Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα μπαράζ της Super League 2.

16:10
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μπαράζ Βέροια-Λεβαδειακός με φόντο τη Super League 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
16:10
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 16:30 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από την ΕΡΤ3. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:14
Θα διεξαχθεί ρεβάνς την επόμενη Κυριακή. την επόμενη Κυριακή. Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση που οι δύο ομάδες έχουν σημειώσει τον ίδιο αριθμό γκολ μετά τα δύο ματς, θα ακολουθήσει παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:15
Η ομάδα που θα χάσει από το συγκεκριμένο ζευγάρι θα διασταυρώσει τα ξίφη της με τον προτελευταίο της Super League 1. Δηλαδή τη Λαμία by Αποστόλης Λιβάνιος
16:18
Βέροια (Παύλος Δερμιτζάκης): Βελλίδης, - Μπουκουβάλας, Σκόνδρας, Μαραγκός, Πεταυράκης - Οικονόμου, Γαβρηιλίδης, Κάτσε - Μούργος, Γιακουμάκης, Πασάς by Αποστόλης Λιβάνιος
16:19
Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς - Κωνσταντινίδης, Τζημόπουλος, Μπαχανάκ, Βήχος - Μεχία, Χάμοντ - Πολέτο, Μουτίνιο, Νίλι - Μυτίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:27
Διαιτητής: Βαλεντίν Ζελέζοβ (Βουλγαρία) Βοηθοί: Μάρτιν Βένεφ και Γκεόργκι Ντούνοφ. 4ος Διαιτητής: Κωνσταντίνος Περράκης Δεν υπάρχει VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
16:33
4' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Σέντρα του Γιακουμάκη, βρήκε λίγο στον Πεταυράκη η μπάλα και ο Πασάς αστόχησε με κεφαλιά από πολύ καλή θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:34
4' Εκτός περιοχής σουτ του Πασά, κόντρα και κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:34
Έδιωξαν οι παίκτες του Λεβαδειακού by Αποστόλης Λιβάνιος
16:34
16:34
16:34
16:36
6' Κόντρα του Λεβαδειακού με τον Μυτίδη να μην προλαβαίνει να εκτελέσει. Γύρισε εν τέλει στον Νίλι και έπειτα από σέντρα, έφυγε έξω σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:36
Νέο κόρνερ για τον Λεβαδειακό by Αποστόλης Λιβάνιος
16:39
10' Καλή φάση για τη Βέροια. Σέντρα-σουτ του Μούργου από τα αριστερά, η μπάλα έφυγε ελάχιστα έξω σε κόρνερ. Τη βρήκε ελάχιστα ο Μάρκοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:46
16:52
23' Πρώτη κάρτα, είναι για τον Γαβριηλίδη της Βέροιας by Αποστόλης Λιβάνιος
16:56
27' Κίτρινη για τον Λεβαδειακό, την είδε ο Χάμοντ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:01
59%-41% η κατοχή της μπάλας για τη Βέροια by Αποστόλης Λιβάνιος
17:03
34' Σέντρα του Βήχου, δεν πρόλαβε να φτάσει στην μπάλα ο Μυτίδης και έφυγε πλάγια. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
35' Ένταση ανάμεσα σε Κωνσταντινίδη και Πεταυράκη. Έπειτα από φωνές του πρώτου για πέναλτι, καθώς η μπάλα βρήκε στον αγκώνα του μπακ της Βέροιας. Είχε, ωστόσο, κολλητό το χέρι του. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:05
36' Σουτ του Μυτίδη έπειτα από ωραία προσπάθειά του, μπλόκαρε ο Βελλίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
17:07
38' Σουτ του Μυτίδη, τάκλιν ο Μαραγκός και κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:11
41' Άστοχη κεφαλιά του Μυτίδη, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βελλίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
17:12
17:15
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος by Αποστόλης Λιβάνιος
17:16
Ημίχρονο στο παιχνίδι: Βέροια-Λεβαδειακός 0-0! Καλύτερη εκκίνηση από τους γηπεδούχους, οι οποίοι είχαν μεγάλη φάση στο 4' με τον Πασά, ενώ στο 10' απείλησε και με τον Μούργο. Σταδιακά ανέβηκαν οι φιλοξενούμενοι και είχαν καλή φάση στο 41' με κεφαλιά του Μυτίδη. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:31
Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο και οι δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
17:32
Έναρξη στο β' μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
17:34
46' Συρτό σουτ του Νίλι, μπλόκαρε ο Βελλίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
17:41
54' Συμελίδης αντί Χάμοντ για τον Λεβαδειακό by Αποστόλης Λιβάνιος
17:42
Διακοπή μετά από σύγκρουση ανάμεσα στον Βελλίδη και τον Μπουκουβάλα. Σε κόντρα των φιλοξενούμενων, ο Συμελίδης έστρωσε τον έμπειρο μπακ και αυτός έπεσε πάνω στον συμπαίκτη του. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:45
58' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός, 0-1! Οι φιλοξενούμενοι έφυγαν στην κόντρα με τον Πολέτο να βγαίνει φάτσα με τον Βελλίδη έπειτα από εξαιρετική κάθετη του Μυτίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
17:52
65' Σέντρα του Πολέτο από τα αριστερά, σκαστό σουτ του Μουτίνιο, κόντρα στον Πεταυράκη και κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:53
66' Αλλαγές για τη Βέροια. Μπλέτσας αντι Γαβριηλίδη και Ορφανίδης αντί Μούργου by Αποστόλης Λιβάνιος
17:54
50%-50% η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
17:57
70' Ευκαιρία για τη Βέροια. Σουτ του Πασά έπειτα από επικίνδυνη κόντρα, έδιωξε ο Μάρκοβιτς σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:58
71' Βρακάς αντί Μουτίνιο και Δούμτσιος αντί Μυτίδη για τον Λεβαδειακό by Αποστόλης Λιβάνιος
17:59
18:00
72' Απειλεί η Βέροια. Ο Γιακουμάκης πάτησε περιοχή, αλλά κλείστηκε και ενώ νωρίτερα είχε δύο επιλογές για να πασάρει, με αποτέλεσμα να κάνει σουτ από δύσκολη θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:02
18:04
Άστοχη κεφαλιά του Γιακουμάκη έπειτα από κόρνερ του Ορφανίδη από τα αριστερά. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:04
77' Πόζογλου αντί Κάτσε για τη Βέροια by Αποστόλης Λιβάνιος
18:09
82' Ο Λιάγκας στη θέση του Νίλι για τον Λεβαδειακό. Ελέγχει την κατάσταση δίχως να έχει ζοριστεί στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Ταουσιάνη by Αποστόλης Λιβάνιος
18:10
18:13
86' Παπαχρήστος αντί Πεταυράκη και Καπνίδης αντί Πασά για τη Βέροια by Αποστόλης Λιβάνιος
18:17
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
18:19
90+1' Μεγάλη ευκαιρία του Λεβαδειακού. Ο Συμελίδης έκανε το σουτ από καλή θέση και ο Βελλίδης απομάκρυνε. by Αποστόλης Λιβάνιος
18:21
Διακοπή στο παιχνίδι λόγω έντασης. Πολλά νεύρα από τον Συμελίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
18:22
90'+5' Κίτρινη στον Βρακά by Αποστόλης Λιβάνιος
18:24
Τέλος στο ματς: Βέροια-Λεβαδειακός 0-1! Το γκολ του Πολέτο στο 58’ χάρισε τη νίκη στους Βοιωτούς, οι οποίοι πάνε με πλεονέκτημα στη ρεβάνς, η οποία θα διεξαχθεί την επόμενη εβδομάδα στο γήπεδό τους. by Αποστόλης Λιβάνιος