Παρακολουθήστε την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:07
Μαζί θα παρακολουθήσουμε Live την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Ατρόμητο, για την 8η αγωνιστική της Stoiximan Super League! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:09
Για τις 18:30 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα στην Τούμπα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:10
Μετά τη νίκη της ΑΕΚ στην Τρίπολη, ο «Δικέφαλος του Βορρά» βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 14 βαθμούς (4 νίκες, 2 ισοπαλίες , 1 ήττα), ελπίζοντας να επιστρέψει 3ος με νίκη απόψε. Από την άλλη, οι Περιστεριώτες είναι προτελευταίοι, με 3 βαθμούς και χωρίς νίκη ακόμα στο φετινό πρωτάθλημα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:13
Πριν τη διακοπή για τις εθνικές ομάδες, ο ΠΑΟΚ είχε πανηγυρίσει τη μεγάλη νίκη με 2-1 επί της Άιντραχτ για το Conference League, ενώ είχε προηγηθεί η ισοπαλία 2-2 στην έδρα του Παναθηναϊκού. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:14
Όσο για τον Ατρόμητο, στο πιο πρόσφατο παιχνίδι του (8/10) γνώρισε βαριά εκτός έδρας ήττα με 5-0 από τον Παναθηναϊκό, ενώ στα 5 παιχνίδια που έχει δώσει μακριά από την έδρα του έχει 4 ήττες και μία ισοπαλία, το 1-1 κόντρα στον ΟΦΗ στην Κρήτη. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:15
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων: ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου, 4-2-3-1): Κοτάρσκι - Σάστρε, Κεντζιόρα, Νέσμπεργκ, Μπάμπα - Οζντόεφ, Μεϊτέ - Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Τάισον – Σαμάτα Ατρόμητος (Κορακάκης, 5-3-2): Τσιντώτας – Κεσχρίντα, Τσακμάκης, Τζαβέλλας, Ιμερέκοφ, Ντε Μποκ – Κούντε, Έντερ, Καμαρά - Βαλένσια, Βέργος by Δημήτρης Παπαδήμας
18:17
Με αρκετές εκπλήξεις η ενδεκάδα του Λουτσέσκου, ο οποίος επέλεξε για δίδυμο στα στόπερ Νάσμπεργκ και Κετζιόρα, αφήνοντας εκτός τον Εκόνγκ. Στον πάγκο και ο Ζίβκοβιτς, με τον Μουργκ να αναλαμβάνει τον ρόλο του δεκαριού. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:18
Ο Γιώργος Κορακάκης παρατάσσει τον Ατρόμητο με 5-3-2, αφήνοντας στον πάγκο τους συνήθως βασικούς Έρλινγκμαρκ, Φριντγιόνσον και Ρομπάιγ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:18
Αναπληρωματικοί για τον ΠΑΟΚ οι Ζ. Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Εκόνγκ, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς και Τόμας. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:19
Στον πάγκο για τον Ατρόμητο οι Μαρκετζάνι, Ρομπάιγ, Έρλινγκμαρκ, Αντζιέλσκι, Αθανασίου, Γιουμπιτάνα, Φριντγιόνσον, Κιβρακίδης και Κούεν. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:21
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Κωνσταντίνος Πουλικίδης (Δράμας), με βοηθούς τους Ιωάννη Καραγκιζόπουλο (Ημαθίας), Κωνσταντίνο Στάικο (Λάρισας), τέταρτο τον Φώτιο Πολυχρόνη (Πιερίας), VAR τον Σπύρο Ζαμπαλά και AVAR τον Τρύφωνα Πετρόπουλο. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:21
Στο γήπεδο της Τούμπας βρίσκονται και περίπου 100 φίλοι του Ατρομήτου, οι οποίοι έχουν πάρει εδώ και ώρα τη θέση τους στη Θύρα των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:25
Να θυμίσουμε ότι στα δύο πρώτα παιχνίδια της ημέρας για την 8η αγωνιστική, η ΑΕΚ επικράτησε 3-0 του Αστέρα στην Τρίπολη, ενώ Κηφισιά και ΟΦΗ έμειναν στο 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:25
Τώρα κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο της Τούμπας οι ομάδες! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:26
Όλα έτοιμα για την πρώτη σέντρα στο ματς! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:27
Αρχηγός για τον ΠΑΟΚ στο αποψινό παιχνίδι ο Τάισον, φοράει για πρώτη φορά το περιβραχιόνιο από όταν ήρθε στον «Δικέφαλο του Βορρά». by Δημήτρης Παπαδήμας
18:29
Οι ποδοσφαιριστές και τα μέλη των δύο ομάδων αφήνουν στεφάνια μπροστά στη Θύρα 4, τιμώντας έτσι τους φίλους του ΠΑΟΚ που είχαν χάσει τη ζωή τους σε εκείνο το τραγικό δυστύχημα στα Τέμπη. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:32
Έναρξη του αγώνα στην Τούμπα! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:32
Με την ασπρόμαυρη εμφάνισή του ο ΠΑΟΚ, με την σκούρα μπλε ο Ατρόμητος. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:34
Θυμίζουμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων: ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου, 4-2-3-1): Κοτάρσκι - Σάστρε, Κεντζιόρα, Νέσμπεργκ, Μπάμπα - Οζντόεφ, Μεϊτέ - Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Τάισον – Σαμάτα Ατρόμητος (Κορακάκης, 5-3-2): Τσιντώτας – Κεσχρίντα, Τσακμάκης, Τζαβέλλας, Ιμερέκοφ, Ντε Μποκ – Κούντε, Έντερ, Καμαρά - Βαλένσια, Βέργος by Δημήτρης Παπαδήμας
18:35
3' Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να πιέσει ψηλά στα πρώτα λεπτά του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:36
Να θυμίσουμε ότι ο Ατρόμητος βρίσκεται σε αναζήτηση προπονητή μετά την αποχώρηση του Κρις Κόλμαν, με τον Κορακάκη να έχει αναλάβει ρόλο υπηρεσιακού. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:37
6' Σαφέστατη η πρόθεση του Ατρομήτου να αφήσει την κατοχή της μπάλας στον ΠΑΟΚ, περιμένοντας χαμηλά στο δικό του μισό του γηπέδου. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:38
6' Απρόσεκτο και καθυστερημένο μαρκάρισμα του Έντερ στον Οζντόεφ, δεν βγήκε κάρτα από τον διαιτητή. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:41
9' Συνεχόμενες σέντρες από Μπάμπα και Σάστρε, ασυνεννοησία στην άμυνα του Ατρομήτου, με τον Κεσχρίντα να δίνει πάσα στον Τσιντώτα και τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων να μπλοκάρει, με τον διαιτητή να δίνει σωστά έμμεσο! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:43
11' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Τάισον να σουτάρει μετά από κομπίνα στο έμμεσο, με την μπάλα να βρίσκει στον Κούντε και να απομακρύνεται από την εστία των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:44
13' Ο Βέργος πήρε φάουλ από τον Νάσμπεργκ, πρώτη ευκαιρία για τον Ατρόμητο να απειλήσει την εστία του ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:45
13' Ο Βέργος πήρε την κεφαλιά μετά από την εκτέλεση του Κεσχρίντα, ψηλά άουτ η μπάλα, για την πρώτη τελική των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:47
Η αποστολή του Ατρομήτου τιμά τους φίλους του ΠΑΟΚ που είχαν χάσει τη ζωή τους στο δυστύχημα των Τεμπών: Εικόνα live 21976955/107320.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
18:51
19' Κίτρινη κάρτα στον Τσακμάκη, τράβηξε τη φανέλα του Τάισον. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:52
21' Ο Βέργος σούταρε από μακριά με το εξωτερικό, μπλόκαρε εύκολα ο Κοτάρσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:53
Ο ΠΑΟΚ έχει 72% κατοχή, αλλά ο Ατρόμητος ανταποκρίνεται καλά μέχρι στιγμής στα αμυντικά του καθήκοντα. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:55
23' Τάισον και Μπάμπα συνεργάστηκαν στην αριστερή πλευρά, ήταν οφσάιντ ο μπακ του ΠΑΟΚ. by Δημήτρης Παπαδήμας
18:57
25' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Σάστρε να δοκιμάζει σουτ από μακριά και τον Τσιντώτα να αποκρούει εντυπωσιακά, διώχνοντας σε κόρνερ! by Δημήτρης Παπαδήμας
18:59
28' Αργός ο ρυθμός του αγώνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:02
31' Ο ΠΑΟΚ έχει την μπάλα στα πόδια του, αλλά έχει και πρόβλημα στη δημιουργία. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:03
32' Φάση διαρκείας μετά από κόρνερ του ΠΑΟΚ, τελικά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Τσιντώτα μετά από σουτ του Κετζιόρα που κόντραρε σε σώματα αμυντικών. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:05
33' Διπλή προσπάθεια του Τάισον, αμφότερα τα σουτ που επιχείρησε δεν πέρασαν από τα σώματα των αμυντικών του Ατρομήτου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:06
34' Αυξάνει την πίεση του ο ΠΑΟΚ, ο Ιμερέκοφ έδιωξε άτσαλα σε κόρνερ μια σέντρα του Σάστρε. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:07
35' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ντεσπόντοφ και πρώτη κεφαλιά του Νάσμπεργκ, ο Σαμάτα δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα εντός εστίας με δικιά του κεφαλιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:08
19:11
40' Ο ΠΑΟΚ πιέζει, ψάχνοντας ένα γκολ στην «τελική ευθεία» του πρώτου ημιχρόνου. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:14
42' Όμορφη σέντρα του Βέργου από τα αριστερά, ο Βαλένσια πρόλαβε με προβολή, αλλά η μπάλα έφυγε μακριά από την εστία του Κοτάρσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:14
43' Διαγώνιο δυνατό σουτ του Σάστρε, απέκρουσε διώχνοντας σε κόρνερ ο Τσιντώτας. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:15
43' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ντεσπόντοφ εκτέλεσε το κόρνερ και ο αμαρκάριστος στο σημείο του πέναλτι Οζντόεφ, έπιασε πολύ δυνατή κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:17
Ένα έξτρα λεπτό για στο πρώτο ημίχρονο. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:18
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 1-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:20
Οι Θεσσαλονικείς ήταν ανώτεροι, έγιναν πιο απειλητικοί για την εστία του Ατρομήτου μετά το πρώτο μισάωρο αγώνα και τελικά πήραν το προβάδισμα στο 43', μετά την εκτέλεση κόρνερ του Ντεσπόντοφ και την πολύ δυνατή κεφαλιά του Οζντόεφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:34
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στην Τούμπα! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:34
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:35
Ο Οζντόεφ πανηγυρίζει το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του ΠΑΟΚ: Εικόνα live 21976955/76363.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
19:40
51' Γκοολ για τον ΠΑΟΚ! Ο Οζντόεφ σκοράρει για δεύτερη φορά απόψε κάνοντας το 2-0 για τον ΠΑΟΚ! Μετά από γύρισμα του Ντεσπόντοφ, ο Τάισον σούταρε και ο Ντε Μποκ έσωσε πάνω στην γραμμή, αλλά ο Οζντόεφ πήρε το... ριμπάουντ, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με ψαλιδάκι! by Δημήτρης Παπαδήμας
19:44
54' Τζαβέλλας και Μουργκ είδαν την κίτρινη κάρτα μετά από μεταξύ τους ένταση. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:45
56' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, με τον Ντε Μποκ να σουτάρει ελάχιστα άουτ μετά από σέντρα του Γιουμπιτάνα. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:45
56' Αλλαγή για τον Ατρόμητο, Γιουμπιτάνα στη θέση του Τσακμάκη, αλλάζει το σύστημά του σε 4-2-3-1 ο Κορακάκης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:46
58' Ο Γιουμπιτάνα βρήκε χώρο και σούταρε από τα όρια της μεγάλης πειροχής, στην αγκαλιά του Κοτάρσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:47
59' Παραλίγο αυτογκόλ από τον Νάσμπεργκ μετά από σέντρα του Ντε Μποκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:49
Πρωταγωνιστής Οζντόεφ, πανηγυρίζει το δεύτερο αποψινό του γκολ: Εικόνα live 21976955/106523.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
19:51
66' Ακυρωθέν γκολ για τον ΠΑΟΚ, ο Οζντόεφ σκόραρε ξανά μετά από πάσα πάρε-βάλε του Ταισον, αλλά ο Σαμάτα ήταν οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:53
64' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Ντεσπόντοφ να συγκλίνει από τα δεξιά και να σουτάρει λίγο άουτ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:54
65' Κίτρινη κάρτα στον Αγκιμπού Καμαρά για σκληρό μαρκάρισμα στον Τάισον. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:58
69' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Κωνσταντέλιας και Ζίβκοβιτς αντί των Τάισον και Ντεσπόντοφ. by Δημήτρης Παπαδήμας
19:58
70' Διπλή αλλαγή και για τον Ατρόμητο, Έρλινγκμαρκ και Κουέν αντί των Κούντε και Έντερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:01
73' Κίτρινη κάρτα στον Μπάμπα. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:02
74' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο, μετά από φάση διαρκείας, ο Βαλένσια σούταρε πάνω στον Κοτάρσκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:04
74' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ, Τόμας στη θέση του Σαμάτα και Σβαμπ στη θέση του σκόρερ Οζντόεφ, ο οποίος καταχειροκροτείται. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:05
75' Αλλαγές και για τον Ατρόμητο, Αντζιέλσκι και Αθανασίου αντί των Βέργου και Ντε Μποκ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:07
Ο Παναθηναϊκός προηγείται 1-0 του Ολυμπιακού στο «Καραϊσκάκης», με γκολ του Βαγιαννίδη. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:10
81' Πολύ δυνατό σουτ του Σάστρε, με την μπάλα να απομακρύνεται αφού πρώτα βρήκε στο κεφάλι του Σβαμπ. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:12
83' Τελευταία αλλαγή του ΠΑΟΚ, με τον Βιεϊρίνια να παίρνει τη θέση του Σάστρε. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:13
84' Νέο ακυρωθέν γκολ για τον ΠΑΟΚ, με τον Τόμας να έχει ξεκινήσει από θέση οφσάιντ πριν σκοράρει με δυνατή κεφαλιά. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:15
86' Ο Κωνσταντέλιας έκανε ωραίο γύρισμα από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε από τον Τόμας by Δημήτρης Παπαδήμας
20:16
87' Ατομική προσπάθεια του Κωνσταντέλια, ολοκληρώθηκε με αδύναμο σουτ από πολύ πλάγια θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:17
88' Κίτρινη κάρτα στον Κετζιόρα για μαρκάρισμα στον Βαλένσια. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:19
7 τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:23
90'+4' Ο ΠΑΟΚ κυκλοφορεί την μπάλα, περιμένοντας το τέλος του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
20:26
Λήξη του αγώνα, ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-0! by Δημήτρης Παπαδήμας
20:27
Ο ΠΑΟΚ παίρνει τη νίκη έχοντας για μεγάλο του πρωταγωνιστή τον Οζντόεφ, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας