Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 5η αγωνιστική των playout της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:57
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του Ιωνικού με τον ΠΑΣ Γιάννινα, για την 5η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:59
Η αναμέτρηση που θα ξεκινήσει στις 19:15 στη Νίκαια είναι και η σημαντικότερη της αγωνιστικής, αφού αμφότερες οι ομάδες «καίγονται» για βαθμούς στη μάχη της παραμονής. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:00
Ο Ιωνικός βρίσκεται στη 13η θέση με 25 βαθμούς, πάνω μόνο από τον Λεβαδειακό, ενώ ο ΠΑΣ είναι 11ος, με δύο βαθμούς περισσότερους. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:02
Τα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής, τα οποία θα διεξάγονται ταυτόχρονα: Αστέρας Τρίπολης-Λαμία Ατρόμητος-ΟΦΗ Παναιτωλικός-Λεβαδειακός by Δημήτρης Παπαδήμας
19:04
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: Ιωνικός (Γρηγορίου, 4-2-3-1): Χουτεσιώτης - Μύγας, Τσιγκρίνσκι, Ρομαό, Βελεριάνος - Σάκιτς, Κάνιας - Σεμπά, Γούλερι, Μασάς - Μάντζης ΠΑΣ Γιάννινα (Στάικος, 4-2-3-1): Τσιντώτας - Σόρια, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πήλιος - Λιάσος, Τζίνο - Τζίμας, Παμλίδης, Μορέιρα - Μπάλαν by Δημήτρης Παπαδήμας
19:05
Αναπληρωματικοί Ιωνικού: Αλέν, Σόουζα, Τσίμπσαχ, Αντόυνες, Ρουμπουλάκου, Μάνος, Μπουένα, Λοβέρα, Ελευθεριάδης. Αναπληρωματικοί ΠΑΣ: Αθανασίου, Μπιλμπαο, Κόντε, Νίνης, Ροσέρο, Ριένστρα, Ράντου, Μπορταγκαράι, Μπακαδήμας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:06
Χωρίς τον τιμωρημένο Φαντιγκά και τον τραυματία Καμπράλ ο Ιωνικός, έρχεται από το ισόπαλο 2-2 στην έδρα του Λεβαδειακού, την προηγούμενο Σάββατο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:07
Από την άλλη, Κιάκος, Καραχάλιος και Λεό έμειναν εκτός αποστολής για τους Γιαννιώτες, οι οποίοι την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησαν 3-2 του Παναιτωλικού στους «Ζωσιμάδες». by Δημήτρης Παπαδήμας
19:08
Πολύς ο κόσμος στο γήπεδο της Νίκαιας, με τους φίλους του Ιωνικού να έχουν δημιουργήσει «καυτή» ατμόσφαιρα από νωρίς! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:09
Διαιτητής της αναμέτρησης ο Φωτιάς, με βοηθούς τους Μπουξμπάουμ, Βεργέτη. Τέταρτος ο Πολυχρόνης, VAR ο Γκάμαρης και AVAR ο Σαμοΐλης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:10
Και οι δύο φετινές αναμετρήσεις των δύο ομάδων ολοκληρώθηκαν ισόπαλες, 2-2 στη Νίκαια και 0-0 στα Γιάννενα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:12
Να θυμίσουμε ότι μετά από την αποψινή, θα απομένουν δύο αγωνιστικές για το φινάλε των playouts. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:12
Πάρα πολλά τα καπνογόνα που έχουν ανάψει οι φίλοι του Ιωνικού για να υποδεχθούν τις δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:15
Όλα έτοιμα για την πρώτη σέντρα στη Νίκαια. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:16
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:18
2' Από πολύ νωρίς στο ματς δυνατές μονομαχίες! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:20
4' Ο Ιωνικός κυκλοφορεί την μπάλα στο μισό του ΠΑΣ, ενώ στο πέταλο που βρίσκονται οι φανατικοί των γηπεδούχων, συνεχίζουν να ανάβουν καπνογόνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:20
Η «καυτή» ατμόσφαιρα πριν την έναρξη της αναμέτρησης: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:21
5' Σέντρα του Μασάς, έκοψε με όμορφο τάκλιν προ του Μάντζη ο Εραμούσπε. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:22
6' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Ιωνικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:23
6' Ευκαιρία για τον Ιωνικό, μετά το κόρνερ του Βαλεριάνου, ο Σεμπά βρέθηκε στο δεύτερο δοκάρι και πήρε την κεφαλιά από τον Λιάσο, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:24
Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ κόντρα στον Ατρόμητο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:25
Γκολ και για τον Λεβαδειακό, προηγείται 1-0 στην έδρα του Παναιτωλικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:27
12' Χωρίς τελική έως τώρα ο ΠΑΣ, ο οποίος πάντως έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο στα τελευταία λεπτά. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
12' Τώρα οι Ηπειρώτες θα εκτελέσουν και εκείνοι το πρώτο κόρνερ τους στην αναμέτρηση. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:28
12' Η φάση ολοκληρώθηκε με ένα άστοχο μακρινό σουτ του Λιάσου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:31
14' Ίδια φάση με νωρίτερα για τον Ιωνικό, με τον Σεμπά να παίρνει κεφαλιά μετά από κόρνερ του Βαλεριάνου και την μπάλα να κοντράρει σε αμυντικό. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:31
15' Ευκαιρία για τον Ιωνικό, υπέροχη σέντρα του Βαλεριάνου και καρφωτή κεφαλιά του Μάντζη, η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Τσιντώτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:32
Ο Ατρόμητος ισοφάρισε σε 1-1 τον ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:34
18' Φάουλ του Σάκιτς στον Πήλιο, ευκαιρία για τον ΠΑΣ να γεμίσει με παίκτες την περιοχή του Ιωνικού. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:35
19' Κάκιστη η εκτέλεση του Μορέιρα, με πολύ δύναμη έστειλε την μπάλα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:37
20' Αργός ο ρυθμός του ματς έως τώρα, με τον Ιωνικό να έχει τις δύο καλύτερες ευκαιρίες με τις κεφαλιές των Σεμπά και Μάντζη. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:38
21' Σκληρό μαρκάρισμα του Παντελάκη στον Γούλερι. Χωρίς κάρτα, αλλά ευκαιρία του Ιωνικού για ένα καλό γέμισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:38
Ο Σάκιτς εκτέλεσε το φάουλ, η φάση έληξε με επιθετικό φάουλ του Μασάς στον Πήλιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
24' Κίτρινη κάρτα στον Τζίνο για επικίνδυνο μαρκάρισμα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:41
25' Εκτέλεση φάουλ του Βαλεριάνου, ο Τσιγκρίνσκι πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και πήρε την κεφαλιά, αλλά έστειλε την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:42
Ο ΟΦΗ σκόραρε ξανά στο Περιστέρι και προηγείται 2-1 του Ατρομήτου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:42
Η ευκαιρία του Ιωνικού με την κεφαλιά του Μάντζη: by Δημήτρης Παπαδήμας
19:43
27' Ο Παντελάκης πήρε την κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μορέιρα, νέο κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
28' Κόρνερ του Σόρια και κεφαλιά του Τζίνο, αυτή τη φορά η μπάλα άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
19:49
33' Ο Ιωνικός συνεχίζει να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά έχει ώρα να απειλήσει τον Τσιντώτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:50
Τέταρτο γκολ στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στο Περιστέρι, με τον Ατρόμητο να ισοφαρίζει σε 2-2 τον ΟΦΗ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:55
38' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα, με τον Παμλίδη να συνεργάζεται με τον Μπάλαν και να σουτάρει από τα όρια της μεγάλης περιοχής, λίγο πάνω από την εστία του Χουτεσιώτη η μπάλα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:55
39' Γύρισμα του Μάντζη, η μπάλα πέρασε πάνω από Σεμπά και Γούλερι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:59
42' Ευκαιρία για τον Ιωνικό, μετά από γέμισμα του Τσιγκρίνσκι ο Σεμπά κατέβασε υπέροχα την μπάλα και σούταρε στην κίνηση, μπλόκαρε με υπερένταση ο Τσιντώτας. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:00
Ο Λεβαδειακός προηγείται με 2-0 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:02
Ένα έξτρα λεπτό θα παιχτεί ως καθυστέρηση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:03
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Ιωνικός-ΠΑΣ Γιάννινα 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:06
Σε ένα ματς με αργό ρυθμό, μπόλικη ένταση και λιγοστές φάσεις για γκολ, καμία από τις δύο ομάδες δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Ο Ιωνικός είχε τις καλύτερες ευκαιρίες, με τις κεφαλιές των Σεμπά (6'), Μάντζη (15') και Τσιγκρίνσκι (25'), ενώ και ο Σεμπά απείλησε τον Τσιντώτα στο 42'. Μοναδική ευκαιρία του ΠΑΣ στο 38', όταν το σουτ του Παμλίδη πέρασε άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:14
Η ευκαιρία του Σεμπά, με τον Τσιντώτα να σταματάει το σουτ του: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:23
Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στη Νίκαια! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:23
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:23
Αστέρας Τρίπολης-Λαμία 0-0, Ατρόμητος-ΟΦΗ 2-2 και Παναιτωλικός-Λεβαδειακός 0-2, στα υπόλοιπα παιχνίδια της βραδιάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:25
Πεσμένος στο έδαφος ο Τσιντώτας, ζητάει αλλαγή. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
Ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ είχε τραυματιστεί από τα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, δοκίμασε να συνεχίσει στο δεύτερο, αλλά δεν τα καταφέρνει και θα βγει αλλαγή. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27
49' Αναγκαστική αλλαγή τερματοφύλακα για τον ΠΑΣ Γιάννινα, Αθανασίου στη θέση του τραυματία Τσιντώτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:29
51' Ο Μασάς βρήκε τον Μάντζη εντός περιοχής, αλλά ο δεύτερος άνοιξε το κοντρόλ του και έδωσε το δικαίωμα στον Αθανασίου να μπλοκάρει. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:32
54' Άνοιξαν μερικά από τα ποτιστικά του γηπέδου, μικρή διακοπή στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:33
Διορθώθηκε το πρόβλημα, σφύριξε για να συνεχιστεί το ματς ο Φωτιάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:34
Αργός ο ρυθμός του ματς και στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:35
20:37
59' Πρώτη αλλαγή για τον Ιωνικό, Ελευθεριάδης στη θέση του Γούλερι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:39
Ο Παναιτωλικός μείωσε σε 1-2 κόντρα στον Λεβαδειακό. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:40
63' Ο Μασάς μπήκε στην περιοχή του ΠΑΣ και πήρε κόρνερ μετά από παρέμβαση του Λιάσου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
Ο Βαλεριάνος εκτέλεσε, ο Τζίμας απομάκρυνε με κεφαλιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:41
64' Γκοολ για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Τζίμας βρήκε με τακουνάκι τον Πήλιο, εκείνος έπιασε διαγώνιο σουτ, ο Χουτεσιώτης απέκρουσε αλλά ο Μορέιρα πήρε το... ριμπάουντ, κάνοντας το 0-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:44
66' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ να κάνει το 0-2, μετά από υπέροχη ατομική προσπάθεια του Τζίμα και σουτ του που πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι των γηπεδούχων! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
68' Ευκαιρία για τον Ιωνικό με πολύ μακρινό σουτ του Κάνιας, ο Αθανασίου έδιωξε σε κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:45
Έχει πάρει φωτιά τώρα το ματς στη Νίκαια, με τον ρυθμό να έχει ανέβει κατακόρυφα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:47
69' Πεσμένος στο χορτάρι με κράμπα ο Μασάς, διακοπή στο παιχνίδι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:48
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Μασάς και θα αντικατασταθεί από τον Γρηγορίου. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:49
71' Αναγκαστική αλλαγή για τον Ιωνικό, Λοβέρα στη θέση του τραυματία Μασάς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53
75' Ευκαιρία για τον Ιωνικό, με τον Σεμπά να κάνει την πάσα με το εξωτερικό του ποδιού του και τον Ελευθεριάδη να πλασάρει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:53
Ο Σεμπά κουτσαίνει και θα αντικατασταθεί. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:54
76' Αλλαγή για τον Ιωνικό, Μάνος στη θέση του Σεμπά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:55
78' Ο Παμλίδης τώρα πεσμένος στο χορτάρι, μετά από μια εναέρια μονομαχία με τον Ρομαό. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:55
78' Δέχθηκε κίτρινη κάρτα για την προηγούμενη φάση ο Ρομαό. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:56
79' Ένα μακρινό και δυνατό σουτ του Τζίνο, άστοχο. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:57
Το γκολ χάρη στο οποίο ο ΠΑΣ έχει πάρει το προβάδισμα: by Δημήτρης Παπαδήμας
20:57
80' Μακρινό σουτ του Μύγα, δίπλα από την εστία του Αθανασίου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:01
84' Ο ΠΑΣ σκόραρε με τον Πήλιο, αλλά το γκολ ακυρώθηκε διότι ο Μορέιρα ήταν οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:04
87' Δοκάρι για τον Ιωνικό, μετά από σέντρα σουτ του Ρομαό. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
Πάρα πολύ οριακά οφσάιντ νωρίτερα ο Μορέιρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:05
88' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, Ροσέρο στη θέση του σκόραρ Μορέιρα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:06
89' Ο Μάνος έχασε μεγάλη ευκαιρία με κεφαλιά μετά από γέμισμα στου Βαλεριάνου, αλλά ο βοηθός υπέδειξε οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:07
90' Στο έδαφος ο Τζίνο τώρα, ξανά διακοπή στο ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
90' Κίτρινη κάρτα στον Βαλεριάνο, για έντονες διαμαρτυρίες προς τον διαιτητή by Δημήτρης Παπαδήμας
21:08
Οκτώ τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:11
90'+4' Ευκαιρία για τον Ιωνικό, με το σουτ του Κάνιας να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:12
90'+4' Σέντρα του Ελευθεριάδη και κεφαλιά του Μάντζη, η μπάλα στην αγκαλιά του Αθανασίου. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:13
Πεσμένος στο χορτάρι ο Παμλίδης και ένταση μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:14
Κόσμος τώρα στον αγωνιστικό χώρο, και από τους δύο πάγκους. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:15
90'+7' Μύγας και Παμλίδης είδαν κίτρινες κάρτες. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
90'+8'΄Κίτρινη κάρτα στον Ροσέρο. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:16
90'+8' Αλλαγή για τον ΠΑΣ, με τον Κόντε να επιστρέφει στην αγωνιστική δράση μετά τον σοβαρό τραυματισμό του τον περασμένο Αύγουστο. Αντικατέστησε τον Μπάλαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
Λήξη του αγώνα, Ιωνικός-ΠΑΣ Γιάννινα 0-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:19
Μεγάλη νίκη για τους Ηπειρώτες με το γκολ του Μορέιρα στο 64', ο Ιωνικός πέφτει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. by Δημήτρης Παπαδήμας