Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

14:13
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον ΠΑΣ Γιάννινα, για την 21η αγωνιστική της Super League! by Αναστασία Βοσνάκη
14:15
Ο Αστέρας είναι με την ψυχολογία στα ύψη μετά τη νίκη επί του Παναθηναϊκού με 0-1 στη Λεωφόρο την προηγούμενη αγωνιστική. Από νίκη προέρχεται και ο ΠΑΣ επί του Απόλλωνα Σμύρνης με 2-0. by Αναστασία Βοσνάκη
14:17
Οι Αρκάδες μετρούν 4 παιχνίδια στο νέο έτος και ισάριθμες νίκες με 1-0. Τώρα θέλει να συνεχίσει τα σερί του, να κάνει δηλαδή πέμπτη νίκη και πέμπτη και στην έδρα του, περισσότερο για να πατήσει πιο γερά στα Playoffs. Ακόμα ο Αστέρας δεν έχει δεχτεί γκολ στα τέσσερα τελευταία μέσα έξω και στα πέντε τελευταία εντός έδρας! by Αναστασία Βοσνάκη
14:18
Ο ΠΑΣ Γιάννινα έχει 3 ήττες εκτός έδρας, όλες στο Λεκανοπέδιο, από Απόλλωνα, Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό, ενώ έχει ακόμα τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες. by Αναστασία Βοσνάκη
14:19
Μεταξύ τους Από το 2013 και μετά όταν παίζουν οι δύο ομάδες, ο παράγοντας έδρα φαίνεται να μην παίζει ρόλο! Στα τέσσερα τελευταία δεν κερδίζει ο γηπεδούχος, ενώ έχει μια νίκη στα 12 τελευταία! Έτσι στην Τρίπολη, αν και ο Αστέρας κέρδισε και τα τέσσερα ως το 2013, στη συνέχεια έκανε μία νίκη σε επτά επισκέψεις του ΠΑΣ! Ο τελευταίος μάλιστα κέρδισε στις δύο από τρεις τελευταίες επισκέψεις του, το 2017 και πέρσι, αφού δεν είχε νίκη στις οκτώ προηγούμενες. Τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια τους έχουν λήξει ισόπαλα, ενώ και τα έξι τελευταία ήταν ισόπαλα στο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
14:20
Ο Μίλαν Ράσταβατς δεν έχει στη διάθεσή του τον αρχηγό Χουάν Μουνάφο, καθώς αποβλήθηκε στο ματς με τον Παναθηναϊκό. Από την άλλη ο Ηρακλής Μεταξάς δεν υπολογίζει στους Ντομίνγκεθ, Γκαρντάφσκι, όπως και τους Σνάιντερ, Κόντε. by Αναστασία Βοσνάκη
14:22
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
14:22
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Καρμόνα, Χριστόπουλος, Καστάνιο, Άλβαρες, Βαλιέντε, Σανταφέ, Σίτο, Ριέρα, Σονί, Μπαράλες. by Αναστασία Βοσνάκη
14:22
Στον πάγκο οι Παπαδόπουλος, Τασουλής, Πίτσου, Ιγκλεσίας, Κανελλόπουλος, Κρέσπι, Καπίγια, Μπενίτο, Τιλίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
14:23
ΠΑΣ Γιάννινα (Ηρακλής Μεταξάς): Λοντίγκιν, Σάλιακας, Εραμούσπε, Κάργας, Πίρσμαν, Οικονομόπουλος, Καραχάλιος, Στάνκο, Λιάσος, Μορέιρα, Περέα. by Αναστασία Βοσνάκη
14:23
Στον πάγκο οι Σούλης, Παντελάκης, Ποζνάνσκι, Α. Τριάδης, Σιόντης, Μπρένερ, Λώλης, Μίνα. by Αναστασία Βοσνάκη
14:42
Πριν την σέντρα θα κρατηθεί ενός λεπτού σιγή για τον αδικοχαμένο 19χρονο Αλκιβιάδη. by Αναστασία Βοσνάκη
15:02
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
15:03
2' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού. by Αναστασία Βοσνάκη
15:04
3' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Ριέρα με ωραίο σουτ που κόντραρε και στον Καραχάλιο ανοίγει το σκορ για τους Αρκάδες και 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
15:07
6' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:08
Απομάκρυνε ο Καρμόνα προς τα πίσω. by Αναστασία Βοσνάκη
15:10
9' Πιέζει αρκετά ο Αστέρας, ειδικά μετά το γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:13
11' Βαθιά μπαλιά ο Σάλιακας, μάζεψε ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
15:14
13' Σέντρα ο Άλβαρες, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:17
16' Σουτ ο Σάλιακας, μπλόκαρε ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
15:22
20' Σουτ ο Λιάσος, μπλοκάρει εύκολα ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
15:22
21' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:23
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:28
27' Φάουλ του Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:29
28' Εκτέλεσε ο Άλβαρες, δεν μπόρεσε κάποιος συμπαίκτης του να βάλει την μπάλα στα δίχτυα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:32
30' Κόρνερ για τον Αστέρα, εκτέλεσε ο Σίτο και έβγαλε την μπάλα πλάγιο! by Αναστασία Βοσνάκη
15:35
33' Σουτ ο Οικονομόπουλος, η μπάλα περνάει άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:36
35' Σουτ ο Καραχάλιος, μπλόκαρε ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
15:37
36' ΓΚΟΛ ο Αστέρας! Ο Ριέρα ξαναχτύπησε και έκανε το 2-0! by Αναστασία Βοσνάκη
15:41
39' Σουτ ο Μορέιρα, έδιωξε ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
15:44
42' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Σίτο δεν κατάφερε να πιάσει την κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ, το οποίο τελικά πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:46
45' Κάρτα ο Στάνκο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:48
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Πρωταγωνιστής ο Αντριάν Ριέρα ο οποίος στο 3' και στο 36' σκόραρε για τον Αστέρα Τρίπολης και τον στέλνει στα αποδυτήρια με ισχυρό προβάδισμα (2-0) κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα! by Αναστασία Βοσνάκη
16:04
46' Μέσα ο Ιγκλέσιας, έξω ο Σανταφέ για τον Αστέρα. Μέσα ο Λώλης, έξω ο Στάνκο, μέσα ο Μπρένερ, έξω ο Οικονομόπουλος για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:05
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
16:07
47' Σουτ ο Λώλης, μπλόκαρε ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
16:11
51' Ο ΠΑΣ έχει μπει πιο καλά στο δεύτερο μέρος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:12
52' Κάρτα ο Βαλιέντε. by Αναστασία Βοσνάκη
16:13
53' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
16:13
16:18
58' Ισορροπημένο το ματς στα τελευταία λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
16:19
59' Μέσα ο Κρέσπι, έξω ο Σίτο για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:20
61' Σουτ ο Λιάσος, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:24
64' Σουτ ο Σάλιακας, έδιωξε ο Τσιφτσής. by Αναστασία Βοσνάκη
16:24
45%-55% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
16:27
68' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:28
16:33
72' Φάουλ για τον ΠΑΣ σε καλό σημείο, έδιωξε με κεφαλιά ο Βαλιέντε. by Αναστασία Βοσνάκη
16:34
74' Αλλαγή για τον Αστέρα, μέσα Τιλίκα, Καπίγια, έξω Σονί, Ριέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:37
76' Κόρνερ για τον ΠΑΣ, η μπάλα άουτ από την εκτέλεση. by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
78' Κίτρινη ο Ιγκλέσιας. by Αναστασία Βοσνάκη
16:41
81' Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ, Παντελάκης, Μίνα και Ποζνάνσκι περνούν στο παιχνίδι, εκτός οι Περέα, Καραχάλιος και Πίρσμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
16:42
41%-59% η κατοχή. by Αναστασία Βοσνάκη
16:46
86' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
88' Σουτ ο Τιλίκα, μπλοκάρει ο Λοντίγκιν. by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
89' Εκτελεί φάουλ ο Σάλιακας, η μπάλα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:50
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:53
90+3' Μέσα ο Κανελλόπουλος, έξω ο Βαλιέντε. by Αναστασία Βοσνάκη
16:54
Τέλος στο ματς! Αστέρας Τρίπολης-ΠΑΣ Γιάννινα 2-0 χάρη στον Αντριάν Ριέρα! by Αναστασία Βοσνάκη