Ολυμπιακός-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα Ολυμπιακός-Ατρόμητος για την 6η αγωνιστική της Super League 1.

15:36
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ολυμπιακός-Ατρόμητος για την 6η αγωνιστική της Super League. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:37
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 16:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από Cosmotesport 1 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Ηρακλή Αντύπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:38
Οι Πειραιώτες θέλουν να κάνουν μια νέα αρχή στην επιστροφή του Μίτσελ στον πάγκο τους, αφήνοντας πίσω ένα πολύ δύσκολο διάστημα. Περιθώρια για νέες απώλειες δεν υπάρχουν, αφού είναι ήδη στο -7 από την κορυφή. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:40
Πάμε να δουν τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:41
Ολυμπιακός (Μίτσελ): Τζολάκης-Βρσάλικο, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ-Εμβιλά, Χουάνγκ Ινμπόμ, Βρουσάι, Μασούρας-Μπακαμπού, Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
15:42
Ατρόμητος (Κρις Κόουλμαν): Γιαννιώτης - Κιβρακίδης, Σουάρεθ, Χατζηϊσαΐας, Ντε Μποκ - Κούεν, Γκονθάλεθ, Φρίντγιονσον - Ροτάριου, Ρομπάιγ, Κγιάρτανσον by Αποστόλης Λιβάνιος
15:43
Στον πάγκο των Πειραιωτών οι: Κρίστινσον, Μαρσέλο, Μπιέλ, Σαμασέκου, Άβιλα, Αγκ. Καμαρά, Βαλμπουενά, Αμπ. Καμαρά, Ροντρίγκες. by Αποστόλης Λιβάνιος
15:43
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Μάριτς, Μαυρομμάτης, Αθανασίου, Έρλινγκμαρκ, Οικονομίδης, Μουνίθ, Τζοβάρας, Τζαβίδας, Κωτσόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
15:45
Διαιτητής: Γεώργιος Τζοβάρας Βοηθοί: Κωνσταντίνος Ψάρρης, Ανδρέας Φωτόπουλος 4ος Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος VAR: Αλέξανδρος Τσακαλίδης, AVAR: Πέτρος Πάτρας by Αποστόλης Λιβάνιος
15:46
Χειροκρότημα για τον Αλέξανδρο Πασχαλάκη από τους φίλους του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
15:46
15:49
Η ιστορία 17 νίκες Ολυμπιακός 2 Ισοπαλίες 2 νίκες Ατρόμητος Γκολ 49-13 by Αποστόλης Λιβάνιος
15:52
15:54
Ο Ολυμπιακός δεν έχει στην αποστολή τους Βατσλίκ, Ροντρίγκες, Ουί-Τζο, Μπα, Ρέτσο, Κούντε, Ντε Λα Φουέντε, Μπόουλερ, Φορτούνη και Λάιντνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
15:55
Ατρόμητος: Ο «ελληνικός εφιάλτης» του Μίτσελ. Διαβάστε εδώ το θέμα του sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος

16:02
Ο Ολυμπιακός την κατοχή στο ξεκίνημα, δίχως να υπάρχει κάτι αξιοσημείωτο στο παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
16:02
Ο ήλιος κάνει δύσκολη τη ζωή των ποδοσφαιριστών by Αποστόλης Λιβάνιος
16:04
5' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά ο Χουάνγκ, κεφαλιά του Σισέ, μπλόκαρε ο Γιαννιώτης. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:07
7' Αντεπίθεση του Ολυμπιακού με καλές προϋποθέσεις, αλλά ο Μασούρας έκανε σέντρα πάνω σε αντίπαλο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:08
8' Σέντρα του Ρομπάιγ, μπλόκαρε ο Τζολάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:09
16:12
13' Άστοχη κεφαλιά του αμαρκάριστου Σισέ από το δεύτερο δοκάρι για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:15
Ψαλιδάκι του Μπακαμπού, αλλά ήταν οφσάιντ και σταμάτησε η φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
16:16
17' Σουτ του Μασούρα μέσα από την περιοχή, έπειτα από πάσα του Ελ Αραμπί, κόντρα και κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:20
21' Άτσαλο διώξιμο του Σισέ, μπλόκαρε ο Τζολάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
16:22
22' Άστοχο σουτ του Κουέν, μετά από γύρισμα του Ρομπάιγ και υπό καλές προϋποθέσεις, η μπάλα έφυγε πολύ ψηλά by Αποστόλης Λιβάνιος
16:25
Cooling break by Αποστόλης Λιβάνιος
16:25
Επιστροφή στη δράση by Αποστόλης Λιβάνιος
16:29
30' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Ρέαμπτσιουκ από τα αριστερά, κεφαλιά του αμαρκάριστου Μπακαμπού, με τον Γιαννιώτη να διώχνει με το γόνατο by Αποστόλης Λιβάνιος
16:33
34' Νέα ευκαιρία με τον Μπακαμπού για τον Ολυμπιακό. Έφυγε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας από μπαλιά του Σισέ, αλλά δεν έκανε καλό τελείωμα λόγω κακής ισορροπίας και αστόχησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:34
Πιέζει ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
16:35
Γύρισμα του Μασούρα, η μπάλα ίσως να έχει βρει στο χέρι του Ροτάριου by Αποστόλης Λιβάνιος
16:37
38' Χαμένο πέναλτι για τον Ολυμπιακό, το έπιασε ο Γιαννιώτης σε εκτέλεση του Ελ Αραμπί! by Αποστόλης Λιβάνιος
16:38
39' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό με τον Μασούρα, αλλά στη συνέχεια δόθηκε οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:40
41' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Ολυμπιακού με τον Ελ Αραμπί να στρώνει για τον Μπακαμπού που αστόχησε με συρτό σουτ από τα όρια της περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
16:41
Οι τελικές είναι 8(4)-1(0) για τις δύο ομάδες. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:44
45' Νέο πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Ο Μπακαμπού έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Ατρομήτου και ο Κιβρακίδης τον γκρέμισε by Αποστόλης Λιβάνιος
16:45
Κίτρινη στον Κιβρακίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
16:46

45'+2' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0!

Ο Μπακαμπού ανέλαβε την εκτέλεση, έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Γιαννιώτη και άνοιξε το σκορ by Αποστόλης Λιβάνιος
16:47
Έχουν δοθεί πέντε λεπτά καθυστερήσει. Σήκωσε με καθυστέρηση το πινακάκι ο 4ος λόγω του πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
16:50

Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Ατρόμητος 1-0!

Οι Πειραιώτες έλυσαν τον γόρδιο δεσμό στις καθυστερήσεις, με το πέναλτι του Μπακαμπού (το κέρδισε ο ίδιος), ενώ νωρίτερα έχασε πέναλτι (38') ο Ελ Αραμπί ή για να το θέσουμε καλύτερα, το έπιασε ο Γιαννιώτης. Οι ερυθρόλευκοι ανέβασαν στροφές από τα μέσα του α' μέρους και μετά, αλλά μέχρι το 45'+2' δεν είχαν καταφέρει να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. by Αποστόλης Λιβάνιος

17:09
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Φριτζόνσον έκανε μόνος του κεφαλιά από την καρδιά της περιοχής μετά από σέντρα του Κιβρακίδη με το αριστερό από τα δεξιά, έδιωξε ο Τζολάκης εντυπωσιακά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:12
51' Κίτρινη στον Γκονζάλεθ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:13
52' Κίτρινη στον Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:16
55' Ωραία σέντρα του Βρουσάι από τα δεξιά, δεν έπιασε καλά την κεφαλιά ο Μπακαμπού by Αποστόλης Λιβάνιος
17:19
57' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Χουάνγκ έβγαλε εξαιρετική κάθετη, ο Μπακαμπού δεν έκανε καλό κοντρόλ και ο Ντε Μποκ τον έκλεισε, με τον Γιαννιώτη να παραχωρεί κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:23
62' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Γκάρι και Αγκ. Καμαρά αντί Μασούρα και Βρουσάι by Αποστόλης Λιβάνιος
17:28
Ετοιμάζεται να μπει ο Μουνίθ στο παιχνίδι για τον Ατρόμητο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:28

68' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-0!

Εξαιρετική κάθετη του Βαλμπουενά, έβγαλε φάτσα με τον Γιαννιώτη τον Μπακαμπού που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:29
Έχει πέσει στο έδαφος ο Μπακαμπού by Αποστόλης Λιβάνιος
17:30
17:30
Ετοιμάζεται ο Αμπουμπακάρ Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:31
70' Μουνίθ αντί Ροτάριου για τον Ατρόμητο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:33
72' Αμπουμπακάρ Καμαρά αντί Μπακαμπού για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
17:34
73' Ο Γκάρι βγήκε φάτσα με τον Γιαννιώτη, αλλά δεν κατάφερε να τον νικήσει και στη συνέχεια δόθηκε οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:38
Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός του αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:39
79' Κίτρινη κάρτα στον Μουνίθ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:41
Διαμαρτυρίες από τον Ολυμπιακό για πέναλτι στον Γκάρι, έπειτα από μαρκάρισμα του Χατζηϊσαΐα. Ίσως τον έχει βρει χαμηλά by Αποστόλης Λιβάνιος
17:46
Φάουλ σε καλή θέση για τον Ατρόμητο. Σουάρεθ, Γκονζάλεθ και Φριντζόνσον εκτός, μέσα Μαυρομμάτης, Έρλινγκμαρκ και Τζαβίδας για τους φιλοξενούμενους. by Αποστόλης Λιβάνιος
17:47
86' Εκτέλεσε ο Μουνίθ, πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Τζολάκη η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
17:48
Θα μπει ο Σαμασέκου σε λίγο αντί του Χουάνγκ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:52
90' Σαμασέκου αντί Χουάνγκ by Αποστόλης Λιβάνιος
17:52
90' Μεγάλη ευκαιρία με τον Γκάρι για τον Ολυμπιακό, έδιωξε πάνω στη γραμμή ο Χατζηϊσαΐας by Αποστόλης Λιβάνιος
17:52
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
17:53
90+2' Κίτρινη ο Ρομπάιγ για τον Ατρόμητο by Αποστόλης Λιβάνιος
17:56

Τέλος στο «Γ. Καραϊσκάκης»: Ολυμπιακός-Ατρόμητος 2-0!

Τα δύο γκολ του Μακαμπού (45’+2’ πέν, 68’) χάρισαν τη νίκη στους Πειραιώτες στο ντεμπούτο του Μίτσελ στον πάγκο τους (στη 2η θητεία του). Αυτά από εμάς, καλό σας απόγευμα. by Αποστόλης Λιβάνιος