Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

14:36
Καλησπέρα σας! Ο Αστέρας υποδέχεται τον ΠΑΣ Γιάννινα στην Τρίπολη, για την 4η αγωνιστική της Stoiximan Super League! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
14:37
Οι γηπεδούχοι αναζητούν το 2/2 στο «σπίτι» τους στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος για πρώτη φορά μετά τη σεζόν 2014/15, θέλοντας να αναρριχηθούν περισσότερο βαθμολογικά. Ένα παιχνίδι που αναμένεται να έχει αρκετό κόσμο στις κερκίδες, αφού υπάρχει μεγάλη ζήτηση για τα εισιτήρια μετά και το κάλεσμα που έχουν απευθύνει οι Αρκάδες, με τους ποδοσφαιριστές και τη διοίκηση να θέλουν να μαζέψουν στο γήπεδο όσο περισσότερους φιλάθλους μπορούν. by Αναστασία Βοσνάκη
14:38
Την περασμένη αγωνιστική λοιπόν, πριν τη διακοπή για τις εθνικές, ο Αστέρας γνώρισε την ήττα στο «Κλεάνθης Βικελίδης» από τον Άρη (3-2) στην επιστροφή του Άκη Μάντζιου στο τιμόνι των «κίτρινων». Οι Αρκάδες έχουν δύο ήττες σε ισάριθμες εκτός έδρας δοκιμασίες στη Θεσσαλονίκη, αλλά και το 3-0 επί του ΟΦΗ εντός έδρας. Προσφάτως, έδωσαν και φιλικό με την Κηφισιά, επικρατώντας 1-0 με γκολ του Μπαρτόλο, με τους Βίκο, Ντιαρά να παίρνουν χρόνο συμμετοχής. by Αναστασία Βοσνάκη
14:39
Από την άλλη μεριά, ο ΠΑΣ Γιάννινα γνώρισε την ήττα την προηγούμενη αγωνιστική με 1-0 από τον Παναθηναϊκό, με την ομάδα του Θανάση Στάικου να το παλεύει, αλλά να βρίσκει απέναντί του μια πολύ ποιοτική ομάδα όπως το «τριφύλλι» και να… λυγίζει εν τέλει. Ο «Άγιαξ» της Ηπείρου μετράει μια νίκη, μια ισοπαλία και μια ήττα και βρίσκεται στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 4 βαθμούς. Ο ΠΑΣ αναζητά το θετικό αποτέλεσμα στην Τρίπολη, όπου τελευταία φορά είχε φύγει νικητής το 2021, αλλά συνολικά δεν έχει και την καλύτερη δυνατή παράδοση (6 ήττες, 5 ισοπαλίες και 2 νίκες). by Αναστασία Βοσνάκη
14:45
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
14:46
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος - Καστάνιο, Τζουκάνοβιτς, Καρμόνα, Άλβαρες - Μουνάφο, Γκρόζντανιτς - Κρέσπι, Σίτο, Μπαρτολο - Μιριτέλο. by Αναστασία Βοσνάκη
14:46
Στον πάγκο για τον Αστέρα οι Σγουρής, Πίτσου, Χριστόπουλος, Χουχούμης, Σουρλής, Ντιαρά, Βίκο, Καλτσάς, Μάντζης. by Αναστασία Βοσνάκη
14:47
ΠΑΣ Γιάννινα (Θανάσης Στάικος): Κλειμαν - Σόρια, Τσαούσης, Παντελάκης, Εραμούσπε - Καραχάλιος, Ριένστρα, Τζίνο - Παμλιδης, Τζίμας, Μπάλαν. by Αναστασία Βοσνάκη
14:47
Στον πάγκο για τον ΠΑΣ οι Αθανασίου, Λώλης, Γκάρο, Λιάσος, Ροσέρο, Μπακαδήμας, Κιάκος, Πανάγου, Λεό. by Αναστασία Βοσνάκη
14:48
Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών) Βοηθοί: Κούλα Χασάν (Ξάνθης), Μωϋσιάδης (Γρεβενών) 4ος: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής) VAR: Ευαγγέλου (Αθηνών) AVAR: Σαμοϊλης (Αθηνών) by Αναστασία Βοσνάκη
14:52
Σε πολύ λίγο θα ξεκινήσει το παιχνίδι! by Αναστασία Βοσνάκη
14:54
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
14:58
Αποθέωση από τον κόσμο του Αστέρα για τον Μίλαν Ράσταβατς κατά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο! Πριν την έναρξη του αγώνα τιμήθηκε από τους Αρκάδες και ο Γιώργος Μπαντής για τη μεγάλη συμβολή του και ως πρόεδρος του ΠΣΑΠΠ πλέον στο ποδόσφαιρο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
15:02
2' Σέντρα από τα αριστερά ο Σίτο, η μπάλα κόντραρε και απομάκρυναν οι αμυντικοί του ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:03
4' Γυριστό σουτ του Μπαρτόλο, μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
15:06
7' Γύρισμα του Τσαούση, βγήκε και μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:08
8' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Ωραία μπαλιά του Κρέσπι, ο Μιριτέλο σπάει με το κεφάλι στον Μπαρτόλο αλλά αυτός κόβεται τελευταία στιγμή πριν εκτελέσει. by Αναστασία Βοσνάκη
15:10
10' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Πολύ ωραία σέντρα ο Σίτο, ο Τσαούσης έδιωξε πριν εκτελέσει ο Μπαρτόλο! by Αναστασία Βοσνάκη
15:11
Εκτελέστηκε το κόρνερ, ο Άλβαρες πήρε το ριμπάουντ, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
15:13
13' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία του Αστέρα! Τρομερή κάθετη του Μουνάφο, ο Μπαρτόλο γυρίζει στον Σίτο που δεν βρίσκει την μπάλα, αλλά πέφτει στο έδαφος και ζητά πέναλτι. Στην εξέλιξη της φάσης, ο Άλβαρες κάνει σουτ στην κίνηση αλλά κοντράρει και περνά κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:15
16' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΣ! Ο Σόρια κάνει μια πάσα στο... πουθενά, η οποία τελικά περνάει από Καστάνιο, Καρμόνα και φτάνει στον Τζίμα, ο οποίος αδειάζει τον τελευταίο και εκτελεί τον Παπαδόπουλο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:16
Δεν το πανηγύρισε ο Τζίμας, σεβόμενος το γεγονός πως έχει βγει από τα τμήματα υποδομών του Αστέρα Τρίπολης. by Αναστασία Βοσνάκη
15:17
Επίσης ένα γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα, καθώς ο Αστέρας ήταν εξαιρετικός και είχε πολλές φάσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
15:20
20' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Αστέρα. Ο Καραχάλιος πήγε με πολύ δύναμη πάνω στον Μπαρτόλο, χωρίς να δεχθεί κάρτα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:21
21' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ! Πολύ δυνατή εκτέλεση φάουλ του Άλβαρες που... τρυπάει το τείχος, παρότι υπήρξε ξαπλωμένος παίκτης πίσω από αυτό, και νικάει τον Κλέιμαν που δεν μπορούσε να αντιδράσει για το 1-1. by Αναστασία Βοσνάκη
15:23
Έκανε μια καρδούλα προς την κερκίδα ο Άλβαρες προφανώς αφιερώνοντας το γκολ στην οικογένειά του, ενώ στη συνέχεια πανηγύρισε με τον Βλάντιμιρ Ίλιτς, ο οποίος είναι εκ των συνεργατών του Ράσταβατς. by Αναστασία Βοσνάκη
15:23
Μικρό break για να δροσιστούν οι παίκτες. by Αναστασία Βοσνάκη
15:25
Πρώτο φετινό γκολ του Άλβαρες και δεύτερο συνολικά με τη φανέλα του Αστέρα. Πρώτο γκολ με τον ΠΑΣ Γιάννινα από την άλλη μεριά για τον Παναγιώτη Τζίμα! by Αναστασία Βοσνάκη
15:27
27' Φάουλ σε καλό σημείο για ένα γέμισμα για τον Αστέρα. Το κέρδισε ο Μπαρτόλο από τον Εραμούσπε. by Αναστασία Βοσνάκη
15:27
Ανεκμετάλλευτο πέρασε... by Αναστασία Βοσνάκη
15:28
28' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΣ! Ταχύτατη κόντρα των φιλοξενούμενων, ο Τζίμας κάνει την κάθετη προς τον Μπάλαν, ο οποίος νικάει στο τετ-α-τετ τον Παπαδόπουλο για το 2-1. by Αναστασία Βοσνάκη
15:29
Οριακή φάση, θα ελεγχθεί για οφσάιντ, αλλά φαίνεται εκ πρώτης ματιάς πως καλύπτεται ο σκόρερ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:30
Μετράει κανονικά το γκολ και 2-1 λοιπόν υπέρ του ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
15:33
33' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΣ. Ο Παπαδόπουλος έκανε κακή έξοδο και ο Τζίμας πήγε να τον κρεμάσει, αλλά ο τερματοφύλακας του Αστέρα πρόλαβε, γύρισε και μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
15:35
15:36
35' Στο έδαφος ο Μιριτέλο, ο οποίος μετά το κοντρόλ πέφτει από επαφή με τον Τσαούση στην περιοχή. Παίζετε από διαιτητή και VAR, δεδομένα υπάρχει επαφή αλλά αποφάσισαν πως δεν υπήρξε πέναλτι. by Αναστασία Βοσνάκη
15:36
37' Κίτρινη ο Τζίμας για μαρκάρισμα στον Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
15:37
15:40
40' Σέντρα ο Μουνάφο, ο Μιριτέλο προσπάθησε να πάρει την κεφαλιά, αλλά δεν πρόλαβε και πέρασε άουτ η μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:44
45' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
15:45
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
15:47
45+3' Κόρνερ για τον Αστέρα, μετά από φανταστική απόκρουση του Κλέιμαν ύστερα από σέντρα του Σίτο. by Αναστασία Βοσνάκη
15:48
45+4' ΓΚΟΛ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ! Μετά από κόρνερ του Μπαρτόλο, η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι και ο Κρέσπι από κοντά με κεφαλιά εκτελεί τον Κλέιμαν για το 2-2! by Αναστασία Βοσνάκη
15:49
Ημίχρονο στην Τρίπολη! Εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο με τέσσερα γκολ, τρομερό ρυθμό και... φουλ σασπένς! Ο ΠΑΣ έφτιαξε 3 τελικές και σκόραρε στις δύο, για να πάρει δύο φορές το προβάδισμα, με τον Αστέρα να βρίσκει απαντήσεις. Ανώτεροι οι Αρκάδες, αλλά πληρώνουν ως τώρα τις αμυντικές τους ολιγωρίες! by Αναστασία Βοσνάκη
15:51
9-3 οι τελικές, 5-0 τα κόρνερ και 67%-33% η κατοχή της μπάλας, όλα υπέρ του Αστέρα. Στο 2-2 όμως το αποτέλεσμα του ημιχρόνου απέναντι στον ΠΑΣ! by Αναστασία Βοσνάκη
16:02
16:02
16:05
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
16:10
49' Κίτρινη ο Κρέσπι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:14
54' Ροσέρο και Γκάρο μέσα, Παμλίδης και Τζίμας έξω, ο οποίος δέχθηκε και το χειροκρότημα του κόσμου. by Αναστασία Βοσνάκη
16:15
55' Σέντρα του Κρέσπι, αρκετά δυνατή, δεν πρόλαβε ο Σίτο την μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:19
59' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Κρέσπι έκανε την σέντρα, ο Μιριτέλο δεν κατάφερε με κοντινή προβολή να στείλει την μπάλα στα δίχτυα! by Αναστασία Βοσνάκη
16:20
60' Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα: Μουνάφο και Σίτο εκτός, Βίκο και Ντιάρα μέσα. Ντεμπούτο και για τους δύο ποδοσφαιριστές, τα πιο πρόσφατα μεταγραφικά αποκτήματα των Αρκάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
16:22
62' Κίτρινη ο Ντιαρά. by Αναστασία Βοσνάκη
16:23
63' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:23
Ανεκμετάλλευτο πέρασε. by Αναστασία Βοσνάκη
16:27
67' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:27
Περνάει ανεκμετάλλευτη αυτή η στημένη φάση για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
16:28
Break για να δροσιστούν οι παίκτες. by Αναστασία Βοσνάκη
16:31
70' Ο Ριένστρα είναι στο έδαφος και νιώθει μια ενόχληση. by Αναστασία Βοσνάκη
16:31
Δεν μπορεί να συνεχίσει, τη θέση του θα πάρει ο Λιάσος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:35
Έχει αρκετό κόσμο στο γήπεδο. Καλός ο καιρός, καλή η ώρα, η οποία είναι ιδανική για ποδόσφαιρο! by Αναστασία Βοσνάκη
16:35
75' Φάουλ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:36
Μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου. by Αναστασία Βοσνάκη
16:37
Πολλά νεύρα στα τελευταία λεπτά και πολλά λάθη και από τις δυο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
16:38
77' Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα: Μάντζης, Καλτσάς μέσα, έξω οι Γκρόζντανιτς, Μπαρτόλο. Με 4-4-2 πλέον ο Αστέρας Τρίπολης, δίπλα στον Ντιαρά ο Βίκο στον άξονα και… φουλ επίθεση για να έρθει η νίκη. by Αναστασία Βοσνάκη
16:41
80' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Αστέρα. Με τις τάπες πήγε ο Εραμούσπε πάνω στον Καλτσά. by Αναστασία Βοσνάκη
16:41
81' Εκτέλεσε ο Τζουκάνοβιτς, διώχνει με τις γροθιές ο Κλέιμαν! by Αναστασία Βοσνάκη
16:43
83' Σέντρα ο Βίκο, πολύ ωραία, πήρε την κεφαλιά ο Μάντζης αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Κλέιμαν. by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
84' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:44
Πήρε την κεφαλιά ο Παντελάκης, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:45
85' Κίτρινη ο Μπάλαν. by Αναστασία Βοσνάκη
16:47
Πιέζει για το γκολ της ανατροπής ο Αστέρας, αλλά έχει εγκλωβιστεί απέναντι στον ΠΑΣ που παίζει... όλος πίσω! by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
Πάλι παίκτης του ΠΑΣ κάτω, ο Μπάλαν τώρα με κράμπα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
88' Κάρτα στον πάγκο του Αστέρα από τον Γκάμαρη τώρα... by Αναστασία Βοσνάκη
16:49
Τελευταίο λεπτό ως τα 90', λογικά θα έχουμε αρκετό χρόνο καθυστερήσεων. by Αναστασία Βοσνάκη
16:50
90' Κόρνερ για τον Αστέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
16:51
Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος. Ίσως να μπορούσε και παραπάνω, οι καθυστερήσεις ήταν αρκετές. by Αναστασία Βοσνάκη
16:51
Ανεκμετάλλευτο πέρασε το κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
16:53
Τρία λεπτά ακόμα... by Αναστασία Βοσνάκη
16:55
90'+4' Σουτ του Τζίνο, ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
16:56
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Αστέρας Τρίπολης και ΠΑΣ Γιάννινα έμειναν στο 2-2, με το σκορ να διαμορφώνεται από το πρώτο ημίχρονο. Καλύτεροι συνολικά οι Αρκάδες που πλήρωσαν τα αμυντικά τους ζητήματα, ενώ οι Ηπειρώτες κατάφεραν να μείνουν όρθιοι στο Θεόδωρος Κολοκοτρώνης. by Αναστασία Βοσνάκη