Ρεάλ Μαδρίτης-Μάντσεστερ Σίτι

Παρακολουθήστε ζωντανά την αναμέτρηση για τα ημιτελικά του Champions League.

21:34
Καλησπέρα σας. Μεγάλη ποδοσφαιρική βραδιά στη Μαδρίτη, με τη Ρεάλ να υποδέχεται τη Μάντσεστερ Σίτι στο πρώτο ματς για τα προημιτελικά του Champions League. Σέντρα στις 22:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1. by Γιάννης Πολιάς
21:34
Αύριο, στο δεύτερο ματς για την τετράδα, η Μίλαν θα υποδεχτεί την Ίντερ. by Γιάννης Πολιάς
21:37
Για να φτάσει ως εδώ, η «βασίλισσα» τερμάτισε πρώτη σε όμιλο με Λειψία, Σαχτάρ Ντόνετσκ και Σέλτικ και εν συνεχεία απέκλεισε με άνεση τις Λίβερπουλ και Τσέλσι. Οι δε «πολίτες» άφησαν πίσω τους Ντόρτμουντ, Σεβίλλη και Κοπεγχάγη, ενώ στη συνέχεια απέκλεισαν Λειψία και Μπάγερν Μονάχου. Τρίτη συνεχόμενη συνάντηση με Άγγλους για τη Ρεάλ, με λίγα λόγια. by Γιάννης Πολιάς
21:39
Ρεάλ και Σίτι κοντραρίστηκαν και πέρυσι σε αυτό το σημείο, με τους Βρετανούς να επικρατούν 4-3 στο πρώτο ματς και εν συνεχεία να χάνουν 3-1 στην παράταση σε ένα μυθικό ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Ας δούμε και τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Ρεάλ Μαδρίτης (Κ. Αντσελότι): Κουρτουά, Καρβαχάλ, Αλάμπα, Ρούντιγκερ, Καμαβινγκά, Μόντριτς, Κρόος, Βαλβέρδε, Βινίσιους, Μπενζεμά, Ροντρίγκο Στον πάγκο: Λούνιν, Λόπεθ, Βαγέχο, Νάτσο, Αζάρ, Ασένσιο, Οντριοθόλα, Βάθκεθ, Τσουαμενί, Θεμπάγιος, Ντίαθ by Γιάννης Πολιάς
21:40
Μάντσεστερ Σίτι (Π. Γκουαρδιόλα): Έντερσον, Γουόκερ, Ντίας, Στόουνς, Ακάντζι, Ρόδρι, Γκουντογκάν, Σίλβα, Γκρίλις, Ντε Μπρόινε, Χάαλαντ Στον πάγκο: Ορτέγκα, Κάρσον, Φίλιπς, Λαπόρτ, Άλβαρες, Γκόμεθ, Μαχρέζ, Φόντεν, Πάλμερ, Λιούις by Γιάννης Πολιάς
21:42
Διαιτητής του αγώνα, ο Πορτογάλος Αρτούρ Ντίας. by Γιάννης Πολιάς
21:42
Θυμηθείτε το περσινό έπος της Μαδρίτης by Γιάννης Πολιάς
21:45
Περίπου 15 λεπτά ακόμα για τη σέντρα στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου». by Γιάννης Πολιάς
21:46
21:53
Την ίδια ώρα ασφαλώς διεξάγεται και το Game 5 του Ολυμπιακού με τη Φενέρμπαχτσε για τα playoffs της Euroleague. by Γιάννης Πολιάς
21:56
21:57
Οι 22 ποδοσφαιριστές ετοιμάζονται να μπουν στον αγωνιστικό χώρο. by Γιάννης Πολιάς
21:58
Παρέλαση αστέρων στο κατάμεστο «Μπερναμπέου»! by Γιάννης Πολιάς
21:59
Από τη μία η απόλυτη βασίλισσα, από την άλλη το φαβορί για την κούπα με τα μεγάλα αυτιά. by Γιάννης Πολιάς
22:00
Με 4-3-3 και οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
22:02
Σέντρα στο ματς! by Γιάννης Πολιάς
22:04
3' Η Σίτι έχει την κατοχή σε αυτά τα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
22:05
3' Ένα φάουλ λίγο πιο κάτω από τη σέντρα για τους «πολίτες». by Γιάννης Πολιάς
22:05
Καθάρισαν οι Μαδριλένοι. by Γιάννης Πολιάς
22:05
4' Έχασε το κοντρόλ ο Μπενζεμά στην αντεπίθεση που εκδηλώθηκε αστραπιαία. by Γιάννης Πολιάς
22:06
4' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
22:07
5' Συρτό σουτ Γκουντογκάν έξω από την περιοχή, κόντραρε στα σώματα. by Γιάννης Πολιάς
22:08
7' Η μπάλα είναι... κολλημένη στα πόδια των παικτών του Γκουαρδιόλα μέχρι τώρα, απουσιάζει βέβαια η μεγάλη φάση. by Γιάννης Πολιάς
22:08
by Γιάννης Πολιάς
22:10
8' Πρώτη καλή στιγμή! Δυνατό σουτ Ντε Μπρόινε έξω από την περιοχή, απομάκρυνε ο Κουρτουά. by Γιάννης Πολιάς
22:11
9' Κόρνερ για τη Σίτι. by Γιάννης Πολιάς
22:11
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:12
11' Μακρινή μπαλιά εκεί που είναι μονάχα ο Έντερσον. Πρώτη φορά απόψε που βλέπουμε τον Βραζιλιάνο... by Γιάννης Πολιάς
22:14
22:16
14' Κόρνερ για τη Σίτι μετά από μακρινό σουτ Ρόδρι και ωραία επέμβαση Κουρτουά. by Γιάννης Πολιάς
22:16
Στην εξέλιξη της φάσης η Σίτι ζήτησε πέναλτι αλλά δεν φάνηκε να υπάρχει τίποτα. by Γιάννης Πολιάς
22:16
15' Συρτό σουτ Χάαλαντ από τα αριστερά, εύκολα ο Κουρτουά. by Γιάννης Πολιάς
22:18
16' Φοβερή προσπάθεια Γκρίλις και σέντρα, ο Χάαλαντ έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Κουρτουά μπλόκαρε. by Γιάννης Πολιάς
22:18
Τρομερός μονόλογος των Άγγλων το ματς έως τώρα! by Γιάννης Πολιάς
22:20
18' Πρόλαβε ο Έντερσον τον Μπενζεμά, πρώτη... υποψία φάσης για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
22:20
22:21
19' Πολύ άστοχο το σουτ του Γκουντογκάν. by Γιάννης Πολιάς
22:22
21' Νέο κόρνερ για τη Σίτι. by Γιάννης Πολιάς
22:23
Εύκολη λεία για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
22:25
22:26
25' Λάθος στην άμυνα της Σίτι, ο Βινίσιους έκανε την επικίνδυνη μπαλιά από τα αριστερά αλλά ο Ντίας έκοψε προ του Μπενζεμά. by Γιάννης Πολιάς
22:27
Σαν να ξεμύτισαν λίγο οι γηπεδούχοι... by Γιάννης Πολιάς
22:27
26' Στο 72% η κατοχή της μπάλας για τη Σίτι! by Γιάννης Πολιάς
22:28
27' Άγαρμπο φάουλ του Καρβαχάλ στον Γκρίλις, δέχτηκε συστάσεις ο Ισπανός. by Γιάννης Πολιάς
22:29
22:32
30' Μικρή διακοπή καθώς αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Γκουντογκάν. by Γιάννης Πολιάς
22:32
Σηκώθηκε ο Γερμανός, που χτύπησε μετά από μαρκάρισμα του Ρούντιγκερ. by Γιάννης Πολιάς
22:33
Συνεχίζεται η αναμέτρηση. by Γιάννης Πολιάς
22:33
32' Έχουν εξισορροπήσει σε μεγάλο βαθμό το ματς οι Μαδριλένοι. by Γιάννης Πολιάς
22:34
33' Κόρνερ για τη Ρεάλ. by Γιάννης Πολιάς
22:35
Εκτελέστηκε με πάσα, ο Μόντριτς έκανε τη σέντρα αλλά δεν βρήκε συμπαίκτη. by Γιάννης Πολιάς
22:35
22:37
36' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 1-0 Η ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΜΕ ΑΠΙΘΑΝΟ ΣΟΥΤ ΤΟΥ ΒΙΝΙΣΙΟΥΣ! Φοβερή προσπάθεια του Καμαβινγκά, πάσαρε στον Βραζιλιάνο και εκείνος εξαπέλυσε μία... οβίδα έξω από την περιοχή για το προβάδισμα των Μαδριλένων! by Γιάννης Πολιάς
22:39
Να λοιπόν που οι Ισπανοί καταφέρνουν με το που πήραν μερικά μέτρα, να φτάσουν και σε γκολ. by Γιάννης Πολιάς
22:40
39' Πήρε τα πάνω της η Ρεάλ. by Γιάννης Πολιάς
22:42
Τελευταίο πεντάλεπτο στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
22:43
42' Έχει εντείνει ξανά την πίεση η Σίτι, ψάχνοντας την ισοφάριση πριν το ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
22:43
42' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
22:44
Τελειώνει με επιθετικό φάουλ η φάση. by Γιάννης Πολιάς
22:46
45' Αψιμαχία μεταξύ Γκρίλις και Καρβαχάλ. by Γιάννης Πολιάς
22:47
Ο Ισπανός έσπρωξε τον αντίπαλό του πάνω στις διαφημιστικές πινακίδες, εκείνος μετά τον βρήκε με το χέρι. by Γιάννης Πολιάς
22:47
Συνεχίζεται το ματς, δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
22:48
Δείτε το και ξαναδείτε το! by Γιάννης Πολιάς
22:49
45+2' Νέα νεύρα τώρα μετά από φάουλ του Κρόος. by Γιάννης Πολιάς
22:49
Πήρε κίτρινη κάρτα ο Γερμανός. by Γιάννης Πολιάς
22:50
Τέλος στο πρώτο μέρος, Ρεάλ Μαδρίτης-Μάντσεστερ Σίτι 1-0 με την γκολάρα του Βινίσιους στο 36'. by Γιάννης Πολιάς
22:50
Σε λίγο ξανά μαζί. by Γιάννης Πολιάς
22:55
23:03
Οι δύο ομάδες ετοιμάζονται να μπουν ξανά στο γήπεδο για το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
23:05
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
23:05
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
23:07
47' Κόρνερ για τη Σίτι, που έχει μπει πολύ δυνατά. by Γιάννης Πολιάς
23:07
Μπαλιά Ντε Μπρόινε, στην αγκαλιά του Κουρτουά. by Γιάννης Πολιάς
23:10
50' Κόρνερ για τη Ρεάλ, βρήκε η μπάλα σε αμυντικό μετά το σουτ του Μπενζεμά. by Γιάννης Πολιάς
23:11
Η φάση τελειώνει με επιθετικό φάουλ Βινίσιους. by Γιάννης Πολιάς
23:11
52' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι! Ο Ντε Μπρόινε βρέθηκε μόνος του στην περιοχή από τα δεξιά αλλά ο Κουρτουά τον σταμάτησε εντυπωσιακά με το ένα χέρι. by Γιάννης Πολιάς
23:13
Πρώτη... προειδοποίηση από τους «πολίτες» στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
23:14
55' Μπλόκαρε το μακρινό, συρτό σουτ του Ντε Μπρόινε ο τερματοφύλακας της Ρεάλ. by Γιάννης Πολιάς
23:15
55' Φοβερό τάκλιν, πρόλαβε τον Χάαλαντ ο Αλάμπα. by Γιάννης Πολιάς
23:15
56' Κόρνερ για τη Σίτι, ξανά με πάσα και εν συνεχεία άστοχη σέντρα Ντε Μπρόινε. by Γιάννης Πολιάς
23:18
58' Κόρνερ για τη Ρεάλ μετά από σουτ του Βινίσιους που κόντραρε σε αμυντικό. by Γιάννης Πολιάς
23:18
59' Νέο κόρνερ, αυτή τη φορά από σουτ Ροντρίγκο που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
23:19
59' Και ξανά κόρνερ μετά από φάση διαρκείας! by Γιάννης Πολιάς
23:19
23:19
60' Πολύ δυνατό σουτ από μακρινή απόσταση ο Βαλβέρδε, έξω η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:20
Οι τελικές είναι 8-6 για τη Σίτι. by Γιάννης Πολιάς
23:21
Έχει εξισορροπήσει και με το παραπάνω η Ρεάλ. by Γιάννης Πολιάς
23:22
23:24
64' Κόρνερ για τους Μαδριλένους. by Γιάννης Πολιάς
23:25
65' Σουτ Μπενζεμά, η μπάλα κόντραρε και απομακρύνθηκε. by Γιάννης Πολιάς
23:27
67' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 1-1 Η ΣΙΤΙ ΜΕ ΑΠΙΘΑΝΟ ΣΟΥΤ ΤΟΥ ΝΤΕ ΜΠΡΟΪΝΕ! Οι «πολίτες» ξεπληρώνουν με το ίδιο νόμισμα τη Ρεάλ, φοβερό ξερόσουτο του Βέλγου έξω από την περιοχή για την ισοφάριση! by Γιάννης Πολιάς
23:31
71' Φάουλ σε καλό σημείο, από πλάγια θέση, για τη Ρεάλ. by Γιάννης Πολιάς
23:31
72' Κίτρινη κάρτα στον Γκουντογκάν. by Γιάννης Πολιάς
23:32
Πολύ άστοχη η εκτέλεση του Αλάμπα. by Γιάννης Πολιάς
23:33
Εξαφανισμένος εδώ και μία ώρα αγώνα ο Χάαλαντ, που μέχρι πριν λίγο είχε και τις λιγότερες επαφές με την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:36
23:38
77' Ωραία η προσπάθεια του Βαλβέρδε, όμως η μπαλιά του δεν βρήκε συμπαίκτη. by Γιάννης Πολιάς
23:38
78' Μεγάλη στιγμή για τη Ρεάλ! Ο Έντερσονσταμάτησε την κεφαλιά του Μπενζεμά μετά από εκτέλεση φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
23:39
Μικρή μπασκετική σφήνα, καθώς ο Ολυμπιακός είναι στο Final Four του Κάουνας! by Γιάννης Πολιάς
23:41
Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο, πάντα στο 1-1. by Γιάννης Πολιάς
23:42
81' Ασένσιο αντί Ροντρίγκο, η πρώτη αλλαγή απόψε! by Γιάννης Πολιάς
23:42
Λίγο νωρίτερα κιτρινίστηκε και ο Καμαβινγκά. by Γιάννης Πολιάς
23:43
83' Από τις κινήσεις των παικτών δείχνουν να είναι ικανοποιημένοι με το 1-1... by Γιάννης Πολιάς
23:44
83' Τσουαμενί αντί Κρόος. by Γιάννης Πολιάς
23:45
86' Φάουλ σε καλό σημείο για τη Ρεάλ και κίτρινη κάρτα στον Σίλβα. by Γιάννης Πολιάς
23:46
Σε πλάγια θέση αλλά ό,τι πρέπει για μια γλυκιά σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
23:46
86' Κόρνερ μετά από απομάκρυνση στην εκτέλεση του Μόντριτς. by Γιάννης Πολιάς
23:46
87' Νάτσο αντί Μόντριτς. by Γιάννης Πολιάς
23:47
Καθάρισαν οι αμυντικοί της Σίτι. by Γιάννης Πολιάς
23:48
Τα τελευταία λεπτά ανήκουν στη Ρεάλ, που έχει την κατοχή. by Γιάννης Πολιάς
23:49
90' Μεγάλη φάση για τη Ρεάλ! Οβίδα του Τσουαμενί από μακρινή απόσταση, καταπληκτική απόκρουση σε κόρνερ από τον Έντερσον. by Γιάννης Πολιάς
23:50
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
23:51
90+2' Ωραία προσπάθεια Καμαβινγκά από τα αριστερά, δεν κατάφερε να βρει συμπαίκτη. by Γιάννης Πολιάς
23:53
90+3' Σέντρα-σουτ του Νάτσο, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα χέρια του Έντερσον. by Γιάννης Πολιάς
23:53
Τέλος στο ματς, Ρεάλ Μαδρίτης-Μάντσεστερ Σίτι 1-1! by Γιάννης Πολιάς
23:54
Η πρόκριση στον τελικό του Champions League θα κριθεί σε οκτώ βράδια στο Μάντσεστερ. by Γιάννης Πολιάς