Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη δέκατη αγωνιστική της Stoiximan Super League

17:13
Καλησπέρα σας κυρίες και κύριοι. Παρέα θα παρακολουθήσουμε την σημαντική αναμέτρηση για την 10η αγωνιστική της Stoiximan Super League, ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Βόλο στους «Ζωσιμάδες». by Γιώργος Ζαχαρίου
17:15
Η σέντρα είναι προγραμματισμένη για τις 17:30 και η τηλεοπτική μετάδοση θα γίνει από το Novasports Prime. Φυσικά θα υπάρχει και ραδιοφωνική ενημέρωση μέσω του bwinΣΠΟΡ FM 94,6 από τον Γιάννη Γιαννάκη. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:17
Θυμίζουμε ότι είναι η τέταρτη χρονικά αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής. Χθες, είχαμε τη νίκη του Παναθηναϊκού στη Λαμία με σκορ 2-1, ενώ ακολούθησε η ισοπαλία της Κηφισιάς με την ΑΕΚ στην Καισαριανή (1-1). Αυτή την ώρα, στο Αγρίνιο, ο Αστέρας Τρίπολης, προηγείται του Παναιτωλικού 1-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:17
Αλλά ας επιστρέψουμε στο ματς των Ιωαννίνων. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:19
Η δεύτερη φετινή αναμέτρηση ανάμεσα σε ΠΑΣ-Βόλο και μάλιστα στο ίδιο γήπεδο. Συγκεκριμένα στις 7 Οκτωβρίου ο Βόλος είχε περάσει από τους «Ζωσιμάδες» 2-1 για την 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας Novibet. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:20
Στον βαθμολογικό πίνακα οι δυο ομάδες, ειναι στην «ουρά». Στη 13η θέση ο ΠΑΣ με 5 βαθμούς και με το χειρότερο αρνητικό σερί της ιστορίας του στην πρώτη κατηγορία, αφού μετρά πέντε διαδοχικές ήττες. Από την άλλη ο Βόλος έσπασε το ρόδι την περασμένη αγωνιστική επικρατώντας στο Πανθεσσαλικό 2-1 της Κηφισιάς. Στη 14η θέση με την ίδια συγκομιδή βαθμών η ομάδα της Μαγνησίας. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:22
Πάμε τώρα να ρίξουμε και μια ματιά στις ενδεκάδες, καθώς έχουν απομείνει λιγότερα από δέκα λεπτά για τη σέντρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:23
Για τον ΠΑΣ Γιάννινα λοιπόν και τον Θανάση Στάικο οι «εκλεκτοί» είναι οι εξής: Κλέιμαν-Σόρια, Εραμούσπε, Παντελάκης, Τσαούσης- Καραχάλιος, Κιάκος, Ριένστρα, Ροσέρο- Παμλίδης, Κόντε by Γιώργος Ζαχαρίου
17:23
Στον πάγκο: Aθανασίου, Μπάλαν, Έφορντ, Μπακαδήμας, Λεό, Γκάρο, Πανάγου, Λιάσος, Μπορτεγκαράι by Γιώργος Ζαχαρίου
17:24
Από την άλλη πλευρά ο Κώστας Μπράτσος παρατάσσει τους: Παπαδόπουλο-Τάχατο, Τσοκάνη, Καλογερόπουλο, Λούνα-Μπερτόγλιο, Γκλάβσιτς, Τρουιγιέ- Ντέλετιτς, Κορνέ, Γκαρσία. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:24
Στον πάγκο: Kόστιτς, Ασλανίδης, Κίτσος, Μεταξάς, Κομπά, Μπαριέντος, Ένγκιν, Μαχαίρας, Μωραϊτης. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:26
Θυμίζουμε ότι οι γηπεδούχοι μετρούν δυο απουσίες. Συγκεκριμένα εκτός έμειναν ο Τζίμας και ο Τζίνο. Για τον Βόλο, εκτός αποστολή έμειναν ο Άλχο και ο Μύγας. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:27
Διαιτητής: Αναστάσιος Σιδηρόπουλος Βοηθοί: Πολυχρόνης Κωσταράς, Λάζαρος Δημητριάδης 4ος διαιτητής: Κωνσταντίνος Ανδριανός VAR: Αθανάσιος Τζήλος AVAR: Πέτρος Πάτρας by Γιώργος Ζαχαρίου
17:27
Αυτή την στιγμή οι παίκτες των δυο ομάδων εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:28
Υπενθυμίζεται ότι ο Βόλος έχει ένα ματς λιγότερο. Εκείνο με τον Πανσερραϊκό στο Πανθεσσαλικό για την 7η αγωνιστική το οποίο είχε αναβληθεί εξαιτίας της σφοδρής κακοκαιρίας που είχε πλήξει τη Θεσσαλία. Το ματς έχει οριστεί για τις 29/11 στις 17:00. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:29
Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το ματς σιγά σιγά. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:30
Αυτή την στιγμή οι παίκτες του ΠΑΣ οδεύουν προς την εξέδρα των οργανωμένων οπαδών προκειμένου να αφήσουν ένα λευκό τριαντάφυλλο εις μνήμην ενός φίλου της ομάδας που έφυγε ξαφνικά από τη ζωή σε ηλικία 33 ετών. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:31
1' Σέντρα στο παιχνίδι! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:33
Πρώτες πάσες απ' τους παίκτες του Βόλου. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:34
3' Ατομική ενέργεια του Λούνα που μπήκε από τα αριστερά στην περιοχή του ΠΑΣ αλλά ο Σόρια τον ακολούθησε και πήρε το άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:36
Περισσότερο δραστήριος ο Βόλος στο πρώτο πεντάλεπτο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:38
Ασφυκτικό πρέσινγκ από τους ποδοσφαιριστές του Βόλου. Πιέζουν στην πρώτη πάσα των γηπεδούχων από την περιοχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:39
8' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ροσέρο έκλεψε την μπάλα, μπήκε στην περιοχή, έκανε σέντρα η μπάλα κόντραρε στον Τρουιγιέ και έφυγε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:39
Αυτό ωστόσο πέρασε αναίμακτα για την άμυνα του Βόλου. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:40
Συμπληρώνονται δέκα λεπτά αγώνα στους «Ζωσιμάδες». by Γιώργος Ζαχαρίου
17:44
12' Τελική για τον Βόλο. Με το σουτ του Μπερτόγλιο να καταλήγει στην αγκαλιά του Κλέιμαν. Ωστόσο βρίσκεται στο έδαφος ο Ντέλετιτς αφού στην αρχή της φάσης ανατράπηκε από τον Παντελάκη. Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους που δεν «συγκινούν» τον Σιδηρόπουλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:46
14' Απειλεί ο ΠΑΣ! Ο Παμλίδης έκλεψε την μπάλα στο χώρο του κέντρου έκανε την κούρσα πέρασε κάθετα στον Ριένστρα που έκανε το overlap στην περιοχή, αλλά ο Καλογερόπουλος έβαλε στοπ σωτήριο πριν περάσει την μπάλα στον Κόντε. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:46
15' Κόρνερ τώρα για τον Βόλο, από τα δεξία. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:47
Έδιωξε η άμυνα του ΠΑΣ Γιάννινα και ο Κόντε πήγε να φύγει στην κόντρα και κέρδισε φάουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:48
17' Μεγάλη στιγμή για τους γηπεδούχους. Ψύχραιμη ανάπτυξη, με τον Ροσέρο να στρώνει δεξιά στο νέο overlap του Σόρια, αυτός σούταρε, αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:50
Το παιχνίδι ως τώρα έχει πολύ καλό ρυθμό. Η μπάλα είναι πάνω-κάτω και οι δυο ομάδες πατούν περιοχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:51
19' Κίτρινη κάρτα στον Σόρια για μαρκάρισμα στον Λούνα. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:53
21' Ντρίμπλες του Ντέλετιτς, από τα δεξιά αλλά η σέντρα ήταν κάκιστη και έφυγε απευθείας άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:55
23' Ο Τσοκάνης βρέθηκε στο έδαφος μετά από μια διεκδίκηση της μπάλας. Περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου αλλά δεν είναι κάτι σοβαρό. Επέστρεψε. by Γιώργος Ζαχαρίου
17:57
17:58
27' Κίτρινη στον Μπερτόγλιο και φάουλ σε πάρα πολύ καλό σημείο για τον ΠΑΣ! by Γιώργος Ζαχαρίου
17:59
28' Πολύ καλή στιγμή για την ομάδα των Ιωαννίνων. Ο Κόντε από δύσκολη θέση πέρασε την μπάλα πάνω από το τείχος, με τον Παπαδόπουλο να αποκρούει. Πολύ καλή εκτέλεση. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:01
Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:02
30' Καλή στιγμή για τον Βόλο. Ο Λούνα πήρε την μπάλα από τα αριστερά, συνέκλινε προς τον άξονα και σούταρε δυνατά με το δεξί. Άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:03
Άτυχος εδώ ο Σόρια ο οποίος επιχείρησε να γεμίσει στη Βολιώτικη περιοχή, αλλά η μπάλα βρήκε στον Ροσέρο και πέρασε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:05
Έπεσε ο φρενήρης ρυθμός που είχε ως τώρα το ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:06
35' Φάουλ για τον Βόλο σε εξαιρετικό σημείο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:07
36' Σπουδαία επέμβαση του Κλέιμαν! Ο Μπερτόγλιο εκτέλεσε με τρομερά φάλτσα και ο Ισραηλινός την έβγαλε σε κόρνερ. Κανένα πρόβλημα για την αμυνα του ΠΑΣ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:10
38' Κίτρινη σε Κόντε και Ντέλετιτς. Ο επιθετικός του ΠΑΣ έκανε σκληρό μαρκάρισμα στον Καλογερόπουλο, ενώ ο Σέρβος του Βόλου διαμαρτυρήθηκε έντονα στον Σιδηρόπουλο. Αρκετά «διπλωμάτης» εδώ ο Έλληνας ρέφερι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:12
40' Ωραία προσπάθεια από τον ΠΑΣ Γιάννινα. Κόψιμο του Παντελάκη, αμέσως την πάσα στο Ροσέρο που σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι. Η κεφαλιά, όμως, του Παμλίδη πέρασε ψηλά, πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:14
Παρατηρήσεις του Σιδηρόπουλου στον Λούνα για να εκτελέσει γρήγορα ένα πλάγιο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:14
43' Κερδίζει φάουλ ο Ντέλετιτς από τα δεξιά. Ευκαιρία να γεμίσουν την περιοχή του ΠΑΣ οι παικτες του Βόλου. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:17
Ελέγχει ο Βόλος καθώς οδεύουμε για το φινάλε του πρώτου μέρους. Δυο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:19
45'+2' Τέλος πρώτου μέρους στα Γιάννενα! ΠΑΣ-Βόλος πάνε στα αποδυτήρια χωρίς σκορ (0-0). by Γιώργος Ζαχαρίου
18:33
Eπιστροφή στους «Ζωσιμάδες». Όλα έτοιμα να ξεκινήσει το δεύτερο 45λεπτο. Θυμίζουμε από το πρώτο μέρος ΠΑΣ Γιάννινα-Βόλος 0-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:35
46' Άρχισε το δεύτερο μέρος! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:37
47' Στο έδαφος ο Γκαρσία μετά από μονομαχία με τον Καραχάλιο. Οι φιλοξενούμενοι ζητούν πέναλτι, αλλά ο Σιδηρόπουλος λέει «παίζετε». by Γιώργος Ζαχαρίου
18:38
48' Τελική για τον ΠΑΣ. Ο Σόρια έκανε την κάθετη πάσα στον Κιάκο, που μπήκε στην περιοχή, την έφερε στο αριστερό και σούταρε αλλά την έστειλε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:39
49' Πολύ καλή στιγμή για τον Βόλο. Αντεπίθεση με τον Ντέλετιτς να την περνά στον άξονα στον Κορνέτ αυτός σούταρε και ο Παντελάκης έβαλε την κόντρα για να τη στείλει κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:40
50' Γκολ ο ΠΑΣ Γιάννινα! 1-0 με τον Γιάννη Κιάκο να ανοίγει ο σκορ! by Γιώργος Ζαχαρίου
18:41
Υπέροχη σέντρα του Σόρια, ο Κιάκος έκανε την κίνηση, πρόλαβε τον Τρουιγιέ και με το αριστερό πλάσαρε στην κίνηση με κατεύθυνση την απέναντι γωνία του Παπαδόπουλου. Πολύ όμορφο γκολ by Γιώργος Ζαχαρίου
18:42
52' Κίτρινη στον Καλογερόπουλο. Πήγε δυνατά πάνω στον Κόντε. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:48
Αναζητά λύσεις ο Βόλος. Δεν μπορεί να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα του ΠΑΣ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:49
18:51
Συμπληρώσαμε την μια ώρα αγώνα. Ο ΠΑΣ προηγείται από το 50' με το όμορφο γκολ του Κιάκου. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:51
61' Κόρνερ για τον Βόλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:52
62' Τελική για τον Βόλο με τον Ντέλετιτς να στρώνει στον Κορνέ, αυτός σούταρε και την έστειλε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:53
Ο Κλέιμαν είναι στο έδαφος και δείχνει να πονάει. Προσωρινή διακοπή στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:55
65' Φάουλ για τον Βόλο περίπου 15 μ. εκτός περιοχής. Απομάκρυναν οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:57
67' Τρεις αλλαγές για τον Βόλο. Έξω Τάχατος, Τρουιγιέ και Κορνέ. Μέσα Κόμπα, Μαχαίρας και Κίτσος. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:58
68' Αλλαγή και για τον ΠΑΣ. Ο Λιάσος παίρνει τη θέση του Παμλίδη. by Γιώργος Ζαχαρίου
18:59
70' Σέντρα του Κίτσου, κατευθείαν άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:01
71' Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη. Ο Βόλος κερδίζει φάουλ σε θέση μέσα αριστερά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:02
Τρομερή στιγμή! Ο Κίτσος εκτέλεσε το φάουλ από τα αριστερά, με τον Καλογερόπουλο να βρίσκεται μόνος του στην καρδιά της περιοχής του ΠΑΣ αλλά η κεφαλιά του έφυγε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:03
73' Γκολ για τον Βόλο! Ο Κόμπα γίνεται «χρυσή» αλλαγή για τον Κώστα Μπράτσο. Η σέντρα του Λούνα από τα αριστερά, με τον Κόμπα να μπαίνει σφήνα στην άμυνα και να νικά με κεφαλιά τον Κλέιμαν για το 1-1! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:05
74' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΣ! Ο Ροσέρο έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα έφτασε στην περιοχή στον Κόντε, που προσπάθησε να σουτάρει στην κίνηση αλλά βρήκε αέρα! by Γιώργος Ζαχαρίου
19:06
Τελευταίο τέταρτο στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:06
Καλύτερος ο Βόλος από το γκολ του ΠΑΣ Γιάννινα και μετά. Και πιέζει για την ανατροπή τώρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:07
76' Σωτήριο τάκλιν του Κίτσου στον Κόντε που έβγαινε «φάτσα» με τον Παπαδόπουλο. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:08
77' Κόρνερ για τον Βόλο. Αλλά μετά από διαρκή πίεση η μπάλα φεύγει άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:09
78' Αλλαγές για τον ΠΑΣ. Έφορντ αντί Κιάκου και Γκάρο αντί Ριένστρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:10
80' Φάουλ για τον ΠΑΣ, αλλά κανένας κίνδυνος για την άμυνα του Βόλου. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:12
82' Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:13
83' Κόρνερ για τον Βόλο. Αλλά πρώτα αλλαγή. Ο Ντέλετιτς είναι στο έδαφος. Αλλά θα δώσει τη θέση του στον Ενγκίν. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:16
85' Αλλαγές για τον ΠΑΣ. Λέο και Μπαλάν μέσα. Έξω Κόντε και Ροσέρο. «Φρεσκάρει» την επίθεση του ο Στάικος. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:17
Στο έδαφος ο Παντελάκης τώρα μετά από άτσαλη πτώση. Δέχεται την ιατρική περίθαλψη. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:20
Κυνηγά το γκολ στο τρανζίσιον ο ΠΑΣ, αλλά μάταια. Έχουν «αδειάσει» οι γηπεδούχοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:20
Μπαίνουμε στο 90ο λεπτό. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:20
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:21
90'+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ με τον Καραχάλιο έπειτα από εκτέλεση κόρνερ να στέλνει με μονοκόμματο σουτ την μπάλα άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:25
Δευτερόλεπτα πλέον έχουν απομείνει. Σκληρό ματς στις καθυστερήσεις με τον ΠΑΣ να πιέζει. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:26
Τέλος στο ματς! ΠΑΣ Γιάννινα και Βόλος μένουν στο 1-1 και στην... ουρά της βαθμολογίας! by Γιώργος Ζαχαρίου