Μαρσέιγ-ΑΕΚ

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης της ΑΕΚ απέναντι στη Μαρσέιγ στη Μασσαλία, για την τρίτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League

19:00
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της μεγάλης αναμέτρησης ανάμεσα σε Μαρσέιγ και ΑΕΚ για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Σέντρα στις 19:45, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 4 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Γιώργου Τσακίρη. by Γιάννης Πολιάς
19:06
Η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα καταλαμβάνει την κορυφή του Β' ομίλου του Europa League με τέσσερις βαθμούς μετά τη νίκη στο Μπράιτον και την ισοπαλία με τον Άγιαξ, ενώ οι Μασσαλοί έχουν δύο, με ισοπαλίες ενάντια σε "γλάρους" και Ολλανδούς. by Γιάννης Πολιάς
19:10
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
19:11
Μαρσέιγ: Μπλάνκο, Κλος, Μπεμπά, Μπαλέρντι, Λόντι, Χαρίτ, Ρονζιέ, Κοντογκμπιά, Βερετού, Βιτίνια, Εντιαγέ by Γιάννης Πολιάς
19:12
ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Σιντιμπέ, Μουκουντί, Βίντα, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Γιόνσον, Άμραμπατ, Πινέδα, Μάνταλος, Τσούμπερ by Γιάννης Πολιάς
19:15
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Ενγκαπαντουέντνμπου, Γκιζότ, Ουναχί, Ομπαμεγιάνγκ, Μεϊτέ, Σαρ, Ναντίρ, Σογκλό, Μουρίγιο by Γιάννης Πολιάς
19:17
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Αθανασιάδης, Θεοχάρης, Μοχαμάντι, Ρότα, Πόνσε, Ελίασον, Μήτογλου, Γαλανόπουλος by Γιάννης Πολιάς
19:18
Διαιτητής: Στεφάνσκι (Πολωνία) Βοηθοί: Γκόλις, Ομπούκοβιτς (Πολωνία) 4ος: Σιλβέστρακ (Πολωνία) VAR: Κβατκόφσκι (Πολωνία), Φαν Μπούκελ (Ολλανδία) by Γιάννης Πολιάς
19:22
Ασφαλώς το ματς αποκτά άλλες προεκτάσεις λόγω της αδελφοποίησης μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων, που μάλιστα έκαναν κοινή πορεία προς το γήπεδο. by Γιάννης Πολιάς
19:25
19:27
19:27
Και ο Θωμάς Μαύρος στο γήπεδο. by Γιάννης Πολιάς
19:29
Διαβάστε ΕΔΩ όσα έγιναν στην προηγούμενη συνάντηση των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
19:34
Την ίδια ώρα φυσικά είναι προγραμματισμένο και το Ολυμπιακός-Γουέστ Χαμ. by Γιάννης Πολιάς
19:35
Το βράδυ, στις 22:00, θα διεξαχθούν τα Παναθηναϊκός-Ρεν και Αμπερντίν-ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:37
Στα αγωνιστικά, ο Γκατούζο πορεύεται δίχως τους Λόπεθ, Κορέα, Ζιγκό και Γκέιγ, ενώ ο Αλμέιδα δεν έχει διαθέσιμους τους Αραούχο, Γκατσίνοβιτς, Γκαρσία και Πισάρο. by Γιάννης Πολιάς
19:40
Έτοιμοι να μπουν στον αγωνιστικό χώρο οι 22 ποδοσφαιριστές. by Γιάννης Πολιάς
19:41
Μπήκαν στο γήπεδο, φαντασμαγορική η ατμόσφαιρα, με coreo... μισό μισό Μαρσέιγ-ΑΕΚ από τους φίλους της Ολιμπίκ. by Γιάννης Πολιάς
19:48
3' Προσπαθούν να αναλάβουν την πρωτοβουλία των κινήσεων οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
19:48
3' Φάουλ για τους Μασσαλούς, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:48
Απομάκρυνε ο Τσούμπερ. by Γιάννης Πολιάς
19:49
4' Κόρνερ από τα αριστερά για τη Μαρσέιγ. by Γιάννης Πολιάς
19:49
Πέρασε ανεκμετάλλευτο, απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:50
5' Μεγάλη ευκαιρία για τη Μαρσέιγ! Λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ, ο Εντιαγέ βρέθηκε σε θέση βολής αλλά έστειλε την μπάλα πάνω στον Στάνκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
19:51
Υπήρξε υπόδειξη για οφσάιντ, που λογικά θα άλλαζε μέσω VAR εάν είχαμε γκολ. by Γιάννης Πολιάς
19:51
by Γιάννης Πολιάς
19:52
7' Φάουλ για τους γηπεδούχους, αρκετά έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:52
Καθάρισε η άμυνα της ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
19:54
10' Συμπληρώνουμε το πρώτο δεκάλεπτο, με τους γηπεδούχους να είναι μέχρι τώρα αρκετά πιο κινητικοί. by Γιάννης Πολιάς
19:55
10' Φάουλ σε πλάγια θέση για την ΑΕΚ, αρκετά μέτρα μακριά από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:56
Δεν βγήκε η κομπίνα, η φάση τελείωσε με επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:57
12' Και κίτρινη κάρτα για τον Σιντιμπέ. by Γιάννης Πολιάς
19:59
15' Ένα τέταρτο αγώνα στη Μασσαλία, με την ΑΕΚ να έχει καταφέρει να περιορίσει κάπως τη Μαρσέιγ. by Γιάννης Πολιάς
20:02
18' Πίεση ψηλά από τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
20:04
20' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Μαρσέιγ! Φοβερή προσπάθεια από τον Χαρίτ από τα αριστερά, απέφυγε εντυπωσιακά τον Σιμάνσκι όμως στο τέλος έριξε την μπάλα πάνω στον Στάνκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:06
21' Σέντρα-σουτ Άμραμπατ από τα δεξιά, η μπάλα έφυγε πλάγιο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:07
20:08
23' Νέα καλή ευκαιρία για τη Μαρσέιγ! Ο Εντιαγέ βρέθηκε μέσα στην περιοχή από τα δεξιά, έκανε το συρτό σουτ όμως ο Στάνκοβιτς έπεσε στη γωνία του και απέκρουσε. by Γιάννης Πολιάς
20:10
25' Μαρκάρισμα Μπαλέρντι στον Τσούμπερ, δόθηκε φάουλ αλλά ενδέχεται να έχει γίνει μέσα στην περιοχή το μαρκάρισμα. by Γιάννης Πολιάς
20:11
Φάουλ εντέλει, ακριβώς έξω από την περιοχή, σε πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
20:11
26' Απευθείας έξω η εκτέλεση από τον Χατζισαφί, έστειλε ψηλά άουτ την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:12
20:12
27' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΜΑΡΣΕΪΓ! Ο Κλος βρήκε τον Βιτίνια μέσα στην περιοχή και εκείνος έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα. Πιθανό όμως να έσπρωξε και τον Βίντα, αναμονή για επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
20:15
Άσχημη εξέλιξη για την ελληνική ομάδα, με ένα γκολ πάντως που θα μπορούσε να έχει ακυρωθεί. by Γιάννης Πολιάς
20:15
Ανεβάζει άμεσα τις γραμμές της η Ένωση, ψάχνει αντίδραση πριν το ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
20:17
32' Φάουλ για την ΑΕΚ έξω από την περιοχή, από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
20:17
Πήρε και κίτρινη κάρτα ο Κλος. by Γιάννης Πολιάς
20:17
33' Ψηλά άουτ η κεφαλιά του Μουκουντί, πρώτη αξιόλογη στιγμή για την Ένωση. by Γιάννης Πολιάς
20:19
Ολυμπιακός-Γουέστ Χαμ 1-0! by Γιάννης Πολιάς
20:20
36' Φάουλ για τη Μαρσέιγ, λίγα μέτρα κάτω από τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
20:21
36' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, που έπαιξαν... βόλεϊ με κεφαλιές μέσα στην περιοχή αλλά η μπάλα απομακρύνθηκε. by Γιάννης Πολιάς
20:22
Ο Χατζισαφί ήταν αυτός που έδιωξε ενώ η μπάλα είχε πάρει κατεύθυνση προς την εστία. by Γιάννης Πολιάς
20:23
20:25
40' Νέο φάουλ για τους γηπεδούχους, εκ νέου μακριά από την αντίπαλη περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:32
45+2' Φάουλ για την ΑΕΚ, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
20:32
Σκόραρε ο Τσούμπερ αλλά έχει σηκωθεί το σημαιάκι! by Γιάννης Πολιάς
20:33
Αναμονή για το VAR. by Γιάννης Πολιάς
20:33
Δόθηκε κίτρινη κάρτα στον Ρότα στον πάγκο, προφανώς για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
20:34
Οφσάιντ, παραμένει το 1-0. Ήταν εκτεθειμένος ο Βίντα προτού στείλει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά ο Τσούμπερ. by Γιάννης Πολιάς
20:35
Τελευταίες στιγμές στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
20:37
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Μαρσέιγ-ΑΕΚ 1-0 με το γκολ του Βιτίνια στο 27ο λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
20:38
Οι Μασσαλοί είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων στα πρώτα 45' και σκόραραν σε μία φάση όπου ενδεχομένως να υπήρχε επιθετικό φάουλ. Η Ένωση έβγαλε αντίδραση στο τέλος, όμως το τέρμα του Τσούμπερ ακυρώθηκε. by Γιάννης Πολιάς
20:55
48' Έχει μπει δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση. by Γιάννης Πολιάς
20:57
21:00
53' ΓΚΟΟΟΟΟΛ, 1-1 Η ΑΕΚ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΝΕΔΑ! Ο Μεξικανός ισοφαρίζει για την Ένωση με δυνατό σουτ από πολύ κοντά μετά από... τσαφ, κι ενώ ο Μάνταλος είχε κάνει το γύρισμα από τα αριστερά! by Γιάννης Πολιάς
21:02
Η πρώτη επαφή του με την μπάλα δεν ήταν καλή, ωστόσο λειτούργησε σαν... στρώσιμο στον εαυτό του για να έρθει εντέλει το γκολ! by Γιάννης Πολιάς
21:03
Πέναλτι για τη Μαρσέιγ, απίθανο λάθος από Στάνκοβιτς! by Γιάννης Πολιάς
21:04
Ο Αυστριακός τροφοδότησε άθελά του τον Βιτίνια και στη συνέχεια τον ανέτρεψε, παίρνοντας κίτρινη κάρτα! Αναμονή για VAR, πιθανότατα πάμε για κόκκινη... by Γιάννης Πολιάς
21:04
Πολύ άσχημη εξέλιξη από το πουθενά για τους "κιτρινόμαυρους"... by Γιάννης Πολιάς
21:04
57' Κόκκινη κάρτα στον Στάνκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:05
Εκεί που η ΑΕΚ είχε ξαναμπεί στο ματς και πίεζε μέχρι και για την ανατροπή, ένα απίθανο λάθος του Στάνκοβιτς φέρνει αριθμητικό μειονέκτημα και πέναλτι για τους Μασσαλούς... by Γιάννης Πολιάς
21:05
Ετοιμάζεται να μπει ο Αθανασιάδης. by Γιάννης Πολιάς
21:07
59' Αθανασιάδης αντί Μάνταλου. by Γιάννης Πολιάς
21:07
Έχει πάει στην μπάλα ο Χαρίτ. by Γιάννης Πολιάς
21:08
60' ΓΚΟΛ, 2-1 Η ΜΑΡΣΕΪΓ, ΕΥΣΤΟΧΟ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ! by Γιάννης Πολιάς
21:08
Ο Χαρίτ στέλνει από την άλλη πλευρά τον Έλληνα τερματοφύλακα και δίνει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του. by Γιάννης Πολιάς
21:09
Πολύ δύσκολα πλέον τα πράγματα για την Ένωση, που βέβαια έχει χρόνο μπροστά της. by Γιάννης Πολιάς
21:11
Βρίσκουν περισσότερους χώρους με τα νέα δεδομένα οι Μασσαλοί. by Γιάννης Πολιάς
21:12
64' Φάουλ σε αρκετά πλάγια θέση για την ΑΕΚ, εκτελέστηκε με πάσα αλλά δεν βγήκε κάτι. by Γιάννης Πολιάς
21:13
65' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
21:13
Πήγαν για κομπίνα αλλά δεν τους βγήκε... by Γιάννης Πολιάς
21:14
Αξιοσημείωτο ότι από τα πέντε γκολ που έχει δεχτεί στους ομίλους φέτος η ΑΕΚ, τα τέσσερα είναι με πέναλτι! by Γιάννης Πολιάς
21:16
68' Δεν λέγαμε τίποτα άλλο... Νέο πέναλτι για τη Μαρσέιγ! by Γιάννης Πολιάς
21:16
Ο Άμραμπατ πήρε κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Λόντι, αλλά η απόφαση φαίνεται πολύ αυστηρή... by Γιάννης Πολιάς
21:17
Η μπάλα στήνεται εντέλει στη βούλα... by Γιάννης Πολιάς
21:17
69' ΓΚΟΛ, 3-1 Η ΜΑΡΣΕΪΓ ΜΕ ΤΟΝ ΒΕΡΕΤΟΥ! by Γιάννης Πολιάς
21:17
Τα πράγματα δυσκολεύουν ακόμη περισσότερο για την ΑΕΚ, που υπέπεσε σε δύο πέναλτι μέσα σε λίγα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
21:18
Αν πάντως το πρώτο ήταν... μαρς, δεν μπορούμε να το πούμε αυτό και για το δεύτερο. Πολύ εύκολα έπεσε ο Λόντι μετά την επαφή με τον Άμραμπατ. by Γιάννης Πολιάς
21:18
21:19
Πλέον, 5/6 γκολ που έχει δεχτεί η Ένωση είναι με πέναλτι. by Γιάννης Πολιάς
21:21
Έχουμε μπει στο τελευταίο 20λεπτο, με την ΑΕΚ να κυνηγά πλέον ένα θαύμα. by Γιάννης Πολιάς
21:22
74' Ομπαμεγιάνγκ αντί Χαρίτ. by Γιάννης Πολιάς
21:22
Και Σαρ αντί Βιτίνια. by Γιάννης Πολιάς
21:23
75' Γαλανόπουλος αντί Σιμάνσκι και Ελίασον αντί Άμραμπατ. by Γιάννης Πολιάς
21:24
Είναι σαφές πλέον πως ο Αλμέιδα έχει αρχίσει να στρέφει το βλέμμα και στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ. by Γιάννης Πολιάς
21:26
Στις 22:00 διεξάγεται για τον 2ο όμιλο το Μπράιτον-Άγιαξ. by Γιάννης Πολιάς
21:26
21:27
79' Επικίνδυνη μπαλιά Κλος για Ομπαμεγιάνγκ, πρόλαβε ο Αθανασιάδης. by Γιάννης Πολιάς
21:27
79' Τεράστια επέμβαση Αθανασιάδη, απέκρουσε το μονοκόμματο σουτ του Σαρ μέσα από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
21:29
81' Νέο σπουδαίο στοπ του Αθανασιάδη σε δυνατό σουτ του Ομπαμεγιάνγκ μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:30
Ο Έλληνας τερματοφύλακας κρατά το σκορ σε... νορμάλ επίπεδο. by Γιάννης Πολιάς
21:31
83' Κίτρινη κάρτα στον Γιόνσον για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
21:33
Ολυμπιακός-Γουέστ Χαμ 2-1! by Γιάννης Πολιάς
21:33
86' ΓΚΟΛ, 4-1 Η ΜΑΡΣΕΪΓ ΜΕ ΤΟΝ ΣΑΡ! Τέταρτο γκολ για τους Μασσαλούς με συρτό σουτ από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς
21:34
Αναμονή, ίσως υπάρχει οφσάιντ. by Γιάννης Πολιάς
21:35
Δεν μετρά, υπάρχει οφσάιντ! Παραμένει το 3-1. by Γιάννης Πολιάς
21:36
88' Ναντίρ αντί Βερετού, Μεϊτέ αντί Κλος. by Γιάννης Πολιάς
21:37
Μπήκαμε στο τελευταίο λεπτό των 90'. by Γιάννης Πολιάς
21:38
Οκτώ τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
21:39
21:39
Η ΑΕΚ θα υποστεί την πρώτη της φετινή ήττα στο Europa League και θα υποχωρήσει στη 2η θέση της βαθμολογίας. by Γιάννης Πολιάς
21:40
90+2' Κόρνερ μετά από σουτ Ναντίρ που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
21:40
Δόθηκε άουτ εντέλει... by Γιάννης Πολιάς
21:41
90+4' Σουτ Τσούμπερ από πλάγια θέση, μπλόκαρε χωρίς να δυσκολευτεί ο Μπλάνκο. by Γιάννης Πολιάς
21:43
90+5' Ο Αθανασιάδης απέκρουσε το πλασέ του Κοντογκμπιά μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:47
Η ΑΕΚ ηττάται στη Μασσαλία και υποχωρεί στη 2η θέση του 2ου ομίλου του Europa League. by Γιάννης Πολιάς
21:47
Δύο αμφιλεγόμενες αποφάσεις του διαιτητή αλλά και ένα ολέθριο λάθος του Στάνκοβιτς συνέβαλαν στο αποτέλεσμα. by Γιάννης Πολιάς