Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-οφ της Super League 1.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ, για την 3η αγωνιστική των playoffs της Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι – Κώτσιρας, Σένκεφελντ, Βέλεθ, Χουάνκαρ -Ρούμπεν, Γκατσίνοβιτς, Βιγιαφάνιες – Παλάσιος, Αϊτόρ, Ιωαννίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
18:32
ΠΑΟΚ (Ραζβάν Λουτσέσκου): Πασχαλάκης - Σάστρε, Βαρέλα, Ίνγκασον, Βιεϊρίνια - Κούρτιτς, Τσιγγάρας - Ζαμπά, Ελ Καντουρί, Α. Ζίβκοβιτς - Άκπομ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:32
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Διούδης, Αλεξανδρόπουλος, Καρλίτος, Χατζηγιοβάνης, Σάντσες, Κουρμπέλης, Σάρλια, Μαουρίσιο, Βιτάλ by Αποστόλης Λιβάνιος
18:32
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ζ. Ζίβκοβιτς, Μιχάι, Τέιλορ, Σίντκλεϊ, Σβαμπ, Αουγκούστο, Σοάρες, Μπίσεσβαρ, Τσόλακ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:35
Διαιτητής: Ιρφάν Πελίτο. Βοηθοί: Ανδρέας Μεϊντάνας, Ράινχαρτ Μπούξμπαουμ 4ος Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς VAR: Ντε Ρικάρντο, AVAR: Ανδρέας Φωτόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
18:39
Μονόδρομος η νίκη για τον Παναθηναϊκό, στην προσπάθεια που κάνει για το ευρωπαϊκό εισιτήριο, ενώ ο ΠΑΟΚ θέλει το «διπλό» για να διατηρηθεί ζωντανός για τον τίτλο. Γνωρίζοντας ότι ο Ολυμπιακός φιλοξενεί αργότερα την ΑΕΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:39
Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς στην αποστολή που ανακοίνωσε έχει στη διάθεση του, όλους τους παίκτες εκτός των Μακέντα και Λούντκβιστ που έχουν προβλήματα τραυματισμών και συνεχίζουν θεραπεία τους. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:39
Αν και είναι έτοιμος, ο Κρέσπο έμεινε εκτός αποστολής και δεν ταξίδεψε στην Αθήνα μετά από απόφαση του Ραζβάν Λουτσέσκου. Ο Ρουμάνος τεχνικός δεν θέλησε να ρισκάρει με την συμμετοχή του στον αγώνα της Πέμπτης με τη Μαρσέιγ και έτσι επέλεξε να τον αφήσει να ξεκουραστεί. Εκτός έμειναν και οι Λευτέρης Λύρατζης, Αλεξάντρου Μιτρίτσα και Τόμας Μουργκ. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:40
Η ιστορία Νίκες Παναθηναϊκού: 66 Ισοπαλίες: 33 Νίκες ΠΑΟΚ: 45 Με γηπεδούχο τον Παναθηναϊκό Νίκες Παναθηναϊκού: 46 Ισοπαλίες: 17 Νίκες ΠΑΟΚ: 9 by Αποστόλης Λιβάνιος
18:40
Στην κανονική διάρκεια 07.11.2021: Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 1-3 (59' Μαουρίσιο – 13' Άκπομ, 85’ πεν. Κούρτιτς, 90' Κούρτιτς) 06.02.2022: ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός 2-1 (77’ Ίνγκασον, 88’ Σάστρε – 6’ Παλάσιος) by Αποστόλης Λιβάνιος
18:46
Υπενθυμίζεται ότι η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το CosmoteSports1, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει μετάδοση από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Διονύση Δεσύλλα και Τάσου Νικολογιάννη by Αποστόλης Λιβάνιος
18:53
Η Κ19 του Παναθηναϊκού βρίσκεται στο «Απόστολος Νικολαΐδης», όπου στο ημίχρονο του ματς τον ΠΑΟΚ θα μπει στο γήπεδο, για να αποθεωθεί από τον κόσμο. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
Ακούστε το σημερινό σχόλιο του Τάσου Νικολογιάννη στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:54
Χακόμπο στο sport-fm.gr: «Ο κόσμος νομίζει ότι είμαι τρελός - Να επιστρέψω μια μέρα στον ΠΑΟΚ!». Διαβάστε αναλυτικά τη συνέντευξη του πρώην τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:00
Μαζί μας θα έχουμε και τον Σπύρο Σιαμπλή στο σχόλιο του αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:01
2' Πρώτη καλή στιγμή και είναι για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζαμπά πήγε να γίνει πολύ επικίνδυνος, αλλά συνέκλινε ο Κώτσιρας και τον έκοψε. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
3' Απειλεί ο Παναθηναϊκός. Σέντρα του Γκατσίνοβιτς, ο Αϊτόρ πήδηξε για την κεφαλιά, αλλα η μπάλα αφού βρήκε λίγο στο πόδι του και λίγο στο κεφάλι του Σάστρε έφυγε από την περιοχή by Αποστόλης Λιβάνιος
19:03
Καλησπέρα και από εμένα. Ο Παναθηναϊκός έχει πολλές επιστροφές και επιλογές για το σημερινό παιχνίδι, με ό,τι αυτό μπορεί να σημαίνει για την διαχείριση του αγώνα από πλευράς Ιβάν Γιοβάνοβιτς, ο οποίος παρατάσσει την ομάδα του με διάθεση να πιέσει ψηλά από νωρίς... by Σπύρος Σιαμπλής
19:07
8' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Γύρισμα του Άκπομ από τα δεξιά, σουτ του Ζαμπά και η μπάλα πάνω στον αγκώνα του Βέλεθ, που είχε κολλητά το χέρι του. Κίτρινη στον Ισπανό by Αποστόλης Λιβάνιος
19:08
Θα πάει να το δει στο VAR ο Ιρφάν Πελίτο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:09
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΝΑΛΤΙ! Πήρε πίσω την απόφασή του ο Πελίτο, κάνοντας on field review. Δεν ισχύει και η κάρτα στον Βέλεθ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:10
Σωστή η αναθεώρηση από πλευράς Πελίτο, αφού στο ριπλέι φαίνεται ότι ο Βέλεθ έχει μαζεμένο τον αγκώνα του, όπου χτυπάει η μπάλα για να καταλογιστεί πέναλτι στην συνέχεια... by Σπύρος Σιαμπλής
19:10
Παράπονα από τους παίκτες του ΠΑΟΚ, καθώς είχε βγει έξω η μπάλα και έπρεπε να δοθεί κόρνερ. Έδωσε ελεύθερο ο διαιτητής by Αποστόλης Λιβάνιος
19:11
Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, το παραχώρησε ο Κούρτιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:12
19:15
15' Απειλεί ο Παναθηναϊκός. Ο Παλάσιος βγήκε από τα δεξιά, μετά από μπαλιά του Γκατσίνοβιτς στην πλάτη της άμυνας, αλλά έκανε έξοδο ο Πασχαλάκης και παραχώρησε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:16
16' Εκτελέστηκε το κόρνερ, ο Χουάνκαρ έκανε σκαστό σουτ και η μπάλα έφτασε στον Κώτσιρα που άργησε να αποφασίσει, ενώ ήταν στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας, με αποτέλεσμα να δώσει χρόνο στον Άκπομ για να απομακρύνει. Υπήρξε ασυνεννοησία και με τον Βιγιαφάνιες, που ήταν ακριβώς πίσω του. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:18
19' Ατομική προσπάθεια του Ιωαννίδη και σουτ εκτός περιοχής, έδιωξε με τάκλιν ο Βαρέλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
Στα μέτρα του ΠΑΟΚ το παιχνίδι στο πρώτο τέταρτο, ανέβασε στροφές στη συνέχεια ο Παναθηναϊκός, ο οποίος είναι καλύτερος σε αυτό το διάστημα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:21
20' Αντεπίθεση με εξαιρετικές προϋποθέσεις για τον Παναθηναϊκό, αλλά δίχως καλό τελείωμα. Ο Παλάσιος έφυγε σφαίρα από τα δεξιά, αλλά δεν έκανε καλό γύρισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
21' Ως μη γενόμενη φάση για τον ΠΑΟΚ. Ο Άκπομ έκανε το γύρισμα από τα δεξιά και ο Ελ Καντουρί έπιασε δυνατό-άστοχο σουτ από το ύψος του πέναλτι. Στη συνέχεια δόθηκε οφσάιντ στον Άγλλο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
19:22
19:24
Εκτέλεση φάουλ του Αϊτόρ από τα δεξιά, έδιωξε ο Ελ Καντουρί σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Έχει ανεβάσει στροφές ο Παναθηναϊκός, πατώντας περισσότερο στην αντίπαλη περιοχή, μετά το νωχελικό του ξεκίνημα στο πρώτο 10λεπτο, χάρη σε κάποιες ενέργειες του Παλάσιος από τα δεξιά. Ο ΠΑΟΚ είναι εμφανές ότι ψάχνει να παίξει σωστά μια αντεπίθεση, έχοντας καταφέρει να εξουδετερώσει την αριστερή πτέρυγα του αντιπάλου του... by Σπύρος Σιαμπλής
19:26
27' Στο έδαφος ο Βιγιαφάνιες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
Δεν θα συνεχίσει ο Βιγιαφάνιες λόγω μυϊκού τραυματισμού. Θα μπει ο Αλεξανδρόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
29' Εκτός περιοχής σουτ του Βιεϊρίνια, η μπάλα στο κεφάλι του Σένκεφελντ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Στο έδαφος ο Σένκεφελντ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
30' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Αλεξανδρόπουλος αντί Βιγιαφάνιες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:29
Με δέκα για λίγο ο Παναθηναϊκός. Μέχρι να επιστρέψει ο Σένκεφελντ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
19:33
33' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κούρτιτς άνοιξε ωραία το παιχνίδι προς τα δεξιά, ο Ζίβκοβιτς συνέκλινε και έκανε συρτό σουτ, με τον Σένκεφελντ να απομακρύνει τον κίνδυνο by Αποστόλης Λιβάνιος
19:33
34' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό, 1-0! Σέντρα-ξυραφιά του Παλάσιος, η μπάλα πέρασε από τον Ιωαννίδη, ο Αϊτόρ έφυγε στην πλάτη του Σάστρε και με κεφαλιά νίκησε τον Πασχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
19:36
36' Νέο γύρισμα του Παλάσιος, έδιωξε ο Ίνγκασον προ του Αϊτόρ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:38
Από μια ακόμα καλή ενέργεια από δεξιά, ξανά του Παλάσιος ο οποίος ταλαιπωρεί αφάνταστα τον Βιεϊρίνια, ο Παναθηναϊκός παίρνει το προβάδισμα χάρη στον Αϊτόρ και... τον Σάστρε, ο οποίος άργησε χαρακτηριστικά. Με τον ΠΑΟΚ να αναγκάζεται τώρα να πιέσει ψηλά και, πιθανότατα, να αφήσει χώρους... by Σπύρος Σιαμπλής
19:40
41' Συρτό σουτ του Αϊτόρ, μετά από ωραία δομημένη επίθεση του Παναθηναϊκού, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
41' Προσπάθεια του ΠΑΟΚ να απειλήσει. Ο Άκπομ βρέθηκε μέσα στην περιοχή και λίγο αριστερά, αλλά το σουτ του έστειλε την μπάλα σε... πλάγιο. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:43
Το 1-0 του διαιτητή by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
45' Σέντρα του Βιεϊρίνια, πρόλαβε ο Χουάνκαρ τον Ζίβκοβιτς προτού γίνει πολύ επικίνδυνος by Αποστόλης Λιβάνιος
19:44
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
45+3' Έδιωξε κάθετη του Ελ Καντουρί για τον Ζαμπά ο Κώτσιρας by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
Ημίχρονο στη Λεωφόρο: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 1-0! Το γκολ του Αϊτόρ στο 34ο λεπτό χωρίζει τις δύο ομάδες. Ο «δικέφαλος» είχε το παιχνίδι στα μέτρα του στο πρώτο τέταρτο, αλλά στη συνέχεια το «τριφύλλι» είναι σαφώς ανώτερο, συνδυάζοντας την απόδοσή του με προβάδισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:50
Αποθέωση για την Κ19 του Παναθηναϊκού με "όλε όλε" για το πρωτάθλημα που κατέκτησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:56
Κεφαλαιοποίησε την συνολική ανωτερότητά του ο Παναθηναϊκός, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με προβάδισμα. έστω και με ένα γκολ. Είχε κι άλλες φάσεις για να σκοράρει, πάντως. Από την άλλη, ο ΠΑΟΚ είχε κι αυτός τις στιγμές του να πετύχει ένα τέρμα, έστω και κόντρα στην εικόνα του αγώνα, αλλά τις πέταξε. Η αναγκαστική αλλαγή του Βιγιαφάνιες δεν έχει τροποποιήσει τον σχηματισμό της ομάδας του Γιοβάνοβιτς, που έχει για κορυφαίο τον Παλάσιος. by Σπύρος Σιαμπλής
20:00
20:05
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
20:08
48' Πρώτη καλή στιγμή στο β' μέρος και είναι για τον ΠΑΟΚ. Δυνατό σουτ του Κούρτιτς, έδιωξε ο Μπρινιόλι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:09
49' Συρτό σουτ του Τσιγγάρα, η μπάλα έδυγε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπρινιόλι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
52' Τρομερή ευκαιρία ο ΠΑΟΚ! Ο Άκπομ έφερε βόλτα την άμυνα του Παναθηναϊκού και ο Ελ Καντουρί έστειλε την μπάλα στο πλαϊνό δίχτυ του Μπρινιόλι με σουτ από το ύψος του πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
54' Σέντρα-σουτ του Χουάνκαρ, η μπάλα εκτός εστίας by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
55' Ο Πασχαλάκης βγήκε και μπλόκαρε προ του Παλάσιος, πρόλαβε οριακά ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:17
Ανώτερος ο ΠΑΟΚ σε αυτό το πρώτο δεκάλεπτο του β' μέρους by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
20:19
20:19
20:19
Έχει ξεκινήσει πολύ καλύτερα ο ΠΑΟΚ στην επανάληψη, παίζοντας σε υψηλό τέμπο, αλλά και η αστοχία των παικτών του είναι παροιμιώδης! Ο Παναθηναϊκός δεν μπορεί να ελέγξει τον ρυθμό ενώ χάνει εύκολα και την μπάλα. Ωστόσο, είχε κι αυτός την φάση του για να σκοράρει, με το παιχνίδι να είναι συναρπαστικό... by Σπύρος Σιαμπλής
20:20
Τριπλή αλλαγή με Μπίσεσβαρ, Σβαμπ και Τέιλορ ετοιμάζει ο Λουτσέσκου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:22
61' Μπλόκαρε ο Μπρινιόλι προ του Άκμπομ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:24
63' Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Μπίσεσβαρ, Σβαμπ και Τέιλορ αντί Ελ Καντουρί, Τσιγγάρα και Σάστρε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:24
64' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός, 2-0! Έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Αϊτόρ, ο Ίνγκασον απομάκρυνε με το κεφάλι και η μπάλα στρώθηκε στον Χουάνκαρ , ο οποίος με τρομερό σουτ στην κίνηση νίκησε τον Πασχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
20:27
20:30
Ο Παναθηναϊκός τιμώρησε τον ΠΑΟΚ που δεν έκανε γκολ τις φάσεις του και έχει μεγάλο προβάδισμα για το πρώτο του τρίποντο στα πλέι οφ! Φοβερό το «χτύπημα» του Χουάνκαρ, όπως φοβερό και το γεγονός ότι αμφότερα τα τέρματα των γηπεδούχων ήρθαν από «αριστερούς» παίκτες του, αλλά και το ότι ο Βιεϊρίνια συνεχίζει να αγωνίζεται... by Σπύρος Σιαμπλής
20:30
70' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 2-1! Σέντρα του Κούρτιτς, η μπάλα βρίσκει στον Άκπομ και ο Ζίβκοβιτς από κοντά νικάει τον Μπρινιόλι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31
Υπάρχει συνεννόηση με το VAR για το ενδεχόμενο να είναι οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:37
77' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Σάρλια αντί Ιωαννίδη. Με τρεις κεντρικούς αμυντικούς πλέον το «τριφύλλι», στην κορυφή ο Παλάσιος, ενώ στα «φτερά» ο Αϊτόρ με τον Γκατσίνοβιτς με αντίθετα πόδια by Αποστόλης Λιβάνιος
20:38
79' Σέντρα του Άκπομ, μπλόκαρε ο Μπρινιόλι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:39
Αλλαγή πλάνου από τον Ιβάν Γιοβάνοβιτς, που πηγαίνει σε σύστημα με 3 κεντρικούς αμυντικούς για να διασφαλίσει το υπέρ της ομάδας του 2-1. Έπαιξε έτσι και με τον Άρη, με επιτυχία, αλλά ο ΠΑΟΚ έχει πάρει ψυχολογία και ψάχνει την ισοφάριση. by Σπύρος Σιαμπλής
20:39
79' Πολύ άστοχο σουτ του Σβαμπ εκτός περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
20:40
80' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ: Τσόλακ αντί Άκπομ και Σίντκλεϊ αντί Βιεϊρίνια. Κλείνει τις αλλαγές του ο Λουτσέσκου by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
82' Σέντρα του Μπίσεσβαρ από τα δεξιά, δεν πήρε καλά την κεφαλιά ο Ίνγκασον, έδιωξαν στη συνέχεια οι παίκτες του Παναθηναϊκού by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
20:43
20:46
Έλεγχος για το ενδεχόμενο να υπάρχει πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ. Για χέρι του Χουάνκαρ έπειτα από γύρισμα του Ζίβκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
Υπάρχει συνεννόηση με VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
Τελικώς κόρνερ για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
86' Σουτ του Ζαμπά μετά το κόρνερ, κόντρα και νέο κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
Πιέζει ο ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:47
87' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό: Χατζηγιοβάνης αντί Αϊτόρ και Βιτάλ αντί Γκατσίνοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:51
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. "Τρέχουν" ήδη by Αποστόλης Λιβάνιος
20:52
90'+2' Κίτρινη στον Ίνγκασον για σκληρό φάουλ στον Αλεξανδρόπουλο με τάκλιν by Αποστόλης Λιβάνιος
20:53
90+3' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκού. Σουτ του Βιτάλ, έδιωξε σε κόρνερ ο Ζίβκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
20:54
90'+4' Κίτρινη στον Αλεξανδρόπουλο που έκοψε με τάκλιν αντεπίθεση του ΠΑΟΚ με τον Μπίσεσβαρ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:55
Μισό λεπτό ακόμα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:56
Τέλος στη Λεωφόρο: Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ 2-1! Τα γκολ των Αιτόρ (34’) και Χουάνκαρ (65’) χάρισαν τη νίκη στο «τριφύλλι», μείωσε ο Ζίβκοβιτς στο 70’. Πολύ σημαντικό «τρίποντο» για τους «πράσινους» για την προσπάθεια που κάνουν για επιστροφή στην Ευρώπη. by Αποστόλης Λιβάνιος