Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της φιλικής αναμέτρησης ανάμεσα σε Αστέρα Τρίπολης και Ατρόμητο

Ο Αστέρας Τρίπολης θα κοντραριστεί με τον Ατρόμητο στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης, σε φιλική μεταξύ τους αναμέτρηση, την οποία θα παρακολουθήσουμε παρέα! by Αναστασία Βοσνάκη
Αστέρας Τρίπολης: Παπαδόπουλος, Πίτσου, Καστάνιο, Καρμόνα, Άλβαρες, Βαλιέντε, Εμπό, Κρέσπι, Μπαρτόλο, Ζουγλής, Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
Ατρόμητος: Τσιντώτας, Κεσχρίντα, Τσακμάκης, Ασεβέδο, Ντε Μποκ, Έρλινγκμαρκ, Γκονθάλεθ, Φριντζόνσον, Κούεν, Βέργος, Ρομπάιγ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
Εκτός για τον Αστέρα είναι ο Χουάν Μουνάφο, ενώ για τον Ατρόμητο οι Τζαβίδας, Τζοβάρας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:15
Οι δυο ομάδες δίνουν το δεύτερο φιλικό τους παιχνίδι. Ο Αστέρας είχε επικρατήσει 2-1 του Παναιτωλικού και ο Ατρόμητος 1-0 του Βόλου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Φυσικά, τα φιλικά παιχνίδια γίνονται για να βγάλουν οι δυο προπονητές τα συμπεράσματά τους ενόψει της νέας σεζόν! by Αναστασία Βοσνάκη
19:21
Ο Αστέρας έχει ολοκληρώσει μια σπουδαία μεταγραφή αφού απέκτησε τον Χουάν Μιριτέλο. Το sportfm.gr σας είχε ενημερώσει πρώτο για αυτή την κίνηση των Αρκάδων. Πρόκειται για έναν πολύ ποιοτικό επιθετικό ο οποίος ήρθε από την Αργεντινή και την Ντεφένσα Χουστίθια και σε εξαιρετική ηλικία (24). Ο Αργεντινός υπέγραψε με τον Αστέρα με τη μορφή δανεισμού και οψιόν αγοράς των 50% των δικαιωμάτων του από την Ντεφένσα. Περισσότερα για την συμφωνία μπορείτε να διαβάσετε εδώ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:30
1' Σέντρα στο φιλικό παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
19:32
2' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:35
4' Κακό σουτ του Άλβαρες, έκοψε η άμυνα του Ατρόμητου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
7' Σέντρα του Καρμόνα, έκοψε ο Τσακμάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
7' Δυνατό σουτ του Κρέσπι, μπλόκαρε ο Τσιντώτας. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
10' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο! Ωραίο σουτ του Βέργου, έδιωξε με τις γροθιές ο Παπαδόπουλος! by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
13' Ένα φάουλ για τους Αρκάδες πέρασε ανεκμετάλλευτο. Εκτέλεσε ο Μπαρτόλο, με την μπάλα να περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
14' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:44
Πέρασε ανεκμετάλλευτη και αυτή η στημένη φάση για τον Αστέρα, ο οποίος είναι καλύτερος μέχρι στιγμής. by Αναστασία Βοσνάκη
19:47
18' Συρτό σουτ του Ντε Μποκ, μπλοκάρει σταθερά ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
18' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Σουτ του Καρμόνα μετά από γρήγορη αντεπίθεση, η μπάλα πέρασε μπροστά από την εστία του Τσιντώτα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
24' Σουτ ο Κρέσπι, δεν ήταν τόσο καλό, η μπάλα κόντραρε και βγήκε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
Ο Ασεβέδο για τον Ατρόμητο δείχνει καλά δείγματα, υποδεικνύει ότι η μεταγραφή του ήταν σωστή και θα ηγηθεί της άμυνας της ομάδας του τη νέα σεζόν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:59
30' Φάουλ για τον Αστέρα σε πολύ καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
Πέρασε ανεκμετάλλευτη και αυτή η στημένη φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
55%-45% η κατοχή της μπάλας υπέρ του Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:02
32' Σέντρα ο Φριντζόνσον, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:04
34' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο! Ο Φριντζόνσον κατεβάζει ωραία την μπάλα, μετά από σέντρα του Ρομπάιγ και από κοντά νικάει τον Παπαδόπουλο για το 1-0! Ένα γκολ κόντρα στην ροή του αγώνα, αφού ο Αστέρας πίεζε μέχρι στιγμής και ήταν καλύτερος. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
39' Ο Μάντζης έδωσε στον Ζουγλή, εκείνος έκανε το σουτ, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει στην αγκαλιά του Τσιντώτα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:10
Ο Ατρόμητος ισορρόπησε το ματς μετά το γκολ που πέτυχε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
43' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
Περνάει ανεκμετάλλευτο και αυτό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:16
Ημίχρονο στην Τρίπολη! Αστέρας-Ατρόμητος 0-1 χάρη στο γκολ του Φριντζόνσον στο 34ο λεπτό! Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
20:31
46' Γιουμπιτάνα αντί Έρλινγκμαρκ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
Και μαζεμένες αλλαγές για τον Αστέρα με τον Ράσταβατς να αλλάζει όλη την 11αδα. Σγουρής, Γκαρθία, Χριστόπουλος, Τζουκάνοβιτς, Χουχούμης, Προύντζος, Αλάγκμπε, Καλτσάς, Σίτο, Μπερτόγλιο, Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:32
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
Και ο Χουάν Μιριτέλο το νέο μεταγραφικό απόκτημα των Αρκάδων στο ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
Στο 52ο λεπτό βρισκόμαστε, παραμένει το 1-0 υπέρ του Ατρόμητου. by Αναστασία Βοσνάκη
20:41
54' Πατάει καλύτερα ο Ατρόμητος μέχρι στιγμής και προσπαθεί να απειλήσει. by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
59' Πλασέ του Καλτσά, μπλόκαρε ο Τσιντώτας. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
61' Φάουλ για τον Αστέρα σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:49
Εκτέλεσε ο Τζουκάνοβιτς, η μπάλα πάνω στα σώματα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:54
67' Τριμμάτης αντί Ρομπάιγ για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
69' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα Τρίπολης! Ωραία ανάπτυξη των κιτρινομπλέ, ο Μιριτέλο κάνει την κεφαλιά-πάσα στον Σίτο που σκοράρει από κοντά. Ντεμπούτο με ασίστ για τον Αργεντινό με τους Αρκάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
70' Μέσα ο Κωστέας, έξω ο Μιριτέλο που μπήκε για να πάρει μια... γεύση από τους νέους του συμπαίκτες και πρόλαβε σε 25 λεπτά να γράψει ασίστ. Έξω ο Τσακμάκης, μέσα ο Αθανασίου για τον Ατρόμητο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:57
71' Κίτρινη ο Κούεν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
76' Τέσσερις αλλαγές για τον Ατρόμητο. Σταματούλας, Τσαντίλας, Αμπαρτζίδης και Καραμάνης μέσα, έξω οι Ντε Μποκ, Έντερ, Κούεν, Γιουμπιτάνα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
80' Κίτρινη ο Αλάγκμπε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
82' Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Πομόνης και Μουντές μέσα, Βέργος και Κεσχρίντα έξω. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
85' Διπλή αλλαγή και για τον Αστέρα. Προύντζος, Αλάγκμπε έξω, Ηλίας Χριστόπουλος και Γκρόζντανιτς μέσα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
87' Συγκρούστηκε ο Ηλίας Χριστόπουλος με τον Τσαντίλα, τώρα σηκώθηκε ο παίκτης του Αστέρα και πιάνει τον ώμο του. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
Ακόμα δυο λεπτά μέχρι να συμπληρώσουμε τα 90! Παραμένει το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
21:17
3 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
90+2' Κεφαλιά ο Ασεβέδο μετά από κόρνερ, μπλόκαρε ο Σγουρής. by Αναστασία Βοσνάκη
21:20
Τέλος στο ματς! Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος έμειναν στο 1-1, σε φιλική μεταξύ τους αναμέτρηση! Στο 34' ο Φριντζόνσον άνοιξε το σκορ, με τον Σίτο στο 69' να φέρνει στα ίσα το ματς! by Αναστασία Βοσνάκη