Λαμία-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 17η αγωνιστική της Super League 1.

19:14
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Λαμία και ΠΑΟΚ για την 17η αγωνιστική της Super League 1. Σέντρα στις 19:30, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Λάιου. by Γιάννης Πολιάς
19:17
Στη 13η θέση της βαθμολογίας με μόλις δέκα βαθμούς σε 16 ματς οι γηπεδούχοι, στην 3η με 32 οι Θεσσαλονικείς, που με νίκη θα πιάσουν την ΑΕΚ στην πρώτη δυάδα. by Γιάννης Πολιάς
19:18
Με 12-1-0 στα προηγούμενα ματς μεταξύ των δύο ομάδων, αντιλαμβάνεται κανείς πως ο ΠΑΟΚ έχει ξεκάθαρα μαζί του την παράδοση! by Γιάννης Πολιάς
19:19
Ας δούμε τις δύο ενδεκάδες. by Γιάννης Πολιάς
19:20
Λαμία (Σ. Παντελίδης): Γκαραβέλης, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Κορνέζος, Βασιλαντωνόπουλος, Τζανδάρης, Μπεχαράνο, Νούνιες, Ρόμανιτς, Ντε Βινσέντι, Βέργος ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Λύρατζης, Ίνγκασον, Νάσμπεργκ, Ρ. Σοάρες, Αουγκούστο, Ντάντας, Α. Ζίβκοβιτς, Μουργκ, Κωνσταντέλιας, Ολιβέιρα by Γιάννης Πολιάς
19:21
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Σαράνοφ, Σαραμαντάς, Αντέτζο, Γιακουμάκης, Γκοράνοφ, Μαρτίνεθ, Μποάκιε, Τσιλούλης, Βασιλακάκης Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Ζ. Ζίβκοβιτς, Κουλιεράκης, Σάστρε, Φ. Σοάρες, Σβαμπ, Μπίσεσβαρ, Κουαλιάτα, Νάρεϊ, Τόμας by Γιάννης Πολιάς
19:22
Οι γηπεδούχοι αγνοούν τη νίκη από την... 1η Οκτωβρίου, όταν και είχαν επικρατήσει 1-0 του Λεβαδειακού, για το μοναδικό τους «τρίποντο» φέτος! by Γιάννης Πολιάς
19:22
Έκτοτε, πανηγύρισαν μονάχα στο Κύπελλο και το 2-0 επί του Αλμωπού Αριδαίας. by Γιάννης Πολιάς
19:23
Διαιτητής: Κουμπαράκης Βοηθοί: Μπούξμπαουμ, Φωτόπουλος 4ος: Ματσούκας VAR: Ευαγγέλου, Κωνσταντίνου by Γιάννης Πολιάς
19:25
Εκτός οι Μανούσος, Ασκόβσκι, Σλίβκα, Καραμάνος, Μπάμπης και Τσούκαλος για τη Λαμία, δίχως Βιεϊρίνια, Ελ Καντουρί, Κούρτιτς και Τσαούση ο ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:27
Με 4-2-3-1 ο δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
19:30
Πριν λίγο, επιβλητικό το πέρασμα του ΠΑΣ Γιάννινα από τη Λιβαδειά. by Γιάννης Πολιάς
19:31
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:32
19:35
5' Ο ΠΑΟΚ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων και ψάχνει ένα γρήγορο γκολ. by Γιάννης Πολιάς
19:37
Αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα ο Μουργκ. by Γιάννης Πολιάς
19:38
Στην πρώτη του φετινή συμμετοχή ως βασικός, έχει ενοχλήσεις στους προσαγωγούς... by Γιάννης Πολιάς
19:38
Θα τον αντικαταστήσει ο Νάρεϊ, πολύ άτυχος εδώ ο Αυστριακός. by Γιάννης Πολιάς
19:39
Στο 8ο λεπτό η αλλαγή, Νάρεϊ αντί Μουργκ. by Γιάννης Πολιάς
19:41
11' Κόντραρε το σουτ του Ζίβκοβιτς, εύκολα μάζεψε ο Γκαραβέλης. by Γιάννης Πολιάς
19:43
13' Φάουλ σε πολύ πλάγια θέση για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:43
13' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΠΑΟΚ! Εκτέλεσε ο Ντάντας, κοιμήθηκε η άμυνα της Λαμίας και ο Νάρεϊ έπιασε το σουτ, με την μπάλα να κοντράρει στον Ολιβέιρα και να καταλήγει στα δίχτυα! by Γιάννης Πολιάς
19:45
Σύμφωνα με τη Super League, το γκολ έχει χρεωθεί στον Νέλσον Ολιβέιρα. by Γιάννης Πολιάς
19:46
Οι φιλοξενούμενοι δεν χαλαρώνουν και συνεχίζουν την πίεση. by Γιάννης Πολιάς
19:48
18' Ψηλά άουτ το σουτ του Ντάντας. by Γιάννης Πολιάς
19:49
Κλείνουμε 20 λεπτά, δεν έχουμε δει καν τον Κοτάρσκι για την ώρα στο πλάνο! by Γιάννης Πολιάς
19:50
19' Παντελώς άστοχο το σουτ του Ρόμανιτς, πάνω που λέγαμε πως η Λαμία δεν έχει καταφέρει να δημιουργήσει. by Γιάννης Πολιάς
19:52
Έκανε άθελά του τακουνάκι με την μπάλα ο Κουμπαράκης! by Γιάννης Πολιάς
19:53
by Γιάννης Πολιάς
19:53
23' Κίτρινη κάρτα στον Νούνιες. by Γιάννης Πολιάς
19:54
24' Έχει ανεβάσει τις γραμμές της η Λαμία εδώ και λίγα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
19:57
27' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΠΑΟΚ! Πρώτη φάση μετά από ώρα, ο Ντάντας σκοράρει με δυνατό σουτ μετά από λάθος απομάκρυνση σε γύρισμα του Νάρεϊ! by Γιάννης Πολιάς
19:59
28' Παραλίγο να μειώσει η Λαμία, ο Κοτάρσκι έδιωξε σε κόρνερ την επικίνδυνη σέντρα-σουτ του Ντε Βινσέντι! by Γιάννης Πολιάς
20:00
29' Δοκάρι για τη Λαμία σε κεφαλιά του Μπεχαράνο! by Γιάννης Πολιάς
20:01
Απίθανη ευκαιρία στην εξέλιξη της φάση για τον ΠΑΟΚ, με τον Κωνσταντέλια να βγάζει πάσα πάρε-βάλε στον Νάρεϊ και εκείνον να στέλνει την μπάλα στα... πουλιά! by Γιάννης Πολιάς
20:01
Μέσα σε λίγα δευτερόλεπτα η Λαμία άγγιξε το 1-2 και ο ΠΑΟΚ το 0-3... by Γιάννης Πολιάς
20:02
32' Κόρνερ για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
20:03
Παραλίγο να πάει μέσα η μπάλα απευθείας, έβγαλε με δυσκολία ο Κοτάρσκι! Από τον Ντε Βινσέντι η εκτέλεση. by Γιάννης Πολιάς
20:08
37' Σαράνοφ αντί Γκαραβέλη. by Γιάννης Πολιάς
20:08
20:09
38' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:09
Έληξε με φάουλ για τη Λαμία η φάση... by Γιάννης Πολιάς
20:11
Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
20:14
43' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ, άστοχος ο Ολιβέιρα από κοντά μετά από φοβερή μπαλιά Ζίβκοβιτς! by Γιάννης Πολιάς
20:14
44' Κόρνερ για τους Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
20:18
45+3' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:20
45+4' Φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
20:22
Ο Νούνιες χάλασε με επιθετικό φάουλ την κομπίνα της ομάδας του, πήρε κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία ο Ντε Βινσέντι. by Γιάννης Πολιάς
20:22
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Λαμία-ΠΑΟΚ 0-2 με τα γκολ των Ολιβέιρα και Ντάντας. by Γιάννης Πολιάς
20:44
49' Φάουλ σε πλάγια θέση για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:44
50' Πολύ άστοχη η κεφαλιά του Τζανετόπουλου. by Γιάννης Πολιάς
20:48
53' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΠΑΟΚ μετά από προσπάθεια του Ολιβέιρα. by Γιάννης Πολιάς
20:49
54' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ μετά από γύρισμα Νάρεϊ που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
20:52
57' Και νέο κόρνερ για τον «Δικέφαλο του Βορρά». by Γιάννης Πολιάς
20:52
Κι αυτό ανεκμετάλλευτο... by Γιάννης Πολιάς
20:53
58' ΓΚΟΛ, 3-0 Ο ΠΑΟΚ! Ωραία ομαδική προσπάθεια από τους Θεσσαλονικείς, ο Λύρατζης έβγαλε στον Ζίβκοβιτς και ο Σέρβος άδειασε δύο αντιπάλους προτού στείλει την μπάλα στα δίχτυα από τα δεξιά! by Γιάννης Πολιάς
20:54
60' Μαρτίνεθ αντί Ντε Βινσέντι. by Γιάννης Πολιάς
20:55
60' Κόρνερ για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
20:55
...και ακόμη ένα. by Γιάννης Πολιάς
20:55
Άουτ η προσπάθεια του Τζανετόπουλου. by Γιάννης Πολιάς
20:57
Είναι ξεκάθαρο ότι το ματς έχει πάρει τον δρόμο του, με τον ΠΑΟΚ να πιάνει, εκτός απροόπτου, την ΑΕΚ στη 2η θέση της βαθμολογίας. by Γιάννης Πολιάς
20:58
Οι Θεσσαλονικείς στο μεταξύ έχουν κλείσει και μια σημαντική μεταγραφή, συμφωνώντας με τον Τάισον. by Γιάννης Πολιάς
20:58
64' Στο έδαφος μετά από διεκδίκηση με τον Κορνέζο ο Κωνσταντέλιας. by Γιάννης Πολιάς
21:00
66' Τσιλούλης αντί Ρόμανιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:01
Και ο Αντέτζο στη θέση του Κορνέζου. by Γιάννης Πολιάς
21:03
Ετοιμάζει αλλαγές και ο Λουτσέσκου. by Γιάννης Πολιάς
21:04
70' Τόμας αντί Ολιβέιρα, Μπίσεσβαρ αντί Κωνσταντέλια. by Γιάννης Πολιάς
21:05
21:06
71' Στο 66% η κατοχή της μπάλας για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:09
Ο ρυθμός είναι πολύ χαμηλός μετά και το τρίτο γκολ του ΠΑΟΚ... by Γιάννης Πολιάς
21:11
76' Ο Κοτάρσκι έκανε μία εντυπωσιακή ντρίμπλα στον Μαρτίνεθ! by Γιάννης Πολιάς
21:14
80' Φ. Σοάρες αντί Ντάντας, Σάστρε αντί Λύρατζη. by Γιάννης Πολιάς
21:16
81' Φάουλ για τη Λαμία σε πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
21:19
84' Φάση διαρκείας στα καρέ της Λαμίας, δεν βγήκε τελική από τους παίκτες του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:21
86' Προσπάθησε να βγει τετ α τετ μετά από τρομερή μπαλιά του Σάστρε ο Μπίσεσβαρ αλλά χρησιμοποίησε το χέρι του. by Γιάννης Πολιάς
21:22
87' Βρίσκεται στο έδαφος ο Βασιλαντωνόπουλος, στο γήπεδο το ιατρικό επιτελείο της Λαμίας. by Γιάννης Πολιάς
21:25
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
21:28
Τέλος στο ματς, ξεκούραστο βράδυ για τον ΠΑΟΚ, που επιβλήθηκε 3-0 της Λαμίας και έπιασε την ΑΕΚ στη 2η θέση της βαθμολογίας. by Γιάννης Πολιάς