Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη Super League 1.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Βόλος-Ολυμπιακός για την 24η αγωνιστική της Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Κλέιμαν - Άλχο, Γκουλέν, Ρομέρο, Φεράρι - Νίνης, Τσοκάνης - Φερνάντες, Σοάρες, Ρεγκατέν - Φαν Βέερτ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:51
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Βατσλίκ – Λαλά, Μπα, Σισέ, Ρέαμπτσουκ - Μπουχαλάκης, Μ. Καμαρά - Α. Καμαρά, Καρβάλιο, Μασούρας - Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:51
Διαιτητής: Μανούχος Βοηθοί: Κουρομπύλια, Μεϊντάνας 4ος: Τζοβάρας VAR: Στογιάνοφ, Μπαλτάς by Αποστόλης Λιβάνιος
16:52
Η προϊστορία Νίκες Βόλου: 0 Ισοπαλίες: 1 Νίκες Ολυμπιακού: 4 Με γηπεδούχο το Βόλο Νίκες Βόλου: 0 Ισοπαλίες: 1 Νίκες Ολυμπιακού: 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
17:00
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την ήττα με 2-1 από τον ΟΦΗ και είναι στη 10η θέση με 28 πόντους by Αποστόλης Λιβάνιος
17:01
Ο Ολυμπιακός προέρχεται από την ήττα με 2-1 από την Αταλάντα. Στο πρωτάθλημα επικράτησαν 1-0 της ΑΕΚ και είναι στο +9 από τον ΠΑΟΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:03
17:05
Ο Πέδρο Μαρτίνς δεν υπολογίζει στους Μανωλά, Ροντρίγκες, Λόπες, Κουντέ, Ανδρούτσο, Κανέ, Σουρλή. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:06
Ρίνερ και Ορός δεν πρόλαβαν να αποθεραπευτούν και έμειναν εκτός της 20μελούς αποστολής που ανακοίνωσε ο Κώστας Μπράτσος, όπως και ο τιμωρημένος Μπαριέντος. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:06
Οι αλλαγές του Μαρτίνς στον Ολυμπιακό και το πρώτο γκολ-καταλύτης για τον Βόλο! Διαβάστε εδώ το άρθρο του Κώστα Νικολακόπουλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:10
Υπενθυμίζεται ότι στον πρώτο γύρο επικράτησε 2-1 ο Ολυμπιακός στο Φάληρο, με τον Βαλμπουενά να πετυχαίνει το νικητήριο γκολ στο 90' με εκτέλεση φάουλ, σε ένα παιχνίδι με εξαιρετικό φινάλε. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:13
Ο Ολυμπιακός έχει κακά τα ψέματα στην άκρη του μυαλού του και τη ρεβάνς της Πέμπτης με την Αταλάντα για την προκριματική φάση των "16" του Γιουρόπα Λιγκ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:15
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:16
Με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα (15 Φεβρουαρίου) του Καρκίνου της Παιδικής Ηλικίας, η Super League αφιερώνει την 24η Αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Interwetten (19-20/02/2022), στον αγώνα στήριξης των παιδιών που νοσούν από καρκίνο. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:16
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
17:21
4' Γύρισμα για τον Μασούρα από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
17:22
Ο Ολυμπιακός την πρωτοβουλία των κινήσεων στο ξεκίνημα. Δίχως κάτι καλό το παιχνίδι έως τώρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:27
10' Πρώτη απειλή από τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας έστρωσε στον Καρβάλιο, ο οποίος έπιασε άστοχο σουτ από το ημικύκλιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:29
12' Ο Βόλος πήγε να γίνει επικίνδυνος με τον Φαν Βέερτ, ο οποίος, ωστόσο, έκανε φάουλ στον Μπα στη διεκδίκηση της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
Αρκετά χαμηλές οι στροφές σε αυτό το πρώτο διάστημα του παιχνιδιού by Αποστόλης Λιβάνιος
17:31
Κερδισμένο κόρνερ για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:32
Εκτέλεσε ο Νίνης από τα αριστερά, δίχως να βγάλει κάτι καλό ο Βόλος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:33
Εχει κερδίσει μέτρα στα τελευταία λεπτά ο Βόλος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:33
17' Άστοχη κεφαλιά του Ρομέρο σε κόρνερ του Νίνη, δεν ανησύχησε ο Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:35
18' Πολύ δυνατό, αλλά και εντελώς άστοχο σουτ του Μαντί Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:38
21' Καλή στιγμή για τον Βόλο! Ο Ρεγκατέν κέρδισε από τα αριστερά τη μάχη με τον Μπα, γύρισε για τον Φαν Βέερτ, ο οποίος έκανε τσαφ μπροστά από την εστία! by Αποστόλης Λιβάνιος
17:41
24' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. Γύρισμα του Φερνάντεθ από τα αριστερά, ο Βατσλίκ έβαλε το πόδι του και πρόλαβε τον Φαν Βέερτ που είχε οπλίσει by Αποστόλης Λιβάνιος
17:42
Πολύ υποτονικός ο Ολυμπιακός σε αυτό το διάστημα. Ο Βόλος έχει βρει ρυθμό επιθετικά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:43
27' Διπλή μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Οι Πειραιώτες έκλειψαν την μπάλα έξω από την περιοχή, ο Αγκιμπού Καμαρά έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Κλέιμαν με πλασέ και στη συνέχεια ο Μασούρας αστόχησε σε ανυπεράσπιστη εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
17:50
Παράπονα από τον Βόλο σε μαρκάρισμα του Σισέ στον Νίνη εντός της περιοχής. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:50
32' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα του Λαλά, κεφαλιά του αμαρκάριστου Μπουχαλάκη, μπλόκαρε ο Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
17:52
36' Ψαλιδάκι του Μασούρα, η μπάλα πέρασε εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:59
by Αποστόλης Λιβάνιος
18:02
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:02
45'+1' Εκτός περιοχής σουτ του Καρβάλιο, μπλόκαρε ο Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
18:03
Ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό:Βόλος-Ολυμπιακός 0-0 Είχαν λίγες καλές στιγμές και οι δύο ομάδες σε αυτό το διάστημα. Κορυφαία των Πειραιωτών το δοκάρι του Αγκιμπού Καμαρά στο 27', με τον Μασούρα να αστοχεί στη συνέχεια σε κενή εστία, ενώ ο Βόλος είχε στο 21' πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Φαν Βέερτ που έκανε "τσαφ" μπροστά από την εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
18:17
Επιστροφή των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:18
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! Ονιεκούρου αντί Μασούρα για τον Ολυμπιακό και Μπαρτόλο αντί Νίνη για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:29
Η φάση του πρώτου ημιχρόνου που σας λέγαμε νωρίτερα. Φαίνεται από το replay ότι έχει ανατρέψει τον Νίνη ο Σισέ. Τον βρίσκει με το γόνατο στην πτέρνα. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:29
Ο Ολυμπιακός πιέζει σε αυτό το διάστημα. Παθητικός ο ρόλος του Βόλου by Αποστόλης Λιβάνιος
18:30
58' Σουτ του Ελ Αραμπί πάνω στον Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
18:35
60' Άστοχη κεφαλιά του Ρομέρο για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:36
63' Βαλμπουενά και Εμβιλά αντί Καρβάλιο και Μπουχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
18:38
65' Σουτ του Μαντί με το αριστερό η μπάλας εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
18:42
69' Σουτ του Μαντί Καμαρά εκτός περιοχής, έδιωξε σε κόρνερ ο Κλέιμαν by Αποστόλης Λιβάνιος
18:43
71' Κορέα αντί Τσοκάνη για τον Βόλο by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
72' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σέντρα του Ρέαμπτσουκ, έστρωσε ο Ονιεκούρου στον Βαλμπουενά με το κεφάλι και ο Κλέιμαν έδιωξε το γλυκό σουτ του Γάλλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:45
72' Καλό σουτ του Σισέ εκτός περιοχής με το αριστερό, η μπάλα πέρασε λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:49
77' Τικίνιο αντί Αγκιμπού Καμαρά για τον Ολυμπιακό και Βρουσάι αντί Λαλά by Αποστόλης Λιβάνιος
18:52
79' Εκτέλεση φάουλ του Ρεγκατέν, μπλόκαρε ο Βατσλίκ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:53
80' Σιέλης αντί Ρεγκατέν για τον Βόλο. Βάζουν επιπλέον αμυντικό οι γηπεδούχοι. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
81' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Έπειτα από βαθιά μπαλιά ο Τικίνιο άλλαξε για τον Βαλμπουενά που συνεργάστηκε με τον Ελ Αραμπί, ο οποίος έστρωσε για τον Γάλλο ο οποίος εκτέλεσε τον Κλέιμαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:00
87' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο. άστοχη κεφαλιά του Φαν Βέερτ από τη μικρή περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
19:04
90' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Μεγάλη επέμβαση του Κλέιμαν σε σουτ του Τικίνιο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:04
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:05
90'+1' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Άστοχο σουτ του Εμβιλά από το ημικύκλιο, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:07
Τέλος στο Πανθεσσαλικό: Βόλος-Ολυμπιακός 0-1. Οι Πειραιώτες απέδρασαν με γκολ του Βαλμπουενά στο 81’ by Αποστόλης Λιβάνιος