Παρακολουθήστε μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πρώτη αγωνιστική των playouts της Super League.

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Ατρόμητος-Ιωνικός, για την 1η αγωνιστική των Playouts της Stoiximan Super League. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στο Περιστέρι στις 19:30. by Μανώλης Μουσουράκης
19:13
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports Prime και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Χρήστου Κατριμουστάκη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:14
Μονόπλευρο ουσιαστικά το βαθμολογικό ενδιαφέρον στο παιχνίδι και ανήκει στους φιλοξενούμενους. by Μανώλης Μουσουράκης
19:15
Ο Ιωνικός ολοκλήρωσε την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος με σπουδαία νίκη, επικρατώντας 1-0 εντός έδρας επί του Αστέρα Τρίπολης. Ένα «τρίποντο» που τον ανέβασε πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού, έχοντας 18 βαθμούς και βρίσκεται στο +1 από Λαμία, Λεβαδειακό (σε εξέλιξη αυτήν την ώρα το παιχνίδι των Βοιωτών με τον ΟΦΗ). Αναζητά ένα θετικό αποτέλεσμα στο Περιστέρι, ενώ μια νίκη θα του έδινε σημαντικό μπουστάρισμα για τη συνέχεια. Έχει βελτιωθεί ανασταλτικά, ενώ εκτός έδρας έχει δύο νίκες (2-1-10 με 7-23 τέρματα). by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
Από την πλευρά του ο Ατρόμητος έβγαλε κούραση, αφού έπαιξε τρία απαιτητικά ματς σε μια εβδομάδα, έχοντας απολογισμό μια ισοπαλία (1-1) εκτός έδρας με τον Αστέρα και δύο εντός έδρας ήττες από ΑΕΚ (0-1) και Παναθηναϊκό (0-2). Στην 8η θέση οι Περιστεριώτες -ισόβαθμος (29β.) με τον 7ο Παναιτωλικό που έχει αγώνα περισσότερο μετά την ήττα (2-1) από τον Αστέρα πριν από λίγο- και ασφαλώς θέλουν να τερματίσουν στην έβδομη στο φινάλε του πρωταθλήματος, μετράνε εντός έδρας μόλις 3 ήττες (5-5-3 με 13-10 τέρματα). Φέτος, ο Ατρόμητος έχει κάνει το 2/2 απέναντι στους Νικαιώτες στην κανονική διάρκεια. by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:17
Ατρόμητος (Κρις Κόλμαν): Γιαννιώτης - Κεσχρίντα, Χατζηισαΐας, Μαυρομάτης, Ντε Μποκ - Έντερ, Έρλινγκμαρκ, Καμαρά - Κλωναρίδης, Τζαβίδας, Ρομπάιγ. by Μανώλης Μουσουράκης
19:18
Ιωνικός (Μιχάλης Γρηγορίου): Χουτεσιώτης - Μύγας, Ρομαό, Σόουζα, Βαλεριάνος - Σάκιτς, Κάνιας, Φαντιγκά - Σεμπά, Μάντζης, Λοβέρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:20
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Μπρανέσκου, Ροτάριου, Κωτσόπουλος, Αθανασίου, Φριντζόνσον, Κούεν, Κιάρτανσον, Τζοβάρας, Οικονομίδης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Άλεν, Τσιριγώτης, Τσίμπσαχ, Αντούνες, Μασάς, Ρουμπουλάκου, Καμπράλ, Μάνος, Ελευθεριάδης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Εκτός για τον Κρις Κόλμαν οι τραυματίες Στρούγγης, Σουάρεθ και Κιβρακίδης. Ο Μιχάλης Γρηγορίου δεν υπολογίζει στον τιμωρημένο Τσιγκρίνσκι και στους τραυματίες Γούλερι και Μπουενά. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Διαιτητής: Πολυχρόνης Βοηθοί: Κουρομπύλια, Σάββας 4ος διαιτητής: Τσέτσιλας VAR: Κουμπαράκης, Μωϋσιάδης by Μανώλης Μουσουράκης
19:24
2/2 νίκες για τον Ατρόμητος λοιπόν τη φετινή σεζόν κόντρα στον Ιωνικό, με τη ομάδα του Κρις Κόλμαν να επικρατεί 4-1 στη Νίκαια και 2-0 στο Περιστέρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:25
Τελικό στην Κρήτη: ΟΦΗ-Λεβαδειακός 1-1. Η ομάδα της Βοιωτίας πιάνει τον Ιωνικό στους 18 πόντους, έχοντας ματς παραπάνω. by Μανώλης Μουσουράκης
19:27
Λιγοστός ο κόσμος στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:27
Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
Όλα έτοιμα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:34
1' Γύρισμα του Κλωναρίδη από δεξιά, μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:36
5' Στιγμή για τον Ιωνικό. Παράλληλη σέντρα του Μύγα από δεξιά, με τον Χατζηισαΐα να βάζει «στοπ» στην προβολή του Μάντζη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
Ισορροπημένο παιχνίδι μέχρι στιγμής. by Μανώλης Μουσουράκης
19:45
Χωρίς πολύ ρυθμό... by Μανώλης Μουσουράκης
19:46
19:47
16' Επιχείρησε να κρεμάσει από μακριά τον Γιαννιώτη ο Φαντιγκά, χωρίς να τα καταφέρει. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
18' Σέντρα του Μύγα, μπλοκάρει ο Γιαννιώτας. by Μανώλης Μουσουράκης
19:49
19:50
19' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! 1-0! Σκόρερ ο Καμαρά! Η φάση ξεκινά από τον Καμαρά, ο οποίος παίζει με τον Κλωναρίδη, εκείνος με τον Τζαβίδα, η μπάλα κοντράρει, επιστρέφει στον νεαρό χαφ που πλασάρει εύστοχα ενώπιον του Χουτεσιώτη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:57
25' Σέντρα του Μάντζη για τον Σεμπά, καθαρίζει η άμυνα του Ατρομήτου. by Μανώλης Μουσουράκης
19:59
28' Γύρισμα του Βαλεριάνου από αριστερά, μπλοκάρει ο Γιαννιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
30' Φάση για τον Ατρόμητο. Ο Γιαννιώτης βρίσκει με βολέ στην αντίπαλη περιοχή τον Αγκιμπού, ο οποίος με τακουνάκι περνά την μπάλα στον Ρομπάιγ. Ο τελευταίος έπιασε ωραίο πλασέ που έβγαλε με δυσκολία ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:02
31' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ατρόμητο και κίτρινη στον Ρομαό. Εντός ημικυκλείου της μεγάλης περιοχής. by Μανώλης Μουσουράκης
20:04
33' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Έντερ, η μπάλα περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:09
38' Στιγμή για τον Ιωνικό. Σουτ εκτός περιοχής από τον Φαντιγκά, μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο ο Γιαννιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:11
Έχει την μπάλα ο Ιωνικός, αλλά δεν μπορεί να απειλήσει με αξιώσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
20:15
43' Φάση για τον Ιωνικό. Εντυπωσιακό διαγώνιο φαλτσαριστό σουτ από τον Σεμπά, φοβερή εκτίναξη και απόκρουση από τον Γιαννιώτη! by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
Να σημειωθεί ότι ο Αγκιμπού σκόραρε στο πρωτάθλημα για πρώτη φορά μετά από 13 μήνες, στο παρθενικό του τέρμα φυσικά με τη φανέλα του Ατρομήτου. Διαβάστε περισσότερα εδώ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:18
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Ατρόμητος θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 1-0 χάρη στο τέρμα του Αγκιμπού στο 19'. Ο Ιωνικός ήταν καλύτερος μετά το γκολ, αλλά δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει. 5(2)-3(2) οι τελικές (εντός στόχου) υπέρ των Νικαιωτών. by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
20:31
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:31
Χωρίς αλλαγές. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
Αλλαγή για τον Ατρόμητο, με τον Ροτάριου να περνά στη θέση του Κλωναρίδη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:32
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:37
Οι φιλοξενούμενοι συνεχίζουν στο δεύτερο μέρος όπως τελείωσαν στο πρώτο, δηλαδή με επιθετικές διαθέσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
20:39
52' Στιγμή για τον Ιωνικό. Διαγώνιο τελείωμα εκτός περιοχής από τον Λοβέρα, άουτ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:41
55' Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Μασάς στη θέση του Λοβέρα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:43
56' Στιγμή για τον Ιωνικό. Μακρινό σουτ από τον Μύγα, η μπάλα παίρνει ύψος και καταλήγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
57' Κίτρινη στον Ρομπάιγ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:44
58' Ο Κιάρτανσον στη θέση του Τζαβίδα για τον Ατρόμητο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
59' Ακόμα ένα μακρινό σουτ από τον Μύγα. Δοκιμάζει το πόδι του ο δεξιός μπακ του Ιωνικού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:46
9(3)-3(2) οι τελικές (εντός στόχου) υπέρ του Ιωνικού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
61' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Ιωνικό. Δοκάρι! Το τελείωμα του Σεμπά σε πρώτο χρόνο σταμάτησε στο δοκάρι, με τον Φαντιγκά να παίρνει το «ριμπάουντ» και να σουτάρει, με τον Γιαννιώτη να αποκρούει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
20:54
67' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Φριντζόνσον στη θέση του Γκονζάλεθ. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
68' Φάση για τον Ιωνικό. Ο Μάντζης απειλεί με σουτ εκτός περιοχής, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:55
Καλύτερος ο Ιωνικός μετά το 1-0, θα μπορούσε να έχει βρει το γκολ της ισοφάρισης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
71' Φάση μετά από πολλή ώρα για τον Ατρόμητο. Ο Κιάρτανσον βγήκε σε θέση τετ-α-τετ, εκτέλεσε από δύσκολη θέση, με την μπάλα να κοντράρει. Κόρνερ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:00
73' Ο Μάνος στη θέση του Φαντιγκά για τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
76' Φάση για τον Ιωνικό. Ο Σεμπά πιάνει μονοκόμματο σουτ, το οποίο όμως ήταν πολύ άστοχο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:03
Αυτή ήταν η 13η τελική για τον Ιωνικό, στις τρεις έχει μείνει ο Ατρόμητος! by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
79' Ακόμα μία τελική από τον Μύγα για τον Ιωνικό, η μπάλα περνά δίπλα από το δεξί δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:07
21:09
81' Οι Κούεν και Τζοβάρας στις θέσεις των Καμαρά και Ρομπάιγ, αντίστοιχα, για τον Ατρόμητο. Έξω ο Καμπράλ για τον Ιωνικό, μέσα ο Σεμπά. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
86' Μεγάλη στιγμή για τον Ιωνικό! Σουτ του Μάντζη από καλό σημείο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. 10-0 υπέρ του Ιωνικού οι τελικές στο δεύτερο ημίχρονο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
90' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! 2-0! Σκόρερ ο Έρλινγκμαρκ! Οι Περιστεριώτες τελειώνουν το ματς με κεφαλιά του Έρλινγκμαρκ, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Κούεν. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων, τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
90'+3' Ωραίο φαλτσαριστό σουτ του Μάντζη από το όριο της μεγάλης περιοχής, άστοχο για λίγο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:19
Δέχθηκε κίτρινη κάρτα ο Καμπράλ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
Λήξη της αναμέτρησης, Ατρόμητος-Ιωνικός 2-0! by Μανώλης Μουσουράκης
21:24
Οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν με το γκολ του Αγκιμπού Καμαρά στο 19'. O Ιωνικός κυριάρχησε μετά το 35', πίεσε για την ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο -έχοντας 17(4) τελικές έναντι 4(3) των γηπεδούχων- όμως ο Έρλινγκμαρκ διαμόρφωσε το τελικό 2-0 με κεφαλιά στο 90'. by Μανώλης Μουσουράκης
21:25
O Ατρόμητος ανέβηκε μόνος πρώτος στην ειδική βαθμολογία με 32 πόντους. Την ίδια ώρα, ο Ιωνικός παρέμεινε στους 18, όσους έχει και ο Λεβαδειακός μετά το 1-1 στην έδρα του ΟΦΗ, με τη Λαμία να έχει 17 με ματς λιγότερο. by Μανώλης Μουσουράκης