Αστέρας Τρίπολης-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την τρίτη αγωνιστική των playouts της Super League

19:00
Καλησπέρα σας! Ο Αστέρας υποδέχεται στις 19:30 τον Λεβαδειακό στο «Θ. Κολοκοτρώνης», για την 3η αγωνιστική των playouts! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:02
Κακή εβδομάδα για τον Αστέρα, κακή χρονιά γενικότερα για την ομάδα της Τρίπολης. Εξελίξεις είχαμε στους Αρκάδες καθώς μετά από γκάζια του προέδρου Γιώργου Μποροβήλου στους παίκτες, ο Αντριάν Ριέρα τέθηκε εκτός ομάδας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
Την περασμένη αγωνιστική ο Αστέρας γνώρισε την ήττα με 1-0 από τον Ιωνικό και βρίσκεται στην 10η θέση με 28 βαθμούς. Μαθηματικά ακόμα βέβαια δεν έχουν κλειδώσει την παραμονή, είναι ωστόσο δύσκολο να κινδυνέψει καθώς πρέπει να τον περάσουν τρεις ομάδες. Θέλει τη νίκη σήμερα για να… ηρεμήσει η ομάδα και φυσικά να πάρει ψυχολογία μέχρι το τέλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:03
Ο Άκης Μάντζιος υπολογίζει ξανά στις υπηρεσίες των Μουνάφο, Κρέσπι και Ζουγλή, ενώ αντιθέτως εκτός έμεινε ο Μπερτόγλιο λόγω τραυματισμού και ο Τζουκάνοβιτς για λόγους τακτικής by Αναστασία Βοσνάκη
19:04
Ο Λεβαδειακός από την άλλη την περασμένη αγωνιστική ήρθε ισόπαλος 1-1 με τον Ατρόμητο και βρίσκεται στην τελευταία θέση με 19 βαθμούς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
Το σημερινό παιχνίδι είναι κομβικό για τους Βοιωτούς, αφού με νίκη αυξάνουν τις πιθανότητές τους για παραμονή, ενώ με αντίθετο αποτέλεσμα το έργο θα δυσκολέψει ακόμη περισσότερο αφού ενδέχεται η απόσταση από τις ομάδες που βρίσκονται από πάνω τους να αυξήσουν τη διαφορά. Παράλληλα, ο Λεβαδειακός αναζητά την πρώτη του εκτός έδρας νίκη τη φετινή σεζόν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:05
Ο Γιάννης Πετράκης δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες του τραυματία Λούα Λούα, ενώ εκτός παραμένουν οι Σαβιέ, Τορό, Σκβάρκα και Κωνσταντινίδης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:06
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:07
Αστέρας Τρίπολης (Άκης Μάντζιος / 4-2-3-1): Τσιφτσής - Γκαρθία, Πίτσου, Καστάνιο, Άλβαρες - Μουνάφο, Ιγκλέσιας - Γκαρντάφσκι, Μπαρτόλο, Κρέσπι - Μπαράλες. Στον πάγκο οι Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Τασουλής, Αλάγκμπε, Ντεμιντένκο, Σίτο, Ζουγλής, Τιλίκα, Κωστέας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:08
Λεβαδειακός (Γιάννης Πετράκης / 5-3-2): Γκροφ - Λιάγκας, Παζ, Βινίσιους, Τσάπρας, Παναγιώτου - Χάμοντ, Μεχία, Νίκας - Γερεμέγεφ, Γιαννιώτας. Στον πάγκο οι Στογιάνοβιτς, Ντεντάκης, Βρακάς, Τζημόπουλος, Δούμτσιος, Βήχος, Νταμπό, Μπελμόντ, Σακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:09
12 Συναντήσεις 8 Νίκες Αστέρα Τρίπολης 2 Ισοπαλίες 2 Νίκες Λεβαδειακού Γκολ: 15-5 by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
Ισόπαλα έχουν ολοκληρωθεί τα τρία τελευταία παιχνίδια των δύο ομάδων στο πρωτάθλημα, με τις δύο αναμετρήσεις που έχουν διεξαχθεί στην Τρίπολη να έχουν τελειώσει 0-0. Αυτές είναι και οι μόνες συναντήσεις τους με γηπεδούχο τον Αστέρα Τρίπολης που δεν έχει σημειωθεί γκολ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Καραγκιζόπουλος, Στάικος, 4oς Κατοίκος, VAR: Περράκης, Φωτόπουλος). by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
Στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης η Ακαδημία ποδοσφαίρου «Α.Σ. ΑΙΟΛΟΣ ΠΥΡΓΟΥ». Εικόνα live 21974988/24943.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
19:20
Σε 10 περίπου λεπτά θα ξεκινήσει το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:27
Οι δυο ομάδες και το διαιτητικό τρίο έχουν βγει στο γήπεδο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:29
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:31
Δυνατό φάουλ του Άλβαρες στον Γιαννιώτα στο χώρο του κέντρου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
3' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα σουτ ο Κρέσπι, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Γκροφ! by Αναστασία Βοσνάκη
19:34
5' Ζητάει κάρτα ο Γιαννιώτας σε φάουλ του Μουνάφο κοντά στην περιοχή, δεν τη δίνει ο ρέφερι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
6' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ωραία ομαδική προσπάθεια και γύρισμα στον αμαρκάριστο Νίκα που πιάνει το πλασέ στην κίνηση, αλλά ο Τσιφτσής κάνει μεγάλη επέμβαση και κρατάει το μηδέν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
7' Σέντρα του Γκαρθία κόντραρε και κατέληξε στον Γκροφ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
8' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:38
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
Ο Γιάννης Πετράκης δεν βρίσκεται στο γήπεδο καθώς ταλαιπωρείται από μια ίωση και στον πάγκο του Λεβαδειακού είναι ο βοηθός του. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
16' Στο έδαφος ο Μπαράλες μετά από μονομαχία με τον Βινίσιους. Όλα καλά συνεχίζεται το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
19' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Σουτ του Γερεμέγεφ, η μπάλα κόντραρε στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
21' Φάουλ για τον Αστέρα σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
Εκτέλεσε το φάουλ ο Μπαράλες, η μπάλα κόντραρε στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
28' Κίτρινη ο Γκαρντάφσκι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
30' Μεγάλη διπλή ευκαιρία ο Λεβαδειακός! O Τσιφτσής βγάζει το πρώτο σουτ του Γερεμέγεφ όπως και αυτό του Παναγιώτου, αμφότερα από εξαιρετική θέση μέσα από την περιοχή και κρατάει ξανά το μηδέν για την ομάδα του. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
20:00
31' Γύρισμα του Μπαρτόλο, σουτ ο Μπαράλες, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
33' Έχει ενοχλήσεις ο Μεχία μετά από μαρκάρισμα του Κρέσπι που πήγε να προλάβει την μπάλα και τον βρήκε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
Δεν έχει κάτι ο Μεχία, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
36' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός! Ο Γερεμέγεφ κάνει εξαιρετική κίνηση, αδειάζει έναν αντίπαλο και γυρίζει στον Γιαννιώτα που από κοντά σκοράρει για το 1-0. Δόθηκε οφσάιντ, από το ριπλέι δεν φάνηκε κάτι τέτοιο. Περιμένουμε και το VAR με τις γραμμές. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
Μετράει κανονικά 1-0 ο Λεβαδειακός! by Αναστασία Βοσνάκη
20:12
43' Κίτρινη ο Παζ για φάουλ στον Μπαρτόλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
44' Φάουλ για τον Λεβαδειακό σε πάρα πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
2 τα λεπτά του έξτρα χρόνου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
45+1' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σέντρα του Άλβαρες, περνάει απ' όλους η μπάλα αλλά ο Μπαράλες υπό την πίεση του Παζ δεν μπορεί να κάνει τελική μέσα από την εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
Ημίχρονο στο ματς! Ο Λεβαδειακός χάρη στο τέρμα του Γιαννιώτα από το 37' προηγείται 1-0 του Αστέρα στην Τρίπολη. Πιο επικίνδυνοι οι φιλοξενούμενοι που είδαν τον Τσιφτσή νωρίτερα να τους σταματά, τα χαλάνε στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου οι γηπεδούχοι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
46’ Τιλίκα αντί Γκαρντάφσκι για τον Αστέρα. Μπελμόντ αντί Χάμοντ για τον Λεβαδειακό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
47' Μεγάλη φάση για τον Λεβαδειακο. Γύρισμα του Γιαννιώτα, ο Γερεμέγεφ δεν μπορεί σχεδόν από τη μικρή περιοχή να σκοράρει αφού ο Πίτσου του βάζει την κόντρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:34
48' Κάρτα στον Παναγιώτου που έκοψε τον Τιλίκα, ο οποίος έφευγε στην αντεπίθεση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
50' Κίτρινη ο Μεχία για μαρκάρισμα στον Τιλίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
53' Κίτρινη ο Κρέσπι για δυνατό φάουλ στον Νίκα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:43
56' Βήχος, Δούμτσιος μέσα για τον Λεβαδειακό, έξω Παζ και Παναγιώτου. Σίτο αντί Κρέσπι και Κωστέας αντί Μπαράλες για τον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:47
61' Ο Αστέρας δεν έχει φανεί ιδιαίτερα απειλητικός, ο Λεβαδειακός κρατάει καλά το προβάδισμά του. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
61' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σουτ στην κίνηση ο Σίτο, μπλόκαρε τελευταία στιγμή ο Γκροφ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
Ο Τιλίκα με την είσοδό του έχει προσπαθήσει να τραβήξει τον Αστέρα στην επίθεση, αλλά υπάρχουν πολλά λάθη από τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:53
66' Δέχεται αρχικά το φάουλ ο Μπαρτόλο, αλλά μετά κάνει και αυτός με τη σειρά του δυνατό μαρκάρισμα. Ο διαιτητής αφήνει το ματς να συνεχιστεί... by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
67' Φάουλ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
Ο Ιγκλέσιας πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
69' Φάουλ για τον Αστέρα ξανά σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
Η μπάλα πέρασε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
Οι Αρκάδες δεν το εκμεταλλεύτηκαν. by Αναστασία Βοσνάκη
20:59
72' Ο Γιαννιώτας είναι στο έδαφος. Όλα εντάξει συνεχίζεται το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:00
73' Ο Τιλίκα πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
76' Κίτρινη ο Μπελμόντ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:04
77' Κόκκινη στον Γιώργο Χωριανόπουλο, βοηθό του Μάντζιου από τον διαιτητή για διαμαρτυρία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
78' Ο Άλβαρες βρήκε τον Γιαννιώτα στο πρόσωπο άθελά του με τον ώμο του. by Αναστασία Βοσνάκη
21:06
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο παίκτης του Λεβαδειακού. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
81' Ο διαιτητής δείχνει αρχικά πέναλτι σε πέσιμο του Τιλίκα μετά από μαρκάρισμα του Γκροφ, οφσάιντ τελικά δίνεται από τον βοηθό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
Γίνεται έλεγχος στο VAR. by Αναστασία Βοσνάκη
21:09
Περιμένει το VAR ο διαιτητής, για το αν υπάρχει επαφή του Κωστέα ή αμυντικού του Λεβαδειακού πριν τη φάση του πέναλτι. by Αναστασία Βοσνάκη
21:10
83' Ντεντάκης αντί Γιαννιώτα στο μεταξύ για τον Λεβαδειακό. Ντεμιντένκο αντί του Μουνάφο για τον Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
ΟΦΣΑΙΝΤ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΝΑΛΤΙ! by Αναστασία Βοσνάκη
21:12
85' Σέντρα ο Ιγκλέσιας, μπλόκαρε εύκολα ο Γκροφ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
87' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
88' Σακό αντί Γερεμέγεφ για τους φιλοξενούμενους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
Εκτέλεσε ο Μπαρτόλο, μπλόκαρε ο Γκροφ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
6 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
90' Σέντρα ο Μπαρτόλο, δεν πρόλαβε ο Ιγκλέσιας να πάρει την μπάλα με προβολή και πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
Πολλές μάχες στον αγωνιστικό χώρο, ο Αστέρας προσπαθεί να βρει την ισοφάριση, ο Λεβαδειακός να κρατήσει τη νίκη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
90'+5' Τελευταία στιγμή ο Τσιφτσής βγαίνει από την περιοχή του και απομακρύνει πριν ο Δούμτσιος βγει μόνος του σε κενή εστία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
90'+6' Γυριστό του Ιγκλέσιας, επιθετικό φάουλ λέει ο διαιτητής. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
Λίγα δευτερόλεπτα ακόμη πρέπει να αντέξει ο Λεβαδειακός για να πάρει ένα σπουδαίο τρίποντο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Λεβαδειακός πήρε τεράστια νίκη, επικρατώντας 1-0 του Αστέρα στην Τρίπολη και έμεινε ολοζώντανος στη μάχη της αποφυγής του υποβιβασμού. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
Ο Γιαννιώτας στο 36' το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, πρώτο "διπλό" του Λεβαδειακού τη φετινή σεζόν! by Αναστασία Βοσνάκη