Απόλλων Λεμεσού-Ολυμπιακός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για το Europa League.

19:30
Καλησπέρα σας! Ώρα playoffs στο Europa League, με τον Απόλλωνα Λεμεσού να υποδέχεται τον Ολυμπιακό. Σέντρα στις 20:00, με τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Ηρακλή Αντύπα. by Γιάννης Πολιάς
19:31
Πρώτο ματς στην ιστορία για τις δύο ομάδες, με τον Απόλλωνα να έχει 2-0-1 με Πανιώνιο και ΟΦΗ και τους «ερυθρόλευκους» 5-2-3 σε αγώνες με Ανόρθωση, Ομόνοια και ΑΠΟΕΛ. by Γιάννης Πολιάς
19:33
Στο «ΓΣΠ» η αποψινή αναμέτρηση, καθώς το «Τσίρειο» δεν πληροί τις ευρωπαϊκές προδιαγραφές. by Γιάννης Πολιάς
19:35
Υπενθυμίζεται ότι τόσο ο Απόλλωνας, όσο και ο Ολυμπιακός, αποκλείστηκαν στα προκριματικά του Champions League από τη Μακάμπι Χάιφα. Στη συνέχεια, οι «ερυθρόλευκοι» απέκλεισαν δύσκολα, στα πέναλτι, τη Σλόβαν Μπρατισλάβας. by Γιάννης Πολιάς
19:35
Ο νικητής του ζευγαριού μεταξύ του κυπριακού και του ελληνικού συλλόγου θα συνεχίσει στους ομίλους του Europa League. Ο ηττημένος, σε εκείνους του Conference. by Γιάννης Πολιάς
19:35
Ας δούμε και τις δύο ενδεκάδες. by Γιάννης Πολιάς
19:36
Απόλλων Λ. (Ντ. Καταλά): Α. Γιοβάνοβιτς, Καμπράλ, Πεϊμπερνές, Ρομπέρζ, Καμάς, Κυριάκου, Κολ, Φέλιξ, Πίττας, Γιάνγκα, Ντιγκινί. Ολυμπιακός (Κ. Κορμπεράν): Βατσλίκ, Άβιλα, Μπα, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Κούντε, Ραντζέλοβιτς, Χουάνγκ, Ζινκερνάγκελ, Ελ Αραμπί. by Γιάννης Πολιάς
19:37
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Δημητρίου, Β. Γιοβάνοβιτς, Αρτυματάς, Μπα, Ονγκεντά, Ψύχας, παναγιώτου, Μαυρίας, Σαχάρ, Πινακάς, Χέντι, Ζραντί. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Χασάν, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μασούρας, Αγκ. Καμαρά, Κούτρης, Βαλμπουενά, Ντε Λα Φουέντε, Μανωλάς, Κίτσος. by Γιάννης Πολιάς
19:38
Ντεμπούτο και μάλιστα ως βασικός για τον Χουάνγκ. Εικόνα live 21971850/26020.jpg by Γιάννης Πολιάς
19:39
19:43
19:51
Ο Ισπανός Χοσέ Μαρία Σάντσεθ είναι διαιτητής, με τους Καμπανιέρο, Πριέτο βοηθούς και τον Μουνουέρα 4ο. Υπενθυμίζεται πως δεν υπάρχει VAR. by Γιάννης Πολιάς
19:52
Τελευταίο διπλό του Ολυμπιακού στην Κύπρο, το 4-2 επί της Ανόρθωσης το 1998. Έκτοτε, έχει 0-1-2 με γκολ 0-5. by Γιάννης Πολιάς
19:55
Ματς υπ' αριθμόν 100 με τον Ολυμπιακό για τον Εμβιλά. Εικόνα live 21971850/66964.jpg by Γιάννης Πολιάς
20:02
3' Ψηλά άουτ το σουτ του Ραντζέλοβιτς, πρώτη καλή στιγμή στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:03
4' Κόρνερ για τον Απόλλωνα μετά από προσπάθεια των Κυπρίων από τα δεξία. by Γιάννης Πολιάς
20:04
Επιθετικό φάουλ και μπάλα για τους «ερυθρόλευκους». by Γιάννης Πολιάς
20:07
7' Επικίνδυνη σέντρα-σουτ από δεξιά, έβγαλε σε κόρνερ ο Βατσλίκ. by Γιάννης Πολιάς
20:07
8' Δυνατό σουτ Εμβιλά έξω από την περιοχή ψηλά άουτ, μετά από φάση διαρκείας με τον Ζινκερνάγκελ και τον Χουάνγκ. by Γιάννης Πολιάς
20:08
Οι πρώτες επαφές του Χουάνγκ με την μπάλα, δείχνουν και την ποιότητα που διαθέτει... Γλυκές επαφές, παίκτης που δείχνει πως παίζει με το κεφάλι ψηλά και βλέπει γήπεδο, βοηθώντας σημαντικά στην κυκλοφορία και στη δημιουργία. by Γιώργος Τσανάκας
20:09
Συμπληρώνεται ένα δεκάλεπτο αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
20:10
10' Ακυρώνεται γκολ του Απόλλωνα Λεμεσού για οφσάιντ. Ο Πίττας σκόραρε από κοντά αλλά ήταν εκτεθειμένος. by Γιάννης Πολιάς
20:13
13' Φάουλ για τον Απόλλωνα λίγο πιο κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
20:14
Ο Απόλλων είναι μια ομάδα που τρέχει, αλλά και που ανεβάζει ψηλά τις γραμμές του για να πιέσει. Κάτι που καλείται ο Ολυμπιακός με την ταχύτατη και ποιοτική τετράδα Χουάνγκ, Ραντζέλοβιτς, Ζινκερνάγκελ και Αραμπί να εκμεταλλευτεί, χτυπώντας στο transition game. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
20:17
17' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Τρομερό μακρινό σουτ του Κούντε, στη συμβολή των δοκών η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:17
by Γιάννης Πολιάς
20:17
18' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΑΠΟΛΛΩΝ! Ο Γιάνγκα βγήκε τετ α τετ και σκόραρε μετά από κόντρα στον Σισέ σε μακρινό σουτ. Άτυχοι οι «ερυθρόλευκοι». by Γιάννης Πολιάς
20:19
Αναγκασμένοι να ανεβάσουν τις γραμμές τους οι Περιραιώτες. by Γιάννης Πολιάς
20:22
23' Κόρνερ για τον Απόλλωνα μετά από επέμβαση του Σισέ. by Γιάννης Πολιάς
20:22
3-0 τα κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
20:24
25' Δυσκολεύεται να δημιουργήσει επικίνδυνες προϋποθέσεις για την εστία του Απόλλωνα η ομάδα του Κορμπεράν. by Γιάννης Πολιάς
20:25
26' Μακρινό, συρτό σουτ του Πίττα, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:26
Cooling break για να δροσιστούν οι 22 ποδοσφαιριστές. by Γιάννης Πολιάς
20:27
Ο Ολυμπιακός μετά το γκολ δεν έχει καταφέρει να αντιδράσει, βγάζοντας εκνευρισμό στον αγωνιστικό χώρο. Δεν κρατάει μπάλα να παγώσει τον ρυθμό, δεν ακουμπάει συχνά την μπάλα σε Χουάνγκ και Αραμπί και δεν δημιουργεί. by Γιώργος Τσανάκας
20:27
Συνεχίζεται η δράση. by Γιάννης Πολιάς
20:28
29' ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ! Ντεμπούτο με γκολ για τον Χουάνγκ, που απέφυγε εξαιρετικά τον αντίπαλο αμυντικό μετά από στρώσιμο του Ρέαμπτσιουκ και σκόραρε στο τετ α τετ. by Γιάννης Πολιάς
20:30
Όπως και ο Ζινκερνάγκελ στη Χάιφα, έτσι και ο Νοτιοκορεάτης σκοράρει στο πρώτο του ματς με τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
20:30
Νέα δεδομένα στην αναμέτρηση. by Γιάννης Πολιάς
20:31
20:32
Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Ολυμπιακού στο «ΓΣΠ». by Γιάννης Πολιάς
20:32
Ό,τι λέγαμε νωρίτερα για τον Χουάνγκ. Το πάρσιμο που παίρνει και αφήνει τον αντίπαλο στόπερ απλά να... κοιτάει αλλά και το πλασέ με το, κακό, αριστερό πόδι είναι απολαυστικά! Ο Κορεάτης το πήρε πάνω του και ο Ολυμπιακός φέρνει το ματς ξανά σε ισορροπία, φαίνεται πως το cooling break έκανε καλό στους ερυθρόλευκους! by Γιώργος Τσανάκας
20:32
33' Οφσάιντ σε κεφαλιά του Ελ Αραμπί που πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:33
20:33
20:33
Γεμάτο ματς σε αυτά τα 34 λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
20:34
35' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
20:35
Στην αγκαλιά του Γιοβάνοβιτς η μπάλα από την εκτέλεση του Ζινκερνάγκελ. by Γιάννης Πολιάς
20:36
37' Νέο φάουλ για τους «ερυθρόλευκους». by Γιάννης Πολιάς
20:39
40' Επικίνδυνη μπαλιά Εμβιλά, δεν πρόλαβε ο Ελ Αραμπί. by Γιάννης Πολιάς
20:42
43' Δεν έπιασε καλά την κεφαλιά ο Ελ Αραμπί, πέρασε πολύ άουτ η μπάλα. Νωρίτερα είχε επιχειρήσει να απειλήσει επίσης με το κεφάλι ο Ραντζέλοβιτς αλλά η μπάλα βρήκε σε αμυντικό. by Γιάννης Πολιάς
20:43
Ο Ολυμπιακός έχει κλείσει τη δημιουργία του Ίσρα Κολ, του πιο εγκεφαλικού ποδοσφαιριστή του Απόλλωνα από το 20ο λεπτό και έπειτα, κάτι που έχει ως αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να δυσκολεύονται να περάσουν μπάλες στο τελευταίο μισό του γηπέδου. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
20:47
Τελευταίες στιγμές στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
20:48
Τέλος στο πρώτο 45λεπτο, Απόλλων Λεμεσού-Ολυμπιακός 1-1 με τα γκολ των Γιάνγκα (17') και Χουάνγκ (29'). by Γιάννης Πολιάς
20:50
Μετά το 20λεπτο, ο Ολυμπιακός ήταν εξαιρετικός και με κινητήριο μοχλό (αλλά και σκόρερ) τον εξαιρετικό Χουάνγκ, όχι απλά έφερε το σκορ στα ίσα αλλά ήταν και καλύτερος στην τελική ευθεία του ημιχρόνου. Καλό πρόσωπο από τους Πειραιώτες, κατάφεραν να κλείσουν τη δημιουργία στον Κολ και να περιορίσουν την επιθετική ορμή που είχε ο Απόλλων στο ξεκίνημα, φέρνοντας το ματς στα μέτρα τους. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
21:01
Ετοιμαζόμαστε για το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
21:04
Ξεκίνησε το δεύτερο 45λεπτο. by Γιάννης Πολιάς
21:05
46' Επικίνδυνη κάθετη μπαλιά Χουάνγκ που δεν αξιοποιήθηκε. by Γιάννης Πολιάς
21:06
Ο Ονγκεντά έχει περάσει στη θέση του Φέλιξ για τον Απόλλωνα. by Γιάννης Πολιάς
21:06
47' Φάουλ για τον Απόλλωνα αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:07
Καθάρισε ο Σισέ. by Γιάννης Πολιάς
21:07
48' Έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή ο Γιάνγκα αλλά ήταν οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
21:09
49' Παρατηρήσεις στον Ζινκερνάγκελ από τον διαιτητή για φάουλ στον χώρο του κέντρου. by Γιάννης Πολιάς
21:09
50' Προσωρινή διακοπή λόγω πυκνού καπνού στην κερκίδα των οπαδών του Απόλλωνα. by Γιάννης Πολιάς
21:09
Ακούγονται και δυνατοί κρότοι, ωστόσο δεν έφυγε από την εστία του ο Βατσλίκ. by Γιάννης Πολιάς
21:10
Τώρα θα συνεχιστεί ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
21:11
Συστάσεις από τα μεγάφωνα του «ΓΣΠ». by Γιάννης Πολιάς
21:12
52' Υπέροχη μπαλιά Χουάνγκ για τον Ελ Αραμπί, όπως ο Γιοβάνοβιτς βγήκε και έδιωξε. by Γιάννης Πολιάς
21:12
53' Ο Ελ Αραμπί έψαξε τον Ραντζέλοβιτς αλλά ο Σέρβος δεν κατάφερε να πιάσει την κεφαλιά. by Γιάννης Πολιάς
21:14
54' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Χουάνγκ στον Ραντζέλοβιτς, αυτόν βγάζει τετ α τετ τον Ελ Αραμπί αλλά αυτός δεν τελείωσε τη φάση και εντέλει τον πρόλαβαν. by Γιάννης Πολιάς
21:15
55' Νέα μεγάλη στιγμή! Ο Χουάνγκ έκανε μία εξαιρετική προσπάθεια αλλά η παράλληλη μπαλιά του δεν κατέληξε σε γκολ από τον Ελ Αραμπί. by Γιάννης Πολιάς
21:16
56' Οφσάιντ ο Ελ Αραμπί, πέρασε ελάχιστα άουτ η κεφαλιά του μετά από φάουλ του Ζινκερνάγκελ. by Γιάννης Πολιάς
21:17
57' Και νέο οφσάιντ, ο Ελ Αραμπί αστόχησε από πλεονεκτική θέση μετά από μπαλιά Ραντζέλοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:17
Φοβερά πράγματα εδώ και λίγα λεπτά από τους «ερυθρόλευκους»! by Γιάννης Πολιάς
21:19
60' Μπα αντί Κυριάκου, Σαχάρ αντί Γιάνγκα. by Γιάννης Πολιάς
21:20
61' δεν έπιασε καλά την κεφαλιά ο Ντιγκινί, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:20
21:22
63' Έχουν εξισορροπήσει κάπως την κατάσταση οι «γαλανόλευκοι». by Γιάννης Πολιάς
21:23
64' Επικίνδυνο γύρισμα Μπα για Ντιγκινί, πρόλαβε ο Ουσεϊνού Μπα. by Γιάννης Πολιάς
21:23
21:24
64' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Αραμπί έβγαλε τον Χουάνγκ μόνο του αλλά ο Γιοβάνοβιτς τον σταμάτησε. by Γιάννης Πολιάς
21:24
65' Έχει πρόβλημα ο Χουάνγκ, ζήτησε αλλαγή! by Γιάννης Πολιάς
21:29
70' Φάουλ για τους γηπεδούχους στη μεσαία γραμμή. by Γιάννης Πολιάς
21:30
21:31
Cooling break. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Έχασε τον καλύτερό του ποδοσφαιριστή (σσ. Χουάνγκ) ο Ολυμπιακός, αλλά ελπίζουν άπαντες πως δεν θα είναι κάτι σοβαρό ενόψει της ρεβάνς. Αυτή τη στιγμή προέχει να μην δεχτεί γκολ η ομάδα του Κορμπεράν, μπροστά εκτιμώ πως έχει 1-2 φάσεις ακόμη αρκεί να τις κάνει γκολ... by Γιώργος Τσανάκας
21:32
Συνεχίζεται το ματς, έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο. by Γιάννης Πολιάς
21:33
74' Ο Χέντι στη θέση του Ντιγκινί. by Γιάννης Πολιάς
21:35
75' Έκλεψε ο Ζινκερνάγκελ, ωστόσο η μπαλιά του Ραντζέλοβιτς δεν έφτασε στον Χασάν. by Γιάννης Πολιάς
21:37
21:38
78' Σουτ από το ύψος της περιοχής, έκοψε ο Σισέ. by Γιάννης Πολιάς
21:38
79' Ντε Λα Φουέντε αντί Ζινκερνάγκελ, Βρουσάι αντί Ραντζέλοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:39
Ντεμπούτο για τον Αμερικανό. by Γιάννης Πολιάς
21:42
82' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς στον Χασάν, για διαμαρτυρία μετά από φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
21:42
83' Κόρνερ για τον Απόλλωνα. by Γιάννης Πολιάς
21:44
Ο Σάντσεθ κρατά ένα μπουκάλι που έπεσε στον αγωνιστικό χώρο. Περιείχε ένα κίτρινο υγρό... by Γιάννης Πολιάς
21:44
Το πήγε στον 4ο. by Γιάννης Πολιάς
21:45
86' Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
21:45
Ο Ολυμπιακός διαχειρίζεται πολύ καλά το ματς, δεν απειλείται αλλά του λείπει η δημιουργία μετά την απουσία του Χουάνγκ. Να δούμε και αν ο ντε λα Φουέντε έχει μια κόντρα-επίθεση και μια καλή προσπάθεια ως το φινάλε, πατώντας στην ταχύτητά του! by Γιώργος Τσανάκας
21:46
87' Τελευταία λεπτά, πάντα στο 1-1. by Γιάννης Πολιάς
21:48
89' Οι γηπεδούχοι ελέγχουν εδώ και λίγα λεπτά τον ρυθμό. by Γιάννης Πολιάς
21:49
89' Στο έδαφος ο Κούντε μετά από αντεπίθεση. by Γιάννης Πολιάς
21:50
Εννέα λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
21:50
Είχαμε τις διακοπές λόγω των καπνογόνων αλλά και του τραυματισμού του Χουάνγκ. by Γιάννης Πολιάς
21:51
90+2' Μπουχαλάκης αντί Κούντε. by Γιάννης Πολιάς
21:52
21:54
90+4' Λάθος πάσα του Βατσλίκ, έδιωξε σε πλάγιο η άμυνα. by Γιάννης Πολιάς
21:54
90+5' Ακυρώνεται για οφσάιντ γκολ του Χέντι. by Γιάννης Πολιάς
21:55
Οριακά εκτεθειμένος ο επιθετικός του Απόλλωνα. by Γιάννης Πολιάς
21:56
90+7' Στο έδαφος τώρα ο Μπα. by Γιάννης Πολιάς
21:56
Όλα καλά με τον Σενεγαλέζο. by Γιάννης Πολιάς
21:58
90+8' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Λα Φουέντε για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
21:59
Τέλος στο ματς, Απόλλων Λεμεσού-Ολυμπιακός 1-1. by Γιάννης Πολιάς
22:00
Σε ένα ματς όπου το σκορ διαμορφώθηκε από το πρώτο μέρος με τα γκολ των Γιάνγκα (17') και Χουάνγκ (29'), οι δύο ομάδες έμειναν στην ισοπαλία, με την πρόκριση στους ομίλους του Europa League να κρίνεται την επόμενη εβδομάδα στο «Γ. Καραϊσκάκης». by Γιάννης Πολιάς