Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Europa Conference League.

20:41
Καλησπέρα σας! by Μανώλης Μουσουράκης
20:43
Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Άρης-Μακάμπι Τελ Αβίβ, στη ρεβάνς των δύο ομάδων για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa Conference League. by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
Οι Θεσσαλονικείς με τη δύναμη του κατάμεστου «Κλ. Βικελίδης» καλούνται να ανατρέψουν το εις βάρος τους 2-0 από το πρώτο παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
Υπενθυμίζεται ότι δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση που ο Άρης επικρατήσει με δύο γκολ διαφορά, θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση κι εφόσον χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
Σέντρα στις 21:00. Το παιχνίδι θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Αλέξη Σαββόπουλου. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
Ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει την ισχυρή Νις στα playoffs της διοργάνωσης. Ο πρώτος αγώνας θα γίνει στην έδρα της ομάδας που θα προκριθεί απόψε και η ρεβάνς στη Γαλλία. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
Ας δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
20:47
Άρης (Χερμάν Μπούργος): Κουέστα – Οντουμπάτζο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Πίρσμαν – Ντουκουρέ, Νταμπό – Ιτούρμπε, Πάλμα, Μανσίνι – Γκρέι. Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Καρακασίδης, Σιαμπάνης, Εμπακατά, Μανού Γκαρθία, Μαζικού, Ματέο Γκαρσία, Χατζηιωάννου, Ντιόπ, Τανούλης, Καμάτσο, Παναγίδης, Σγουρός. by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
Ο Χερμάν Μπούργος παρατάσσει την ομάδα του με 4-2-3-1 και με δύο αλλαγές σε σχέση με το πρώτο ματς (Οντουμπάτζο και Πάλμα αντί των Εμπακατά και Ματέο Γκαρσία). by Μανώλης Μουσουράκης
20:48
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Βλάνταν Ίβιτς): Πέρετζ – Ζεράλδες, Νιρ Μπιτόν, Γεϊνί, Σαμπορίτ, Χόζεζ – Κούβας, Φαν Όφερεμ, Γκλέιζερ, Κανιτσόβσκι – Γιοβάνοβιτς. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Τενενμπάουμ, Ναχμίας, Ζάχαβι, Πέριτσα, Νταν Μπίτον, Άλμογκ, Παρφέ, Ρίκαν, Γκολάσα, Καντίλ, Ρεβίβο, Γκλοχ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
Το παιχνίδι θα διευθύνει ο Σκωτσέζος Τζον Μπίτον, ο οποίος θα έχει ως βοηθούς του τους Ντάνιελ ΜακΦάρλεϊν και Ντάγκλας Πότερ, ενώ ως 4ος ορίστηκε ο, επίσης Σκωτσέζος, Στιβ ΜακΛίν. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
Στο γήπεδο και περίπου 700 φίλοι της Μακάμπι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:54
Παρουσία Καρυπίδη και με «ντόπες» από περίπου 1000 φίλους του Άρη πραγματοποιήθηκε η χθεσινή, τελευταία, προπόνηση των «κιτρίνων». Δείτε εδώ το σχετικό βίντεο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
Διαφορετική διαδρομή προς το «Κλεάνθης Βικελίδης» ακολούθησε το πούλμαν του Άρη για το σημερινό ματς με την Μακάμπι, προκειμένου να περάσει από τους δρόμους που συνήθως χρησιμοποιούν οι οπαδοί για να πάνε στο γήπεδο. Διαβάστε περισσότερα εδώ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:57
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
Οι φίλοι του Άρη δημιουργούν εκπληκτική ατμόσφαιρα! by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
21:00
21:01
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
Πρώτη επίθεση για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
1' Στα σώματα μακρινό σουτ από τον Ιτούρμπε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:05
Έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων ο Άρης. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
7' Διαβάζει τη φάση και βγαίνει και καθαρίζει μπαλιά προς την περιοχή του ο Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:08
7' Δεν είναι καλή η κάθετη του Κούβας, εάν και είχε προϋποθέσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
21:09
Θέλει το γκολ ο Άρης, αλλά χρειάζεται και προσοχή στα μετόπισθέν του. by Μανώλης Μουσουράκης
21:10
9' Πρώτη τελική για τον Άρη. Σουτ εκτός περιοχής από τον Ντουκουρέ, μπλοκάρει ο Πέρετζ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
Μετά και τη συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου φαίνεται καθαρά πως ο Άρης παίζει με 4-2-3-1 και τον Πάλμα σε ελεύθερο ρόλο πίσω από τον Γκρέι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
13' Εκτός εστίας το σουτ του Κούβας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:14
14' Παραχωρεί το κόρνερ ο Φαμπιάνο, ύστερα από γύρισμα του Ζεράλδες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
16' Πρώτη κίτρινη στο ματς, θα τη δει ο Σαμπορίτ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
17' Πέρασε ανεκμετάλλευτο ένα φάουλ σε καλή θέση για ένα γέμισμα για τον Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:18
21:20
Προσπαθεί να περάσει κάθετες μεταβιβάσεις προς τα αντίπαλα καρέ ο Άρης. Χωρίς αποτέλεσμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:20
Στην εξίσωση από την αρχή του ματς και οι φίλοι των «κιτρίνων». by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
21:24
23' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Σουτ του Μανσίνι από πολύ δύσκολη γωνία, η μπάλα έφυγε παράλληλα με την εστία. Στην εξέλιξη της φάσης ο Άρης κερδίζει φάουλ σε πολύ καλό σημείο, λίγα μέτρα από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Παίρνουν «φωτιά» οι εξέδρες! by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
Ο Φαν Όφερεμ είδε και την κίτρινη για το προηγούμενο μακράριμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
25' Δοκάρι για τον Άρη! Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Πάλμα, η μπάλα βρήκε με δύναμη στο οριζόντιο δοκάρι! by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
21:28
27' Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Γκρέι βρίσκει άερα στο γύρισμα που του έγινε από δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
27' Φώναξαν για πέναλτι οι του Άρη σε μαρκάρισμα στον Πάλμα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
28' Στιγμή για τον Άρη. Σουτ εκτός περιοχής από τον Οντουμπάτζο, μπλοκάρει ο Πέρετζ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:30
Έχει ανεβάσει ρυθμούς ο Άρης! by Μανώλης Μουσουράκης
21:30
30' Κίτρινη και στον Φαμπιάνο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
Οι «κίτρινοι» διαμαρτυρήθηκαν για δεύτερη κίτρινη στον Φαν Όφερεμ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:36
Ο Κουέστα έχει να αισθανθεί πολλή ώρα κάποια απειλή στα καρέ του. Ο Άρης παρουσιάζεται σαφώς βελτιωμένος αμυντικά σε σχέση με το πρώτο ματς. Το θέμα είναι να βρει και δίχτυα. Έχει χάσει πολλές ευκαιρίες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:37
21:39
38' Εκτέλεση κόρνερ από τον Πάλμα, η μπάλα πέρασε από αρκετούς παίκτες του Άρη, μεταξύ αυτών και τον Μπράμπετς. by Μανώλης Μουσουράκης
21:39
Οι Θεσσαλονικείς επιτίθενται κυρίως από την αριστερή πλευρά, όπου παίζουν οι Πίρσμαν και Μανσίνι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:42
Λάθη από τους παίκτες του Άρη στα τελευταία λεπτά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:43
42' Γύρισμα του Οντουμπάτζο από δεξιά, μπλοκάρει σε δύο χρόνους ο Πέρετζ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
45'+1' Διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής από τον Ζεράλδες, κοντράρει στον Πίρσμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:46
Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
Έχει πάρει κίτρινη ο Πάλμα, επειδή απομάκρυνε εκνευρισμένος την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:47
45'+1' Στιγμή για τη Μακάμπι. Ωραία ανάπτυξη από τους Ισραηλινούς, καίρια παρέμβαση του Πίρσμαν σε γύρισμα από αριστερά! by Μανώλης Μουσουράκης
21:50
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο. Οι δύο ομάδες θα πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. Καλύτερος ο Άρης, ο οποίος άξιζε ένα γκολ. Σαφώς βελτιωμένο αμυντικά το σύνολο του Μπούργος (κινδύνεψε μόνο στις αρχές και στα τέλη του ημιχρόνου). Είχε 4-5 καλές στιγμές στην επίθεση, σημαντικότερη όλων το δοκάρι του Πάλμα στο 25'! 6(4)-2(1) οι τελικές (στον στόχο) για Άρη και Μακάμπι, αντίστοιχα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:04
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:04
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
Χωρίς αλλαγές οι δύο προπονητές. by Μανώλης Μουσουράκης
22:05
46' Ο Κουέστα απομακρύνει την κεφαλιά-γύρισμα του Ζεράλδες. by Μανώλης Μουσουράκης
22:08
49' Κίτρινη στον Γιοβάνοβιτς. Οι φιλοξενούμενοι προσπαθούν να παίξουν και με τα νεύρα των παικτών του Άρη. by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
52' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τη Μακάμπι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:11
Δεν αιφνιδιάζεται ο Κουέστα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:12
53' Κίτρινη στον Χοζές. by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
54' Φωνές για πέναλτι για τον Άρη! by Μανώλης Μουσουράκης
22:13
Δίνεται το πέναλτι με καθυστέρηση! by Μανώλης Μουσουράκης
22:14
Σωστή απόφαση, έστω και με καθυστέρηση. Καθαρό σπρώξιμο στον Ιτούρμπε στην προσπάθειά του να σκοράρει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:14
Ακόμη διαμαρτύρονται οι της Μακάμπι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
Και κόκκινη στον Μπίτον! by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
Το πέναλτι βέβαια το έχει κάνει άλλος παίκτης, γι' αυτό και διαμαρτύρονται οι της Μακάμπι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:15
Ροντέο.... by Μανώλης Μουσουράκης
22:16
Κόκκινη στον Γκλέιζερ που έκανε το πέναλτι. Άλλαξε την απόφασή του ο Τζον Μπίτον, ύστερα από συνεννόηση με τον βοηθό του. by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
Στον Γκλέιζερ τελικά μόνο η κόκκινη. Τα έκανε ροντέο ο Τζον Μπίτον. by Μανώλης Μουσουράκης
22:18
Ο Νταμπό πάνω από την μπάλα για το πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
Άλλαξε ο εκτελεστής. Γκρέι πάνω από την μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:19
60' ΓΚΟΛ για τον Άρη! 1-0! Σκόρερ ο Γκρέι με εκτέλεση πέναλτι! Στέλνει την μπάλα στη δεξιά γωνία, στην απέναντι ο Πέρετζ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:20
Ο Άρης μπροστά στο σκορ και με αριθμητικό πλεονέκτημα! by Μανώλης Μουσουράκης
22:21
62' Προβολή του Μπράμπετς, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα χτύπησε και στον Γκρέι, με τον Πέρετζ να μπλοκάρει. by Μανώλης Μουσουράκης
22:23
65' Γύρισμα του Οντουμπάτζο, δεν βρίσκει συμπαίκτη του. Πιέζει ο Άρης! by Μανώλης Μουσουράκης
22:25
66' Δύο αλλαγές για τη Μακάμπι. Ζάχαβι και Γκολάσα αντί των Γιοβάνοβιτς και Κούβας, αντίστοιχα. Με τετράδα πίσω πλέον οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
68' Διπλή αλλαγή και για τον Άρη. Καμάτσο αντί Νταμπό και Μανού Γκαρθία αντί Ιτούρμπε. by Μανώλης Μουσουράκης
22:27
Ο Μανού Γκαρθία θα παίξει δίπλα στον Ντουκουρέ. Ο Καμάτσο θα πάει στην αριστερή πτέρυγα, με τον Μανσίνι στη δεξιά. by Μανώλης Μουσουράκης
22:31
72' Πολύ φιλόδοξη η μακρινή προσπάθεια του Πάλμα. Δεν βρίσκει στόχο... by Μανώλης Μουσουράκης
22:33
74' ΓΚΟΛ η Μακάμπι. 1-1. Σκόρερ ο Ζάχαβι. Λάθος διώξιμο του Μπράμπετς και τρομερή «τρύπα» στην άμυνα του Άρη, ο Ζάχαβι βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ με τον Κουέστα και πλασάρει ψύχραιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:34
Ανεπίτρεπτη κίνηση από πλευράς Άρη. Όχι μόνο δεν εκμεταλλεύεται το αριθμητικό του πλεονέκτημα, αλλά φέρεται με παιδαριώδη τρόπο στην αμυντική του λειτουργία στην προηγούμενη φάση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:36
78' Ο Ματέο Γκαρσία αντί του Μανσίνι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:37
78' Ο Καντίλ στη θέση του Χοζές για τη Μακάμπι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:39
80' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη. Γκρέι ενώπιον του Πέρετζ, δέχεται το «στοπ». Καθυστερεί εν συνεχεία ο Πάλμα. by Μανώλης Μουσουράκης
22:39
81' ΓΚΟΛ ο Άρης! 2-1! Σκόρερ ο Ντουκουρέ! Υπέροχο τακουνάκι Γκρέι, βρίσκει τον Ντουκουρέ που σκοράρει από κοντά! by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
Υπέροχες πάσες κι από τον Μανού Γκαρθία! by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
Έχει χρόνο ο Άρης! by Μανώλης Μουσουράκης
22:41
83' Κίτρινη ο Πίρσμαν. by Μανώλης Μουσουράκης
22:44
85' Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Πάλμα πιάνει «οβίδα» από το όριο της μεγάλης περιοχής, η μπάλα «γλύφει» το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
22:44
14(10)-4(2) οι τελικές! by Μανώλης Μουσουράκης
22:44
Θα υπάρξει αρκετός έξτρα χρόνος. by Μανώλης Μουσουράκης
22:46
87' Φάση για τον Άρη! Γυριστή κεφαλιά του Γκρέι, που έφυγε από οριακή θέση, μπλόκαρε ο Πέρετζ. by Μανώλης Μουσουράκης
22:47
Ο κόσμος του Άρη προσπαθεί να σπρώξει την ομάδα του. by Μανώλης Μουσουράκης
22:50
Επτά τα λεπτά του έξτρα χρόνου! Μπήκαμε στο πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
22:51
90'+2' Κίτρινη στον Πέρετζ για καθυστέρηση. by Μανώλης Μουσουράκης
22:53
Μπήκαμε στο τέταρτο λεπτό... by Μανώλης Μουσουράκης
22:53
Έχει κατασκηνώσει στο αντίπαλο μισό οι παίκτες του Άρη, αλλά... by Μανώλης Μουσουράκης
22:57
Συμπληρώσαμε τον έξτρα χρόνο. Θα κρατήσει κάτι παραπάνω. Είχαμε αλλαγές. by Μανώλης Μουσουράκης
22:58
Τελευταίο σφύριγμα. Ο Άρης θα νικήσει 2-1, αλλά σε συνδυασμό με το εις βάρος του 2-0 από το πρώτο ματς θα αποκλειστεί από τη Μακάμπι. Ο Γκρέι άνοιξε το σκορ στο 60' με εκτέλεση πέναλτι, φάση όπου ο Άρης έμεινε με παίκτη παραπάνω. Το 1-1 ο Ζάχαβι στο 74', με τον Ντουκουρέ να διαμορφώνει το τελικό 2-1 στο 84'. Άξιζε κάτι παραπάνω ο Άρης απ' αυτό το ματς, χειροκρότησαν στο φινάλε οι οπαδοί του. by Μανώλης Μουσουράκης