Η τελευταία αγωνιστική της Premier League

Παρακολουθήστε ζωντανά από το sport-fm.gr την εξέλιξη όλων των αγώνων στην τελευταία αγωνιστική της Premier League.

18:05
Καλησπέρα σας. Φινάλε και για την Premier League, με τις δέκα αναμετρήσεις της 38ης αγωνιστικής να διεξάγονται στις 18:30. Δείτε ΕΔΩ ποιο κανάλι Novasports μεταδίδει τον κάθε αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
18:08
Μπορεί να ξέρουμε πρωταθλητή, ομάδες που θα πάνε Champions & Europa League ωστόσο μένει η εκκρεμότητα της 7ης θέσης (άρα του εισιτηρίου για το Conference League) και φυσικά η μάχη της παραμονής. by Γιάννης Πολιάς
18:09
Άστον Βίλα, Τότεναμ και Μπρέντφορντ κοντράρονται για το τελευταίο ευρωπαϊκό εισιτήριο, ενώ μόνο μία εκ των Έβερτον, Λέστερ και Λιντς θα σωθεί... by Γιάννης Πολιάς
18:11
Αναλυτικά το πρόγραμμα: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Φούλαμ Μπρέντφορντ-Μάντεστερ Σίτι Σαουθάμπτον-Λίβερπουλ Τσέλσι-Νιούκαστλ Άρσεναλ-Γουλβς Λιντς-Τότεναμ Λέστερ-Γουέστ Χαμ Άστον Βίλα-Μπράιτον Έβερτον-Μπόρνμουθ Κρίσταλ Πάλας-Νότιγχαμ Φόρεστ by Γιάννης Πολιάς
18:12
18:15
Τα σενάρια της Ευρώπης: Η Βίλα είναι 7η με νίκη ή γενικώς καλύτερο ή ίδιο αποτέλεσμα με Τότεναμ και Μπρέντφορντ Η Τότεναμ είναι 7η με καλύτερο αποτέλεσμα από Βίλα και καλύτερο ή ίδιο με Μπρέντφορντ Η Μπρέντφορντ είναι 7η με νίκη και γκέλες Βίλα και Τότεναμ by Γιάννης Πολιάς
18:18
Τα σενάρια της παραμονής: Η Έβερτον σώζεται με νίκη ή γενικώς καλύτερο ή ίδιο αποτέλεσμα με Λέστερ και Λιντς Η Λέστερ σώζεται με νίκη και γκέλα Έβερτον Η Λιντς σώζεται με νίκη, γκέλα Λέστερ και α) ήττα Έβερτον ή β) με νίκη και ισοπαλία Έβερτον αλλά να καλυφθεί η διαφορά τερμάτων (-27 έναντι -24) by Γιάννης Πολιάς
18:19
Συνοψίζοντας, Άστον Βίλα & Έβερτον κρατούν την τύχη στα χέρια τους! by Γιάννης Πολιάς
18:20
Σημειώνεται πως η Βίλα έχει να παίξει Ευρώπη από τη σεζόν 2010/11, ενώ η Μπρέντφορντ δεν έχει παίξει ποτέ. by Γιάννης Πολιάς
18:21
Στη μάχη της παραμονής, έχει ενδιαφέρον το αν θα την πατήσει η Έβερτον, με αποτέλεσμα να υποβιβαστεί για πρώτη φορά μετά το... 1951! by Γιάννης Πολιάς
18:23
Υπενθυμίζεται ότι από χθες ξέρουμε και την ομάδα που θα βρεθεί στα σαλόνια του χρόνου μετά τις Μπέρνλι και Σέφιλντ Γιουνάιτεντ: Ladies and gentlemen... Luton! by Γιάννης Πολιάς
18:28
Το focus με λίγα λόγια θα γίνει στα ματς Λιντς-Τότεναμ, Έβερτον-Μπόρνμουθ και Λέστερ Γουέστ Χαμ, καθώς και στα Άστον Βίλα-Μπράιτον και Μπρέντφορντ-Μάντσεστερ Σίτι. by Γιάννης Πολιάς
18:29
Πλησιάζει η ώρα για τη σέντρα... by Γιάννης Πολιάς
18:31
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
18:33
2' ΓΚΟΛ, ΛΙΝΤΣ-ΤΟΤΕΝΑΜ 0-1! Ο Κέιν πετυχαίνει το πρώτο γκολ της ημέρας με κοντινό πλασέ. by Γιάννης Πολιάς
18:37
Υπενθυμίζεται πως οι αδιάφορες Σίτι και Γουέστ Χαμ έχουν να σκεφτούν και τους τελικούς τους. Οι «πολίτες» με Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Κύπελλο & Ίντερ στο Champions League, ενώ τα «σφυριά» με τη Φιορεντίνα στο Conference. by Γιάννης Πολιάς
18:37
8' ΓΚΟΛ, ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ-ΜΠΡΑΪΤΟΝ 1-0! Ωραίο τελείωμα Ντάγκλας Λουίς για το προβάδισμα... Ευρώπης της Βίλα! by Γιάννης Πολιάς
18:39
9' ΓΚΟΛ, ΤΣΕΛΣΙ-ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ 0-1! Από κοντά ο Γκόρντον, ανοίγει το σκορ στο Λονδίνο. by Γιάννης Πολιάς
18:40
10' ΓΚΟΛ, ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 0-1! Τραγικό λάθος στην άμυνα των «αγίων», σκοράρει ο Ζότα. by Γιάννης Πολιάς
18:40
11' ΓΚΟΛ, ΑΡΣΕΝΑΛ-ΓΟΥΛΒΣ 1-0! Ο Τζάκα ετοιμάζεται να αποχαιρετήσει τους Λονδρέζους με γκολ με κεφαλιά! by Γιάννης Πολιάς
18:42
Πολλά γκολ μαζεμένα! by Γιάννης Πολιάς
18:44
14' ΓΚΟΛ, 2-0 Η ΑΡΣΕΝΑΛ ΤΗ ΓΟΥΛΒΣ! Σκόρερ ξανά ο Τζάκα, με κοντινό σουτ! by Γιάννης Πολιάς
18:45
15' ΓΚΟΛ, ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 0-2! Φοβερός Φιρμίνο, υπέροχο γκολ στο αντίο του με τη φανέλα των "reds". by Γιάννης Πολιάς
18:47
Με το πρώτο 15λεπτο να έχει περάσει, έχουμε Άστον Βίλα στο Conference και Λέστερ-Λιντς στην Championship. by Γιάννης Πολιάς
18:48
18' ΓΚΟΛ, ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 1-2! Μειώνει με συρτό σουτ ο Γουόρντ-Πράουζ. by Γιάννης Πολιάς
18:49
19' Ακυρώνεται γκολ του Ουντάβ για το 1-1 της Μπράιτον ενάντια στην Άστον Βίλα για οφσάιντ! by Γιάννης Πολιάς
18:51
19' ΓΚΟΛ, ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ-ΦΟΥΛΑΜ 0-1! Κεφαλιά Τετέ για το προβάδισμα των Λονδρέζων. by Γιάννης Πολιάς
18:54
Γκολ ΔΕΝ έχουμε στα ματς Μπρέντφορντ-Σίτι, Λέστερ-Γουέστ Χαμ, Πάλας-Νότιγχαμ και Έβερτον-Μπόρνμουθ. by Γιάννης Πολιάς
18:56
26' Ο Ντε Χέα απέκρουσε πέναλτι του Μίτροβιτς, αποσοβώντας το 2-0 της Φούλαμ στο «Ολντ Τράφορντ». by Γιάννης Πολιάς
18:57
26' ΓΚΟΛ, ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ-ΜΠΡΑΪΤΟΝ 2-0! Σκόρερ ο Γουότκινς, τεράστιο προβάδισμα Ευρώπης για την ομάδα του Ουνάι Έμερι! by Γιάννης Πολιάς
18:58
27' ΓΚΟΛ, ΤΣΕΛΣΙ-ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ 1-1! Αυτογκόλ Τρίπιερ για την λονδρέζικη ισοφάριση! by Γιάννης Πολιάς
18:59
27' ΓΚΟΛ, ΑΡΣΕΝΑΛ-ΓΟΥΛΒΣ 3-0! Γκολάρα Σάκα από πλάγια θέση, πάρτι στο «Έμιρεϊτς»! by Γιάννης Πολιάς
18:59
28' ΓΚΟΛ, ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 2-2! Ολική επαναφορά για τους «αγίους», ο Σουλεμάνα φέρνει το ματς στα ίσα. by Γιάννης Πολιάς
19:00
Βασικός για την ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ είναι ο Κώστας Τσιμίκας, που δέχτηκε κίτρινη κάρτα στο 25ο λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
19:02
32' ΓΚΟΛ, ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ-ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΦΟΡΕΣΤ 0-1! Υπέροχο τελείωμα Αβονίγι μετά από εξαιρετική αντεπίθεση. by Γιάννης Πολιάς
19:04
34' ΓΚΟΛ, ΛΕΣΤΕΡ-ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ 1-0! Ο Μπαρνς βάζει φωτιά στη μάχη της παραμονής! by Γιάννης Πολιάς
19:04
Ένα τέρμα που αυτή τη στιγμή, φέρνει τις «αλεπούδες» πάνω από την Έβερτον! by Γιάννης Πολιάς
19:07
38' Νέο ακυρωθέν γκολ για τον Ουντάβ στο Μπέρμιγχαμ... by Γιάννης Πολιάς
19:09
ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΕΛΙΚΑ! ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ-ΜΠΡΑΪΤΟΝ 2-1! by Γιάννης Πολιάς
19:10
39' ΓΚΟΛ, ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ-ΦΟΥΛΑΜ 1-1! Ο Σάντσο από κοντά φέρνει το ματς στα ίσα για τους «κόκκινους διαβόλους». by Γιάννης Πολιάς
19:13
Στα 17 γκολ η συγκομιδή του πρώτου μέρους έως τώρα. by Γιάννης Πολιάς
19:16
Μπαίνουμε στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λέπτου στα περισσότερα ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:20
Τέλος... παντού για το πρώτο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
19:20
Τα αποτελέσματα στην ανάπαυλα: Σαουθάμπτον-Λίβερπουλ 2-2 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Φούλαμ 1-1 Λέστερ-Γουέστ Χαμ 1-0 Λιντς-Τότεναμ 0-1 Έβερτον-Μπόρνμουθ 0-0 Κρίσταλ Πάλας-Νότιγχαμ Φόρεστ 0-1 Τσέλσι-Νιουκάστλ 1-1 Άστον Βίλα-Μπράιτον 2-1 Άρσεναλ-Γουλβς 3-0 Μπρέντφορντ-Μάντσεστερ Σίτι 0-0 by Γιάννης Πολιάς
19:20
Με τα υπάρχοντα δεδομένα, η Βίλα πάει Ευρώπη, η Λέστερ παραμένει στην κατηγορία και οι Έβερτον-Λιντς υποβιβάζονται! by Γιάννης Πολιάς
19:35
48' ΓΚΟΛ, ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 3-2! Απίθανη ανατροπή από τους «αγίους», με υπέροχο γκολ του Σουλεμάνα! by Γιάννης Πολιάς
19:35
Αφήνουν την Premier League με στιλ... by Γιάννης Πολιάς
19:37
Σε κάθε περίπτωση θα δούμε βαριά χαρτιά να υποβιβάζονται, όποια κι αν επιβιώσει από τις Έβερτον, Λέστερ και Λιντς επιβιώσει. Οι ομάδες που ανέβηκαν μόλις την περασμένη σεζόν (Φούλαμ, Μπόρνμουθ, Νότιγχαμ) κατάφεραν όλες να εξασφαλίσουν τη σωτηρία, άλλες ευκολότερα και άλλες δυσκολότερα. by Γιάννης Πολιάς
19:37
47' ΓΚΟΛ, ΛΙΝΤΣ-ΤΟΤΕΝΑΜ 0-2! Από ένα γκολ σε κάθε 2ο λεπτό κάθε ημιχρόνου οι Λονδρέζοι, με τον Πόρο! by Γιάννης Πολιάς
19:38
Τα «παγώνια» ετοιμάζονται για την επιστροφή στην Championship... by Γιάννης Πολιάς
19:41
52' ΓΚΟΛ, ΑΡΣΕΝΑΛ-ΓΟΥΛΒΣ 4-0! by Γιάννης Πολιάς
19:42
Ακυρώθηκε για φάουλ, παραμένει τελικά το 3-0... by Γιάννης Πολιάς
19:43
55' ΓΚΟΛ, ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ-ΦΟΥΛΑΜ 2-1! Ο Φερνάντες ανατρέπει τα δεδομένα και εδραιώνει την ομάδα του στην 3η θέση. by Γιάννης Πολιάς
19:46
58' ΓΚΟΛ, ΑΡΣΕΝΑΛ-ΓΟΥΛΒΣ 4-0! Σκόρερ ο Ζεσούς! Και τώρα μετράει... by Γιάννης Πολιάς
19:47
57' ΓΚΟΛ, ΕΒΕΡΤΟΝ-ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ 1-0! Ο Ντουκουρέ λυτρώνει τα «ζαχαρωτά» με σουτ έξω από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
19:48
Τώρα η Λέστερ είναι από κάτω και δεν μπορεί να κάνει και τίποτα εάν η Έβερτον διατηρήσει το προβάδισμα... by Γιάννης Πολιάς
19:49
60' Δοκάρι για τη Γουέστ Χαμ εντωμεταξύ. by Γιάννης Πολιάς
19:52
62' ΓΚΟΛ, ΛΕΣΤΕΡ-ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ 2-0! Ο Φάες κλειδώνει σε μεγάλο βαθμό τη νίκη για την ομάδα του, όμως το θέμα είναι να τους... βοηθήσει και η Μπόρνμουθ! by Γιάννης Πολιάς
19:52
64' ΓΚΟΛ, ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 4-2! Ο Άρμστρονγκ δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη γοήτρου της ομάδας του. by Γιάννης Πολιάς
19:54
66' ΓΚΟΛ, ΚΡΙΣΤΑΛ ΠΑΛΑΣ-ΝΟΤΙΓΧΑΜ ΦΟΡΕΣΤ 1-1! Ωραία κεφαλιά του Χιουζ για την ισοφάριση των «αετών». by Γιάννης Πολιάς
19:56
Έχουμε μπει στην τελική ευθεία, με Βίλα και Έβερτον αυτήν τη στιγμή να βρίσκονται σε πλεονεκτική θέση για Ευρώπη και σωτηρία. by Γιάννης Πολιάς
19:58
67' ΓΚΟΛ, ΛΙΝΤΣ-ΤΟΤΕΝΑΜ 1-2! Ο Χάρισον κάνει τους οπαδούς των «παγωνιών» να χαμογελάσουν λίγο... by Γιάννης Πολιάς
19:59
70' Ένταση στο Έβερτον-Μπόρνμουθ, που αυτή τη στιγμή είναι το πιο ενδιαφέρον ματς! by Γιάννης Πολιάς
20:00
69' ΓΚΟΛ, ΛΙΝΤΣ-ΤΟΤΕΝΑΜ 1-3! Με συνοπτικές διαδικασίες, οι Λονδρέζοι ανακτούν το προβάδισμα δύο τερμάτων με τον Κέιν. by Γιάννης Πολιάς
20:01
73' ΓΚΟΛ, ΣΑΟΥΘΑΜΠΤΟΝ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ... 4-4! Δύο γκολ σε λίγα δευτερόλεπτα για τους "reds", που ισοφαρίζουν με Γκάκπο (72') και Ζότα (73')! by Γιάννης Πολιάς
20:02
Είχαμε και μια είσοδο οπαδού στο «Γκούντισον Παρκ»... by Γιάννης Πολιάς
20:06
Τελευταίο 15λεπτο, πάμε για θρίλερ! by Γιάννης Πολιάς
20:07
78' ΓΚΟΛ, ΑΡΣΕΝΑΛ-ΓΟΥΛΒΣ 5-0! Συνεχίζεται το λονδρέζικο πάρτι με γκολ του Κίβιορ. by Γιάννης Πολιάς
20:08
79' ΓΚΟΛ, ΛΕΣΤΕΡ-ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ 2-1! Μειώνουν τα «σφυριά» με σουτ του Φορνάλς! by Γιάννης Πολιάς
20:09
Πιέζει στο μεταξύ η Μπόρνμουθ για την ισοφάριση κόντρα στην Έβερτον, μεγάλη η αγωνία! by Γιάννης Πολιάς
20:13
85' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ ΤΗ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ! Ο Πίνοκ βάζει μπροστά τις «μέλισσες», που βέβαια θέλουν... θαύματα για να βγουν Ευρώπη. by Γιάννης Πολιάς
20:15
Τελευταίο 5λεπτο, πάντοτε με Άστον Βίλα στην 7η θέση και Έβερτον να παραμένει, σε αντίθεση με Λέστερ και Λιντς. by Γιάννης Πολιάς
20:17
Η Λέστερ κινδυνεύει να γίνει η πρώτη πρωταθλήτρια Αγγλίας που υποβιβάζεται μετά την Μπλάκμπερν. by Γιάννης Πολιάς
20:23
Η αγωνία είναι ζωγραφισμένη στα πρόσωπα των οπαδών σε Λέστερ και Μερσεϊσαϊντ. by Γιάννης Πολιάς
20:24
Τεράστια ευκαιρία έχασε η Μπόρνμουθ για το 1-1! by Γιάννης Πολιάς
20:24
Μεγάλη επέμβαση του Πίκφορντ σε μακρινό σουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:26
Τελικά αποτελέσματα: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Φούλαμ 2-1 Άρσεναλ-Γουλβς 5-0 Μπρέντφορντ-Μάντσεστερ Σίτι 1-0 Κρίσταλ Πάλας-Νότιγχαμ Φόρεστ 1-1 by Γιάννης Πολιάς
20:26
90+6' ΓΚΟΛ, ΛΙΝΤΣ-ΤΟΤΕΝΑΜ 1-4! Ο Μόουρα διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα. by Γιάννης Πολιάς
20:27
Τελικός, Λέστερ-Γουέστ Χαμ 2-1! by Γιάννης Πολιάς
20:27
Εάν δεν βάλει γκολ η Μπόρνμουθ, οι «αλεπούδες» υποβιβάζονται... by Γιάννης Πολιάς
20:27
Άστον Βίλα-Μπράιτον 2-1! Στην Ευρώπη η ομάδα του Έμερι! by Γιάννης Πολιάς
20:28
Σαουθάμπτον-Λίβερπουλ 4-4. by Γιάννης Πολιάς
20:28
Αγωνία στο Λέστερ, όλοι περιμένουν να δουν αν η Μπόρνμουθ μπορεί να βρει την ισοφάριση και να τους λυτρώσει. by Γιάννης Πολιάς
20:29
Ενάμιση λεπτό ακόμα στο «Γκούντισον Παρκ». by Γιάννης Πολιάς
20:29
Υπενθυμίζεται πως η Έβερτον μετέχει ανελλιπώς στη μεγάλη κατηγορία από το 1954. by Γιάννης Πολιάς
20:30
ΤΕΛΟΣ, ΕΒΕΡΤΟΝ-ΜΠΟΡΝΜΟΥΘ 1-0! by Γιάννης Πολιάς
20:31
ΤΑ «ΖΑΧΑΡΩΤΑ» ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ, ΛΕΣΤΕΡ ΚΑΙ ΛΙΝΤΣ ΥΠΟΒΙΒΑΖΟΝΤΑΙ! by Γιάννης Πολιάς
20:31
Οπαδοί έχουν μπει στο «Γκούντισον Παρκ» για να πανηγυρίσουν, την ίδια ώρα, κατήφεια στο Λέστερ... by Γιάννης Πολιάς
20:31
Τα αποτελέσματα: Σαουθάμπτον-Λίβερπουλ 4-4 Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Φούλαμ 2-1 Λέστερ-Γουέστ Χαμ 2-1 Λιντς-Τότεναμ 1-4 Έβερτον-Μπόρνμουθ 1-0 Κρίσταλ Πάλας-Νότιγχαμ Φόρεστ 1-1 Τσέλσι-Νιουκάστλ 1-1 Άστον Βίλα-Μπράιτον 2-1 Άρσεναλ-Γουλβς 5-0 Μπρέντφορντ-Μάντσεστερ Σίτι 1-0 by Γιάννης Πολιάς