Λαμία-Λεβαδειακός

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα για την 6η αγωνιστική των playout της Stoiximan Super League.

19:37
Καλησπέρα σας. Σούπερ ντέρμπι... Στερεάς Ελλάδας και παραμονής στο ΔΑΚ Λαμίας, όπου η τοπική ομάδα φιλοξενεί τον Λεβαδειακό για την 6η αγωνιστική των playouts της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 20:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Λάιου. by Γιάννης Πολιάς
19:38
Με νίκη η Λαμία δύναται να εξασφαλίσει την παραμονή στην κατηγορία, ενώ οι Βοιωτοί χρειάζονται τους τρεις βαθμούς για να παραμείνουν ζωντανοί. by Γιάννης Πολιάς
19:40
19:41
Την ίδια ώρα διεξάγονται οι αναμετρήσεις ΟΦΗ-Ιωνικός, ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος-Παναιτωλικός. by Γιάννης Πολιάς
19:42
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
19:43
Λαμία (Λ. Βόκολος): Κοσέλεφ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Κ. Παπαδόπουλος, Αμπάντα, Τζανδάρης, Νούνιες, Μαρτίνεθ, Μεδίνα, Στάνκο, Σλίβκα Λεβαδειακός (Γ. Πετράκης): Γκροφ, Τσάπρας, Λιάγκας, Παναγιώτου, Πας, Χάμοντ, Μεχία, Νίκας, Βρακάς, Γιαννιώτας, Γερεμέγεφ by Γιάννης Πολιάς
19:44
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Γκαραβέλης, Σαραμαντάς, Παούλαβετς, Τσούκαλος, Τσιλούλης, Βασιλαντωνόπουλος, Ρόμανιτς, Τόσιτς, Μανούσος Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Στογιάνοβιτς, Ντεντάκης, Τζημόπουλος, Συμελίδης, Μπελμόντ, Σαχπεκίδης, Σαβιέρ, Λούα Λούα, Σακό by Γιάννης Πολιάς
19:45
Διαιτητής: Ευαγγέλου Βοηθοί: Απτόσογλου, Φωτόπουλος 4ος: Πολυχρόνης VAR: Κουμπαράκης by Γιάννης Πολιάς
19:46
Οι δύο αντίπαλοι έχουν κάνει πολύ καλή πορεία στα playouts, με τους γηπεδούχους να μετρούν 3-1-1 και τους φιλοξενούμενους 1-4-0. by Γιάννης Πολιάς
19:48
Υπενθυμίζεται πως για την ώρα η Λαμία έχει την ισοβαθμία, με μία νίκη και μία ισοπαλία. by Γιάννης Πολιάς
20:04
4' Πιο δραστήριοι οι γηπεδούχοι σε αυτά τα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
20:05
5' Φάουλ σε αρκετά πλάγια θέση για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
20:06
Εξουδετερώθηκε εύκολα. by Γιάννης Πολιάς
20:08
8' Σέντρα Μαρτίνεθ, εύκολα μάζεψε ο Γκροφ. by Γιάννης Πολιάς
20:08
by Γιάννης Πολιάς
20:11
11' Πολύ άστοχη η κεφαλιά του Γερεμέγεφ. by Γιάννης Πολιάς
20:13
13' Επικίνδυνη μπαλιά Μαρτίνεθ, έδιωξε ο Γκροφ. by Γιάννης Πολιάς
20:14
ΟΦΗ-Ιωνικός 0-1 στο μεταξύ. by Γιάννης Πολιάς
20:17
17' Έκλεψε την μπάλα και κέρδισε φάουλ στον χώρο του κέντρου ο Γερεμέγεφ. by Γιάννης Πολιάς
20:18
17' Άστοχος από πλεονεκτική θέση ο Βρακάς μετά από τρομερή 40άρα μπαλιά του Μεχία! by Γιάννης Πολιάς
20:20
20' Κόρνερ για τον Λεβαδειακό. by Γιάννης Πολιάς
20:21
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:23
22' Συρτό σουτ Μαρτίνεθ από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε άουτ. Φάνηκε να ελέγχει ο Γκροφ. by Γιάννης Πολιάς
20:27
26' Φτωχό το θέαμα μέχρι τώρα, παρότι οι δύο ομάδες μπήκαν ορεξάτες. by Γιάννης Πολιάς
20:29
28' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Τραγικό λάθος Τσάπρα, ο Μαρτίνεθ έβγαλε τετ α τετ τον Νούνιες αλλά εκείνος ηττήθηκε από τον Γκροφ. by Γιάννης Πολιάς
20:32
Αυτή ήταν η πρώτη καλή στιγμή του αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
20:34
33' Κίτρινη κάρτα στον Νούνιες για σκληρό μαρκάρισμα. by Γιάννης Πολιάς
20:36
36' Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
20:37
37' Φάουλ λίγο κάτω από τη σέντρα για τον Λεβαδειακό. by Γιάννης Πολιάς
20:38
Υπάρχει παίκτης της Λαμίας πεσμένος στο χορτάρι. by Γιάννης Πολιάς
20:39
Ο Τζανδάρης ήταν, σηκώθηκε όμως. by Γιάννης Πολιάς
20:40
40' Πέναλτι για τη Λαμία! Για ανατροπή του Μεδίνα από τον Πας! by Γιάννης Πολιάς
20:41
Έφαγε την προσποίηση ο Αργεντινός και... γκρέμισε τον αντίπαλό του. by Γιάννης Πολιάς
20:41
Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία να ανοίξει το σκορ. by Γιάννης Πολιάς
20:42
Το απέκρουσε ο Γκροφ! Έπιασε το πέναλτι του Μεδίνα! by Γιάννης Πολιάς
20:42
Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους, στο 42'. Κόρνερ στη συνέχεια η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:43
42' Κεφαλιά Παπαδόπουλου, άνετα ο Γκροφ. by Γιάννης Πολιάς
20:43
20:43
Τρομερή εμφάνιση μέχρι τώρα από τον Ούγγρο τερματοφύλακα. by Γιάννης Πολιάς
20:45
45' Πέναλτι για τον Λεβαδειακό! by Γιάννης Πολιάς
21:08
49' Ένταση μετά από σκληρό φάουλ του Μεχία στον Μαρτίνεθ. by Γιάννης Πολιάς
21:09
Στημένη μπάλα σε πλάγια θέση για τους γηπεδούχους. Πέρασε ανεκμετάλλευτη. by Γιάννης Πολιάς
21:14
55' Φάουλ για τους γηπεδούχους, σε πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
21:16
56' Καλή στιγμή για τη Λαμία με σουτ Μαρτίνεθ που σταμάτησε ο Γκροφ, στην εξέλιξη της φάσης ο Λεβαδειακός αντεπιτέθηκε και κέρδισε φάουλ σε καλό σημείο! by Γιάννης Πολιάς
21:16
Άστοχη η εκτέλεση του Σακό. by Γιάννης Πολιάς
21:16
Δύο κίτρινες κάρτες, από μία για Μεχία και Σιμόν για τα δύο πρόσφατα φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
21:17
Ο Τσιλούλης έχει περάσει στη θέση του Νούνιες. by Γιάννης Πολιάς
21:19
60' Επικίνδυνο διαγώνιο σουτ Μαρτίνεθ, βρήκε όμως σε συμπαίκτη που ήταν οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
21:20
61' Συρτό σουτ Σακό από τα αριστερά, άνετα μάζεψε ο Κοσέλεφ. by Γιάννης Πολιάς
21:21
62' Ξανά πυροτεχνήματα στη Λαμία... by Γιάννης Πολιάς
21:22
21:23
Ο Τσούκαλος στη θέση του Τζανδάρη. by Γιάννης Πολιάς
21:25
66' Φωνές για χέρι λίγο έξω από την περιοχή από τους Λαμιώτες. by Γιάννης Πολιάς
21:26
Νέα ένταση τώρα. by Γιάννης Πολιάς
21:27
Ηρέμησαν τα πνεύματα, συνεχίζεται το ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:28
69' Τόσιτς αντί Μαρτίνεθ, Μανούσος αντί Μεδίνα. by Γιάννης Πολιάς
21:31
Έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο, πάντα στο 1-0 ο Λεβαδειακός. by Γιάννης Πολιάς
21:31
Αυτήν την στιγμή, ο Ιωνικός είναι στους 28 βαθμούς και Λαμία-Λεβαδειακός στους 27. by Γιάννης Πολιάς
21:32
73' Σαχπεκίδης αντί Βρακά. by Γιάννης Πολιάς
21:34
75' Οι Βοιωτοί διαχειρίζονται αρκετά καλά το υπέρ τους 1-0 για την ώρα. by Γιάννης Πολιάς
21:35
76' Δοκάρι για τον Λεβαδειακό! Σε υπέροχο μακρινό σουτ του Σακό, στο αριστερό δοκάρι του Κοσέλεφ. by Γιάννης Πολιάς
21:36
77' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Λεβαδειακό. by Γιάννης Πολιάς
21:36
Σε νίκη με 2+ γκολ, οι Βοιωτοί παίρνουν την ισοβαθμία με τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
21:36
77' Κόρνερ μετά από απομάκρυνση του Κοσέλεφ. by Γιάννης Πολιάς
21:38
79' Κόντραρε το μακρινό σουτ του Σιμόν, κόρνερ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:39
80' Τραυματισμός για τον Σακό, που αποχωρεί με φορείο... by Γιάννης Πολιάς
21:40
80' Καλή στιγμή για τη Λαμία, λίγο άουτ το βολέ του Τσιλούλη από το ύψος της περιοχής. by Γιάννης Πολιάς
21:42
Εάν δεν αλλάξει το 2-2, οι Νικαιώτες μένουν ουραγοί αυτήν την στιγμή. by Γιάννης Πολιάς
21:42
83' Μπελμόντ αντί Σακό, που δεν μπόρεσε να συνεχίσει. Φάνηκε να κρατά την κοιλιά του. by Γιάννης Πολιάς
21:44
85' Έχει ανοίξει αρκετά το ματς και βρίσκουν μπόλικους χώρους οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
21:46
Ο Σακό έχει σπάσει την κλείδα του και θα μεταφερθεί στο νοσοκομείο. by Γιάννης Πολιάς
21:47
87' Ένα κόρνερ τώρα για τον Λεβαδειακό. by Γιάννης Πολιάς
21:47
Κίτρινες κάρτες για Στάνκο και Μπελμόντ. by Γιάννης Πολιάς
21:49
Με ασθενοφόρο μεταφέρεται στο νοσοκομείο ο Σακό, μακάρι να πάνε όλα καλά. by Γιάννης Πολιάς
21:49
90' Ο Γκροφ μπλόκαρε την κεφαλιά του Παπαδόπουλου μετά το φάουλ του Τόσιτς! by Γιάννης Πολιάς
21:49
Ψάχνει ένα γκολ την ύστατη στιγμή η Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
21:50
Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
21:50
Πιέζει η Λαμία, κερδίζει τώρα ένα πλάγιο κοντά στην αντίπαλη περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:51
90+1' Ντεντάκης αντί Γιαννιώτα, Συμελίδης αντί Μεχία. by Γιάννης Πολιάς
21:52
90+2' Φάση διαρκείας στα κερά του Γκροφ, απομακρύνει η άμυνα. by Γιάννης Πολιάς
21:52
90+3' ΓΚΟΛ, 1-1 Η ΛΑΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΣΙΤΣ! Χρυσή αλλαγή για τους γηπεδούχους ο Σέρβος, ισοφαρίζει με ωραίο πλασέ από το ημικύκλιο της περιοχής! Η μπάλα βρήκε λίγο και στον Λιάγκα. by Γιάννης Πολιάς
21:55
Αποβλήθηκε άνθρωπος της Λαμίας που μπήκε στον αγωνιστικό χώρο μετά το γκολ και χτύπησε τον Γκροφ! by Γιάννης Πολιάς
21:55
Με τα υπάρχοντα δεδομένα, ο Λεβαδειακός υποβιβάζεται. by Γιάννης Πολιάς
21:56
Δεχόμενος ξανά γκολ στο τέλος, όπως και στο Αγρίνιο. by Γιάννης Πολιάς
21:56
90+7' Πρόλαβε τον Μανούσο ο Γκροφ, κέρδισε και το φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
21:57
90+8' Σέντρα-σουτ Νίκα, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:57
90+8' Κίτρινη κάρτα στον Χάμοντ. by Γιάννης Πολιάς
21:59
Ένα ακόμη γκολ στο τέλος πληγώνει τον Λεβαδειακό, με τη Λαμία από την πλευρά της να πηγαίνει για δύο αποτελέσματα στη Νίκαια την επόμενη εβδομάδα. by Γιάννης Πολιάς