ΑΕΚ-Μαρσέιγ

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την τέταρτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League

21:24
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη σπουδαία αναμέτρηση της ΑΕΚ με τη Μαρσέιγ για την 4η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League. Σέντρα στις 22:00, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 5 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Γιώργου Μαραθιανού. by Γιάννης Πολιάς
21:27
Ας δούμε γρήγορα τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
21:27
ΑΕΚ (Μ. Αλμέιδα): Αθανασιάδης, Σιντιμπέ, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Πινέδα, Άμραμπατ, Γκατσίνοβιτς, Μάνταλος, Γκαρσία Στον πάγκο: Γκίνης, Θεοχάρης, Μοχαμάντι, Τσούμπερ, Αραούχο, Πόνσε, Ελίασον, Μήτογλου, Γαλανόπουλος, Πισάρο by Γιάννης Πολιάς
21:27
Μαρσέιγ (Τζ. Γκατούζο): Λόπεθ, Κλος, Εμπεμπά, Μπαλέρντι, Λόντι, Κοντογκμπιά, Βερετού, Εντιαγέ, Αρίτ, Βιτίνια, Κορέα Στον πάγκο: Ενγκαπαντουέντνμπου, Μπλάνκο, Γκιζότ, Μεϊτέ, Σαρ, Τουνκαντί, Ναντίρ, Σογκλό, Σιορτίνο, Μουρίγιο by Γιάννης Πολιάς
21:29
Για την Ένωση, εκτός αποστολής έμειναν οι Γιόνσον και Ρότα, αμφότεροι λόγω ενοχλήσεων. Κι αν για τον Έλληνα μπακ ήταν ληδη γνωστό πως είναι αμφίβολος, η απουσία του Δανού ήρθε μάλλον ξαφνικά. Υπενθυμίζεται πως τιμωρημένος λόγω της αποβολής του στο πρώτο ματς είναι ο Στάνκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:29
Από την άλλη, ο Τζενάρο Γκατούζο δεν έχει διαθέσιμους τους Ρονζιέ, Ομπαμεγιάνγκ και Ουναχί. by Γιάννης Πολιάς
21:31
by Γιάννης Πολιάς
21:34
Γνωστές οι εξαιρετικές σχέσεις μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων, με τη Νέα Φιλαδέλφεια να φιλοξενεί από χθες μπόλικους φίλους της Μαρσέιγ που ήρθαν για το ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:34
21:37
Διαιτητής: Νίμπεργκ (Σουηδία) Βοηθοί: Μπάιτζι, Σέντερκβιστ (Σουηδία) 4ος: Έστλινγκ (Σουηδία) VAR: Κουάδρα, Γράδο (Ισπανία) by Γιάννης Πολιάς
21:40
Την στιγμή αυτή, η ΑΕΚ έχει υποχωρήσει στην 3η θέση της βαθμολογίας του 2ου ομίλου, καθώς η Μπράιτον επικράτησε 2-0 του Άγιαξ εκτός έδρας και ανέβηκε στην κορυφή. by Γιάννης Πολιάς
21:42
Σε περίπτωση νίκης, η ομάδα του Ματίας Αλμέιδα θα πιάσει στην κορυφή τους Άγγλους. Με ισοπαλία, θα παραμείνει στο κόλπο αυξάνοντας παράλληλα τη διαφορά από την τελευταία θέση. Με ήττα, η πρώτη δυάδα θα απομακρυνθεί επικίνδυνα... by Γιάννης Πολιάς
21:43
Δεν ξεκίνησε καλά η βραδιά για τις ελληνικές ομάδες, που πάντως εξασφάλισαν την πρώτη πρόκριση για τα νοκ άουτ, με τον ΠΑΟΚ να είναι μίνιμουμ 2ος στον όμιλό του. by Γιάννης Πολιάς
21:44
Υπενθυμίζεται πως την ίδια ώρα με το ΑΕΚ-Μαρσέιγ, διεξάγεται και το Γουέστ Χαμ-Ολυμπιακός. by Γιάννης Πολιάς
21:45
Υπενθυμίζεται πως η ΑΕΚ απόψε ψάχνει την πρώτη της ευρωπαϊκή νίκη στην OPAP Arena, καθώς μέχρι τώρα έχει 0-2-1. by Γιάννης Πολιάς
21:46
Να θυμηθούμε και τι έγινε στο "Βελοντρόμ" πριν από δύο εβδομάδες, όπου η Ένωση είχε πληρώσει λάθη δικά της, αλλά και διαιτητικά, χάνοντας 3-1. by Γιάννης Πολιάς
21:51
Δέκα λεπτά απομένουν για τη σέντρα. by Γιάννης Πολιάς
21:52
Η ΑΕΚ καλείται να σπάσει και μια πολύ κακή παράδοση που έχει με τις γαλλικές ομάδες, καθώς το 1-0 εις βάρος της Λιλ το 2006 παραμένει η μοναδική "κιτρινόμαυρη" νίκη κόντρα σε Γάλλους. by Γιάννης Πολιάς
21:52
Συνολικά, οι νταμπλούχοι έχουν... 1-7-12 σε αγώνες με γαλλικούς συλλόγους. by Γιάννης Πολιάς
21:53
Η Μαρσέιγ από την άλλη έχει 7-1-3 κόντρα σε εκπροσώπους μας. by Γιάννης Πολιάς
21:53
Επί ελληνικού εδάφους, ηττήθηκε φέτος από τον Παναθηναϊκό και το 2020 από τον Ολυμπιακό. by Γιάννης Πολιάς
21:55
21:55
Φυσικά έχουμε και Thursday Madness στο sport-fm.gr! by Γιάννης Πολιάς
21:56
Έτοιμες να μπουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
21:57
Ένα εντυπωσιακό coreo για την αδελφοποίηση μεταξύ των οπαδών ΑΕΚ και Μαρσέιγ κλέβει την παράσταση στην OPAP Arena. by Γιάννης Πολιάς
22:03
Σημειώθηκε μικρή καθυστέρηση για να καθαρίσει η ατμόσφαιρα από τα καπνογόνα. by Γιάννης Πολιάς
22:05
3' Σέντρα-σουτ κατευθείαν άουτ, για την ΑΕΚ η μπάλα. Παραμένει αρκετά θολή η ατμόσφαιρα. by Γιάννης Πολιάς
22:06
5' Οι Μασσαλοί έχουν για την ώρα την πρωτοβουλία των κινήσεων. by Γιάννης Πολιάς
22:07
Στο έδαφος ο Μάνταλος, αντιμετωπίζει κάποιο θέμα. by Γιάννης Πολιάς
22:08
Κρατάει το κεφάλι του μετά από σύγκρουση με αντίπαλο, σηκώνεται σιγά σιγά. by Γιάννης Πολιάς
22:09
22:11
22:12
10' Δέκα λεπτά αγώνα, με την ΑΕΚ να προσπαθεί να εξισορροπήσει την κατάσταση. by Γιάννης Πολιάς
22:12
Πίεση ψηλά από τους γηπεδούχους, αναγκάζουν σε λάθος τους Μασσαλούς. by Γιάννης Πολιάς
22:14
12' Συνεχίζει να πιέζει η Μαρσέιγ. by Γιάννης Πολιάς
22:15
13' Πρώτο κόρνερ για την ΑΕΚ, μετά από αντεπίθεση με Λιβάι. by Γιάννης Πολιάς
22:15
Απομάκρυναν οι Μασσαλοί. by Γιάννης Πολιάς
22:18
16' Τεράστια ευκαιρία για τη Μαρσέιγ! Οι Μασσαλοί έκρυψαν την μπάλα, η πάσα βγήκε από τα δεξιά και ο Βιτίνια απέτυχε να πιάσει γεμάτα το σουτ. Ακολούθως, η μπάλα στρώθηκε στον Κοντογκμπιά αλλά το σουτ του πέρασε ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:20
Αυτή ήταν η πρώτη καλή στιγμή στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
22:22
20' Φάουλ λίγο κάτω από τη σέντρα για τη Μαρσέιγ. by Γιάννης Πολιάς
22:23
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
22:23
22:23
22' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
22:24
Έδιωξαν οι Μασσαλοί. by Γιάννης Πολιάς
22:26
24' Φάουλ τώρα για τους φιλοξενούμενους, μακριά από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
22:26
Έδιωξε σε κόρνερ ο Μουκουντί. by Γιάννης Πολιάς
22:27
25' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΜΑΡΣΕΪΓ! Άστοχη έξοδος από τον Αθανασιάδη, ο Εμπεμπά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά... by Γιάννης Πολιάς
22:28
Κακή εκτίμηση από τον Έλληνα τερματοφύλακα, δίνει την ευκαιρία στους Μασσαλούς να ανοίξουν το σκορ. by Γιάννης Πολιάς
22:29
Οι Γάλλοι αφιέρωσαν το γκολ στον τραυματία αρχηγό, Ρονζιέ. by Γιάννης Πολιάς
22:29
Ανεβάζει τις γραμμές της η ΑΕΚ, ψάχνει την άμεση απάντηση. by Γιάννης Πολιάς
22:30
28' Κίτρινη κάρτα για θέατρο στον Γκατσίνοβιτς, που έπεσε στην περιοχή της Μαρσέιγ. Δεν υπήρχε κάτι, όντως... by Γιάννης Πολιάς
22:31
Το παραδέχτηκε και απολογήθηκε ο χαφ της ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
22:31
29' Κόρνερ για την Ένωση. by Γιάννης Πολιάς
22:32
30' Πρώτη κεφαλιά από Σιντιμπέ, δεύτερη από Μουκουντί, μπλόκαρε εύκολα ο Λόπεθ! by Γιάννης Πολιάς
22:32
22:33
31' Νέα κεφαλιά από τον Σιμάνσκι, η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:34
32' Πρόλαβε την μπάλα προ του Μάνταλου ο Λόπεθ. by Γιάννης Πολιάς
22:34
Η κατοχή της μπάλας είναι 57% για τους Γάλλους. by Γιάννης Πολιάς
22:35
33' Κόρνερ για τη Μαρσέιγ, πήγε να βγει μόνος του μπροστά ο Βιτίνια αλλά το σουτ του κόντραρε σε αμυντικό της ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
22:35
33' Σπουδαία επέμβαση του Αθανασιάδη σε κεφαλιά του Εμπεμπά, που πήγε για δεύτερο γκολ! by Γιάννης Πολιάς
22:37
35' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
22:37
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:38
Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου μέρους, με την ΑΕΚ να ψάχνει το γκολ που θα βάλει... φωτιά στο γήπεδο. by Γιάννης Πολιάς
22:39
Βρίσκεται πεσμένος στο χορτάρι ο Γκατσίνοβιτς μετά από άτσαλη πτώση. by Γιάννης Πολιάς
22:41
Συνεχίζεται η αναμέτρηση, όλα καλά με τον Σέρβο. by Γιάννης Πολιάς
22:42
40' Κόρνερ για τη Μαρσέιγ. by Γιάννης Πολιάς
22:43
41' Καλό το μακρινό σουτ του Κοντογκμπιά, άουτ ωστόσο η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:46
44' Λάθος στην άμυνα της Μαρσέιγ, ο Γκατσίνοβιτς έπιασε το σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
22:47
22:47
45' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
22:48
45+1' Δυνατή κεφαλιά από τον Βίντα, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
22:48
Τέσσερα λεπτά ο καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
22:50
45+3' Κίτρινη κάρτα στον Βιτίνια για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
23:08
Δεν φαίνεται να υπάρχει κάποια αλλαγή από Αλμέιδα και Γκατούζο. by Γιάννης Πολιάς
23:09
47' Πτώση Πινέδα μέσα στην περιοχή της Μαρσέιγ, δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι. by Γιάννης Πολιάς
23:11
48' Κόρνερ για την ΑΕΚ, που έχει μπει δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
23:11
Δεν έπιασε η κομπίνα, απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
23:14
51' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Άμραμπατ σέντραρε από τα δεξιά και βρήκε τον Γκαρσία, όμως η κεφαλιά του πήγε κατευθείαν πάνω στον Λόπεθ. by Γιάννης Πολιάς
23:15
Η μεγαλύτερη φάση για τους γηπεδούχους σήμερα. by Γιάννης Πολιάς
23:15
Δόθηκε κίτρινη κάρτα σε άνθρωπο στον πάγκο της ΑΕΚ. Συγκεκριμένα στον Παναγιώτη Κονέ. by Γιάννης Πολιάς
23:18
55' Νέα σπουδαία φάση για την ΑΕΚ! Ωραίο συρτό σουτ Γκατσίνοβιτς μέσα από την περιοχή, απέκρουσε ο Λόπεθ με το ένα χέρι. by Γιάννης Πολιάς
23:18
ΟΙ τελικές είναι 8-6. by Γιάννης Πολιάς
23:19
56' Ολιγώρησε ο Μάνταλος και δεν πρόλαβε να σουτάρει όταν βρέθηκε κοντά στην εστία. by Γιάννης Πολιάς
23:19
Ελέγχουν πλήρως το ματς στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι, αυτό που λείπει είναι το γκολ. by Γιάννης Πολιάς
23:20
58' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
23:20
Βγήκε και γράπωσε την μπάλα ο Λόπεθ. by Γιάννης Πολιάς
23:22
59' Σαρ αντί Κορέα. by Γιάννης Πολιάς
23:23
Ετοιμάζει αλλαγές και ο Αλμέιδα. by Γιάννης Πολιάς
23:23
23:25
62' Τρομερή ευκαιρία για τη Μαρσέιγ! Ο Αθανασιάδης έβγαλε με το ένα χέρι την κοντινή προβολή του Βιτίνια, αποσοβώντας το 2-0. by Γιάννης Πολιάς
23:25
63' Κόρνερ για τη Μαρσέιγ. by Γιάννης Πολιάς
23:26
Απομάκρυναν οι "κιτρινόμαυροι". by Γιάννης Πολιάς
23:27
Αραούχο, Τσούμπερ και Πόνσε στη θέση των Πινέδα, Γκατσίνοβιτς και Γκαρσία. by Γιάννης Πολιάς
23:28
Κάνει πιο επιθετικογενή την ομάδα του ο Αλμέιδα. by Γιάννης Πολιάς
23:28
66' Κίτρινη κάρτα στον Πόνσε για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
23:30
68' Στο 52% η κατοχή της μπάλας για τους Μασσαλούς. by Γιάννης Πολιάς
23:31
69' Κόρνερ για την ΑΕΚ μετά από σουτ του Άμραμπατ μέσα στην περιοχή που βρήκε στον Εμπεμπά. by Γιάννης Πολιάς
23:36
73' Φάουλ λίγο έξω από την περιοχή για την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
23:36
Γουέστ Χαμ-Ολυμπιακός 1-0. by Γιάννης Πολιάς
23:37
Πάνω στο τείχος η εκτέλεση από τον Τσούμπερ. by Γιάννης Πολιάς
23:38
76' Ελίασον αντί Άμραμπατ. by Γιάννης Πολιάς
23:41
Αντιμετωπίζει κάποιο θέμα ο Σιμάνσκι, μπήκε το ιατρικό επιτελείο της ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
23:42
Συνεχίζεται το ματς. by Γιάννης Πολιάς
23:42
80' Δοκάρι για τη Μαρσέιγ! Το σουτ του Βιτίνια κατέληξε στο δεξί δοκάρι του Αθανασιάδη και άουτ. by Γιάννης Πολιάς
23:44
81' Γαλανόπουλος αντί Σιμάνσκι. by Γιάννης Πολιάς
23:44
23:45
83' Φάουλ σε πλάγια θέση για τη Μαρσέιγ. by Γιάννης Πολιάς
23:45
Έδιωξαν οι "κιτρινόμαυροι". by Γιάννης Πολιάς
23:46
Εδώ και αρκετή ώρα, μοιάζει πιο πιθανό σαν εξέλιξη να βρει δίχτυα ξανά η Μαρσέιγ, παρά να ισοφαρίσει η ΑΕΚ... by Γιάννης Πολιάς
23:47
Πρέπει να ανεβάσουν τις γραμμές τους οι γηπεδούχοι, όπως στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου. by Γιάννης Πολιάς
23:48
86' Μουρίγιο αντί Εντιαγέ. by Γιάννης Πολιάς
23:49
87' Κόρνερ για τη Μαρσέιγ. by Γιάννης Πολιάς
23:50
Έδιωξαν οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
23:50
88' Κόρνερ για την ΑΕΚ, ευκαιρία να ανέβουν παίκτες στην περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
23:51
Ένα ακόμα κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
23:51
89' Μεγάλη επέμβαση Λόπεθ σε κεφαλιά του Τσούμπερ, νέο κόρνερ! by Γιάννης Πολιάς
23:52
90' Και νέο κόρνερ μετά από κεφαλιά Μουκουντί που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
23:53
Απίστευτες κόντρες μετά από φάση διαρκείας, κι άλλο κόρνερ! by Γιάννης Πολιάς
23:53
Ασφυκτική πίεση από την ΑΕΚ! by Γιάννης Πολιάς
23:54
90+1' Σουτ Αραούχο, εύκολα ο Λόπεθ. by Γιάννης Πολιάς
23:54
Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
23:55
90+3' ΓΚΟΛ, 2-0 Η ΜΑΡΣΕΪΓ, ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΤΗ ΝΙΚΗ! Ο Σαρ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα μετά από πάσα πάρε-βάλε του Βερετού σε αντεπίθεση! by Γιάννης Πολιάς
23:57
Κάπου εδώ τελειώνουν όλα για την Ένωση, που θα υποστεί την ήττα. by Γιάννης Πολιάς
23:57
23:58
90+5' Ναντίρ αντί Κλος και Σογκλό αντί Χαρίτ. by Γιάννης Πολιάς
23:58
Και ο Γκιζότ αντί Βερετού. by Γιάννης Πολιάς
23:59
90+6' Εντυπωσιακή επέμβαση Λόπεθ σε σουτ του Τσούμπερ από πλάγια θέση. by Γιάννης Πολιάς