ΠΑΣ Γιάννινα-Κηφισιά

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την πρεμιέρα της Stoiximan Super League.

18:42
Καλησπέρα σας. Με σχεδόν 22 ώρες καθυστέρηση, ετοιμαζόμαστε για το δεύτερο ημίχρονο στο ΠΑΣ Γιάννινα-Κηφισιά, το οποίο δεν κατέστη δυνατό να διεξαχθεί χθες ελέω προβλήματος στον φωτισμό των Ζωσιμάδων. Το ματς θα συνεχιστεί στις 19:00, στο 1-0 για τους γηπεδούχους από το 46ο λεπτό, με τηλεοπτική κάλυψη από Novasports 2 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Γιάννη Γιαννάκη. by Γιάννης Πολιάς
18:49
Τοπικά Μέσα αναφέρουν ότι το πρόβλημα δεν έχει επιλυθεί στο 100%, ωστόσο η ώρα που θα γίνει το δεύτερο ημίχρονο δεν απαιτεί να ανάψουν οι προβολείς. by Γιάννης Πολιάς
18:52
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων ΠΑΣ Γιάννινα (Θ. Στάικος): Κλέιμαν, Σόρια, Κιάκος (43’ Τσαούσης), Εραμούσπε, Παντελάκης, Τζίνο, Καραχάλιος, Ριένστρα, Τζίμας, Παμλίδης, Κόντε Στον πάγκο: Αθανασίου, Γκάρο, Ροσέρο, Μπατίστ, Πανάγου, Μπακαδήμας, Λιάσος, Μπαλάν Κηφισιά (Γ. Αναστασίου): Κρίστινσον, Μασούρας, Βαφέας, Τσάπαν, Λούμορ, Σάκιτς, Ιπαλίμπο (46’ Νίνης), Αντούνες, Αντερέγκεν (46’ Μπαρμπόσα), Τετέι, Οζέγκοβιτς Στον πάγκο: Αναγνωστόπουλος, Ματέους, Πέιος, Παπασάββας, Πρίτσας, Παρράς, Παντελίδης by Γιάννης Πολιάς
18:52
Υπενθυμίζεται πως το σκορ είναι 1-0 από το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κόντε στο 31ο λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
18:56
Υπενθυμίζεται πως αυτό είναι το πρώτο ματς της Κηφισιάς στη μεγάλη κατηγορία. Το δίνει σε... δύο δόσεις. by Γιάννης Πολιάς
18:57
ΟΙ Ηπειρώτες ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος. Μένει να δούμε εάν ο Γιάννης Αναστασίου κατάφερε σε αυτή το -τεράστιο, ομολογουμένως- ημίχρονο να βρει τους τρόπους που θα επιτρέψουν στην ομάδα του να είναι πιο ανταγωνιστική. by Γιάννης Πολιάς
18:59
Με 4-3-3 ο ΠΑΣ, με 4-2-3-1 η Κηφισιά. Άλλαξε σχηματισμό ο κόουτς των φιλοξενούμενων, που έπαιζε με 4-3-3 στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
18:59
Νίνης και Κρισιούμα έχουν περάσει στο ματς αντί των Ιπαλίμπο και Αντερέγκεν για την Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
19:00
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
19:01
47' ΓΚΟΛ, 1-1 Η ΚΗΦΙΣΙΑ! Μπαλιά Μασούρα από τα δεξιά, μπήκε στη φάση ο Τετέι και η μπάλα φάνηκε να βρίσκει σε αμυντικό και να καταλήγει στα δίχτυα! by Γιάννης Πολιάς
19:03
Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους για φάουλ στην αρχή της φάσης, αναμονή για VAR. by Γιάννης Πολιάς
19:03
Θα το δει ο Τζήλος. by Γιάννης Πολιάς
19:04
Δεν μετράει το γκολ! by Γιάννης Πολιάς
19:05
Ο διαιτητής θεωρεί πως υπάρχει φάουλ του Σάκιτς στον Τζίμα στην αρχή της φάσης στον χώρο του κέντρου. by Γιάννης Πολιάς
19:06
Φάουλ τώρα σε πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
19:06
Έχουμε φτάσει στο 52', στο 1-0 οι Ηπειρώτες. by Γιάννης Πολιάς
19:07
53' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΚΟΝΤΕ ΜΕ ΑΠΙΘΑΝΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΦΑΟΥΛ! Ο Ισπανός σκοράρει ξανά για να αυξήσει το προβάδισμα της ομάδας του, λίγα λεπτά μετά το ακυρωθέν τέρμα της Κηφισιάς. by Γιάννης Πολιάς
19:09
54' Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα. by Γιάννης Πολιάς
19:09
55' Κίτρινη και για τον Καραχάλιο. by Γιάννης Πολιάς
19:13
58' Ωραία προσπάθεια του Κρισιούμα, βρήκε τον Τετέι όμως εκείνος δεν πρόλαβε να σουτάρει απέναντι στον Κλέιμαν. by Γιάννης Πολιάς
19:14
60' Εκτέλεση φάουλ του Σόρια από τα δεξιά, βγήκε και μπλόκαρε την μπάλα ο Κρίστινσον. by Γιάννης Πολιάς
19:15
61' Στημένη μπάλα για τους Κηφισιώτες τώρα, αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:16
Στα χέρια του Κλέιμαν μετά από κεφαλιά η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:17
62' Ο Τζίνο επιχείρησε να σκοράρει πίσω από τη σέντρα (!) αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
19:18
64' Νέα στημένη μπάλα για την Κηφισιά, αρκετά μακριά από την αντίπαλη εστία. by Γιάννης Πολιάς
19:18
Έδιωξαν οι Ηπειρώτες. by Γιάννης Πολιάς
19:23
69' Δυνατό μακρινό σουτ του Κρισιούμα, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:23
Οι τελικές είναι 11-1 για τον ΠΑΣ Γιάννινα. by Γιάννης Πολιάς
19:23
Διακοπή για cooling break. by Γιάννης Πολιάς
19:25
71' Ένα ακόμα φάουλ σε απόσταση για την ομάδα του Αναστασίου. by Γιάννης Πολιάς
19:26
Απευθείας στην αγκαλιά του Κλέιμαν η μπάλα από την εκτέλεση του Νίνη. by Γιάννης Πολιάς
19:27
Ξεκινά και το ΟΦΗ-Άρης. by Γιάννης Πολιάς
19:28
74' Λιάσος αντί Ριένστρα. by Γιάννης Πολιάς
19:29
75' Πολύ ψηλά, άουτ η κεφαλιά του Οζέγκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
19:31
Το γρήγορο δεύτερο γκολ έχει δώσει την ευκαιρία στον ΠΑΣ να ρίξει ρυθμούς. by Γιάννης Πολιάς
19:32
Οι φιλοξενούμενοι έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά υστερούν στην τελική πάσα. by Γιάννης Πολιάς
19:34
80' Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. by Γιάννης Πολιάς
19:35
81' Νεύρα μετά από φάουλ πάνω στον Καραχάλιο. by Γιάννης Πολιάς
19:36
82' Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Καραχάλιος, λόγω φάουλ στον Σάκιτς! by Γιάννης Πολιάς
19:37
Διαμαρτύρονται οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
19:37
83' Πρίτσας αντί Αντούνες. by Γιάννης Πολιάς
19:37
83' Γκάρο αντί Τζίμα και Ροσέρο αντί Κόντε. by Γιάννης Πολιάς
19:38
Οι νεοφώτιστοι έχουν την ευκαιρία να πιέσουν παίζοντας με παίκτη λιγότερο. by Γιάννης Πολιάς
19:40
19:42
88' Κλείστηκε ο Τετέι από τα αριστερά και δεν κατάφερε να βρει συμπαίκτη με το γύρισμά του. by Γιάννης Πολιάς
19:43
89' Ιπαλίμπο αντί Λούμορ, ξαναμπαίνει καθώς ο κανονισμός του επιτρέπει να παίξει ξανά εφόσον το ματς ξεκίνησε ξανά μετά από διακοπή. by Γιάννης Πολιάς
19:44
90' Φάουλ από πλάγια θέση για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
19:44
Στο δοκάρι η κεφαλιά του Παντελάκη, που όμως υποδείχτηκε σε θέση οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
19:45
Οκτώ λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
19:47
90+3' Φάουλ σε καλό σημείο για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
19:47
Άστοχη η κεφαλιά του Ιπαλίμπο. by Γιάννης Πολιάς
19:49
90+5' Υπάρχει παίκτης της Κηφισιάς πεσμένος στο έδαφος. by Γιάννης Πολιάς
19:50
90+5' Κίτρινη κάρτα στον Τσαούση. by Γιάννης Πολιάς
19:50
Και τώρα παίκτης του ΠΑΣ πεσμένος... by Γιάννης Πολιάς
19:50
90+6' Κίτρινη κάρτα στον Οζέγκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
19:51
Πρίτσας και Παντελάκης οι δύο ποδοσφαιριστές που βρίσκονται κάτω. by Γιάννης Πολιάς
19:52
Συνεχίζεται ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
19:52
90+8' ΓΚΟΛ, 3-0 Ο ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΓΚΑΡΟ! Υπέροχη σέντρα Παμλίδη από τα δεξιά, ο Αργεντινός συνδυάζει το ντεμπούτο του με γκολ! by Γιάννης Πολιάς
19:55
Ξεκίνημα με νίκη σε... δύο δόσεις για τους Ηπειρώτες, με δύο γκολ του Κόντε και ένα του Γκάρο. by Γιάννης Πολιάς