Στεάουα Βουκουρεστίου-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης.

19:20
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης ανάμεσα σε Στεάουα Βουκουρεστίου και ΠΑΟΚ. Σέντρα στις 19:30, τηλεοπτική μετάδοση μέσω live streaming από το κανάλι του ελληνικού συλλόγου στο YouTube και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Γιάννης Πολιάς
19:23
Πρώτο φιλικό ματς φέτος για τον "Δικέφαλο του Βορρά", που εν συνεχεία θα αντιμετωπίσει και Γκόου Αχέντ Ιγκλς, Γκενκ και Βέστερλο, προτού τεθεί αντιμέτωπος με την Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ για τα προκριματικά του Conference League. by Γιάννης Πολιάς
19:24
Υπενθυμίζεται πως ο αγώνας διεξάγεται επί ολλανδικού εδάφους, με το νέο μεταγραφικό απόκτημα του ΠΑΟΚ, Εκόνγκ, να βρίσκεται στο γήπεδο. by Γιάννης Πολιάς
19:27
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων ΠΑΟΚ (Ρ. Λουτσέσκου): Ζ. Ζίβκοβιτς, Σάστρε, Παναγιώτου Μιχαηλίδης, Ρ. Σοάρες, Σβαμπ, Τσιγγάρας, Τάισον, Μουργκ, Νάρεϊ, Μπράντον Στον πάγκο: Ταλιχμανίδης, Τσαούσης, Νάσμπεργκ, Κουλιεράκης, Λύρατζης, Γιαξής, Αουγκούστο, Ρικάρντο, Βρακάς, Κανίς, Γκορντεζιάνι, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς Στεάουα Β. (Η. Χαραλάμπους): Βλαντ, Ποπέσκου, Νταουά, Χαρούτ, Ραντούνοβιτς, Σουτ, Τζόκοβιτς, Ολάρου, Μπαλούτσα, Μικουλέσκου, Κομάν Στον πάγκο: Μαξίμ, Ουντρέα, Κρέτου, Παντίρου, Ενγκεζάνα, Ετζουμά, Γκιόργκι, Γκογκέσκου, Ραντασλαβέσκου, Κομπάνιο, Κορντέα by Γιάννης Πολιάς
19:30
Δεύτερο φιλικό αυτό για τους Ρουμάνους, καθώς το πρωτάθλημά τους ξεκινά στις 16 του μήνα! Τέλος του μήνα δε, θα αντιμετωπίσουν στα προκριματικά του Conference League τη βουλγαρική ΤΣΣΚΑ Σόφιας 1948, που τώρα παίζει με τον Παναθηναϊκό. by Γιάννης Πολιάς
19:31
Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
19:32
Όλα έτοιμα για τη σέντρα. Συννεφιά και μπόλικος αέρας στην περιοχή... by Γιάννης Πολιάς
19:34
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:35
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά... by Γιάννης Πολιάς
19:36
3' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:37
Καθάρισε η άμυνα των Ρουμάνων. by Γιάννης Πολιάς
19:40
6' Η μπάλα παραμένει περισσότερη ώρα στα πόδια των παικτών του Λουτσέσκου, φάση ωστόσο δεν έχουμε δει ακόμα. by Γιάννης Πολιάς
19:42
8' Παραλίγο λάθος στην άμυνα της Στεάουα, έδιωξε ο Βλαντ. by Γιάννης Πολιάς
19:42
9' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:43
Ωραία η εκτέλεση του Μουργκ, λίγο άουτ η μπάλα! by Γιάννης Πολιάς
19:44
11' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, που έχει ανεβάσει στροφές. by Γιάννης Πολιάς
19:45
Έπιασε την κεφαλιά ο Σβαμπ, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:48
19:50
16' Ακυρώνεται γκολ του Μικουλέσκου για οφσάιντ. Η φάση ξεκίνησε από λάθος του Μιχαηλίδη. by Γιάννης Πολιάς
19:52
18' Δυνατή μπαλιά Σάστρε, δεν πρόλαβε ο Νάρεϊ. by Γιάννης Πολιάς
19:54
20' Κόντραρε το σουτ του Κόμαν, στη συνέχεια ο Μικουλέσκου έκανε το ανάποδο ψαλίδι και έστειλε την μπάλα άουτ - ήταν όμως, ούτως ή άλλως, οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
19:57
24' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΣΤΕΑΟΥΑ! Οι Ρουμάνοι ανοίγουν το σκορ με καταπληκτική προσπάθεια και τελείωμα από τον Κόμαν, που μπήκε στην περιοχή και παρότι τον μάρκαραν δύο αμυντικοί, πλάσαρε ιδανικά. by Γιάννης Πολιάς
19:59
Να δούμε τι αντίδραση θα μπορέσουν να βγάλουν οι Θεσσαλονικείς. by Γιάννης Πολιάς
20:01
27' Μπήκε επικίνδυνα στην περιοχή του ΠΑΟΚ ο Ολάρου, όμως το γύρισμά του δεν βρήκε συμπαίκτη. by Γιάννης Πολιάς
20:04
31' Συμπληρώσαμε μισή ώρα αγώνα, με τον ΠΑΟΚ να μην έχει απειλήσει μετά το γκολ του Κόμαν. by Γιάννης Πολιάς
20:06
32' Σέντρα Νάρεϊ, εύκολα μπλόκαρε ο Βλαντ. by Γιάννης Πολιάς
20:08
34' Πτώση Τσιγγάρα στην περιοχή της Στεάουα, φώναξαν για πέναλτι οι Θεσσαλονικείς αλλά ο διαιτητής δεν συγκινήθηκε... by Γιάννης Πολιάς
20:13
38' Κακό τελείωμα Νάρεϊ από τα δεξιά, άουτ η μπάλα. Τον τροφοδότησε ο Σβαμπ, που παρότι φάνηκε να έχει καλό οπτικό πεδίο σε πιο κεντρική θέση, προτίμησε την πάσα. by Γιάννης Πολιάς
20:13
40' Φάουλ από πλάγια θέση για τη Στεάουα. by Γιάννης Πολιάς
20:14
Απευθείας άουτ η εκτέλεση από τον Κόμαν. by Γιάννης Πολιάς
20:15
Ακούγονται και συνθήματα από οπαδούς του ΠΑΟΚ που βρίσκονται στην Ολλανδία. by Γιάννης Πολιάς
20:15
41' Καλή στιγμή για τη Στεάουα, ο Κόμαν... ζάλισε την άμυνα του ΠΑΟΚ και έστρωσε στον Μικουλέσκου, που όμως πλάσαρε λίγο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:16
43' Φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:37
46' Ταλιχμανίδης, Λύρατζης, Τσαούσης, Νάσμπεργκ, Αουγκούστο, Γιαξής, Βρακάς, Ρικάρντο, Κανίς και Γκορντεζιάνι έχουν περάσει στο ματς, μονάχα ο Παναγιώτου συνεχίζει από την αρχική ενδεκάδα. by Γιάννης Πολιάς
20:37
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
20:38
47' Κόρνερ για τη Στεάουα. by Γιάννης Πολιάς
20:38
Απομάκρυνε ο Ρικάρντο. by Γιάννης Πολιάς
20:39
Δίχως αλλαγή για την ώρα η Στεάουα, που υπενθυμίζεται πως σε περίπου δέκα μέρες κάνει πρεμιέρα στη σεζόν. by Γιάννης Πολιάς
20:42
20:42
51' Χαμηλό σουτ του Βρακά από πλάγια θέση, μπλόκαρε εύκολα ο Βλαντ. by Γιάννης Πολιάς
20:44
53' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:44
Πέρασε χωρίς απειλή για τη ρουμανική εστία η φάση. by Γιάννης Πολιάς
20:47
56' Κουλιεράκης αντί Παναγιώτου. by Γιάννης Πολιάς
20:50
Οδεύουμε για τη συμπλήρωσης μίας ώρας αγώνα, με τους Ρουμάνους να είναι πιο κινητικοί εδώ και λίγα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
20:51
Ξεκινά και τις αλλαγές για τη Στεάουα ο Χαραλάμπους. by Γιάννης Πολιάς
20:52
Ετζουμά, Κορντέα, Ενγκεζάνα, Γκιόργκι, Κομπάνιο έχουν περάσει στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:54
63' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ, ο Τσαούσης σέντραρε από τα αριστερά, με την μπάλα να βρίσκει σε αμυντικό αλλά τον Βλαντ να προλαβαίνει να μπλοκάρει έγκαιρα. by Γιάννης Πολιάς
20:57
67' Φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή για τη Στεάουα. by Γιάννης Πολιάς
20:58
Κι άλλες αλλαγές για τους Ρουμάνους. by Γιάννης Πολιάς
20:59
Θα έχουμε σύντομα τα ονόματα. Το φάουλ, εντωμεταξύ, πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
21:00
Κρέτσου ο ένας εκ των νέων για τη Στεάουα, μέσα και ο Παντίρου by Γιάννης Πολιάς
21:00
21:01
Κωνσταντέλιας και Α. Ζίβκοβιτς περνούν στο ματς για τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:02
Τελευταίο 20λεπτο στην αναμέτρηση, δίχως φάση εδώ και αρκετή ώρα. by Γιάννης Πολιάς
21:02
71' ΓΚΟΛ, 1-1 Ο ΠΑΟΚ! Μεγάλο λάθος από τον Ενγκεζάνα, έδωσε την ευκαιρία στον Γκορντεζιάνι να βγει μόνος του από τα αριστερά απέναντι από τον τερματοφύλακα και να πλασάρει ψύχραιμα για την ισοφάριση. by Γιάννης Πολιάς
21:03
72' Άστοχο το σουτ του Κωνσταντέλια. by Γιάννης Πολιάς
21:04
Από το πουθενά οι Θεσσαλονικείς βρήκαν την ισοφάριση. Εξαιρετικό του τελείωμα του Γκορντεζιάνι. by Γιάννης Πολιάς
21:05
74' Νέο μακρινό σουτ, από τον Αουγκούστο αυτή τη φορά, ψηλά άουτ κι αυτό. by Γιάννης Πολιάς
21:06
75' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ελάχιστα άουτ το σουτ του Κωνσταντέλια από πλεονεκτική θέση! by Γιάννης Πολιάς
21:06
Οι Θεσσαλονικείς έχουν ανεβάσει κατακόρυφα την απόδοσή τους. by Γιάννης Πολιάς
21:07
76' Τεράστια επέμβαση Ταλιχμανίδη! Πολύ δυνατό σουτ από τον Ετζουμά από το ύψος της περιοχής, σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:07
Το ματς... άναψε ξαφνικά. by Γιάννης Πολιάς
21:08
77' Ο Γκογκέσκου αντί του Σουτ. by Γιάννης Πολιάς
21:10
Στον αγωνιστικό χώρο για τη Στεάουα και ο Ραντασλαβέσκου. by Γιάννης Πολιάς
21:10
79' Μακρινό σουτ Ετζουμά, πέρασε έξω η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
21:11
Μπαίνουμε σιγά σιγά στο τελευταίο δεκάλεπτο. by Γιάννης Πολιάς
21:13
82' Προσπάθησε να βρει τον Βρακά με ψηλοκρεμαστή μπαλιά ο Ζίβκοβιτς αλλά δεν τα κατάφερε. by Γιάννης Πολιάς
21:15
84' Πολύ άστοχη η κεφαλιά του Βρακά από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
21:17
86' Ωραία προσπάθεια και φαλτσαριστό σουτ του Βρακά, η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
21:21
90' Μία ακόμη ωραία κίνηση από τον Βρακά, που όμως έστειλε την μπάλα άουτ με σουτ από το ύψος της περιοχής. by Γιάννης Πολιάς
21:23
Ξεκίνημα με ισοπαλία για τον "Δικέφαλο του Βορρά" στην Ολλανδία. by Γιάννης Πολιάς