Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την τελευταία χρονικά αναμέτρηση της ημέρας για την 25η αγωνιστική της Stoiximan Basket League, ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Ιωνικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
Για τις 20:30 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα στο γήπεδο της Τούμπας! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:07
Ο ΠΑΟΚ έρχεται στην αποψινή αναμέτρηση με τις απουσίες των Νέλσον Ολιβέιρα, Σάστρε και Σβαμπ, ενώ δεν υπολογίζονται ούτε οι Βιεϊρίνια, Λύρατζης, Κουαλιάτα και Κούρτιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:07
Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι δεν θα έχουν στη διάθεσή τους τιμωρημένους Βαλεριάνο, Φαντιγκά, Σάκιτς και Μύγα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:12
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου, 4-2-3-1): Κοτάρσκι - Κετζιόρα, Ίνγκασον, Νάσμπεργκ, Ράφα Σοάρες – Αουγκούστο, Ντάντας- Νάρεϊ, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς – Μπράντον Τόμας. Ιωνικός (Γρηγορίου, 3-4-3): Χουτεσιώτης – Σόουζα, Τσιγκρίνσκι, Ρομαό – Ρουμπουλάκου, Κάνιας, Αντούνες, Μασάς - Λοβέρα, Σεμπά, Μάντζης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
Ο Λουτσέσκου αφήνει στον πάγκο τον Κουλιεράκη, αντικαθιστώντας τον με τον Νάσμπεργκ, ο Τόμας αντικαθιστά τον τραυματία Ολιβέιρα και ο Κεντζιόρα τον τιμωρημένο Σάστρε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
Αναπληρωματικοί ΠΑΟΚ: Ζ. Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ, Ελ Καντουρί, Κουλιεράκης, Φελίπε Σοάρε, Τάισον, Τσαούσης, Τζίμας, Ρικάρντο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:15
Αναπληρωματικοί Ιωνικού: Χριστοδούλου, Αλέν, Καμπράλ, Τσίμπσα, Ελευθεριάδης, Μάνος, Πογκοσιάν, Τσιριγώτης. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
Στην 4η θέση της βαθμολογίας με 48 βαθμούς ο ΠΑΟΚ, 5 λιγότερους από τον 3ο Ολυμπιακό, θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα μετά το ισόπαλο 0-0 στα Γιάννενα και την έδρα του ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:18
Ο Ιωνικός βρίσκεται στην προτελευταία θέση, έναν βαθμό πάνω από τον Λεβαδειακό, ενώ έρχεται από δύο διαδοχικές ήττες κόντρα σε Παναιτωλικό (εκτός έδρας) και ΟΦΗ (εντός). by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
Διαιτητής του αγώνα ο Τάσος Σιδηρόπουλος, με βοηθούς τους Νικολακάκη και Χριστάκογλου. Τέταρτος ο Τσιμεντερίδης και VAR οι Καραντώνης και Μεϊντάνας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:20
Στην αναμέτρηση του πρώτου γύρου στη Νίκαια, ο ΠΑΟΚ είχε πάρει τη νίκη με 3-0, χάρη στα γκολ των Φελίπε Σοάρες, Ολιβέιρα και Αουγκούστο: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27
Στην Τούμπα δεν υπάρχουν κρεμασμένα άλλα πανό, πέρα από αυτά για την τραγωδία στα Τέμπη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:28
Οι δύο ομάδες και το διαιτητικό τρίο κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
Με τις ολόμαυρες εμφανίσεις του ο ΠΑΟΚ, με τα πορτοκαλί ο Ιωνικός. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
Οι αρχηγοί των δύο ομάδων, Ίνγκασον και Ρομαό, καταθέτουν στεφάνι για τα θύματα της ανείπωτης τραγωδίας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:30
Στα μάτριξ του γηπέδου αναγράφεται η φράση «πάρε με όταν φτάσεις...». by Δημήτρης Παπαδήμας
20:34

2' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ!

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» ανοίγει το σκορ από πολύ νωρίς στην αναμέτρηση, μετά από σέντρα του Ζίβκοβιτς και σουτ στην κίνηση του Νάρεϊ, με την μπάλα να κοντράρει στον Ρομαό και να καταλήγει στα δίχτυα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:36
Αυτογκόλ του Ρομαό χρεώθηκε το τέρμα με το οποίο προηγούνται οι γηπεδούχοι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:38
5' Ο Ιωνικός αιφνιδιάστηκε και βρίσκεται να κυνηγάει στο σκορ από πολύ νωρίς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:39
7' Ο ΠΑΟΚ διατηρεί την κατοχή, ελέγχοντας πλήρως τον ρυθμό του ματς και έχοντας ήδη πάρει το προβάδισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:42
9' Ο Μπράντον έκλεψε μετά από πίεση ψηλά, δεν βγήκε τελική για τον ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:43
10' Σεμπά, Μάντζης και Μασάς δεν κατάφεραν να συνδυαστούν ιδανικά σε γρήγορη αντεπίθεση του Ιωνικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:43
11' Σέντρα του Ρουμπουλάκου, κόρνερ παραχώρησε ο Νάσμπεργκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
12' Ο Ράφα Σοάρες πρόλαβε και απομάκρυνε με κεφαλιά, προ του Αντούνες. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
13' Δεύτερο σερί κόρνερ για τον Ιωνικό, επιθετικό φάουλ έδωσε ο Σιδηρόπουλος. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
15' Ο Σεμπά πίεσε ψηλά και έκλεψε την μπάλα, σούταρε από μακριά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κοτάρσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
16' Ο Μπράντον Τόμας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από σέντρα του Ράφα Σοάρες, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οριακό οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
Η φάση ελέγχεται από τους VAR. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:50
Άκυρο το γκολ, οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:51
19' Ευκαιρία για τον Ιωνικό, μετά από αντεπίθεση ο Σεμπά βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, αλλά έκανε κακό τελείωμα, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:55
23' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Ζίβκοβιτς να σεντράρει από τα αριστερά και τον Ρουμπουλάκου να προλαβαίνει τελευταία στιγμή τον Νάρεϊ, by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56

24' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Κωνσταντέλιας σκοράρει στα γενέθλιά του και δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Ωραία κάθετη του Ντάντας για τον Νάρεϊ, ο οποίος έκανε το γύρισμα στην μικρή περιοχή, με τον Χουτεσιώτη να κάνει επαφή με την μπάλα πριν εκείνη φτάσει στον σκόρερ, αλλά να μην μπορεί να σώσει την ομάδα του από το 2-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:00

28' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ!

Δεύτερο γκολ μέσα σε διάστημα τεσσάρων λεπτών για τον ΠΑΟΚ, με υπέροχη σέντρα του Νάρεϊ και ιδανικό τελείωμα με πλασέ από τον Μπράντον Τόμας. Πολύ κακή η άμυνα του Ιωνικού στη φάση. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:02
Τεράστιο το προβάδισμα του ΠΑΟΚ, πριν καν συμπληρωθεί μισή ώρα αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:02

30' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ!

Απίθανα πράγματα από τον ΠΑΟΚ, με τον Άντριγια Ζίβκοβιτς να κάνει επίδειξη της άψογης τεχνικής του κατάρτισης, παίρνοντας την μπάλα έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ιωνικού και νικώντας τον Χουτεσιώτη με υπέροχο σουτ! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
Φανταστικό γκολ, πραγματικά εξαιρετικό το τελείωμα του Ζίβκοβιτς, ο οποίος είδε ότι ο Χουτεσιώτης ήταν αρκετά μακριά από την εστία του και τον «εκτέλεσε» με το τέλειο σουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
Επιβλητικός ΠΑΟΚ στο πρώτο μισάωρο του αγώνα, έχει τέσσερα γκολ και ένα ακόμα που ακυρώθηκε για οφσάιντ. Τρομερός Νάρεϊ, έχει συμμετοχή σε όλα τα τέρματα της ομάδας του. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
35' Κίτρινη κάρτα στον Κάνιας, για χέρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
39' Ο Ράφα Σοάρες έκανε μία ακόμα καλή επιθετική ενέργεια από τα αριστερά, πήρε το κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
39' Ωραία εκτέλεση κόρνερ από τον Ζίβκοβιτς, λίγο άστοχη η καρφωτή κεφαλιά του Νάσμπεργκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
43' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, δυσκολεύεται να περάσει την σέντρα ο Ιωνικός. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
44' Κίτρινη κάρτα στον Μασάς, για μαρκάρισμα πάνω στον Αουγκούστο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:17
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:20
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΟΚ-Ιωνικός 4-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:23
Κυρίαρχη η ομάδα του Λουτσέσκου, εκμεταλλεύτηκε πλήρως την ανωτερότητά της και ευτύχησε να σκοράρει τέσσερις φορές στο πρώτο μισάωρο αγώνα, ούσα άκρως αποτελεσματική μπροστά στην εστία του Ιωνικού (6 τελικές, 3 εντός στόχου και 4 γκολ). Κορυφαίος Νάρεϊ, με συμμετοχή σε όλα τα γκολ, ενώ οι φιλοξενούμενοι πληρώνουν τις αμυντικές τους αδυναμίες. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:37
Με μία αλλαγή ο Ιωνικός, αφού ο Τσίμπσαχ πήρε τη θέση του Αντούνες. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
48' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Χουτεσιώτη να λέει «όχι» στον Μπράντον Τόμας, μετά από γύρισμα του Ράφα Σοάρες. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:41
49' Κόκκινη κάρτα στον Μασάς, είδε δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα στον Νάσμπεργκ και αποβλήθηκε. Με 10 στο υπόλοιπο του αγώνα ο Ιωνικός. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:45
53' Μία ακόμα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Χουτεσιώτη να νικάει ξανά τον Τόμας σε τετ-α-τετ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:46

54' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ!

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Νάρεϊ από τα δεξιά, ο Κεντζιόρα βρέθηκε ολομόναχος στο δεύτερο δοκάρι, κάνοντας το 5-0 με προβολή. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
58' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Ελ Καντουρί και Τάισον αντί των Αουγκούστο και Νάρεϊ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
62' Ευκαιρία για τον Ιωνικό, με τον Σεμπά να κάνει ατομική προσπάθεια και να μπαίνει στην περιοχή του ΠΑΟΚ, αλλά το παράλληλο γύρισμά του δεν έφτασε ποτέ στον Μάντζη. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
65' Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο, με τεράστια ποσοστά κατοχής. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:59
68' Οριζόντιο δοκάρι για τον ΠΑΟΚ, μετά από μακρινή σουτάρα που εξαπέλυσε ο Τάισον. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
71' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Μπίσεσβαρ και Τζίμας αντί των Κωνσταντέλια και Τόμας. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:05
Ενώ ο Κωνσταντέλιας αποχωρούσε από τον αγωνιστικό χώρο, ο Μπίσεσβαρ ζήτησε από τον κόσμο που βρίσκεται στην Τούμπα να αποθεώσει τον νεαρό μεσοεπιθετικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:08
76' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Ρικάρντο παίρνει τη θέση του Ζίβκοβιτς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:10
75' Τριπλή αλλαγή για τον Ιωνικό, Τσιριγώτης, Πογκοσιάν και Μάνος, αντί των Μάντζη, Σεμπά και Λοβέρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
82' Ο ρυθμός έχει πέσει κατακόρυφα στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:17
86' Ένα ακόμα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, το 9ό του στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:18
86' Δυνατό σουτ του Ράφα Σοάρες από πλάγια θέση, ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22
90' Ο ΠΑΟΚ αρκείται απλώς στο να κυκλοφορεί την μπάλα στο μισό του Ιωνικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:22

90'+1' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Τζίμας με κεφαλιά μετά από σέντρα του Ράφα Σοάρες, βάζει το... κερασάκι στην τούρτα της νίκης του ΠΑΟΚ και γίνεται ο νεότερος σκόρερ στην ιστορία της ομάδας του, σε παιχνίδι πρωταθλήματος! by Δημήτρης Παπαδήμας