Ολυμπιακός-Νόρτζελαντ

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr το δεύτερο φιλικό του Ολυμπιακού επί αυστριακού εδάφους με αντίπαλο τη Νόρτζελαντ.

12:31
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τη Νόρζελαντ. by Λουκάς Χατζής
12:34
Πρόκειται για το δεύτερο φιλικό προετοιμασίας των «ερυθρόλευκων» στο Σβατς της Αυστρίας, μετά και τη νίκη επί της Σλοβάτσκο (2-1) χάρη στα δύο γκολ του Ελ Αραμπί. by Λουκάς Χατζής
12:34
by Λουκάς Χατζής
12:36
Ο Ντιέγκο Μαρτίνεθ παρατάσσει τον Ολυμπιακό με τους εξής έντεκα: Πασχαλάκη, Ρέαμπτσιουκ, Μπα, Ρέτσος, Ροντινέι, Μπουχαλάκη, Χουάνγκ, Φορτούνη, Μασούρα, Μπιέλ και Ελ Αραμπί. by Λουκάς Χατζής
12:36
Η ενδεκάδα της Νόρζελαντ: Α. Χάνσεν, Βίλαντσεν, Κ. Χάνσεν, Γιένσεν-Αμπέου, Φρέσε, Τβέρσκοβ, Σβένσον, Ντιομαντέ, Μ. Χάνσεν, Ίγκβαρτσεν, Οσμάν. by Λουκάς Χατζής
12:40
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό βρίσκονται: Τζολάκης, Παπαδούδης, Ραμόν, Ανδρούτσος, Μπουτούτσι, Βρουσάι, Καρβάλιο, Μπαγκαλιάνης, Ντόη, Πέπε. by Λουκάς Χατζής
12:42
Όπως μπορείτε να καταλάβετε, εκτός για το σημερινό φιλικό έμειναν τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα των «ερυθρόλευκων», Βιθέντε Ιμπόρα και Κίνι, όπως φυσικά και ο... φευγάτος Ζινκερνάγκελ. by Λουκάς Χατζής
12:42
Στο τεχνικό τιμ της Νόρζελαντ βρίσκεται ο Μάικλ Εσιέν! by Λουκάς Χατζής
12:43
Τώρα γίνεται η είσοδος των δύο ομάδων. by Λουκάς Χατζής
12:44
Ο Ολυμπιακός αγωνίζεται σήμερα με τη δεύτερη εμφάνιση, τη λευκή με τις μπλε λεπτομέρειες. by Λουκάς Χατζής
12:45
Όλα έτοιμα για την έναρξη του φιλικού. by Λουκάς Χατζής
12:46
Ξεκίνησε ο αγώνας. by Λουκάς Χατζής
12:48
3' Η Νόρτζελαντ πιέζει ψηλά τον Ολυμπιακό. by Λουκάς Χατζής
12:49
4' Πρώτη στιγμή για τον Ολυμπιακό, με το συρτό σουτ του Μπιέλ να μπολοκάρει εύκολα ο Χάνσεν. by Λουκάς Χατζής
12:50
5' Φάουλ τώρα για τη Νόρτζελαντ, ευκαιρία να φέρει κόσμο στην περιοχή του Πασχαλάκη. by Λουκάς Χατζής
12:50
Άσχημη εκτέλεση στο δεύτερο δοκάρι, η μπάλα καταλήγει άουτ. by Λουκάς Χατζής
12:52
12:53
7' Αρκετοί είναι οι φίλοι του Ολυμπιακού που βρίσκονται στις εξέδρες του γηπέδου. by Λουκάς Χατζής
12:53
8' Δυνατή μπαλιά του Φορτούνη στην πλάτη της άμυνας, δεν μπόρεσε να προλάβει ο Μασούρας. by Λουκάς Χατζής
12:54
9' Πιέζει δυναμικά και αρκετά ψηλά ο Ολυμπιακός. Χαρακτηριστικές είναι οι «κραυγές» από τον πάγκο που ζητούν από τους παίκτες να πιέσουν όσο πιο πολύ γίνεται! by Λουκάς Χατζής
12:58
12' Χωρίς μεγάλη ευκαιρία το παιχνίδι μέχρι στιγμής. by Λουκάς Χατζής
12:59
13' Ωραία κάθετη του Φορτούνη για τον Ελ Αραμπί, προλαβαίνουν οι Δανοί και απομακρύνουν την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
12:59
Στην εξέλιξη της φάση όμως, ο Ολυμπιακός κέρδισε φάουλ σε καλό σημείο από τα αριστερά. by Λουκάς Χατζής
13:00
14' Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον τερματοφύλακα της Νόρτζελαντ να βγάζει την προβολή του Μασούρα, έπειτα από την εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη. by Λουκάς Χατζής
13:01
13:03
17' Φάουλ τώρα για τη Νόρτζελαντ, αρκετός κόσμος στην περιοχή του Ολυμπιακού. by Λουκάς Χατζής
13:04
Ο Πασχαλάκης μαζεύει με ευκολία την μπάλα. Κανένας κίνδυνος για τον Ολυμπιακό. by Λουκάς Χατζής
13:06
19' Πολύ καλή σέντρα του Ροντινέι από τα δεξιά, απομακρύνουν οι Δανοί. by Λουκάς Χατζής
13:07
20' Παρόμοια φάση από την άλλη πλευρά με τον Ρέαμπτσιουκ, και πάλι όμως η Νόρτζελαντ κόβει την σέντρα. by Λουκάς Χατζής
13:07
20' Μακρινό συρτό σουτ του Κώστα Φορτούνη, η μπάλα περνά αρκετά μέτρα δίπλα από την εστία. by Λουκάς Χατζής
13:07
Μικρό διάλειμμα για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. by Λουκάς Χατζής
13:08
13:10
Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
13:12
25' Λίγο έλειψε να γίνει το λάθος στην άμυνα του Ολυμπιακού μετά την πίεση της Νόρτζελαντ. by Λουκάς Χατζής
13:12
26' Αρκετά δραστήριος ο Ροντινέι, αφού αρκετά συχνά, η ανάπτυξη του Ολυμπιακου περνά από τα πόδια του. by Λουκάς Χατζής
13:13
27' Η πίεση του Ολυμπιακού απέφερε καρπούς, με τους «ερυθρόλευκους» να κερδίζουν το πλάγιο. by Λουκάς Χατζής
13:13
Σκληρό φάουλ του Ρέτσου με τον αγκώνα, ο Έλληνας αμυντικός χτύπησε άθελά του τον αντίπαλό του. by Λουκάς Χατζής
13:15
28' Ακόμα ένα κλέψιμο για τον Ολυμπιακό που κερδίζει το φάουλ. by Λουκάς Χατζής
13:15
Ο Μπιέλ το εκτέλεσε γρήγορα, δίνοντας την μπάλα δεξιά στο Φορτούνη, η σέντρα του οποίου όμως πέρασε από όλους και κατέληξε πλάγιο. by Λουκάς Χατζής
13:15
13:17
30' Ο Ντιομαντέ πήρε την κεφαλιά ανάμεσα από τους δύο στόπερ του Ολυμπιακού, με τον Πασχαλάκη να βγαίνει και να μπλοκάρει εύκολα την μπάλα. by Λουκάς Χατζής
13:17
31' Σωτήρια επέμβαση του Μπα προ του Ντιομαντέ. by Λουκάς Χατζής
13:19
32' Πολύ καλό πλασέ του Γιώργου Μασούρα λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, πέφτει στην αριστερή του γωνία και διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο κίπερ των Δανών. by Λουκάς Χατζής
13:20
33' Κομπίνα στο κόρνερ των «ερυθρόλευκων», με τον Μπιέλ να σεντράρει έξω από την περιοχή και τον Φορτούνη να πιάνει το σουτ στην κίνηση. Καλή σκέψη, όχι όμως και η εκτέλεση του αρχηγού. by Λουκάς Χατζής
13:22
36' Μακρινό σουτ για τη Νόρτζελαντ, μπλοκάρει σταθερά ο Πασχαλάκης. by Λουκάς Χατζής
13:24
13:24
38' Νέο λάθος σε μεταβίβαση του Μπουχαλάκη, το σουτ του Ντιομαντέ μπλοκάρει στο σώμα του Ρέτσου. by Λουκάς Χατζής
13:25
Στη συνέχεια της φάσης, ο Φορτούνης δοκίμασε το πόδι του πίσω από το κέντρο, θέλοντας να αιφνιδιάσει τον τερματοφύλακα της Νόρτζελαντ. by Λουκάς Χατζής
13:26
39' Αδύναμο πλασέ του Φορτούνη από τα αριστερά, μπλόκαρε εύκολα ο Χάνσεν. by Λουκάς Χατζής
13:27
40' πέναλτι για τη Νόρτζελαντ, σε μαρκάρισμα του Ροντινέι πάνω στον Ντιομαντέ. by Λουκάς Χατζής
13:27
Ο Βραζιλιάνος μπακ των «ερυθρόλευκων» φαίνεται πως γλίστρησε και έπεσε με το σώμα του στα πόδια του μεσοεπιθετικού της Νόρτζελαντ. by Λουκάς Χατζής
13:29
41' Γκολ για τη Νόρτζελαντ με τον Ίγκβαρτσεν να στέλνει την μπάλα στην αντίθετη πλευρά από την οποία έπεσε ο Πασχαλάκης. by Λουκάς Χατζής
13:30
Χωρίς να έχει απειλήσει ουσιαστικά η Νόρτζελαντ παίρνει κεφάλι στο σκορ. by Λουκάς Χατζής
13:31
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια. by Λουκάς Χατζής
13:32
13:46
Ο Ολυμπιακός έχει βγει στον αγωνιστικό χώρο. Υπάρχουν αλλαγές στην ενδεκάδα. by Λουκάς Χατζής
13:47
Τζολάκης, Ραμόν, Καρβάλιο έχουν περάσει στην ενδεκάδα, εκτός οι Πασχαλάκης, Χουάνγκ ,Φορτούνης. by Λουκάς Χατζής
13:47
Ο Ραμόν θα παίξει ως αριστερός εξτρέμ. by Λουκάς Χατζής
13:49
Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. by Λουκάς Χατζής
13:55
47' Διπλή επέμβαση του Τζολάκη, σε κεφαλιά των Δανών στο πρώτο δοκάρι και εν συνεχεία σε πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής. by Λουκάς Χατζής
13:56
13:58
50' Η αλήθεια είναι πως ο Ολυμπιακός έχει μπει κάπως νωθρά στο δεύτερο ημίχρονο. Δεν έχει την ίδια ένταση και ενέργεια στο παιχνίδι του, ενώ προτιμά να μην πιέσει τόσο ψηλά τους Δανούς. by Λουκάς Χατζής
14:01
54' Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να χτίσει επιθέσεις από πίσω τώρα. by Λουκάς Χατζής
14:02
55' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 1-1 με τη Νόρτζελαντ! Η πίεση των «ερυθρόλευκων» απέφερε καρπούς, με τον Μασούρα να κλέβει την μπάλα έξω από την περιοχή και να κάνει το σουτ από πλάγια θέση, με τον Ελ Αραμπί στη συνέχεια να παίρνει το ριμπάουντ μετά την παρέμβαση του αντίπαλου κίπερ και με κοντινή κεφαλιά σε άδειο τέρμα να κάνει το 1-1. by Λουκάς Χατζής
14:04
Και τα τρία γκολ των «ερυθρόλευκων» στα φιλικά προετοιμασίας τα έχει πετύχει ο Μαροκινός φορ! by Λουκάς Χατζής
14:07
59΄ Πολύ άσχημη αλλαγή παιχνιδιού από τον Καρβάλιο, αναγκάζεται στη συνέχεια της φάσης ο Ροντινέι να σταματήσει τους Δανούς με φάουλ. by Λουκάς Χατζής
14:07
14:07
60' Απομακρύνει με κεφαλιά ο Ρέτσος την επικίνδυνη σέντρα της Νόρτζελαντ από τα δεξιά. by Λουκάς Χατζής
14:11
63' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Παράλληλα υπάρχει και διάλειμμα για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές. by Λουκάς Χατζής
14:15
67΄ Μέσα οι Ντόη, Λιάτσος, Βρουσάι. by Λουκάς Χατζής
14:17
14:20
73' Ωραία ενέργεια από τον Βρουσάι, ο οποίος «αδειάζει» δύο αντιπάλους κάνοντας στη συνέχεια ένα δυνατό σουτ από πλάγια θέση. by Λουκάς Χατζής
14:22
75' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Νόρτζελαντ. by Λουκάς Χατζής
14:24
76' Έπαιξε με πάσα η Νόρτζελαντ, με αποτέλεσμα να μην βγει κάτι από αυτό το στημένο. by Λουκάς Χατζής
14:25
77' Στο έδαφος ο Ρέτσος, δεν φαίνεται να έχει κάτι σημαντικό. by Λουκάς Χατζής
14:26
78' Εκτός οι Ελ Αραμπί, Ροντινέι και Ανδρούτσος, μέσα οι Μπαγκαλιάνης, Μπουτούτσι και Ανδρούτσος. by Λουκάς Χατζής
14:29
81' Σέντρα-σουτ από τον Μπουτούτσι, μαζεύει χωρίς πρόβλημα ο Χάνσεν. by Λουκάς Χατζής
14:32
84' Κερδισμένο φάουλ από τον Ντόη. by Λουκάς Χατζής
14:33
85' Κλέβει ο Ολυμπιακός, με τον Μπουτούτσι όμως να βγάζει μια δυνατή σέντρα στην «καρδιά» της περιοχής. by Λουκάς Χατζής
14:34
86'Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με τη κεφαλιά του Βρουσάι έπειτα από «γλυκιά» σέντρα του Καρβάλιο, να περνάει λίγο άουτ. by Λουκάς Χατζής
14:35
87' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό με την «οβίδα» του Μπουτούτσι από πολύ μακριά! Κόρνερ για τον Ολυμπιακό! by Λουκάς Χατζής
14:36
88' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό μετά από προβολή στο κοντινό πλασέ του Ντόη! by Λουκάς Χατζής
14:36
89' Άουτ η κεφαλιά του Μπακαλιάννη. by Λουκάς Χατζής