από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. Πιέζουν για το γκολ οι Κρητικοί! by Μανώλης Μουσουράκης
17:52
Καλή η απευθείας εκτέλεση από τον Λάμπρου, με την μπάλα όμως να καταλήγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
17:54
39' Σπουδαία ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ύστερα από υπέροχη πάσα του Λάμπρου, ο Φαν Ντάινεν βγαίνει απέναντι από τον Σούλη, ο οποίος αποκρούει το σουτ του. by Μανώλης Μουσουράκης
17:55
40' Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για χέρι στην περιοχή του ΠΑΣ. Η φάση ελέγχθηκε από τον VAR και έχουμε συνέχεια στο παιχνίδι. Υπήρξε και πτώση του Πασαλίδη στην περιοχή. by Μανώλης Μουσουράκης
17:58
43' Φάση για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ωραία εκδήλωση αντεπίθεσης από τους φιλοξενούμενους, με τον Πίρσμαν να προωθείται και να βρίσκεται σε θέση βολής από τα αριστερά, με τον Βάτερμαν να αποκρούει το σουτ του. by Μανώλης Μουσουράκης
18:00
Τρέχουμε το ένα λεπτό των καθυστερήσεων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:01
45'+1' Διαγώνιο σουτ από τον Νέιρα, διώχνει σε κόρνερ ο εξαιρετικός Σούλης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:02
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο ΟΦΗ εάν και καλύτερος από τον ΠΑΣ δεν έχει καταφέρει να ανοίξει το σκορ, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια στο 0-0. Δοκάρι για τους Κρητικούς στο 23' με τον Νέιρα. Να σημειωθεί ότι ο Σούλης ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο, έχοντας κάνει έξι αποκρούσεις! by Μανώλης Μουσουράκης
18:16
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:17
46' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ, με τον Στάνκο να περνά στη θέση του Μπρένερ, πραγματοποιώντας το ντεμπούτο του με τη φανέλα των φιλοξενούμενων. by Μανώλης Μουσουράκης
18:17
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
18:19
Παραμένει το 4-4-2 για τους Γιαννιώτες, με τον Στάνκο να τοποθετείται δίπλα στον Ντομίνγκεθ στα χαφ και τον Λιάσο να έχει πάρει τη θέση του Μπρένερ στη δεξιά πλευρά της μεσαίας γραμμής. by Μανώλης Μουσουράκης
18:19
18:19
Το δοκάρι του ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:20
48' Σημαντική στιγμή για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα βρέθηκε ολομόναχος έξω από την περιοχή του ΠΑΣ, έπιασε το σουτ, το οποίο όμως κατέληξε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
Συνεχίζει να είναι ο πιο δραστήριος και απειλητικός και στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:21
50' Πτώση του Τσιλιανίδη εντός της περιοχής του ΠΑΣ. Πηγαίνει με τον αγκώνα ο Πίρσμαν είναι η αλήθεια, ο οποίος όμως δεν φαίνεται ξεκάθαρα εάν έχει επίγνωση του πού βρίσκεται ο αντίπαλός του, ο οποίος κάνει κι αυτός κίνηση προς τον αγκώνα. Δύσκολη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
18:23
Συνεχίζεται το παιχνίδι. Ο κ. Τζήλος δεν κλήθηκε από το VAR. by Μανώλης Μουσουράκης
18:26
54' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ! 0-1! Σκόρερ ο Περέα! Έφυγε με ταχύτητα στον χώρο ο Περέα, πάτησε περιοχή, προσπέρασε τον Πασαλίδη και πλάσαρε εύστοχα από δύσκολη γωνία για το 0-1. by Μανώλης Μουσουράκης
18:27
Κόντρα στη ροή του ματς ουσιαστικά το γκολ για τους φιλοξενούμενους, με σκόρερ τον απόλυτο πρωταγωνιστή τους φέτος, Χουάν Περέα, ο οποίος έφτασε τα πέντε γκολ μετά τον Νοέμβριο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:30
58' Έφυγε ολομόναχος στην αντεπίθεση ο Μιλιντσεάνου, με το σκαφτό του να περνά παράλληλα με τη γραμμή τέρματος. Ως μη γενόμενη η φάση, αφού υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:32
61' Οι Ντε Γκουζμάν, Ντουρμισάι και Τοράλ στις θέσεις των Τσιλιανίδη, Φαν Ντάινεν και Νέιρα, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
18:34
61' Δοκάρι για τον ΟΦΗ! Ο Τοράλ -λίγα δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του- πιάνει την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ, με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι. Η αριστερή δοκός (όπως και στο πρώτο μέρος) πάλι στο πλευρό του Σούλη. by Μανώλης Μουσουράκης
18:35
63' Κι άλλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Πιάνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής ο Ντουρμισάι, με την μπάλα να περνά άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
18:40
68' Φάση για τον ΟΦΗ. Μακρινό σουτ από τον Λάμπρου, μπλοκάρει ο Σούλης. by Μανώλης Μουσουράκης
18:40
18:40
18:43
71' Ο Μίνα στη θέση του Μιλιντσεάνου. by Μανώλης Μουσουράκης
18:43
72' Στα σώματα το σουτ του Μεγιάδο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:45
Ο ΟΦΗ έχει κλείσει τον ΠΑΣ στα καρέ του, με τους Γιαννιώτες βέβαια να μην φαίνονται να αγχώνονται ιδιαίτερα... by Μανώλης Μουσουράκης
18:45
74' Ο Καστάινιος στη θέση του Γκαγιέγκος. Όλα για όλα από τον Νίκο Νιόπλια. by Μανώλης Μουσουράκης
18:51
18:54
83' Πρόβλημα στον ΠΑΣ Γιάννινα με τον γκολκίπερ, Σούλη. Υπενθυμίζεται ότι ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν έχει άλλο τερματοφύλακα στον πάγκο. by Μανώλης Μουσουράκης
18:55
84' Κίτρινη κάρτα στον Μορέιρα by Μανώλης Μουσουράκης
18:58
87' Προσπαθεί ο ΟΦΗ να φτάσει στην ισοφάριση, αλλά χωρίς καθαρό μυαλό και συγκέντρωση. by Μανώλης Μουσουράκης
19:01
89' Αδύναμο σουτ από τον Μπαλογιάννη, μπλοκάρει ο Σούλης by Μανώλης Μουσουράκης
19:01
90' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Μέσα ο Ναμπί, έξω ο Μεγιάδο by Μανώλης Μουσουράκης
19:02
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
90'+2' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Εκτός ο Περέα, μέσα ο Παναγιώτης Τριάδης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:03
90'+2' Κίτρινη κάρτα ο Σούλης by Μανώλης Μουσουράκης
19:04
90'+3' ΓΚΟΟΟΟΟΛ Ο ΟΦΗ! BUZZER-BEATER! 1-1 Ο ΟΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΝΑΜΠΙ! Η αλλαγή του Νιόπλια στο 90' κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στα δίχτυα του Σούλη, που δεν μπορούσε να αντιδράσει. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
Η μπάλα κόντραρε στον Εραμούσπε και κατέληξε στα δίχτυα. Χρεώνεται ως αυτογκόλ του Αργεντινού στόπερ από τη Λίγκα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:07
Λήξη της αναμέτρησης! by Μανώλης Μουσουράκης
19:08
ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1, με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο 93' με το αυτογκόλ του Εραμούσπε και να παίρνουν έναν μάλλον ανέλπιστο βαθμό όπως εξελισσόταν το παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί στο 54' με τον Περέα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:09
Μείνετε συντονισμένοι στο sport-fm.gr για την ανάλυση του αγώνα και το ρεπορτάζ. Καλό σας βράδυ by Μανώλης Μουσουράκης