ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία για την 2η αγωνιστική της Super League 1.

19:40
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του ΠΑΣ Γιάννινα με τη Λαμία, για τη 2η αγωνιστική της Super League 1. Σέντρα στις 20:00, με τηλεοπτική μετάδοση από Novasports 2 και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Γιάννη Γιαννάκη. by Γιάννης Πολιάς
19:41
Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με λίγο πολύ αναμενόμενες ήττες την πορεία τους, με τον ΠΑΣ να χάνει 2-0 από τον Ολυμπιακό εκτός έδρας και τη Λαμία 3-0 από την ΑΕΚ, εντός. by Γιάννης Πολιάς
19:42
ΠΑΣ Γιάννινα (Θ. Στάικος): Πριό, Σόρια, Εραμούσπε, Παντελάκης, Κιάκος, Μπιλμπάο, Καραχάλιος, Ριένστρα, Κόντε, Ροσέρο, Παμλίδης. Στον πάγκο: Σούλης, Πήλιος, Μέντες, Λώλης, Ποζνάνσκι, Τζίμας, Μπαγκαλιάνης, Λιάσος, Σταματελόπουλος. Λαμία (Τζ. Φέστα): Σαράνοφ, Αντέτζο, Κορνέζος, Γκοράνοφ, Σιμόν, Νούνιες, Μπεχαράνο, Σλίβκα, Μανούσος, Ντε Βινσέντι, Τσιλούλης. Στον πάγκο: Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Τζανετόπουλος, Τζανδάρης, Μπάμπης, Γιακουμάκης, Βασιλακάκης, Τσούκαλος. by Γιάννης Πολιάς
19:46
Στα δύο ματς που έδωσαν οι δύο αντίπαλοι πέρυσι, ο ΠΑΣ χαμογέλασε σε αμφότερα, νικώντας 1-0. by Γιάννης Πολιάς
19:49
Η δράση της 2ης αγωνιστικής ξεκίνησε χθες με το Ιωνικός-Λεβαδειακός 0-0, ενώ στις 21:30 η ΑΕΚ θα αντιμετωπίσει τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
19:52
Διαιτητής: Τσακαλίδης Βοηθοί: Χριστάκογλου, Στάικος 4ος: Τσιμεντερίδης VAR: Σιδηρόπουλος, Κωσταράς by Γιάννης Πολιάς
19:56
Με 4-3-3 οι γηπεδούχοι, με 4-2-3-1 οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
20:00
Χειροκρότημα από τους οπαδούς του ΠΑΣ για τον Ντε Βινσέντι, που είχε παίξει στους Ηπειρώτες μεταξύ 2009 και 2013. by Γιάννης Πολιάς
20:00
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:01
1' Πέναλτι για τον ΠΑΣ! Έλεγχος από VAR για μαρκάρισμα στον Παμλίδη από τον Κορνέζο. by Γιάννης Πολιάς
20:03
Ο Κορνέζος φάνηκε να βρίσκει μπάλα και ο διαιτητής αποφάσισε πως δεν υπάρχει κάτι. by Γιάννης Πολιάς
20:04
Κίτρινη κάρτα στον Γιώργο Καζναφέρη για διαμαρτυρίες νωρίτερα. by Γιάννης Πολιάς
20:05
5' Διακοπή επειδή βρίσκεται στο έδαφος ο Παμλίδης. by Γιάννης Πολιάς
20:06
6' Κόρνερ για τη Λαμία, ζητά χέρι ο Τσιλούλης. by Γιάννης Πολιάς
20:06
Δεν υπάρχει κάτι. by Γιάννης Πολιάς
20:10
10' Οι φιλοξενούμενοι είναι πιο κινητικοί τα τελευταία λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
20:13
13' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
20:13
by Γιάννης Πολιάς
20:13
13' ΓΚΟΟΟΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΣ! Ο Εραμούσπε σκοράρει με φοβερή κεφαλιά μετά το κόρνερ! by Γιάννης Πολιάς
20:15
Ο Σόρια την ασίστ. by Γιάννης Πολιάς
20:15
15' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
20:16
Απομάκρυναν οι Ηπειρώτες. by Γιάννης Πολιάς
20:18
18' Ανεβασμένοι μετά το γκολ που δέχτηκαν οι φιλοξενούμενοι, ψάχνουν τη γρήγορη ισοφάριση. by Γιάννης Πολιάς
20:20
19' Καλή στιγμή για τη Λαμία! Τρομερό βολέ Μπεχαράνο από το ημικύκλιο της περιοχής, λίγο άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:25
25' Αλλεπάλληλα οφσάιντ για τη Λαμία, που είναι πολύ κινητική. by Γιάννης Πολιάς
20:25
Με εξαίρεση το σουτ του Μπεχαράνο πάντως, δεν έχει απειλήσει. by Γιάννης Πολιάς
20:26
25' Κόρνερ για τον ΠΑΣ, που επιστρέφει στο προσκήνιο. by Γιάννης Πολιάς
20:30
30' Καλή στιγμή για τη Λαμία! Εξαιρετικό μακρινό σουτ Ντε Βινσέντι, έβγαλε ο Πριό και στη συνέχεια υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ ο Μανούσος. by Γιάννης Πολιάς
20:34
34' Νέα επικίνδυνη μπαλιά, ωστόσο ο Πριό μάζεψε μετά από κόντρα. by Γιάννης Πολιάς
20:35
34' Επιθετικό φάουλ Τσιλούλη σε μία ακόμη επιθετική ενέργεια των φιλοξενούμενων. by Γιάννης Πολιάς
20:37
37' Πάτησε περιοχή ο Ροσέρο, έκοψε ο Σιμόν. Στη συνέχεια ο Αντέτζο έδιωξε σε κόρνερ μετά από επικίνδυνη μπαλιά. by Γιάννης Πολιάς
20:38
38' Ωραίο σουτ Μπιλμπάο, μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο Σαράνοφ. by Γιάννης Πολιάς
20:39
38' Μακρινό σουτ Κόντε, η μπάλα άουτ. Ξαφνικά οι γηπεδούχοι έχουν γίνει πολύ πιεστικοί και βγάζουν τελικές. by Γιάννης Πολιάς
20:39
39' Μπήκε στην περιοχή ο Μανούσος, πρόλαβε και μάζεψε ο Πριό. by Γιάννης Πολιάς
20:42
Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
20:43
43' Κίτρινη κάρτα στον Τσιλούλη για θέατρο! Σε φάση όπου βρέθηκε στο έδαφος αφότου πήγε να προλάβει τον Πριό. by Γιάννης Πολιάς
20:44
Έντονες οι διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους, με το ματς να συνεχίζεται. by Γιάννης Πολιάς
20:45
45' Κόρνερ για τη Λαμία μετά από σωτήρια επέμβαση Κιάκου σε μπαλιά από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
20:46
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
20:46
Διακοπή επειδή αντιμετώπισε πρόβλημα ο Παντελάκης μετά από σύγκρουση με τον Σλίβκα. by Γιάννης Πολιάς
20:48
Τελευταίες στιγμές στο πρώτο μέρος, πίεση ψηλά από τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
20:48
45+3' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
20:49
Μεγάλη στιγμή για τη Λαμία! Κεφαλιά από τον Κορνέζο μετά το κόρνερ, ο Κιάκος έδιωξε προτού περάσει η μπάλα τη γραμμή. by Γιάννης Πολιάς
20:50
Τέλος στο πρώτο μέρος, ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία 1-0 σε ένα πολύ γεμάτο ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:08
47' Πολύ άστοχη η προσπάθεια του Σόρια. by Γιάννης Πολιάς
21:10
49' Κόρνερ μετά από σουτ Μπεχαράνο που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
21:10
Η μπάλα στα δίχτυα για το 1-1 αλλά υπάρχει υπόδειξη για φάουλ στον Πριό. by Γιάννης Πολιάς
21:11
Διαμαρτυρίες από τους φιλοξενούμενους, διακοπή γιατί βρίσκεται στο έδαφος ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
21:12
Σηκώθηκε ο Σούλης για να τον αντικαταστήσει! by Γιάννης Πολιάς
21:13
Ο Πριό χτύπησε στο κεφάλι από το γόνατο του Σλίβκα, που φυσικά δεν το ήθελε. by Γιάννης Πολιάς
21:14
Αποχωρεί με το ειδικό όχημα ο Πριό, που έχει τις αισθήσεις του και βρέθηκαν κοντά του αρκετοί συμπαίκτες του. by Γιάννης Πολιάς
21:16
54' Κόρνερ για τον ΠΑΣ, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
21:16
Με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο ο Πριό. by Γιάννης Πολιάς
21:17
Για διάσειση κάνουν λόγο οι πρώτες πληροφορίες. by Γιάννης Πολιάς
21:17
56' Πολύ άστοχο το δυνατό σουτ του Μπιλμπάο. by Γιάννης Πολιάς
21:18
21:19
Πάει για αξονική ο Πριό. by Γιάννης Πολιάς
21:20
58' ΓΚΟΟΟΟΛ, 1-1 Η ΛΑΜΙΑ! Ο Νούνιες σκοράρει με κεφαλιά μετά από μπαλιά του Σιμόν από τα δεξιά! Ανήμπορος να αντιδράσει ο Σούλης. by Γιάννης Πολιάς
21:21
Ισορροπία στο ματς λίγο πριν τη συμπλήρωση μίας ώρας στους «Ζωσιμάδες». by Γιάννης Πολιάς
21:21
Και τα δύο γκολ με κεφαλιά. by Γιάννης Πολιάς
21:22
61' Ο Τσακαλίδης έχασε την κίτρινη κάρτα του και του έδωσε άλλη ο 4ος... by Γιάννης Πολιάς
21:23
62' Επικίνδυνη μπαλιά Σόρια για Ροσέρο, καθάρισαν οι Λαμιώτες. by Γιάννης Πολιάς
21:25
63' Σέντρα Παμλίδη, έκοψε ο Αντέτζο, μετά από ωραία αντεπίθεση του ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
21:25
64' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Ο Παμλίδης έβγαλε τετ α τετ τον Κιάκο, όμως ο Σαράνοφ έδιωξε σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
21:28
66' Στο έδαφος ο Κόντε, φάνηκε να ζητά αλλαγή γι' αυτόν ο Παμλίδης. by Γιάννης Πολιάς
21:29
Ο Ισπανός έχει ταλαιπωρηθεί από σοβαρούς τραυματισμούς τον τελευταίο χρόνο... by Γιάννης Πολιάς
21:30
68' Γιακουμάκης αντί Μανούσου, Τζανδάρης αντί Ντε Βινσέντι. by Γιάννης Πολιάς
21:31
Αποχωρεί κλαίγοντας αλλά εν μέσω αποθέωσης από παίκτες και οπαδούς ο Κόντε. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τον Στάικο, με τον Λώλη να τον αντικαθιστά. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Και Λιάσος αντί Ριένστρα. by Γιάννης Πολιάς
21:32
Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο, με 2/3 αλλαγές του ΠΑΣ να είναι αναγκαστικές... by Γιάννης Πολιάς
21:33
72' Απίστευτη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Σλίβκα έκανε την προσπάθεια από τα αριστερά, γύρισε την μπάλα και ο Σούλης την έχασε από τα χέρια του, με τον Τζανδάρη να σουτάρει άουτ! by Γιάννης Πολιάς
21:35
Εδώ οι φιλοξενούμενοι μπορούσαν να φτάσουν στην ολική ανατροπή. by Γιάννης Πολιάς
21:36
Ρήξη χιαστού στο αριστερό πόδι η πρώτη εκτίμηση για τον Κόντε... Όχι δηλαδή στο πόδι που είχε χειρουργηθεί πέρυσι... by Γιάννης Πολιάς
21:37
Θα πρέπει ασφαλώς να γίνουν οι σχετικές εξετάσεις προκειμένου να επιβεβαιωθεί η εκτίμηση, που μακάρι να διαψευστεί. by Γιάννης Πολιάς
21:37
Πέρυσι, ο Ισπανός αγωνίστηκε σε πέντε μόλις ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:38
77' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Καταπληκτική προσπάθεια Σλίβκα από τα δεξιά, έβγαλε στον Τσιλούλη όμως εκείνος νικήθηκε από τον Σούλη, που έβγαλε σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
21:39
Δύο μεγάλες στιγμές για τους φιλοξενούμενους σε ένα πεντάλεπτο. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Με πάγο στον μηρό ο Μανούσος, που κι αυτός αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα. Ίσως τελικά να είναι 3/3 οι αναγκαστικές αλλαγές του Στάικου! by Γιάννης Πολιάς
21:41
79' Τζίμας αντί Μπιλμπάο, Μέντες αντί Παμλίδη. by Γιάννης Πολιάς
21:41
Και ο Τσούκαλος στη θέση του Νούνιες. by Γιάννης Πολιάς
21:42
Τελευταίο δεκάλεπτο. by Γιάννης Πολιάς
21:43
81' Κίτρινη κάρτα στον Μέντες και στον Καραχάλιο, με διαφορά λίγων δευτερολέπτων. by Γιάννης Πολιάς
21:44
83' Επικίνδυνη μπαλιά του Σόρια, έδιωξε η άμυνα της Λαμίας μετά από κόντρες. by Γιάννης Πολιάς
21:45
Σέντρα εδώ και λίγα λεπτά στο ΑΕΚ-Βόλος. by Γιάννης Πολιάς
21:46
84' Νέα φάση για τη Λαμία, ο Σλίβκα δεν πρόλαβε μετά από μπαλιά του Γκοράνοφ. Σε κόρνερ ο Καραχάλιος. by Γιάννης Πολιάς
21:47
Διακοπή, βρίσκεται ο Μπεχαράνο στο χορτάρι. by Γιάννης Πολιάς
21:48
87' Μπάμπης αντί του Βολιβιανού. by Γιάννης Πολιάς
21:49
87' Νέα ευκαιρία για τη Λαμία, σε κόρνερ ο Σούλης το ωραίο σουτ του Τζανδάρη! by Γιάννης Πολιάς
21:49
Πολύ επικίνδυνοι οι φιλοξενούμενοι μετά το 70'. by Γιάννης Πολιάς
21:52
89' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΣ! Εξαιρετική μπαλιά Σόρια, με κεφαλιά ο Εραμούσπε και στη συνέχεια το ανάποδο ψαλίδι του Λώλη περνά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
21:52
Δώδεκα λεπτά οι καθυστερήσεις! by Γιάννης Πολιάς
21:52
Κυρίως λόγω Πριό και Κόντε... by Γιάννης Πολιάς
21:53
21:56
90+5' Επικίνδυνη μπαλιά για Γιακουμάκη, πρόλαβε ο Σούλης. by Γιάννης Πολιάς
21:57
90+6' Φάουλ για τον ΠΑΣ αρκετά μέτρα μακριά από την αντίπαλη περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
22:00
90+9' Σουτ στην κίνηση από τον Λώλη, άουτ. Δεν την έπιασε καλά την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:01
90+10' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
22:03
90+12' Σε κόρνερ ο Σούλης, που σταμάτησε τον Γιακουμάκη μετά από πάσα του Σλίβκα! by Γιάννης Πολιάς
22:04
Τέλος, ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία 1-1 σε ένα φοβερό ματς στους «Ζωσιμάδες». by Γιάννης Πολιάς