Μπενφίκα-Άγιαξ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τη La Liga.

21:44
Χαίρετε! Βραδιά Champions League και απόψε, με την Μπενφίκα να υποδέχεται τον Άγιαξ στο "Da Luz", στο πρώτο ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες για τους «16». Σέντρα στις 22:00, με τηλεοπτική κάλυψη από Cosmote Sports 3. by Γιάννης Πολιάς
21:45
Μπορεί να είναι ένα από τα πιο... αντι-τουριστικά ματς των νοκ άουτ, όμως Πορτογάλοι και Ολλανδοί έχουν τεράστια ιστορία, όπως επισήμανε πολύ εύστοχα το σχετικό βίντεο του «Αίαντα». by Γιάννης Πολιάς
21:47
Μπενφίκα (Ν. Βερίσιμο): Βλαχοδήμος, Ζιλμπέρτο, Οταμέντι, Βερτόνχεν, Γκριμάλδο, Σίλβα, Βάιγκλ, Τάαραμπτ, Έβερτον, Νούνιες, Ράμος. Στον πάγκο: Λέιτε, Μεϊτέ, Γιάρεμτσουκ, Γκονσάλβες, Μάριο, Λάζαρο, Ράντονιτς, Ντίας, Μπερνάρντο, Αραούχο, Μοράτο. by Γιάννης Πολιάς
21:48
Άγιαξ (Έ. Τεν Χαγκ): Πάσβεϊρ, Μαζραουί, Τίμπερ, Μαρτίνες, Μπλιντ, Άλβαρες, Μπέργκχαους, Χράφενμπερχ, Άντονι, Αλέρ, Τάντιτς. Στον πάγκο: Γκόρτερ, Ονάνα, Σουρς, Κλάασεν, Περέιρα, Ρενς, Κουντούς, Τέιλορ, Γιένσεν, Ντάραμι, Ταλιαφίκο. by Γιάννης Πολιάς
21:48
Διαιτητής: Βίντσιτς (Σλοβενία) Βοηθοί: Κλάντσνικ, Κόβατσιτς (Σλοβενία) 4ος: Ομπρένοβιτς (Σλοβενία) VAR: Φριτς (Γερμανία), Πράπροτνικ (Σλοβενία) by Γιάννης Πολιάς
21:49
Για να φτάσει μέχρι εδώ, η Μπενφίκα τερμάτισε δεύτερη στον όμιλό της πίσω από την Μπάγερν Μονάχου και μπροστά από Μπαρτσελόνα και Ντινάμο Κιέβου. by Γιάννης Πολιάς
21:50
Ο δε Άγιαξ, έκανε ένα απίθανο 6/6 εις βάρος των Σπόρτινγκ Λισαβόνας, Ντόρτμουντ και Μπεσίκτας. by Γιάννης Πολιάς
21:53
Τη δεδομένη χρονική στιγμή, οι «αετοί» προέρχονται από 2-1-2, ενώ οι Ολλανδοί από δέκα σερί νίκες! by Γιάννης Πολιάς
21:55
Την ίδια ώρα, θα διεξαχθεί η αναμέτρηση της Ατλέτικο Μαδρίτης με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. by Γιάννης Πολιάς
21:57
Κατάμεστο το "Da Luz", σε πολύ λίγο η σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
22:00
Σεφέροβιτς και Αλμέιδα οι απόντες για την Μπενφίκα, εκτός ο Μπρόμπεϊ για τους Ολλανδούς. by Γιάννης Πολιάς
22:00
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
22:03
3' Κεφαλιά Βερτόνχεν, εύκολα μάζεψε ο Πάσβεϊρ. by Γιάννης Πολιάς
22:09
9' Πιο κινητικοί οι Πορτογάλοι σε αυτά τα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
22:17
18' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΑΓΙΑΞ! Εξαιρετική μπαλιά Μαζραουί, υπέροχο τελείωμα από Τάντιτς. by Γιάννης Πολιάς
22:18
Στην πρώτη του... σοβαρή φάση, ο «Αίαντας» ανοίγει το σκορ. by Γιάννης Πολιάς
22:23
23' Κίτρινη κάρτα στον Μαζραουί. by Γιάννης Πολιάς
22:24
25' Έβγαλε ο Πάσβεϊρ μετά από μπαλιά που κόντραρε από τα πλάγια. by Γιάννης Πολιάς
22:25
26' ΓΚΟΛ, 1-1 Η ΜΠΕΝΦΙΚΑ! Αυτογκόλ του αρχισκόρερ του θεσμού, Αλέρ! by Γιάννης Πολιάς
22:26
Ο Ιβοριανός έχει φέτος δέκα γκολ, όμως αυτή τη φορά σκοράρει -δίχως να φταίει ιδιαίτερα- σε λάθος τέρμα. by Γιάννης Πολιάς
22:26
Υπέροχο ματς στη Λισαβόνα. by Γιάννης Πολιάς
22:29
29' ΓΚΟΛ, 2-1 Ο ΑΓΙΑΞ! Ο Αλέρ παίρνει... ρεβάνς, σκοράροντας με δεύτερη προσπάθεια μετά από επέμβαση του Βλαχοδήμου! by Γιάννης Πολιάς
22:30
Φαίνεται στο ριπλέι ότι η μπάλα έφτασε στον Έλληνα τερματοφύλακα από αμυντικό σε πρώτο χρόνο. Όπως και να ΄χει, ο Αλέρ ήταν εκεί για το 11ο φετινό του γκολ στον θεσμό! by Γιάννης Πολιάς
22:31
32' Διακοπή, είναι στο έδαφος ο Μαρτίνες. by Γιάννης Πολιάς
22:34
Συγκρούστηκε με τον Οταμέντι, που φόρεσε... ειδικό σκουφάκι μετά το χτύπημα! by Γιάννης Πολιάς
22:38
by Γιάννης Πολιάς
22:39
22:39
40' Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
22:39
40' Μάζεψε ο Βλαχοδήμος μετά από σουτ του Μαζραουί. by Γιάννης Πολιάς
22:44
44' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Άγιαξ! Ο Άλβαρες έστειλε την μπάλα στο δοκάρι από πλάγια θέση, με τον Αλέρ να αιφνιδιάζεται και να μην σκοράρει προ κενής εστίας. by Γιάννης Πολιάς
22:45
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
22:46
22:47
40+3' Εκμεταλλεύτηκε τη λάθος αντίδραση των αμυντικών της Μπενφίκα αλλά απέτυχε να νικήσει τον Βλαχοδήμο ο Άντονι. by Γιάννης Πολιάς
23:06
46' Κίτρινη κάρτα στον Νούνιες. by Γιάννης Πολιάς
23:07
Στην εκπνοή του πρώτου μέρους είχε... κιτρινιστεί και ο Μπέργκχαους. by Γιάννης Πολιάς
23:07
Στο γήπεδο συνεχίζουν για την ώρα οι 22 ποδοσφαιριστές που ξεκίνησαν εξ αρχής. by Γιάννης Πολιάς
23:09
49' Κίτρινη κάρτα στον Ράμος. by Γιάννης Πολιάς
23:11
52' Επικίνδυνο γύρισμα Νούνιες, έδιωξε η άμυνα του Άγιαξ. by Γιάννης Πολιάς
23:15
55' Μεγάλη στιγμή για την Μπενφίκα! Το σουτ του Έβερτον κόντραρε και πέρασε ελάχιστα έξω. by Γιάννης Πολιάς
23:19
60' Δεν πρόλαβε ο Νούνιες μετά από επικίνδυνο γύρισμα του Σίλβα. by Γιάννης Πολιάς
23:21
61' Ωραίο μακρινό σουτ Νούνιες, λίγο έξω η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:21
62' Γιάρεμτσουκ αντί Έβερτον. by Γιάννης Πολιάς
23:23
63' Τεράστια επέμβαση του Βλαχοδήμου σε κοντινή προσπάθεια του Μαρτίνες. by Γιάννης Πολιάς
23:26
67' Κόρνερ για τους Πορτογάλους μετά από προσπάθεια του Ράμος. by Γιάννης Πολιάς
23:27
Ζητά πέναλτι η Μπενφίκα. by Γιάννης Πολιάς
23:27
Τίποτα λένε διαιτητής και VAR. by Γιάννης Πολιάς
23:28
69' Ψηλά άουτ το σουτ του Ράμος. by Γιάννης Πολιάς
23:29
70' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα! Ο Γιάρεμτσουκ είδε τον Τίμπερ να διώχνει πριν περάσει η μπάλα την γραμμή. by Γιάννης Πολιάς
23:30
Πολύ ανεβασμένοι οι Πορτογάλοι αλλά στερούνται ευστοχίας. by Γιάννης Πολιάς
23:31
72' ΓΚΟΛ, 2-2 Η ΜΠΕΝΦΙΚΑ! Ο Πάσβεϊρ έβγαλε τη σουτάρα του Ράμος αλλά ο Γιάρεμτσουκ πήρε το... ριμπάουντ για να ισοφαρίσει. by Γιάννης Πολιάς
23:32
Το γκολ ελέγχεται στο VAR... by Γιάννης Πολιάς
23:33
Μετρά κανονικά! by Γιάννης Πολιάς
23:37
Ταλιαφίκο και Κλάασεν έχουν αντικαταστήσει Μπλιντ και Χράφενμπερχ αντίστοιχα. by Γιάννης Πολιάς
23:39
80' Άουτ το σουτ του Αλέρ. by Γιάννης Πολιάς
23:44
84' Μακρινό σουτ του Άντονι, εύκολα ο Βλαχοδήμος. by Γιάννης Πολιάς
23:44
23:45
85' Μπερνάρντο αντί Τάαραμπτ. by Γιάννης Πολιάς
23:46
86' Ένταση τώρα, στο έδαφος ο Νούνιες. by Γιάννης Πολιάς
23:46
87' Κίτρινη κάρτα στον Άντονι. by Γιάννης Πολιάς
23:51
90' Λάζαρο αντί Νούνιες, Γκονσάλβες αντί Ζιλμπέρτο. by Γιάννης Πολιάς
23:51
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:51
90+2' Ρενς αντί Μαζραουί. by Γιάννης Πολιάς
23:52
90+2' Σπουδαία επέμβαση Βλαχοδήμου σε μακρινό σουτ Άντονι. by Γιάννης Πολιάς