Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την τρίτη αγωνιστική των playouts της Super League

Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της ανάμετρησης Παναιτωλικός-Ιωνικός, για την 3η αγωνιστική των Playouts της Stoiximan Super League. by Μανώλης Μουσουράκης
Σέντρα στις 19:30. by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
Το παιχνίδι θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1 HD, ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6, ενώ θα υπάρχει live ενημέρωση από το sport-fm.gr. by Μανώλης Μουσουράκης
19:16
Οι δύο ομάδες εδώ και καιρό έχουν διαφορετικούς στόχους στο πρωτάθλημα, αλλά εν προκειμένω έναν κοινό: Τη νίκη. by Μανώλης Μουσουράκης
19:19
Οι γηπεδούχοι δεν κινδυνεύουν μεν, όντας 9οι και στο +8 από τον προτελευταίο Ιωνικό. Ωστόσο, την περασμένη αγωνιστική ηττήθηκαν 3-1 εντός έδρας από τη Λαμία συμπληρώνοντας πέντε ματς χωρίς νίκη. Από την άλλη, οι Νικαιώτες επέστρεψαν στα «τρίποντα» με το 1-0 επί του Αστέρα Τρίπολης στο γήπεδο της Νεάπολης, πήραν σημαντική ανάσα και θέλουν να χτίσουν σερί ώστε να ξεφύγουν από την επικίνδυνη ζώνη. Εξάλλου, βρίσκονται στο +2 από τον ουραγό Λεβαδειακό, στο -2 από τη Λαμία και στο -3 από τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος έμπλεξε για τα καλά κι αυτός. by Μανώλης Μουσουράκης
19:21
Πριν από λίγο ο ΠΑΣ Γιάννινα ήρθε ισόπαλος 1-1 στην έδρα του Ατρομήτου. Στις καθυστερήσεις, ο ΟΦΗ επικρατεί 4-1 με ανατροπή της Λαμίας. Θετικά αποτελέσματα για τους Νικαιώτες, ειδικά το δεύτερο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Παναιτωλικός (Γιάννης Αναστασίου): Ανέστης - Λιάβας, Λάρσον, Μλάντεν, Χατζηθεοδωρίδης - Μάρτενσον, Ντίας - Σενγκέλια, Κολοβός, Μόρσεϊ - Καρέλης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Ιωνικός (Μιχάλης Γρηγορίου): Χουτεσιώτης - Μύγας, Ρομαό, Τσιγκρίνσκι, Βαλεριάνος- Κάνιας, Σάκιτς, Φαντιγκά - Σεμπά, Μαντζής, Μασάς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:22
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Γκρατερόν, Αποστολάκης, Πέδρο, Μπουζούκης, Βοΐλης, Χουάνπι, Ξενιτίδης, Τσιγγάρας, Στάγιτς. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Αλέν, Τσιριγώτης, Σόουζα, Μπουενά, Τσίμπσαχ, Λοβέρα, Ελευθεριάδης, Καμπράλ, Γούλερι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Οι γηπεδούχοι δεν υπολογίζουν στους Μαλή, Χουχούμη, Νταγκό και Μπακάκη, όπως και στον Ντουάρτε που τέθηκε νοκ-άουτ. Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι θα παραταχθούν «πάνοπλοι», αφού συμπεριλήφθηκε στην αποστολή και ο Λοβέρα που έμεινε τελευταία στιγμή εκτός στο ματς με τον Αστέρα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:23
Ιωνικός και Παναιτωλικός είχαν έρθει ισόπαλοι (1-1) στον μεταξύ τους αγώνα για τον πρώτο γύρο στη Νίκαια, ενώ στον δεύτερο οι Αγρινιώτες επικράτησαν 1-0. by Μανώλης Μουσουράκης
19:26
Διαιτητής: Χρήστος Βεργέτης Α' Βοηθός: Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου Β' Βοηθός: Ηλίας Κωνσταντίνου 4ος διαιτητής: Σταύρος Τσιμεντερίδης VAR: Στέφανος Κουμπαράκης by Μανώλης Μουσουράκης
19:28
Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
Τελικό στην Κρήτη: ΟΦΗ-Λαμία 4-1. by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
1' Σέντρα στο ματς! by Μανώλης Μουσουράκης
19:31
Πολύ ωραία η ατμόσφαιρα από τους φίλους των γηπεδούχων! by Μανώλης Μουσουράκης
19:32
2' Σέντρα του Λιάβα στο δεύτερο δοκάρι, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Χουτεσιώτης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:33
Με επιθετικές διαθέσεις μπαίνουν οι γηπεδούχοι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:37
7' Σέντρα του Βαλεριάνου από αριστερά, δεν ανησυχεί ο Ανέστης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:39
9' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ιωνικό, περιμετρικά της μεγάλης περιοχής. Το έκανε ο Χατζηθεοδωρίδης στον Μύγα. by Μανώλης Μουσουράκης
19:41
10' Καλή στιγμή για τον Ιωνικό. Από την εκτέλεση φάουλ του Βαλεριάνου, η μπάλα έφτασε στον Φαντιγκά, το σουτ του οποίου κόντραρε. by Μανώλης Μουσουράκης
19:42
Έχει κερδίσει μέτρα ο Ιωνικός. by Μανώλης Μουσουράκης
19:44
13' Ευκαιρία για τον Ιωνικό. Γρήγορη κυκλοφορία για τους Νικαιώτες, ο Μασάς έπιασε το σουτ από θέση μέσα αριστερά στην περιοχή, όμως αυτό έφυγε πολύ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:48
Χωρίς πολύ ρυθμό το παιχνίδι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:50
20' Πτώση του Φαντιγκά στην περιοχή, κίτρινη κάρτα από τον Χρήστο Βεργέτη για θέατρο. by Μανώλης Μουσουράκης
19:54
Πτώση του Ντίας, σε διεκδίκηση με τον Βαλεριάνο έξω από την περιοχή του Παναιτωλικού. «Παίζετε» από τον ρέφερι. by Μανώλης Μουσουράκης
19:57
27' Σέντρα του Φαντιγκά, μπλοκάρει ο Ανέστης. by Μανώλης Μουσουράκης
19:58
Στο έδαφος οι Φαντιγκά και Λιάβας. Φαίνεται αμφότεροι να αντιμετωπίζουν πρόβλημα. Ξεχωριστές περιπτώσεις, δεν προέκυψε από κάποια μεταξύ τους σύγκρουση. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
Ετοιμάζεται ο Ελευθεριάδης για τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
20:00
Συνεχίζουν προς το παρόν οι Φαντιγκά και Λιάβας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:01
31' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ιωνικό. Ελάχιστα έξω από τη μεγάλη περιοχή του Παναιτωλικού. Το κέρδισε ο Φαντιγκά, ύστερα από εξαιρετικές προσποιήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
20:03
31' Εντυπωσιακός Φαντιγκά! Αντιμετωπίζοντας πρόβλημα τραυματισμού, κερδίζει με υπέροχες ντρίπλες το φάουλ και στα καπάκια θα γίνει αλλαγή. Τώρα στη θέση του περνά ο Ελευθεριάδης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:05
33' Εκτελεί το φάουλ ο Κάνιας, πάνω στα σώματα. Στην εξέλιξη ο Μασάς παίρνει το «ριμπάουντ», σουτάρει, με την μπάλα να βρίσκει πάνω στον Μλάντεν. Φωνές από τον πάγκο του Ιωνικού για πέναλτι! Πράγματι, η μπάλα έχει βρει στο χέρι του αμυντικού του Παναιτωλικού, το οποίο βρισκόταν σε θέση που «μεγάλωνε» την έκταση του σώματός του. by Μανώλης Μουσουράκης
20:06
35' Πέναλτι για τον Ιωνικό μετά από εξέταση στο VAR. Κι ενώ υπήρξε μεγάλη ένταση στον πάγκο των Νικαιωτών. Μοιράστηκαν κόκκινες και κίτρινες στους ανθρώπους των φιλοξενούμενων στον πάγκο. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
Πάνω από την μπάλα ο Σεμπά. by Μανώλης Μουσουράκης
20:07
37' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός! 0-1! Σκόρερ ο Σεμπά! Έπεσε σωστά, στη δεξιά γωνία, ο Ανέστης, αλλά δεν μπόρεσε να αποκρούσει. by Μανώλης Μουσουράκης
20:10
Δεν θα καταφέρει να συνεχίσει ούτε ο Λιάβας. by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
Για τον Ιωνικό ο Μασάς έχει γυρίσει πίσω στην τριάδα του κέντρου στον ρόλο του «8-10αριού», με τον Ελευθεριάδη να περνά στο αριστερό «φτερό». by Μανώλης Μουσουράκης
20:12
42' Τώρα η αναγκαστική αλλαγή, η δεύτερη στο ματς (η άλλη για τον Ιωνικό με τον Ελευθεριάδη αντί του Φαντιγκά). Ο Αποστολάκης στη θέση του Λιάβα. by Μανώλης Μουσουράκης
20:14
45' Σύγκρουση Αποστολάκη και Ελευθεριάδη έξω από την περιοχή του Ιωνικού. Φάουλ για τους φιλοξενούμενους. by Μανώλης Μουσουράκης
20:16
Εννέα τα λεπτά των καθυστερήσεων! Βέβαια, είχαμε πολλές διακοπές και για τραυματισμούς (Φαντιγκά-Λιάβα) και για τη φάση του πέναλτι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:19
Προσπαθεί να αντιδράσει ο Παναιτωλικός πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια. by Μανώλης Μουσουράκης
20:20
by Μανώλης Μουσουράκης
20:25
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο Ιωνικός θα πάει στα αποδυτήρια προηγούμενος 1-0, χάρη στην εκτέλεση πέναλτι του Σεμπά του 37'. Περισσότερες επιθετικές πρωτοβουλίες από τους γηπεδούχους στα πρώτα λεπτά, ωστόσο πολύ γρήγορα ο Ιωνικός ανέλαβε τα ηνία, όντας πιο απειλητικός με 6(1) τελικές (εντός στόχου) έναντι καμίας του Παναιτωλικού. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
Δύο ακόμα αλλαγές για τον Παναιτωλικό (είχε προηγηθεί η αναγκαστική με τον Αποστολάκη αντί του Λιάβα, όπως και για τον Ιωνικό εκείνη του Ελευθεριάδη αντί του Φαντιγκά). Οι Χουάνπι και Στάγιτς περνούν στις θέσεις των Σενγκέλια και Χατζηθεοδωρίδη. Πρώτη συμμετοχή του Στάγιτς με τη φανέλα της ομάδας του Αγρινίου. Ο 21χρονος αριστεροπόδαρος στόπερ/μπακ, αποτέλεσε απόκτημα στη χειμερινή μεταγραφική περίοδο. Χωρίς άλλη αλλαγή οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Μανώλης Μουσουράκης
20:42
20:46
49' Επικίνδυνη σέντρα του Ντίας από δεξιά, δεν πρόλαβε να κάνει την κεφαλιά ο Καρέλης. by Μανώλης Μουσουράκης
20:49
52' Γέμισμα από τον Βαλεριάνο, καταλήγει στην αγκαλιά του Ανέστη. by Μανώλης Μουσουράκης
20:50
53' Στιγμή για τον Παναιτωλικό. Δυνατό βολ-πλανέ του Στάγιτς εκτός περιοχής, η μπάλα φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Μανώλης Μουσουράκης
20:52
Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από προσπάθεια του Αποστολάκη by Μανώλης Μουσουράκης
20:53
55' Απειλεί ο Παναιτωλικός. Ο Χουάνπι εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, ο Καρέλης έπιασε την κεφαλιά, αλλά αστόχησε. by Μανώλης Μουσουράκης
20:58
60' Δοκάρι για τον Ιωνικό! Κάθετη κυκλοφορία από τους «κυανόλευκους», υπέροχο πάτημα του Σεμπά στον Ελευθεριάδη, το φαλτσαριστό σουτ του οποίου έστειλε την μπάλα στο δεξί δοκάρι! Τεράστια ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους! by Μανώλης Μουσουράκης
21:01
64' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Πέδρο περνά στη θέση του Μόρσεϊ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:04
Έχει αυξήσει την πίεσή του ο Παναιτωλικός, ο Μιχάλης Γρηγορίου θα περάσει στο ματς και τον Σόουζα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
68' Ο Σόουζα πέρασε στη θέση του Μασάς. Με τριάδα στα στόπερ πλέον οι φιλοξενούμενοι. by Μανώλης Μουσουράκης
21:06
21:09
72' Στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Καρέλης κατεβάζει στην περιοχή του Ιωνικού, όμως ο πολύπειρος Ρομαό βάζει εξαιρετικά το σώμα του, καθαρίζει τη φάση και κερδίζει και το φάουλ. by Μανώλης Μουσουράκης
21:11
73' Φάση για τον Παναιτωλικό. Ύστερα από υπέροχη μονοκόμματη μπαλιά του Πέδρο, ο Καρέλης βγήκε ενώπιον του Χουτεσιώτη, όμως έπιασε αδύναμο πλασέ και έτσι ο πορτιέρε του Ιωνικού απέκρουσε. by Μανώλης Μουσουράκης
21:12
Την ίδια στιγμή, οι οπαδοί των γηπεδούχων συνεχίζουν να δημιουργούν εξαιρετική ατμόσφαιρα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:13
76' Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Ξενιτίδης στη θέση του Ντίας που βγαίνει κουτσαίνοντας. by Μανώλης Μουσουράκης
21:15
78' Κίτρινη κάρτα στον Χουάνπι για μαρκάρισμα από πίσω στον Ελευθεριάδη. by Μανώλης Μουσουράκης
21:16
79' Κεφαλιά του προωθημένου Σόουζα, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, περνά έξω. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
80' Στιγμή για τον Παναιτωλικό. Βολ-πλανέ του Κολοβού, φεύγει άουτ η μπάλα. by Μανώλης Μουσουράκης
21:17
81' Κίτρινη στον Χουτεσιώτη για καθυστερήσεις. by Μανώλης Μουσουράκης
21:23
Έχουμε μπει στο τελευταίο πεντάλεπτο. Πάντα 1-0 για τον Ιωνικό. by Μανώλης Μουσουράκης
21:26
90' Δοκάρι ο Παναιτωλικός! Ο Κολοβός πιάνει κεφαλιά από τα δύο μέτρα, ύστερα από παράλληλο γύρισμα... πάρε-βάλε του Αποστολάκη, με την μπάλα να χτυπά στην οριζόντια δοκό. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Καρέλης πλάσαρε άουτ από διαγώνια θέση. Τεράστια διπλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους! by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων τρέχουμε το πρώτο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:29
90'+2' Κίτρινη στον Αποστολάκη για διαμαρτυρίες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:30
Κίτρινη στον Γούλερο για καθυστερήσεις και στον Μιχάλη Γρηγορίου για διαματρυρίες. by Μανώλης Μουσουράκης
21:31
Ένα λεπτό ακόμη, εάν και λογικά θα κρατηθεί κάτι περισσότερο. by Μανώλης Μουσουράκης
21:33
Τελευταίο σφύριγμα στο Αγρίνιο. Ο Ιωνικός θα αποχωρήσει νικητής (0-1) από το Αγρίνιο και θα βγει εκτός επικίνδυνης ζώνης! «Χρυσός» σκόρερ ο Σεμπά με εκτέλεση πέναλτι, από ένα δοκάρι για κάθε ομάδα. Παραμένει για 6ο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη ο Παναιτωλικός. by Μανώλης Μουσουράκης