ΑΕΚ-Λαμία

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 11η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:07
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης της ΑΕΚ με τη Λαμία για την 11η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 19:30, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 2 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Γιώργου Μαραθιανού. by Γιάννης Πολιάς
19:10
Η Ένωση θέλει να αφήσει πίσω της την εντός έδρας ήττα από τη Μαρσέιγ για το Europa League αλλά και την γκέλα με την Κηφισιά για το πρωτάθλημα. by Γιάννης Πολιάς
19:10
Οι δε φιλοξενούμενοι, προέρχονται από τη ζόρικη ήττα από τον Παναθηναϊκό και ψάχνουν την υπέρβαση σε μία πολύ δύσκολη έδρα. by Γιάννης Πολιάς
19:11
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
19:12
ΑΕΚ (Μ. Αλμέιδα): Στάνκοβιτς, Σιντιμπέ, Βίντα, Κάλενς, Μοχαμάντι, Σιμάνσκι, Πινέδα, Ελίασον, Γκατσίνοβιτς, Αραούχο, Γκαρσία Στον πάγκο: Αθανασιάδης, Μουκουντί, Πήλιος, Μήτογλου, Μάνταλος, Φαν Βέερτ, Τσούμπερ, Πόνσε, Πισάρο by Γιάννης Πολιάς
19:12
Λαμία (Λ. Βόκολος): Κοσέλεφ, Σίντκλεϊ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Αμαράλ, Σαντάνα, Σλίβκα, Μαρτίνεθ, Τσιλούλης, Καρλίτος Στον πάγκο: Χατζηεμμανουήλ, Κορνέζος, Τσιλιανίδης, Στάνκο, Τζανδάρης, Τόσιτς, Παούλαβετς, Μάλτσι, Λόνγκο by Γιάννης Πολιάς
19:14
Διαιτητής: Τσέτσιλας Βοηθοί: Καραγκιζόπουλος, Κόλλιας 4ος: Τσακαλίδης VAR: Βεργέτης, Στεφανής by Γιάννης Πολιάς
19:17
Μεγάλη η υπεροχή των νταμπλούχων στα ματς με τη Λαμία, καθώς μετρά 16-3-2. Μάλιστα, οι Φθιώτες δεν έχουν σκοράρει ενάντια στους "κιτρινόμαυρους" από τον Απρίλιο του 2019... by Γιάννης Πολιάς
19:22
Άμραμπατ, Γιόνσον, Ρότα, Ζίνι, Γαλανόπουλος και Χατζισαφί οι απόντες για τον Αλμέιδα. by Γιάννης Πολιάς
19:23
Χωρίς Νούνιες, Ακούνια, Τζαγκόεφ, Νάγκι, Βασιλαντωνόπουλο, Τσούκαλο, Λέικ και Σαραμαντά οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
19:27
Με 4-4-2 και οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
19:30
Σέντρα στην OPAP Arena. by Γιάννης Πολιάς
19:32
Πριν λίγο, ο ΠΑΟΚ επιβλήθηκε 2-1 του Παναιτωλικού με ανατροπή. by Γιάννης Πολιάς
19:33
Στις 20:30 παίζουν Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός και στις 21:30 Κηφισιά-Παναθηναϊκός. by Γιάννης Πολιάς
19:34
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
19:36
6' Πέρασε ανεκμετάλλευτη η σέντρα του Σιμάνσκι από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
19:38
8' Κόρνερ για την ΑΕΚ, το πρώτο στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
19:39
Άστοχη η κεφαλιά του Βίντα. by Γιάννης Πολιάς
19:40
10' Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ, μετά από μπαλιά του Σιντιμπέ από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
19:40
10' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΑΕΚ ΜΕ ΤΟΝ ΓΚΑΡΣΙΑ! Πρώτο φετινό γκολ για τον επιθετικό από το Τρίνινταντ/Τομπάγκο, που μετά από φάση διαρκείας κάρφωσε την μπάλα στα δίχτυα με πολύ δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
19:41
Το ιδανικό ξεκίνημα για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
19:42
Ο Λιβάι είχε να βρει δίχτυα από την άνοιξη, έχοντας ταλαιπωρηθεί έκτοτε από αρκετούς τραυματισμούς. by Γιάννης Πολιάς
19:45
Ανεβασμένοι οι γηπεδούχοι, ψάχνουν και δεύτερο γκολ. by Γιάννης Πολιάς
19:46
16' Φάουλ για την ΑΕΚ, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:46
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:47
18' Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίνεθ για διαμαρτυρία. by Γιάννης Πολιάς
19:51
21' Κόρνερ για την ΑΕΚ μετά από κακή απομάκρυνση σε μπαλιά Μοχαμάντι. by Γιάννης Πολιάς
19:52
22' Δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα ο Βίντα, που τώρα είναι πεσμένος στο έδαφος. by Γιάννης Πολιάς
19:56
26' Φάουλ για την Ένωση, αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:56
Απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
19:58
29' Φάουλ για τη Λαμία σε πλάγια θέση, κοντά στην περιοχή της ΑΕΚ. Από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
19:59
Έδιωξαν οι "κιτρινόμαυροι", στη συνέχεια ένα βολέ του Παπαδόπουλου μετά από σέντρα του Σίντκλεϊ πέρασε πολλά μέτρα άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:01
31' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Γκατσίνοβιτς έκανε την επέλαση από τα αριστερά και βρήκε τον Γκαρσία, όμως το τσίμπημά του έστειλε ελάχιστα άουτ την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:05
36' ΓΚΟΛ, 2-0 Η ΑΕΚ ΜΕ ΤΟΝ ΑΡΑΟΥΧΟ! Μετά από φάση διαρκείας και συνεχείς εναλλαγές της μπάλας στα καρέ της Λαμίας, ο Αργεντινός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
20:06
Πρώτο φετινό γκολ του Τσίνο στο πρωτάθλημα και τρίτο συνολικά. by Γιάννης Πολιάς
20:09
39' Δεν μπόρεσε να βρει τον Λιβάι μέσα στην περιοχή ο πολύ κινητικός σήμερα, Γκατσίνοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:10
40' Καλή στιγμή για τη Λαμία, ο Καρλίτος έπιασε ένα φοβερό σουτ έξω από την περιοχή αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Γιάννης Πολιάς
20:13
42' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, ο Ελίασον έπιασε την κεφαλιά από κοντά μετά από σκάψιμο του Αραούχο, όμως ο Κοσέλεφ επενέβη και έδιωξε. by Γιάννης Πολιάς
20:14
45' Η κατοχή της μπάλας είναι 68% για την ΑΕΚ. by Γιάννης Πολιάς
20:15
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
20:17
Τέλος στο πρώτο μέρος, εύκολο βράδυ μέχρι τώρα για την ΑΕΚ, που προηγείται 2-0 της Λαμίας με τα γκολ των Λιβάι και Αραούχο. by Γιάννης Πολιάς
20:32
46' Τζανδάρης αντί Τσιλούλη και Τόσιτς αντί Σίντκλεϊ. by Γιάννης Πολιάς
20:33
Πάμε! by Γιάννης Πολιάς
20:34
47' Φάουλ σε μακρινή απόσταση για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
20:35
Κατευθείαν άουτ η μπάλα... by Γιάννης Πολιάς
20:35
20:35
Έχουν μπει δυνατά οι φιλοξενούμενοι, ψάχνουν το γκολ που θα τους επιτρέψει να μπουν ξανά στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
20:39
20:40
52' Κίτρινη κάρτα στον Αραούχο για φάουλ, απολογήθηκε στον αντίπαλό του ο Αργεντινός. by Γιάννης Πολιάς
20:42
54' Αξιόλογη αντεπίθεση για τη Λαμία, ωστόσο ο Καρλίτος κλείστηκε και έχασε την μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20:45
58' Έχει βγει εκτός για να του παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες. by Γιάννης Πολιάς
20:46
58' Ωραία μπαλιά για τον Μαρτίνεθ, που δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα προ του Στάνκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:47
Έχει επιστρέψει για την ώρα ο Βίντα. by Γιάννης Πολιάς
20:49
61' Κίτρινη κάρτα στον Γκατσίνοβιτς, που έκανε φάουλ έξω από την περιοχή της ΑΕΚ μετά από λάθος του! by Γιάννης Πολιάς
20:49
Στημένη μπάλα σε πολύ καλό σημείο για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
20:50
62' Μάνταλος αντί Σιντιμπέ. by Γιάννης Πολιάς
20:50
Κόρνερ η μπάλα μετά την εκτέλεση του Τόσιτς, που βρήκε στο τείχος. by Γιάννης Πολιάς
20:51
63' Έπιασε την κεφαλιά ο Σαντάνα, μάζεψε ο Στάνκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:54
66' Φάουλ για την ΑΕΚ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή, από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
20:57
69' Πόνσε αντί Λιβάι, Τσούμπερ αντί Αραούχο και Πισάρο αντί Γκατσίνοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:58
70' Κόρνερ για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
20:58
Μάζεψε εύκολα ο Στάνκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
20:59
71' Κόρνερ για την ΑΕΚ μετά από κοντινή προσπάθεια Πόνσε που κόντραρε. by Γιάννης Πολιάς
20:59
Απομάκρυνε ο Τζανετόπουλος. by Γιάννης Πολιάς
21:01
73' Λόνγκο αντί Μαρτίνεθ και Μάλτσι αντί Καρλίτος. by Γιάννης Πολιάς
21:02
74' Πολύ άστοχο το σουτ του Τσούμπερ μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
21:05
77' Πήλιος αντί Μοχαμάντι. by Γιάννης Πολιάς
21:06
Έχει πέσει εδώ και λίγη ώρα ο ρυθμός, με την ΑΕΚ πάντως να ελέγχει το ματς. by Γιάννης Πολιάς
21:08
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
21:10
83' Τσιλιανίδης αντί Σλίβκα. by Γιάννης Πολιάς
21:11
83' Σέντραρε από δεξιά ο Ελίασον, μπλόκαρε ο Κοσέλεφ. by Γιάννης Πολιάς
21:11
84' Κίτρινη κάρτα στον Λόνγκο. by Γιάννης Πολιάς
21:12
85' Κόρνερ για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
21:13
21:14
86' Μπερδεύτηκαν Τσούμπερ και Πόνσε μετά το γύρισμα του Ελίασον, με αποτέλεσμα η μπάλα να καταλήξει άουτ. by Γιάννης Πολιάς
21:14
21:17
89' Πολύ καλή στιγμή για τη Λαμία, λίγο άουτ η κεφαλιά του Τόσιτς μέσα από την περιοχή! by Γιάννης Πολιάς
21:18
90' Επικίνδυνο γύρισμα Σαντάνα από τα αριστερά, μάζεψε προ του Λόνγκο ο Στάνκοβιτς. by Γιάννης Πολιάς
21:18
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
21:19
90+1' Κίτρινη κάρτα για τον Σιμάνσκι. by Γιάννης Πολιάς
21:20
90+2' Πέναλτι για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος είδε τον Κοσέλεφ να αποκρούει το σουτ του από τα αριστερά, όμως στη συνέχεια ανατράπηκε από τον Παπαδόπουλο. by Γιάννης Πολιάς
21:21
Στην μπάλα ο έμπειρος μεσοεπιθετικός. by Γιάννης Πολιάς
21:22
90+4' ΓΚΟΛ, 3-0 ΜΕ ΤΟ ΕΥΣΤΟΧΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΟΥ ΜΑΝΤΑΛΟΥ! by Γιάννης Πολιάς
21:22
Το κερασάκι στην τούρτα της ΑΕΚ, που θα πάει ήρεμη στη διακοπή. by Γιάννης Πολιάς
21:23
Τέλος, ΑΕΚ-Λαμία 3-0! by Γιάννης Πολιάς
21:23
Επιστροφή στις νίκες για την Ένωση, με τα γκολ των Λιβάι, Αραούχο και Μάνταλου να διαμορφώνουν το αποτέλεσμα. by Γιάννης Πολιάς