Βόλος-Κηφισιά

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης Βόλος-Κηφισιά για την ένατη αγωνιστική της Stoiximan Super League

17:15
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε Βόλο και Κηφισιά για την 9η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 17:30, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Ευθύμη Χούτα. by Γιάννης Πολιάς
17:20
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων Βόλος (Κ. Μπράτσος): Παπαδόπουλος, Τάχατος, Καλογερόπουλος, Λούνα, Τσοκάνης, Γκλάβτσιτς, Τρουιγέ, Μπερτόλιο, Κορνέ, Ντέλετιτς, Γκαρσία Κηφισιά (Γ. Αναστασίου): Αναγνωστόπουλος, Μποτία, Βαφέας, Τσάπαν, Μασούρας, Λούμορ, Σναϊντερλάν, Ίλιεφ, Κρισιούμα, Τετέι, Οζέγκοβιτς by Γιάννης Πολιάς
17:22
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Κόστιτς, Μύγας, Κίτσος, Μεταξάς, Μπαριέντος, Ενγκίν, Μαχαίρας, Μωραΐτης Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Κρίστινσον, Μπιφουμά, Αντερέγκεν, Νίνης, Παπασάββας, Παρράς, Πρίτσας, Σμπώκος, Λαντρ by Γιάννης Πολιάς
17:24
Διαιτητής: Πολυχρόνης Βοηθοί: Κόλλιας, Λιόντος 4ος: Βάτσιος VAR: Γκάμαρης, Σινιοράκης by Γιάννης Πολιάς
17:25
Την πρώτη τους νίκη ψάχνουν στο φετινό πρωτάθλημα οι γηπεδούχοι, που καταλαμβάνουν την τελευταία θέση της βαθμολογίας, με την Κηφισιά να είναι 10η με επτά. by Γιάννης Πολιάς
17:28
Με 4-2-3-1 οι δύο ομάδες, που ανταμώνουν για πρώτη φορά στην ιστορία τους. by Γιάννης Πολιάς
17:30
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
17:31
Αυτή είναι η πρώτη χρονικά αναμέτρηση για την 9η αγωνιστική. Στις 20:00, ο Ατρόμητος υποδέχεται τον Παναιτωλικό. by Γιάννης Πολιάς
17:32
3' Φάουλ σε πλάγια θέση για την Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
17:37
7' Σέντρα-σουτ του Τρουιγέ από τα αριστερά, μάζεψε εύκολα ο Αναγνωστόπουλος. by Γιάννης Πολιάς
17:38
9' Φάουλ σε πλάγια θέση για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
17:38
Άστοχη η κεφαλιά του Μπερτόλιο από πολύ καλή θέση, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
17:38
Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
17:43
13' Κίτρινη κάρτα στον Τσάπαν για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
17:43
Στημένη μπάλα σε πλάγια θέση για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
17:43
Απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
17:45
15' Κόρνερ για την Κηφισιά μετά από σουτ του Ίλιεφ που κόντραρε σε αμυντικό. by Γιάννης Πολιάς
17:46
Νέο κόρνερ μετά από λάθος του Παπαδόπουλου, που έχασε την μπάλα από τα χέρια του. by Γιάννης Πολιάς
17:46
Δεν μπόρεσε από κοντά ο Οζέγκοβιτς, ζήτησαν πέναλτι οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
17:51
21' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΒΟΛΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΕΡΤΟΛΙΟ! Υπέροχη προσπάθεια Λούνα από τα αριστερά, έσπασε στον Κορνέ που σούταρε μα είδε τον Αναγνωστόπουλο να αποκρούει. Στη συνέχεια, ο ξεχασμένος Μπερτόλιο, που καλυπτόταν από τον Σναϊντερλάν, έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα από κοντά. by Γιάννης Πολιάς
17:53
23' Παραλίγο να απαντήσει άμεσα η Κηφισιά, λίγο άουτ η κεφαλιά του Οζέγκοβιτς! by Γιάννης Πολιάς
17:58
28' Τεράστια ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Λούνα πήρε την κόντρα από τον Μποτία και ξεχύθηκε από τα αριστερά, έβγαλε την μπαλιά τον μόνο του Γκαρσία, όμως εκείνος βρήκε την μπάλα με το λάθος πόδι και την έστειλε πολύ άουτ! by Γιάννης Πολιάς
18:01
32' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
18:01
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:02
33' Πρόλαβε να διώξει ο Αναγνωστόπουλος προ του Γκαρσία, που πήγε να βγει τετ α τετ. by Γιάννης Πολιάς
18:04
35' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Ντέλετιτς έστρωσε στον Κορνέ μέσα στην περιοχή αλλά το σουτ του πέρασε λίγο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
18:08
by Γιάννης Πολιάς
18:09
39' Στην αγκαλιά του Αναγνωστόπουλου μακρινό σουτ του Ντέλετιτς που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
18:12
42' Στο 61% η κατοχή της μπάλας για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
18:13
18:14
45' Κίτρινη κάρτα στον Σναϊντερλάν για σκληρό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
18:15
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
18:15
45+1' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
18:16
Κατευθείαν στην αγκαλιά του τερματοφύλακα η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:17
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, Βόλος-Κηφισιά 1-0 με το γκολ του Μπερτόλιο στο 21ο λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
18:17
Σε λίγο ξανά μαζί. by Γιάννης Πολιάς
18:31
Όλα έτοιμα για το δεύτερο μέρος στο Πανθεσσαλικό. by Γιάννης Πολιάς
18:31
Ο Μπιφουμά θα αντικαταστήσει τον Ίλιεφ, που αντιμετωπίζει πρόβλημα στον ώμο μετά από άτσαλη πτώση στον αγωνιστικό χώρο. by Γιάννης Πολιάς
18:32
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
18:33
Ο Τετέι έχει περάσει στην κορυφή της επίθεσης, με τον Οζέγκοβιτς να πηγαίνει πιο πίσω. by Γιάννης Πολιάς
18:33
18:40
54' Μύγας αντί Τάχατου. by Γιάννης Πολιάς
18:41
18:42
56' Κίτρινη κάρτα στον Κρισιούμα για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
18:44
57' Κόρνερ για την Κηφισιά μετά από σουτ του Τετέι που βρήκε σε αμυντικό. by Γιάννης Πολιάς
18:44
Απομάκρυναν οι Βολιώτες. by Γιάννης Πολιάς
18:45
18:48
62' Φάουλ σε μακρινή απόσταση για την Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
18:49
Έδιωξαν εύκολα οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
18:51
64' Μπλόκαρε εύκολα ο Αναγνωστόπουλος συρτό σουτ που επιχείρησε ο Ντέλετιτς. by Γιάννης Πολιάς
18:54
67' Τεράστια, διπλή ευκαιρία για τον Βόλο! Ο Αναγνωστόπουλος είπε δύο συνεχόμενα "όχι" σε Ντέλετιτς και Γκαρσία! by Γιάννης Πολιάς
18:55
...απευθείας άουτ το κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
18:57
71' Κόρνερ για την Κηφισιά. by Γιάννης Πολιάς
18:57
18:58
71' Αποβλήθηκε ο Τσάπαν, με δέκα η Κηφισιά! Ο στόπερ των φιλοξενούμενων αποβάλλεται μετά από διαμαρτυρία, καθώς δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα! by Γιάννης Πολιάς
18:59
Για δεύτερο σερί ματς οι νεοφώτιστοι μένουν με παίκτη λιγότερο. by Γιάννης Πολιάς
18:59
73' Νίνης αντί Λούμορ. by Γιάννης Πολιάς
19:00
Πολύ κοντά στην πρώτη του φετινή νίκη πλέον ο Βόλος. by Γιάννης Πολιάς
19:02
75' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΒΟΛΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΕΛΕΤΙΤΣ! Υπέροχο τελείωμα του Σέρβου μετά από 1-2 με τον Γκαρσία και οι γηπεδούχοι τελειώνουν το ματς! by Γιάννης Πολιάς
19:03
Οι παίκτες του Μπράτσου αφιέρωσαν το γκολ στον Σιαμπάνη, που πρόσφατα υπέστη ρήξη χιαστού. by Γιάννης Πολιάς
19:03
77' Κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
19:04
78' Μαχαίρας αντί Ντέλετιτς και Μπαριέντος αντί Μπερτόλιο. by Γιάννης Πολιάς
19:05
79' Πτώση Οζέγκοβιτς μέσα στην περιοχή, υπήρχε όπως και να ΄χει οφσάιντ στην αρχή της φάσης. by Γιάννης Πολιάς
19:07
Ο Αντερέγκεν στη θέση του Τετέι. by Γιάννης Πολιάς
19:08
81' Κόρνερ για την Κηφισιά, που πιέζει για το γκολ που θα την ξαναβάλει στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:08
Δεν κατάφεραν να απειλήσουν οι νεοφώτιστοι. by Γιάννης Πολιάς
19:08
82' ΓΚΟΛ, ΜΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 2-1 Η ΚΗΦΙΣΙΑ ΜΕ ΟΖΕΓΚΟΒΙΤΣ! Απίθανη προσπάθεια Κρισιούμα, πάσαρε στον Σέρβο κι εκείνος κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα με διαγώνιο σουτ! by Γιάννης Πολιάς
19:09
Έχουμε ματς στον Βόλο, λοιπόν! by Γιάννης Πολιάς
19:10
Τέταρτο γκολ για τον Οζέγκοβιτς στο φετινό πρωτάθλημα. by Γιάννης Πολιάς
19:10
84' Αποβολή για τον Κρισιούμα, με δεύτερη κίτρινη κάρτα και γι' αυτόν! by Γιάννης Πολιάς
19:11
Απίστευτα πράγματα, η Κηφισιά συνεχίζει με εννέα, καθώς ο Βραζιλιάνος τράβηξε αντίπαλό του ενώ είχε ήδη κάρτα. by Γιάννης Πολιάς
19:11
Δευτερόλεπτα αφότου σέρβιρε το γκολ στον Οζέγκοβιτς... by Γιάννης Πολιάς
19:12
85' Απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι μετά από κόρνερ του Βόλου. by Γιάννης Πολιάς
19:13
86' Κίτσος αντί Λούνα και Ενγκίν αντί Τρουιγέ. by Γιάννης Πολιάς
19:13
Και Παπασάββας αντί Βαφέα. by Γιάννης Πολιάς
19:14
87' Κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος. by Γιάννης Πολιάς
19:16
90" Κάρτα και στον Παπαδόπουλο, για καθυστέρηση. by Γιάννης Πολιάς
19:16
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
19:17
90' Κάρτα και στον Νίνη τώρα. by Γιάννης Πολιάς
19:18
19:18
90+2' Και στον Κορνέ κίτρινη κάρτα! by Γιάννης Πολιάς
19:18
Διψήφιος αριθμός καρτών σήμερα... by Γιάννης Πολιάς
19:20
90+3' Ακυρώνεται γκολ του Βόλου για επιθετικό φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
19:22
90+6' Δυνατό το γύρισμα του Μαχαίρα, κανείς εκεί. by Γιάννης Πολιάς
19:23
90+6' Άστοχο το συρτό σουτ του Μπαριέντος. by Γιάννης Πολιάς
19:24
90+7' Φάουλ για την Κηφισιά λίγο κάτω από τη σέντρα, τελευταία φάση στο ματς! by Γιάννης Πολιάς