Σαουδική Αραβία-Μεξικό

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για τη 3η αγωνιστική του 3ου ομίλου του Μουντιάλ 2022.

20:27
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς της Σαουδικής Αραβίας με αντίπαλο το Μεξικό για την τελευταία αγωνιστική του 3ου ομίλου. by Γιώργος Τσανάκας
20:28
Η Σαουδική Αραβία με νίκη θα εξασφαλίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση, ενώ σε περίπτωση ισοπαλίας θα περιμένει το αποτέλεσμα του άλλου αγώνα. Το Μεξικό θέλει μόνο νίκη και συνδυασμό αποτελεσμάτων στο άλλο ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:29
Εδώ αναλυτικά όλα τα σενάρια και πώς προκρίνεται η κάθε ομάδα Εικόνα live 21973171/61632.jpg by Γιώργος Τσανάκας
20:29
Μπορείτε να παρακολουθήσετε εδώ και την εξέλιξη του Πολωνία-Αργεντινή by Γιώργος Τσανάκας
20:30
Οι δύο ομάδες έχουν τεθεί αντιμέτωπες πέντε φορές στο παρελθόν, με το Μεξικό να έχει πανηγυρίσει στις τέσσερις από αυτές και μία να ολοκληρώνεται ισόπαλη. Στην τελευταία συνάντησή τους, στο Κύπελλο Συνομοσπονδιών του 1999, το γηπεδούχο Μεξικό πήρε μεγάλη νίκη με 5-1. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
Τα κριτήρια ισοβαθμίας: 1. Η καλύτερη διαφορά τερμάτων σε όλα τα ματς του ομίλου, 2. Η καλύτερη επίθεση σε όλα τα ματς του ομίλου, 3. Οι βαθμοί των ομάδων στα μεταξύ τους ματς, 4. Η καλύτερη διαφορά τερμάτων στα μεταξύ τους ματς, 5. Η καλύτερη επίθεση στα μεταξύ τους ματς, 6. Λιγότεροι βαθμοί ποινής σε όλα τα ματς του ομίλου: κάθε κίτρινη κάρτα τιμωρείται με 1 πόντο, οι δύο κίτρινες στο ίδιο ματς με 3 πόντους, ενώ η απευθείας κόκκινη κάρτα με 4 πόντους, 7. Κλήρωση. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
Κανένα από τα 4 τελευταία ματς του στο Μουντιάλ δεν έχει κερδίσει το Μεξικό, σερί που είναι το δεύτερο χειρότερο στην ιστορία του. Έχει, μάλιστα, υποστεί 3 ήττες σε αυτό το διάστημα. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
Η Σαουδική Αραβία έχει κρατήσει μόλις 1 φορά το μηδέν στα 18 προηγούμενα παιχνίδια της για το Παγκόσμιο Κύπελλο. Σε αυτό το σερί δέχθηκε συνολικά 42 γκολ, 2.3 ανά παιχνίδι, επίδοση που είναι η χειρότερη ανάμεσα στις ομάδες, που έχουν δώσει τουλάχιστον 10 ματς στην τελική φάση. by Γιώργος Τσανάκας
20:31
Και τα 12 τελευταία γκολ που έχει δεχθεί το Μεξικό σε Μουντιάλ, έχουν σημειωθεί στο δεύτερο ημίχρονο των αγώνων. Τα 6 από αυτά, μάλιστα, σημειώθηκαν από το 80’ και μετά. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
Για να δούμε και τις ενδεκάδες... by Γιώργος Τσανάκας
20:44
Σαουδική Αραβία (Ερβέ Ρενάρ): Αλ-Οβάις – Ταμπάκτι, Αλ Μπολεαχί, Αλ Αμρί – Αμπντουλχαμίντ, Αλ Χασάν, Κανό, Αλ Γκανάμ – Αλ Μπουραϊκάν, Αλ Σεϊρί, Αλ Νταουσάρι. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
Μεξικό (Τάτα Μαρτίνο): Oτσόα – Σάντσες, Μόντες, Μορένο, Γκαγιάρδο – Άλβαρες, Πινέδα, Τσάβες – Λοζάνο, Μάρτιν, Βέγκα. by Γιώργος Τσανάκας
20:45
Διαιτητής του αγώνα ο Μάικλ Όλιβερ από την Αγγλία. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
Σε λίγο θα επιστρέψουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο... by Γιώργος Τσανάκας
20:51
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Πρώτα ο ύμνος της Σαουδικής Αραβίας, ακολουθεί αυτός του Μεξικού. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
Όλα έτοιμα... by Γιώργος Τσανάκας
21:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
21:02
by Γιώργος Τσανάκας
21:03
2' Πρώτη τελική για το Μεξικό. Σουτ του Τσάβες, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:04
3' Μακρινό σουτ του Αλ Σεχρί, μπλόκαρε ο κίπερ του Μεξικό. by Γιώργος Τσανάκας
21:04
3' Τεράστια φάση για το Μεξικό. Ο Βέγκα σε θέση τετ-α-τετ, θα το βγάλει ο Αλ Οβαΐς. by Γιώργος Τσανάκας
21:04
Φρενήρης ρυθμός στο ξεκίνημα... by Γιώργος Τσανάκας
21:07
Έχει πρόβλημα ο Αλ Νταουσάρι, να δούμε αν θα συνεχίσει... Δύσκολο φαντάζει. by Γιώργος Τσανάκας
21:08
Στο μισό γήπεδο οι Σαουδάραβες, πιέζουν οι Μεξικανοί. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
7' Καλή σέντρα, τελευταία στιγμή ο Αλ Οβάις θα απομακρύνει πριν του Μάρτιν. Λίγο έλειψε να του τσιμπήσει την μπάλα, αργή αντίδραση του κίπερ της Σ. Αραβίας. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
8' Ωραία ανάπτυξη της Σ. Αραβίας, το σουτ του Κανό περνά ψηλά άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
21:11
Καλός ο ρυθμός στο πρώτο δεκάλεπτο... by Γιώργος Τσανάκας
21:12
21:13
Στο 0-0 και το ματς της Πολωνίας με την Αργεντινή, με την παρέα του Μέσι να έχει μπει δυνατά και να πιέζει. by Γιώργος Τσανάκας
21:13
12' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τους Σαουδάραβες. by Γιώργος Τσανάκας
21:14
13' Λίγο άουτ η εκτέλεση του Κανό. Δεν ήταν κακό... by Γιώργος Τσανάκας
21:16
15' Ωραία κάθετη του Λοσάνο, βγαίνει ο Αλ Οβάις και μπλοκάρει προ του Μάρτιν. by Γιώργος Τσανάκας
21:16
16' Κάρτα στον Άλβαρες. by Γιώργος Τσανάκας
21:18
Ο Αλ Νταουσάρι συνεχίζει κανονικά προς το παρόν... by Γιώργος Τσανάκας
21:23
22' Γλυκό γέμισμα του Πινέδα, έδιωξε η άμυνα της Σ. Αραβίας. by Γιώργος Τσανάκας
21:24
21:25
Στα μισά του πρώτου μέρους, παραμένει το 0-0 όπως και στο Πολωνία-Αργεντινή. by Γιώργος Τσανάκας
21:26
25' Ευκαιρία για το Μεξικό. Σουτ του Πινέδα, κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του κίπερ. Δύο τάκλιν του έκαναν οι αντίπαλοι στη φάση! by Γιώργος Τσανάκας
21:27
27' Εξαιρετική σέντρα του Λοσάνο, πάει για την κεφαλιά-ψαράκι ο Πινέδα αλλά η μπάλα στα σώματα. Από τη μικρή περιοχή! by Γιώργος Τσανάκας
21:29
28' Κάρτα στον Αλ Σεϊρί. by Γιώργος Τσανάκας
21:32
21:34
21:34
32' Ο Σαλέμ σηκώνει τον Πινέδα, αλλά γλιτώνει την κάρτα. by Γιώργος Τσανάκας
21:35
34' Κάρτα στον Αλ Χασάν τώρα. by Γιώργος Τσανάκας
21:40
Ο Σέζνι βγάζει πέναλτι του Μέσι στο άλλο ματς και κρατάει το 0-0... Απίστευτα πράγματα! by Γιώργος Τσανάκας
21:42
41' Ακόμη μία φάση με τον Πινέδα για το Μεξικό, κοντράρει και περνάει κόρνερ! by Γιώργος Τσανάκας
21:46
6 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
21:48
Φινάλε στο Πολωνία-Αργεντινή, 0-0 στο ημίχρονο σε ένα ματς που κάλλιστα θα μπορούσε να είναι 0-2... Στα δικά μας, μένουν άλλα τέσσερα λεπτά για την ανάπαυλα. by Γιώργος Τσανάκας
21:53
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Στο 0-0 και το Σαουδική Αραβία-Μεξικό. Καλύτεροι οι Μεξικανοί, έχουν περιορίσει τους Σαουδάραβες και έχουν φτιάξει αρκετές φάσεις, ενώ ο Πινέδα είναι από τους πλέον δραστήριους και δημιουργικούς ποδοσφαιριστές για την ομάδα του. by Γιώργος Τσανάκας
22:00
22:00
22:08
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης! by Γιώργος Τσανάκας
22:09
46' Σουτ του Λοσάνο, έδιωξε σε κόρνερ ο Αλ Οβάις. by Γιώργος Τσανάκας
22:09
47' Γκοοολ για το Μεξικό! Ο Μάρτιν από κοντά μετά από τσίμπημα του Μόντες, ανοίγει το σκορ για τους Μεξικανούς. by Γιώργος Τσανάκας
22:13
Όπως είναι τα πράγματα, το Μεξικό δεν προκρίνεται αφού υπερτερεί στην ισοβαθμία (λόγω διαφοράς τερμάτων) με την Πολωνία, η οποία χάνει με 1-0 από την Αργεντινή! by Γιώργος Τσανάκας
22:14
53' Γκοοοολ για το Μεξικό! Τρομερή εκτέλεση φάουλ του Τσάβες, εκτελεί τον Αλ Οβαΐς και κάνει το 2-0 για τους Μεξικανούς. by Γιώργος Τσανάκας
22:17
Ψάχνουν και τρίτο γκολ τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
22:19
56' Σκοράρει τρίτη φορά το Μεξικό, οφσάιντ όμως... Λοσάνο ο σκόρερ! by Γιώργος Τσανάκας
22:21
22:21
22:23
Το Μεξικό σφυροκοπάει την εστία της Σαουδικής Αραβίας... by Γιώργος Τσανάκας
22:24
Η Σαουδική Αραβία δεν μπορεί να απειλήσει, δείχνει απογοητευμένη από το σκορ... by Γιώργος Τσανάκας
22:25
22:26
63' Κεφαλιά του Αλ Αμρί, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
22:28
2-0 η Αργεντινή, τώρα έχουμε απόλυτη ισορροπία στα κριτήρια και θα πάμε στις... κάρτες όπου η Πολωνία έχει λιγότερες από το Μεξικό! by Γιώργος Τσανάκας
22:28
Αν δεν αλλάξει κάτι βέβαια... by Γιώργος Τσανάκας
22:33
70' Πολύ μεγάλη φάση για τους Μεξικανούς, το βολέ του Μάρτιν λίγο άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
22:36
Τελευταίο τέταρτο στο παιχνίδι... by Γιώργος Τσανάκας
22:37
22:39
22:39
7-5 οι κάρτες αυτή τη στιγμή... Δύο λιγότερες οι Πολωνοί, οπότε αν μείνουν τα δύο ματς ως έχουν, θα περάσουν αυτοί ως δεύτεροι! by Γιώργος Τσανάκας
22:43
81' Φάουλ για το Μεξικό σε πολύ καλό σημείο. by Γιώργος Τσανάκας
22:43
81' Κάρτα στον Μαντού. by Γιώργος Τσανάκας
22:44
82' Εκτέλεσε ο Τσάβες, στα σώματα. Ανεκμετάλλευτο... by Γιώργος Τσανάκας
22:47
Στο 85' φτάσαμε. Αν το Μεξικό βρει τρίτο γκολ, θα πάρει το εισιτήριο της πρόκρισης! by Γιώργος Τσανάκας
22:53
7 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
22:53
91' Εκτέλεση του Λοσάνο, στο τείχος η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
22:55
Φινάλε στο Πολωνία-Αργεντινή 0-2! Το Μεξικό θέλει γκολ για να προκριθεί. Πέντε λεπτά ακόμα! by Γιώργος Τσανάκας
22:58
95' Γκοοολ η Σαουδική Αραβία, μειώνει σε 2-1 με τον Αλ Νταουσάρι! by Γιώργος Τσανάκας
23:00
Τέλος στο ματς! Το Μεξικό νίκησε 2-1 τη Σαουδική Αραβία, αλλά αποκλείστηκε στην ισοβαθμία με την Πολωνία λόγω χειρότερης διαφοράς τερμάτων! by Γιώργος Τσανάκας