Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα πλέι-οφ της Super League 1.

20:37
20:38
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής των play-offs της Super League 1, στο Φάληρο. by www.sport-fm.gr
20:39
20:40
20:40
Στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι Κρίστινσον, Μπουχαλάκης, Κούντε, Βρουσάι, Μασούρας, Βαλμπουενά, Τικίνιο, Κανέ και Σισέ. by www.sport-fm.gr
20:41
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων βρίσκονται οι Διούδης, Χουάνκαρ, Καρλίτος, Μακέντα, Χατζηγιοβάνης, Ρούμπεν Πέρεθ, Πούγγουρας, Μαουρίσιο και Βιτάλ. by www.sport-fm.gr
20:42
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ρόι Ραϊνσράιμπερ από το Ισραήλ, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο συμπατριώτης του Ζιβ Άντλερ. by www.sport-fm.gr
20:44
Ο Φραν Βέλεθ ακολούθησε την αποστολή του Παναθηναϊκού αλλά... για ψυχολογικούς λόγους, αφού έμεινε εκτός αποστολής. Εικόνα live 21971366/35562.jpg by www.sport-fm.gr
20:47
Ο Γιουσούφ Ελ Αραμπί σε «πηγαδάκι» μεε τους Ρούμπεν Πέρεθ, Αϊτόρ Κανταλαπιέδρα και Χουάνκαρ, μάλλον θυμούνται την παρουσία τους στα γήπεδα της Primera Division! Εικόνα live 21971366/99945.jpg by www.sport-fm.gr
20:47
Θυμίζουμε ότι τα δύο παιχνίδια της κανονικής διάρκειας έχουν έρθει ισόπαλα χωρίς σκορ, ενώ ο Παναθηναϊκός στο εντός έδρας ματς των play-offs είχε κερδίσει στην Λεωφόρο με 1-0 τον Ολυμπιακό! by www.sport-fm.gr
20:47
Κωνσταντίνος Τζολάκης, Φώτης Ιωαννίδης και Παπέ Αμπού Σισέ τα λένε πριν την έναρξη του ντέρμπι. Εικόνα live 21971366/518.jpg by www.sport-fm.gr
20:52
Συνεχίζεται ακόμα και τώρα η προσέλευση των οπαδών του Ολυμπιακού στο γήπεδο... by www.sport-fm.gr
20:52
20:55
Οι λιλιπούτειοι φίλοι των «ερυθρόλευκων» έχουν πάρει ήδη θέση για το ντέρμπι! Εικόνα live 21971366/101368.jpg by www.sport-fm.gr
20:56
Καλησπέρα σας και από εμένα! Τα πολλά λόγια σε τέτοιες περιπτώσεις είναι περιττά. Ανεξαρτήτου κατάστασης των δύο ομάδων, πάντα πρόκειται για το μεγάλο ντέρμπι της χώρας. Ξεκινώντας από τον φιλοξενούμενο Παναθηναϊκό, έχει ασφαλώς πολύ πιο ισχυρό κίνητρο από τον αντίπαλό του, καθώς όλα παίζονται για τα ευρωπαϊκά εισιτήρια, ενώ έχει έναν ακόμη λόγο για να βρίσκεται στην… τσίτα, αφού έχει και το Κύπελλο μπροστά του. Για τον Ολυμπιακό δεν ισχύουν τα περισσότερα από τα παραπάνω, καθώς θέλει τη νίκη για το γόητρο, καθώς σφράγισε τον τίτλο πριν δύο αγωνιστικές με το «διπλό» στην Τούμπα, ενώ έχει αποχαιρετήσει το Κύπελλο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:57
20:57
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
20:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
20:58
21:00
21:03
21:05
5' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τους γηπεδούχους, από αριστερά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
21:06
Πιέζει ψηλά ο Ολυμπιακός στα πρώτα λεπτά. Ο Παναθηναϊκός έχει παθητικό ρόλο, περιμένει προφανώς να περάσει το πρώτο διάστημα, στο οποίο ο γηπεδούχος πάντα προσπαθεί να εκμεταλλευτεί την ώθηση της έδρας. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:07
21:07
7' Εκτέλεση από τον Λόπες, κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι του Παπασταθόπουλου, η μπάλα περνάει άουτ. by www.sport-fm.gr
21:10
9' Επιπόλαιη απομάκρυνση της μπάλας από τον Μπρινιόλι, ο Αγκιμπού Καμαρά παίρνει την κατοχή, σουτάρει στο ύψος της περιοχής, αλλά η μοάλα περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι. by www.sport-fm.gr
21:10
10' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, κόντρα την ροή του αγώνα, με τον Κουρμπέλη να κάνει κεφαλιά-πάσα και τον Παλάσιος να «αδειάζει» τον Παπαδόπουλο προτού κάνει ένα απίστευτο σουτ στο όριο της περιοχής και δεξιά, στέλνοντας την μπάλα στην απέναντι γωνία της εστίας του Βατσλίκ... Εικόνα live 21971366/120791.jpg by www.sport-fm.gr
21:15
15' Νέα καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους, που φεύγουν στην αντεπίθεση με τον Παλάσιος, από κάθετη του Αϊτόρ, αλλά αυτή την φορά ο Βατσλίκ διώχνει με τα πόδια το διαγώνιο σουτ του Αργεντινού! by www.sport-fm.gr
21:17
Τρομερό σουτ του Παλάσιος, που έφερε βόλτα τον Παπαδόπουλο, ο οποίος ήταν τουλάχιστον μια ταχύτητα κάτω στη φάση και στη συνέχεια πρόλαβε τον Ρέαμπτσιουκ, δεν μπορούσε να αντιδράσει ο Βατσλίκ. Κόντρα στη ροή του αγώνα το γκολ. Θα έχει ενδιαφέρον η αντίδραση του Ολυμπιακού, ενώ τώρα που αναγκαστικά μπορεί να παίξει πιο πολύ στην αντεπίθεση ο Παναθηναϊκός σίγουρα θα θελήσει να χτυπήσει πάνω στον Αβραάμ Παπαδόπουλο. Ήδη το προσπαθεί, ποντάροντας στην ταχύτητα του Παλάσιος. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
18' Πέφτει στο έδαφος ο Ιωαννίδης, δέχθηκε τις πρώτες βοήθειες ενώ βγαίνει από τον αγωνιστικό χώρο. Με δέκα προσωρινά ο ΠΑΟ... by www.sport-fm.gr
21:20
21:22
21:23
22' Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη, που διαμαρτυρεται ενώ αποχωρεί από το γήπεδο... by www.sport-fm.gr
21:23
21:23
21:24
21:27
26' Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για μαρκάρισμα πάνω στον Παλάσιος που του έφευγε. by www.sport-fm.gr
21:28
27' Εκτέλεση του φάουλ από δεξιά, στην εξέλιξη της φάσης γίνονται δύο σουτ, πρώτα από τον Κουρμπέλη και στη συνέχεια από τον Βιγιαφάνιες, άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
21:28
21:30
30' Κίτρινη κάρτα στον Παπασταθόπουλο, για μαρκάρισμα στον Αλεξανδρόπουλο τώρα... by www.sport-fm.gr
21:31
Ο Παναθηναϊκός παίζει εξαιρετικά στην κόντρα, εκμεταλλευόμενος και το προβάδισμά του. Ο Ολυμπιακός δεν έχει βρει λύση στο συγκεκριμένο -για τον ίδιο- πρόβλημα και τώρα που είναι πιο ευέλικτοι επιθετικά οι «πράσινοι» με την είσοδο του Καρλίτος, το ζήτημα γίνεται ακόμα πιο μεγάλο ή για να το θέσουμε διαφορετικά είναι πιο πρόσφορο το έδαφος για τους φιλοξενούμενους. Ο Αβραάμ Παπαδόπουλος δείχνει ότι δεν μπορεί να ανταπεξέλθει σε αυτό το τέμπο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:32
32' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό, με την κίνηση του Ροντρίγκες από αριστερά και το σουτ του που περνάει λίγο έξω... by www.sport-fm.gr
21:33
21:35
Το «τριφύλλι» έχει μόλις κάνει το 0-1 και οι πρωταγωνιστές του το πανηγυρίζουν... δεόντως! Εικόνα live 21971366/38442.jpg by www.sport-fm.gr
21:36
21:37
36' Καλή φάση για τον Ολυμπιακό, με τον Παπασταθόπουλο να παίρνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αναγκλαζοντας τον Μπρινιόλι να αποκρούσει αλλά με δυσκολία! by www.sport-fm.gr
21:37
21:38
21:42
41' Φάουλ του Παπαδόπουλου, που είναι ήδη κιτρινισμένος αλλά δεν παρατηρείται εκ νέου με κάρτα από τον Ισραηλινό διαιτητή για το μαρκάρισμα στον Παλάσιος... by www.sport-fm.gr
21:45
44' Ωραίο σουτ στην κίνηση του Λόπες, από θέεση μέσα δεξιά, αλλά καταφέρνει και μπλοκάρει ο Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
21:45
21:46
45'+1' Η καλύτερη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό να ισοφαρίσει, με την ωραία ενέργεια του Ροντρίγκες, που αδειάζει τον Κώτσιρα από τα αριστερά και σουτάρει, με τον Μπρινιόλι να διώχνει σε κόρνερ ετνυπωσιακά! by www.sport-fm.gr
21:48
21:49
45'+4' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του Ολυμπιακού με 1-0, χάρη στο τέρμα του Παλάσιος στο 10'. by www.sport-fm.gr
21:55
Πολύ ωραίο ντέρμπι, ίσως μετά από καιρό τόσο καλό. Ο Παναθηναϊκός πάει με προβάδισμα στα αποδυτήρια έχοντας κάνει βήμα για μια νίκη, η οποία θα είναι πολύ σημαντικό αν την πάρει στην προσπάθεια που κάνει για επιστροφή στην Ευρώπη. Οι «πράσινοι» τηρούν πιστά το πλάνο του Γιοβάνοβιτς και το παιχνίδι, μετά το πανέμορφο γκολ του Παλάσιος, το οποίο σημειώθηκε κόντρα στη ροή του αγώνα, έχει ραφτεί στα μέτρα τους επιθετικά. Ο Ολυμπιακός αντιμετωπίζει πολλές δυσκολίες στην κόντρα επίθεση μετά το 0-1, αφού αφενός οι «πράσινοι» παίζουν εξαιρετικά την αντεπίθεση και αφετέρου ο Αβραάμ Παπαδόπουλος δεν μπορεί να ακολουθήσει αυτό το τέμπο και παίζει με κάρτα από το 26’. Θα είναι ρίσκο να τον κρατήσει στο παιχνίδι ο Μαρτίνς. Οι Πειραιώτες έχουν Γκάρι Ροντρίγκες και Ρόνι Λόπες σε καλό βράδυ, αλλά για να διεκδικήσει ανατροπή χρειάζεται να πάρουν πρωτοβουλίες παραπάνω παίκτες. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:03
Δύο αλλαγές θα κάνουν οι γηπεοδύχοι. Τικίνιο και Σισέ αντί των Αγκιμπού Καμαρά και Παπαδόπουλου αντίστοιχα. Με 4-4-2 ο Ολυμπιακός στην επανάληψη... by www.sport-fm.gr
22:03
22:03
22:07
48' Πρώτο κόρνερ στην επανάληψη, για τον Ολυμπιακό από δεξιά, βγάινει και μπλοκάρει ο Μπρινιόλι. by www.sport-fm.gr
22:09
Η βαθμολογία αυτή την στιγμή: 1. Ολυμπιακός 79 2. ΠΑΟΚ 60 3. Παναθηναϊκός 58 4. Άρης 56 5. ΑΕΚ 56 6. ΠΑΣ Γιάννινα 46 by www.sport-fm.gr
22:10
51' Φάουλ για τους γηπεδούχους, εκτελεί ο Ροντρίγκες, απομακρύνεται η μπαλα... by www.sport-fm.gr
22:12
54' Μακρινό σουτ του Ρούμπεν Πέρεθ, η μπάλα κοντράρει στον Σισέ και περνάει κόρνερ, πρώτο για τον Παναθηναϊκό. by www.sport-fm.gr
22:13
54' Γκολ! 2-0 ο Παναθηναϊκός, με την εκτέλεση κόρνερ του Αϊτόρ από την αριστερή πλευρά και και την δυνατή κεφαλιά του Σένκεφελντ στο πρώτο δοκάρι... Εικόνα live 21971366/19013.jpg by www.sport-fm.gr
22:18
59' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό, το εκτελεί ο Λόπες, βγαίνει και μπλοκάρει ο Μπρινιόλι... by www.sport-fm.gr
22:21
63' Διπλή αλλαγή για τον Γιοβάνοβιτς. Αϊτόρ και Παλάσιος έξω, Χατζηγιοβάνης ξαι Βιτάλ στις θέσεις τους. by www.sport-fm.gr
22:22
22:22
22:24
22:28
Ξαναρχίζει το παιχνίδι με τέσσερα λεπτά καθυστέρηση κι ενώ η ατμόσφαιρα παραμένει αποπνικτική. by www.sport-fm.gr
22:29
22:30
71' Γκολ! Μειώνει 2-1 ο Ολυμπιακός, από το κόρνερ του Βαλμπουενά από δεξιά, την κεφαλιά-πάσα του Ελ Αραμπί στο πρώτο δοκάρι και την προβολή του Τικίνιο με το στήθος... by www.sport-fm.gr
22:32
73' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, από την δεξιά πλευρά με τον Χατζηγιοβάνη, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by www.sport-fm.gr
22:36
22:36
22:37
22:40
22:45
Ο Ολυμπιακός έχει φορτώσει τον άξονα του με τις τελευταίες αλλαγές, ενώ έπαιζε ήδη με δύο φορ. Αυτό από μόνο του δεν αρκεί για να γίνει πιο παραγωγικός. Ο Παναθηναϊκός έχει καταφέρει να πάρει και πάλι τον έλεγχο της κατάστασης μετά το 1-2, δίχως να απειληθεί ιδιαιτέρως by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
22:47
Ο Σισέ παίζει τυπικά στόπερ τα τελευταία λεπτά. Διότι στην πραγματικότητα, την περισσότερη ώρα είναι στην επίθεση για να εκμεταλλευτεί ο Ολυμπιακός το ύψος του by www.sport-fm.gr
22:48
22:49
22:49
22:55
90'+6' Γέμισμα του Ρέαμπτσιουκ, κεφαλιά-πάσα του Σισέ, ο Μασούρας έκανε γύρισμα από δύσκολη γωνία και έστειλε την μπάλα εκτός. by www.sport-fm.gr
22:55
22:56
Τέλος στο «Γ. Καραϊσκάκης»: Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός 1-2! Παλάσιος (10’) και Σένκεφελντ (54’) πέτυχαν τα γκολ της μεγάλης νίκης των «πράσινων», μείωσε ο Τικίνιο στο 70ο λεπτό. by www.sport-fm.gr