Βόλος-ΟΦΗ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr το παιχνίδι Βόλος-ΟΦΗ για την 3η αγωνιστική της Super League 1.

18:44
Καλησπέρα σας. Βόλος και ΟΦΗ κοντράρονται σε λίγα λεπτά στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League 1 στο Πανθεσσαλικό Στάδιο. Σέντρα στις 19:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Ευθύμη Χούτα. by Γιάννης Πολιάς
18:45
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων Βόλος (K. Μπράτσος): Κλέιμαν, Άλχο, Λούνα, Σιελής, Εσκοβάλ, Ματίγια, Τσοκάνης, Μπαριέντος, Φερνάντες, Ντέλετιτς, Φαν Βέερτ. Στον πάγκο: Παπαδόπουλος, Πίρινεν, Τάχατος, Λυμπεράκης, Ουές, Μεταξάς, Τσέλιος, Μεσκίδα, Φερνάντεθ. ΟΦΗ (Ν. Νιόπλιας): Στέφενς, Λάρσον, Πασαλίδης, Διαμαντής, Θοράρινσον, Βούρος, Μαρινάκης, Ντιουσέ, Μπουζούκης, Μεγιάδο, Ντίκο. Στον πάγκο: Σωτηρίου, Μανδάς, Γιαννούλης, Γιοχού, Στάικος, Καμάου, Αποστολάκης, Θεοδοσουλάκης. by Γιάννης Πολιάς
18:46
Διαιτητής: Παπαπέτρου Βοηθοί: Κωσταράς, Απτόσογλου, 4ος: Τσιμεντερίδης VAR: Γκάμαρης, Φωτόπουλος by Γιάννης Πολιάς
18:49
Σε πολύ καλύτερη κατάσταση οι γηπεδούχοι, που προέρχονται από την τεράστια εκτός έδρας νίκη (1-0) ενάντια στην ΑΕΚ και έχουν τέσσερις βαθμούς σε δύο αγώνες. Οι δε Κρητικοί, έχουν δύο ήττες, από Παναθηναϊκό και Ατρόμητο, και καταλαμβάνουν την τελευταία θέση της βαθμολογίας... by Γιάννης Πολιάς
18:51
Σε δέκα επίσημους αγώνες μεταξύ των δύο ομάδων, οι Βολιώτες έχουν πέντε νίκες, ο ΟΦΗ τρεις και δύο ματς έχουν λήξει ισόπαλα. Τον Αύγουστο, οι Θεσσαλοί είχαν επιβληθεί 2-1 σε φιλική αναμέτρηση. by Γιάννης Πολιάς
18:53
Πέρυσι, στα playouts, ο Βόλος είχε καταγράψει τη μεγαλύτερη νίκη της ιστορίας του στη Super League 1, συντρίβοντας με 5-0 τους Κρητικούς. by Γιάννης Πολιάς
19:01
2' Επικίνδυνη μπαλιά στην περιοχή του ΟΦΗ, ο Φαν Βέερτ έκανε επαφή με την μπάλα αλλά ο Στέφενς μάζεψε εύκολα. by Γιάννης Πολιάς
19:03
Αυτό θα μπορούσε να είναι και το τελευταίο ματς του Πάολο Φερνάντες με τον Βόλο, καθώς έχει κινηθεί για την απόκτησή του η Σπαρτάκ Μόσχας. by Γιάννης Πολιάς
19:04
4' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
19:04
5' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΟΦΗ! Ο Διαμαντής σκοράρει με κοντινή κεφαλιά μετά την εκτέλεση του κόρνερ από τον Λάρσον και την παρέμβαση του Πασαλίδη! by Γιάννης Πολιάς
19:05
Πρώτο του γκολ μετά τον Δεκέμβριο του 2021. by Γιάννης Πολιάς
19:06
Να λοιπόν που ο ΟΦΗ αιφνιδιάζει τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
19:07
8' Σούταρε άουτ ο Ντίκο, όμως υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
19:08
9' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
19:11
11' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
19:12
12' Άουτ η εκτέλεση του Λάρσον. by Γιάννης Πολιάς
19:13
13' Επικίνδυνη μπαλιά στην περιοχή του ΟΦΗ, μάζεψε με δεύτερη προσπάθεια ο Στέφενς. by Γιάννης Πολιάς
19:14
15' Ανεβασμένος ο Βόλος εδώ και λίγα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
19:15
15' Ωραία μπαλιά για τον Ντίκο μέσα στην περιοχή, ωστόσο πήγε πολύ πλάγια και επέστρεψε την μπάλα στον Θοράρινσον. Εν συνεχεία δεν δημιουργήθηκε κάποια φάση. by Γιάννης Πολιάς
19:16
by Γιάννης Πολιάς
19:17
18' Υπέροχη προσπάθεια και σέντρα από τον Λούνα, έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι και εν συνεχεία κέρδισαν φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:21
21' Ο Ισπανός βρέθηκε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά όμως ο Μεγιάδο κάλυψε εξαιρετικά και η μπάλα κύλησε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
19:22
Cooling break, μικρή διακοπή. by Γιάννης Πολιάς
19:23
Συνεχίζεται ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
19:26
27' Ψάχνουν τη φάση που θα τους φέρει κοντά στο 1-1 οι γηπεδούχοι όμως η αλήθεια είναι πως για την ώρα δεν έχουν απειλήσει καν. by Γιάννης Πολιάς
19:27
27' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Βόλο, διαμαρτύρεται ο Ντέλετιτς γιατί δεν έδειξε πλεονέκτημα ο Παπαπέτρου. by Γιάννης Πολιάς
19:28
28' Εκτέλεσε ο Μπαριέντος, έδιωξαν οι αμυντικοί του ΟΦΗ. Στη συνέχεια ο Ντίκο βγήκε ταχύτατα στην αντεπίθεση αλλά δεν κατάφερε κάτι, παρότι απέφυγε τον Κλέιμαν, που βγήκε μακριά από την εστία του. by Γιάννης Πολιάς
19:29
Υπήρξαν φωνές από τους γηπεδούχους για μια πτώση στην περιοχή μετά το φάουλ αλλά δεν δόθηκε κάτι. by Γιάννης Πολιάς
19:29
29' Δυνατό σουτ Φερνάντες, ψηλά άουτ. Πρώτη φάση για τον Βόλο μετά από σχεδόν μισή ώρα αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
19:32
Πριν τη σέντρα, βραβεύτηκε από τους γηπεδούχους ο φροντιστής, Γιώργος Οκάογλου. Εικόνα live 21972078/105400.jpg by Γιάννης Πολιάς
19:33
34' Μπαλιά Τσοκάνη για τον Ντέλετιτς, που όμως δεν πρόλαβε. by Γιάννης Πολιάς
19:38
38' Μία ακόμη επέλαση του Ντίκο, από τα αριστερά αυτή τη φορά, πάλι όμως έχασε την μπάλα στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
19:38
38' Ο Φερνάντες σούταρε, η μπάλα κόντραρε και τον χτύπησε στο πρόσωπο, με αποτέλεσμα να πέσει για λίγο στο έδαφος! by Γιάννης Πολιάς
19:38
39' Κόρνερ για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
19:40
40' Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
19:43
43' Κακό κοντρόλ Λάρσον μέσα στην περιοχή του Βόλου, το εκμεταλλεύτηκε και έδιωξε ο Άλχο. by Γιάννης Πολιάς
19:43
44' Στο έδαφος ο Φαν Βέερτ μετά από μαρκάρισμα του Βούρου. by Γιάννης Πολιάς
19:44
Όλα καλά με τον Ολλανδό. by Γιάννης Πολιάς
19:45
19:45
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
19:47
45+2' Ο Ντίκο κατέβασε ωραία την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή αλλά χρεώθηκε με φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:47
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Βόλος-ΟΦΗ 0-1 με τον Διαμαντή να σκοράρει στο 5'. by Γιάννης Πολιάς
19:48
Βελτιωμένοι σε σχέση με τα δύο πρώτα ματς οι Κρητικοί, που κράτησαν για πρώτη φορά το μηδέν στο πρώτο 45λεπτο, δίχως μάλιστα να απειληθούν ιδιαίτερα. by Γιάννης Πολιάς
19:57
20:02
Ο Φερνάντεθ αντί του Ματίγια. by Γιάννης Πολιάς
20:03
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
20:04
46' Επικίνδυνη μπαλιά Λάρσον από τα αριστερά, πέρασε ανεκμετάλλευτη. by Γιάννης Πολιάς
20:06
48' Αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα τραυματισμού ο Ντίκο. by Γιάννης Πολιάς
20:06
Μέσα το ιατρικό επιτελείο του ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
20:07
Συνεχίζεται το ματς, παίζει κανονικά για την ώρα ο Αφρικανός. by Γιάννης Πολιάς
20:09
51' Κόρνερ για τον Βόλο, ο Φαν Βέερτ έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή αλλά δεν έβγαλε φάση. by Γιάννης Πολιάς
20:12
55' Κόρνερ για τον Βόλο, μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή ο Ντέλετιτς αλλά έκοψαν οι Κρητικοί. by Γιάννης Πολιάς
20:13
56' Ωραία μπαλιά για τον Φαν Βέερτ, που όμως δεν πρόλαβε και τελικά έκανε και φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:14
Τώρα αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Μεγιάδο. by Γιάννης Πολιάς
20:15
58' Με δέκα προσωρινά οι Κρητικοί. by Γιάννης Πολιάς
20:16
58' Πολύ άστοχο του σουτ του Ντέλετιτς μέσα από την περιοχή. Μπορούσε -και έπρεπε- να σημαδέψει καλύτερα... by Γιάννης Πολιάς
20:17
59' Καμάου αντί Μπουζούκη. by Γιάννης Πολιάς
20:17
Ήταν έτοιμος να μπει ο Στάικος αλλά τελικά ο Μεγιάδο συνεχίζει! by Γιάννης Πολιάς
20:18
20:20
62' Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη, η πρώτη στην αναμέτρηση. by Γιάννης Πολιάς
20:20
63' Ωραία... μπούκα Φερνάντες από τα δεξιά, όμως έστειλε την μπάλα στην αγκαλιά του Στέφενς. by Γιάννης Πολιάς
20:22
64' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Βόλο, αν και σε πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
20:23
65' Πολύ άστοχη η εκτέλεση από τον Φερνάντες. by Γιάννης Πολιάς
20:23
Με τον Φαν Βέερτ καλά κλεισμένο και τον Ντέλετιτς σε κακή βραδιά, ο Φερνάντες καλείται να βγει μπροστά... by Γιάννης Πολιάς
20:24
Νέο cooling break. by Γιάννης Πολιάς
20:25
68' Τώρα περνά ο Στάικος, στη θέση του Θοράρινσον. by Γιάννης Πολιάς
20:26
Συνεχίζεται η αναμέτρηση. by Γιάννης Πολιάς
20:28
70' Ο Ντίκο είχε δύο παίκτες ελεύθερους για να δώσει την μπάλα αλλά ο Εσκοβάλ του έκανε χαλάστρα με υπέροχη προβολή. by Γιάννης Πολιάς
20:28
Κίτρινη κάρτα στον Λάρσον για φάουλ, αμέσως μετά. by Γιάννης Πολιάς
20:28
71' Ο Φερνάντες βρήκε τον Ντέλετιτς μέσα στην περιοχή αλλά εκείνος άργησε και έχασε την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:31
20:32
73' Μακρινό σουτ Ντέλετιτς, απέκρουσε ο Στέφενς! Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:32
74' Ο Μεσκίδα στη θέση του Εσκοβάλ. by Γιάννης Πολιάς
20:34
77' Άσχημο μαρκάρισμα Λάρσον στον Φερνάντες, δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή! Με δέκα ο ΟΦΗ! by Γιάννης Πολιάς
20:35
Πήρε δύο κάρτες μέσα σε επτά λεπτά... by Γιάννης Πολιάς
20:35
77' Μεσκίδα στο φάουλ από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
20:35
Απομακρύνουν οι Κρητικοί. by Γιάννης Πολιάς
20:36
78' Κάκιστο τελείωμα Μπαριέντος από το ύψος της περιοχής, μετά από γύρισμα του Ντέλετιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:36
Μεγάλη η πίεση από τους Βολιώτες. by Γιάννης Πολιάς
20:36
Οι τελικές είναι 7-2... by Γιάννης Πολιάς
20:37
79' Σουτ Μεσκίδα μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Στέφενς. Μία ακόμη καλή στιγμή για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:38
80' Γιαννούλης αντί Μεγιάδο, Θεοδοσουλάκης αντί Ντίκο. by Γιάννης Πολιάς
20:39
Τελευταίο δεκάλεπτο, με παίκτη λιγότερο ο ΟΦΗ που πασχίζει να κρατήσει το υπέρ του 1-0. by Γιάννης Πολιάς
20:40
83' Κόρνερ για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
20:41
83' Άουτ η κεφαλιά του Σιέλη. by Γιάννης Πολιάς
20:42
84' Νέα κεφαλιά, από τον Μεσκίδα αυτή τη φορά, επίσης άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:42
84' Ουές αντί Λούνα. by Γιάννης Πολιάς
20:43
85' Κίτρινη κάρτα στον Διαμαντή για χέρι. by Γιάννης Πολιάς
20:45
88' Κίτρινη κάρτα στον Σιέλη. by Γιάννης Πολιάς
20:46
Πήρε φάουλ στη σέντρα ο ΟΦΗ και μαζί... ανάσα. by Γιάννης Πολιάς
20:47
89' Επικίνδυνη μπαλιά Άλχο, μάζεψε ο Στέφενς. by Γιάννης Πολιάς
20:48
90' Τσέλιος αντί Άλχο. by Γιάννης Πολιάς
20:48
Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
20:50
90+3' Ο Ντέλετιτς δεν μπόρεσε να γίνει επικίνδυνος από τα αριστερά, έχασε εύκολα την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:52
90+4' Ωραία προσπάθεια Μεσκίδα, που όμως είδε τον Βούρο να βάζει την κόντρα στο σουτ του. by Γιάννης Πολιάς
20:52
Κίτρινη κάρτα στον Ουές στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
20:54
90+6' Ο Θεοδοσουλάκης βγήκε στην αντεπίθεση, έπιασε το ψηλοκρεμαστό από μακριά αλλά η μπάλα πήγε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:55
Τελευταίες στιγμές για τον Βόλο, που επιμένει για το 1-1. by Γιάννης Πολιάς
20:55
Έχουμε ξεπεράσει τα επτά λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
20:56
90+8' Γύρισμα Φερνάντεθ, κόρνερ η μπάλα, και ο Κλέιμαν στην περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:56
Τέλος, Βόλος-ΟΦΗ 0-1! by Γιάννης Πολιάς
20:56
Οι Κρητικοί άντεξαν και πήραν τους πρώτους τους βαθμούς στην εφετινή Super League 1, υποχρεώνοντας παράλληλα τους Βολιώτες στην πρώτη τους ήττα. by Γιάννης Πολιάς