Ο Άρης υποδέχεται τον Παναθηναϊκό για την 12η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Kαλησπέρα σας κυρίες και κύριοι. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:50
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη σημαντική αναμέτρηση της 12ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League, ανάμεσα σε Άρη και Παναθηναϊκό στο «Κλεάνθης Βικελίδης». by Γιώργος Ζαχαρίου
19:51
Το ματς ξεκινά στις 20:30. Η τηλεοπτική μετάδοση θα γίνει από το Novasports Prime, ενώ θα υπάρχει και ραδιοφωνική κάλυψη του bwinΣΠΟΡ FM 94,6 από τον Αλέξη Σαββόπουλο και τον Διονύση Δεσύλλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:52
Διαιτητής: Γκουστάβο Κορέια Βοηθοί: Τιάγκο Κόστα, Ρουί Τεϊχέιρα VAR: Μπρούνο Εστέβες AVAR: Βασίλειος Νικολακάκης by Γιώργος Ζαχαρίου
19:53
Σημαντική αναμέτρηση λοιπόν στη Θεσσαλονίκη, η οποία μάλιστα ρίχνει και την αυλαία της 12ης αγωνιστικής. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:54
Στη βαθμολογία ο Παναθηναϊκός είναι αυτός που οδηγεί την «κούρσα» μετρώντας 28 βαθμούς, ενώ από την άλλη ο γηπεδούχος Άρης, είναι στην 5η θέση με 17 βαθμούς. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:55
Οι «κίτρινοι» προέρχονται από σημαντική νίκη στο Πανθεσσαλικό κόντρα στον Βόλο με σκορ 2-0, ενώ από την άλλη οι «πράσινοι» ήταν εκείνοι που «έσπασαν» την έδρα της Κηφισιάς, επικρατώντας 1-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:56
Αυτή θα είναι η 64η αναμέτρηση των δυο ομάδων με γηπεδούχο τον Άρη. Τη μερίδα του λέοντος έχει ο Παναθηναϊκός ο οποίος μετρά 24 νίκες, την στιγμή που η ομάδα της Θεσσαλονίκης έχει 20 νίκες, με 19 ματς να έχουν ολοκληρωθεί ισόπαλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
19:58
Θυμίζουμε ότι την περασμένη σεζόν ο Παναθηναϊκός και στις δυο επισκέψεις του στο «Κλεάνθης Βικελίδης» έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης. Την πρώτη επικράτησε 2-1 με τα γκολ των Μαντσίνι και Παλάσιος, με τον Οντουμπάτζο να έχει ανοίξει το σκορ για τους γηπεδούχους. Στο δεύτερο ματς που ήταν για τα playoffs το «τριφύλλι» νίκησε 1-0 με το γκολ του Σπόραρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:00
Για τους... λάτρεις της στατιστικής, το πιο συνηθισμένο σκορ επικράτησης του Άρη κόντρα στον Παναθηναϊκό, είναι το 2-1 (9 φορές). Από την άλλη οι «πράσινοι» έχουν φύγει από το «Βικελίδης», 11 φορές με τον πίνακα να δείχνει 0-1! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:00
Φυσικά, μαζί μας για το σχόλιο του ματς, θα είναι και ο Γιάννης Πολιάς. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:01
Πάμε λοιπόν στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:01
20:02
Ο Άκης Μάντζιος είχε χρόνο στη διακοπή για να ανασυντάξει την ομάδα του. Αγωνιστικά προβλήματα ακούν στα ονόματα των Φεράρι, Ρουπ, Ματαρίτα, Μανού Γκαρθία, Πάβιτσιτς, Δεληζήση, Σγουρού και Κυριάκη οι οποίοι για διάφορους λόγους έμειναν εκτός αποστολής. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:03
Σε περίπου μισή ώρα η σέντρα και έχουμε αρκετό χρόνο για να αναλύσουμε πολλά και διάφορα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:05
Θυμίζουμε τα μέχρι τώρα, αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής: OΦΗ-Βόλος 1-1 Ολυμπιακός-Παναιτωλικός 3-1 ΠΑΟΚ-Πανσερραϊκός 5-0 Κηφισιά-Αστέρας Τρίπολης 1-3 ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΕΚ 0-1. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:05
Αυτή την ώρα στο «Αθανάσιος Διάκος» Λαμία-Ατρόμητος 2-2 στο 33ο λεπτό! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:06
Πάμε λοιπόν τώρα και στα... του Παναθηναϊκού! by Γιώργος Ζαχαρίου
20:07
Οι «πράσινοι» είναι πλήρης καθώς ταξίδεψαν στη Θεσσαλονίκη με τις γνωστές απουσίες, των Μάγκνουσον και Πάλμερ-Μπράουν οι οποίοι ακολουθούν θεραπεία, ενώ στην Αθήνα έμεινε και ο Κλεϊνχέισλερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:08
Αντίθετα, στην αποστολή του «τριφυλλιού» συμπεριλήφθηκε μετά από έναν μήνα και ο Χουάνκαρ, ο οποίος είναι στον πάγκο της σημερινής αναμέτρησης. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:09
Το ζέσταμα των παικτών του Παναθηναϊκού στο "Κλεάνθης Βικελίδης". Εικόνα live 21977569/98356.jpg by Γιώργος Ζαχαρίου
20:12
Aλλά έχει έρθει η ώρα να πάμε να δούμε και τις συνθέσεις των δυο ομάδων. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:13
Φυσικά ξεκινάμε από αυτή του γηπεδούχου Άρη. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:14
Ο Άκης Μάντζιος προχώρησε σε έκπληξη καθώς δίνει φανέλα βασικού στον Ζουλ, ενώ ξανά στην αρχική ενδεκάδα, βρίσκεται ο Παναγίδης. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:14
Άρης (Άκης Μάντζιος 4-3-3): Κουέστα-Οντουμπάτζιο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μοντόγια-Βερστράτε, Ζουλ, Νταρίντα-Σουλεϊμάνοφ, Παναγίδης, Μορόν. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:15
Στον πάγκο: Χουτεσιώτης, Χριστοδουλόπουλος, Ντουκουρέ, Σαμόρα, Φατόρε, Τζούρασεκ, Πάρντο, Μενέντες, Κάρλσον. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:16
Από την άλλη ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς έχοντας ένα ρόστερ με... εν δυνάμει βασικούς ποδοσφαιριστές, επέλεξε να αφήσει στον πάγκο τον Σεμπάστιαν Παλάσιος. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:18
Παναθηναϊκός (Iβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι-Κώτσιρας, Σένκεφελντ, Γέντβαϊ, Μλαντένοβιτς- Αράο, Τσέριν, Μπερνάρ-Μαντσίνι, Βέρμπιτς, Ιωαννίδης by Γιώργος Ζαχαρίου
20:19
Στον πάγκο: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Πέρεθ, Ζέκα, Σπόραρ, Αϊτόρ, Τζούριτσιτς, Παλάσιος, Βιλένα. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:21
Nα καλησπερίσουμε και τον Γιάννη Πολιά by Γιώργος Ζαχαρίου
20:23
Καλησπέρα κι από μένα. Το ιδανικό φινάλε στη 12η αγωνιστική, με μία άκρως ενδιαφέρουσα αναμέτρηση. Ενδιαφέρουσες και οι επιλογές των δύο προπονητών, με τον Άκη Μάντζιο να εμπιστεύεται εκ νέου τον νεαρό Παναγίδη, την ώρα που ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς αποφάσισε να αφήσει εκτός βασικού σχήματος τον Παλάσιος, με Μαντσίνι και Βέρμπιτς να αναλαμβάνουν τα άκρα της επίθεσης. by Γιάννης Πολιάς
20:26
Οι ομάδες είναι έτοιμες να κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:29
Αρκετά κρύο το βράδυ στη Θεσσαλονίκη με τη θερμοκρασία να δείχνει αυτή την στιγμή τους 6 βαθμούς κελσίου. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:29
Τώρα το διαιτητικό τρίο μαζί με τους 22 ποδοσφαιριστές έκαναν την είσοδο τους στο γήπεδο. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:32
Όλα έτοιμα για τη σέντρα by Γιώργος Ζαχαρίου
20:34
Ο Παναθηναϊκός στη σέντρα, τελευταίες οδηγίες από τον Κορέια. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:34
1' Ξεκίνησε το ματς στο «Κλεάνθης Βικελίδης». by Γιώργος Ζαχαρίου
20:36
Κυκλοφορεί την μπάλα ο Παναθηναϊκός, αλλά έχει γίνει φάουλ του Μπερνάρ στον Μοντόγια. Κατοχή για τον Άρη. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:37
Οι γηπεδούχοι τώρα προσπαθούν με πάσες να μετακινήσουν τους φιλοξενούμενους. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:38
4' Πάτησε περιοχή ο Παναθηναϊκός, αλλά ο Φαμπιάνο πρόλαβε τον Βέρμπιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:39
6' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά κερδίζει ο Μαντσίνι και ο Μπερνάρ εκτελεί. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:40
6' Καλή προσπάθεια για τους φιλοξενούμενους με τον Φαμπιάνο να παραχωρεί νέο κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:41
7' Σουτ του Κώτσιρα εκτός περιοχής, η μπάλα φεύγει άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:42
8' Προσπάθησε στο transition να δημιουργήσει συνθήκες ο Άρης, αλλά η πάσα του Μορόν ήταν κακή. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:43
9' Φάουλ του Ζουλ στον Ιωαννίδη εκτός περιοχής και ευκαιρία για να προωθηθεί η «αεροπορία» του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:44
10' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Μπερνάρ να εκτελεί τον Κουέστα να κάνει λάθος έξοδο και τον Μπράμπετς να διώχνει κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:45
Επιθετικό φάουλ του Γέντβαϊ στον Ζουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:46
12' Φιλόδοξη ενέργεια του Βέρμπιτς που με πλάτη στο τέρμα έκανε ένα σουτ. Η μπάλα μακριά. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:47
13' Ο Σουλεϊμάνοφ βγήκε στην πλάτη της άμυνας από φανταστική πάσα του Μορόν, όμως ο Γέντβαϊ έβαλε «στοπ» και κέρδισε και φάουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:50
16' Κερδίζει φάουλ ο Κώτσιρας από τα δεξιά. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:50
Καθάρισε η άμυνα του Άρη. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:52
Με αυξομειώσεις στην έντασή του, ο Παναθηναϊκός έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων μέχρι τώρα. Πασιφανής η πρόθεση να χτυπήσουν από τα δεξιά οι "πράσινοι", με τον Μοντόγια να αντιμετωπίζει αρκετά προβλήματα. Από την πλευρά των γηπεδούχων, ο Σουλεϊμάνοφ δείχνει ως τώρα αρκετά ορεξάτος όποτε καταφέρνει να ξεμυτίσει ο Άρης. by Γιάννης Πολιάς
20:53
18' Ξανά ο Σουλεϊμάνοφ έγινε αποδέκτης της μπάλας, συνέκλινε προς τα μέσα και σούταρε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:56
21' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Τρομερή ενέργεια του Βέρμπιτς και πανέξυπνη κάθετη πάσα στον Ιωαννίδη, ο σέντερ φορ του "τριφυλλιού" βγήκε τετ-α-τετ με τον Κουέστα που έκλεισε το οπτικό πεδίο και απέκρουσε. by Γιώργος Ζαχαρίου
20:58
24' Απειλεί ο Παναθηναϊκός με τη διαγώνια πάσα του Ιωαννίδη στον Μλαντένοβιτς, όμως το γύρισμα του Σέρβου πέρασε παράλληλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:00
Προσπαθούν να καταπολεμήσουν το κρύο οι παίκτες του Παναθηναϊκού στον πάγκο. Εικόνα live 21977569/102575.jpg by Γιώργος Ζαχαρίου
21:02
28' Σπουδαία ευκαιρία για τον Άρη! Ο Κώτσιρας έκανε το λάθος, ο Παναγίδης, επωφελήθηκε πάτησε περιοχή, έκανε το διαγώνιο σουτ, αλλά ο Μπρινιόλι απέκρουσε με τα πόδια. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:03
Ο Άρης παίρνει μέτρα στο γήπεδο και προσπαθεί να υπνωτίσει τον Παναθηναϊκό παίζοντας στο δικό του τέμπο. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:06
32' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Ιωαννίδη να υποδέχεται μπαλιά του Γέντβαϊ και να μπαίνει περιοχή, σούταρε από δύσκολη γωνία, κόρνερ ο Κουέστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:06
32' Ο Αράο έκανε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, μπλόκαρε με άνεση ο Κουέστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:07
33' Νέο σουτ του Σουλεϊμάνοφ με το αριστερό, εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:08
21:09
Ο Άρης έχει κάνει ωραία «ζώνη» στην άμυνα του και δεν επιτρέπει την κυκλοφορία μεγάλης διάρκειας στον Παναθηναϊκό. Οι «πράσινοι» παραμένουν υπομονετικοί στο παιχνίδι τους. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:11
37΄Πολύ όμορφη ενέργεια και σουτ του Μπερνάρ. Ο Κουέστα ενστικτωδώς σε κόρνερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:12
38' Από την άλλη πλευρά κόρνερ κερδίζει ο Παναθηναϊκός. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:12
Έχει ανέβει ο ρυθμός και βλέπουμε ωραίο ματς. Έχει αναλάβει περισσότερες πρωτοβουλίες από πλευράς Παναθηναϊκού ο Ιωαννίδης, που είχε και δύο καλές στιγμές μέσα σε λίγα λεπτά. Αλάνθαστοι, για την ώρα, οι δύο τερματοφύλακες. by Γιάννης Πολιάς
21:12
Πίεση διαρκείας του Παναθηναϊκού. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:15
Μπαίνουμε στο τελευταίο πεντάλεπτο, με τον Παναθηναϊκό να διατηρεί την πρωτοβουλία των κινήσεων και να προσπαθεί στο τελευταίο τρίλεπτο να παίξει κάθετα, με κύριο εκφραστή τον Μπερνάρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:17
43' Γκολ για τον Άρη! Τραγικό λάθος του Μπρινιόλι ο οποίος πήγε να διώξει, ο Μορόν πίεσε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:18
Πολύ σημαντικό το χρονικό σημειο που σκοράρει ο Άρης. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:20
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:21
45'+1' Τεράστια στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Όμορφη συνεργασία Ιωαννίδη και Μπερνάρ, ο Βραζιλιάνος με το overlap πήρε την μπάλα, σούταρε αλλά την έστειλε άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:21
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:23
Πάνω που λέγαμε για τους αλάνθαστους τερματοφύλακες, ήρθε η γκάφα του Μπρινιόλι να αλλάξει τις ισορροπίες στο ματς! Ο Ιταλός άνοιξε το κοντρόλ και το πλήρωσε από έναν δεινό εκτελεστή όπως είναι ο Μορόν. Δεύτερο σημαντικό του λάθος τελευταία, καθώς είχε σημειωθεί κι εκείνο στη Ρεν. Συνολικά οι "πράσινοι" είχαν την υπεροχή αλλά είδαν αυτή την απροσδόκητη στιγμή να τους φέρνει πίσω στο σκορ. Αν πάντως διατηρήσει την έντασή της η ομάδα του Γιοβάνοβιτς, σίγουρα θα έχει τις στιγμές της και στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
21:35
Επιστρέφουν στο γήπεδο οι παίκτες και οι προπονητές των δύο ομάδων. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:38
46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:40
Καμία αλλαγή από τους δυο προπονητές. Από τη μια ο Άκης Μαντζιος βλέπει την ομάδα του να βγάζει αρκετή ενέργεια ανά διαστήματα, ενώ ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς εμπιστεύεται τους ίδιους αφού είχαν υπεροχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:40
Ο Νταρίντα πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου λόγω τραυματισμού. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:42
Η στιγμή που ο Μορόν πετυχαίνει το ευκολότερο, πιθανότατα, γκολ της καριέρας του. Εικόνα live 21977569/20091.jpg by Γιώργος Ζαχαρίου
21:43
Στο ίδιο τέμπο το δεύτερο ημίχρονο με τον Παναθηναϊκό να έχει την κατοχή. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:45
53' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:46
53' Καλή στιγμή για τους "πράσινους" με τον Μπερνάρ να εκτελεί το κόρνερ, τον Γεντβάι να πιάνει την κεφαλιά και τον Κουέστα να μπλοκάρει. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:48
56' Στο έδαφος ο Βέρμπιτς έπειτα από πάτημα του Ζουλ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:48
Ο Σλοβένος δέχεται την ιατρική περίθαλψη αλλά σηκώνεται. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:49
Όπως απαιτείται από το... πρωτόκολλο περνά εκτός και θα μπει σε λίγο στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:52
Συμπληρώθηκε μια ώρα αγώνα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:53
61' Τελική για τον Παναθηναϊκό. Ο Τσέριν έγινε αποδέκτης, "κουβάλησε" την μπάλα και σούταρε με το αριστερό άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:53
Κίτρινη στον Παναγίδη για μαρκάρισμα στον Κώτσιρα. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:54
62' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Βέρμπιτς δίνει τη θέση του στον Τζούριτσιτς. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:55
Ο Παναθηναϊκός μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, όπως αναμενόταν, ωστόσο παρουσιάζεται αρκετά απρόσεκτος στην τελική πάσα. Να δούμε τι αλλαγές θα φέρει η είσοδος του Τζούριτσιτς, πιθανότατα θα δούμε κι άλλες αλλαγές σύντομα από τον Γιοβάνοβιτς. Την ίδια ώρα, ο Άρης δείχνει προσηλωμένος πίσω από την μπάλα, κρατώντας σφιχτά το πολύτιμο προβάδισμα από το γκολ του Μορόν. by Γιάννης Πολιάς
21:56
63' Αλλαγή για τον Άρη. Έξω Παναγίδης, μέσα Μενέντες. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:56
64' Κόρνερ ο Παναθηναϊκός. Κεφαλιά Αράο, άουτ. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:58
65' Κίτρινη κάρτα στον Μπράμπετς για μαρκάρισμα στον Σένκεφελντ στο κέντρο του γηπέδου. by Γιώργος Ζαχαρίου
21:59
66' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Μλαντένοβιτς να κάνει σέντρα τον Ιωαννίδη να κάνει την κεφαλιά και να στέλνε την μπάλα στην αγκαλιά του Κουέστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:00
68' Ο Ζουλ περνά εκτός γηπέδου. Ένιωσε πόνους από το μαρκάρισμα που δέχθηκε νωρίτερα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:02
69' Σύγκρουση Μπρινιόλι με Σουλεϊμάνοφ εκτός περιοχής, επιθετικό φάουλ του Ρώσου. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:03
70' Μένουν 20 λεπτά με τον Άρη να προηγείται 1-0 με το γκολ του Μορόν από το 43' και τον Παναθηναϊκό να κυνηγά ανατροπή. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:04
72' Γκολ ο Άρης! 2-0 με τον Μενέντες! by Γιώργος Ζαχαρίου
22:06
Φάση διαρκείας στην περιοχή του Παναθηναϊκού με τον Μορόν να πλασάρει και τον Μπρινιόλι να αποκρούει, αλλά στην εξέλιξη της φάσης με υπέροχο πλασέ ο Μενέντες έκανε το 2-0. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:07
74' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό Έξω Κώτσιρας και Μαντσίνι, μέσα Βαγιαννίδης και Σπόραρ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:09
Αυτό ήταν το πρώτο γκολ του Μενέντες φέτος. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:09
77' Κίτρινη κάρτα στον Αράο. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:11
Έχουν χάσει την ενέργεια τους οι παίκτες του Παναθηναϊκού την στιγμή που αυτοί του Άρη, έχουν... φτερά στα πόδια πλέον. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:12
Όπως και στο πρώτο μέρος, έτσι και στο δεύτερο, ήρθε ένα γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα από πλευράς Άρη! Φοβερός ο Μορόν, που βρέθηκε μέσα και σε αυτή τη φάση. Άργησε να φρεσκάρει την ομάδα του ο Ιβάνοβιτς, που τώρα... τρέχει! by Γιάννης Πολιάς
22:14
Προσπαθεί ο Παναθηναϊκός αλλά δεν μπορεί να βρει διαδρόμους. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:16
84' Κόρνερ για τον Άρη. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:17
83' Κίτρινη στον Μενέντες. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:18
86' Τελική για τον Παναθηναϊκό. Ο Αράο την σέντρα κίνηση του Ιωαννίδη προ του Φαμπιάνο και πλασέ στην κίνηση, στην αγκαλιά του Κουέστα η μπάλα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:20
88' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:21
89' Ακόμη μια τελική για τους "πράσινους". Κυκλοφόρησαν την μπάλα, με τον Γεντβάι να βρίσκεται μόνος στο ημικύκλιο της περιοχής και να σουτάρει αδύναμα. Εύκολα ο Κουέστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:22
89' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη με τον Μορόν να υποδέχεται την μπάλα και να σουτάρει, απέκρουσε ο Μπρινιόλι. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:24
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:24
90'+2' Έξω ο Γεντβάι μέσα ο Πέρεθ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:26
90'+3' Τρεις αλλαγές ο Άρης. Πάρδο, Σαμόρα και Κάρλσον μέσα. Σουλεϊμάνοφ, Μορόν και Νταρίντα εκτός. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:27
Τελευταία δευτερόλεπτα στο ματς. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:29
90'+6' Πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Βαγιαννίδη να κάνει προσποίηση και να σουτάρει απομάκρυνε ο Κουέστα. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:30
Τέλος στο ματς. Ο Άρης επικρατεί 2-0 του Παναθηναϊκού με τον Μορόν και τον Μενέντες να είναι οι σκόρερ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:32
Σπουδαία νίκη για τον Άρη που πλέον ανεβαίνει στους 20 βαθμούς και πλησιάζει στους έξι, βαθμούς τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:32
Από την άλλη πλευρά, ο Παναθηναϊκός γνωρίζει τη δεύτερη του ηττα στο πρωτάθλημα, ωστόσο παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας και το +1 από τον δεύτερο Ολυμπιακό. by Γιώργος Ζαχαρίου
22:33
Πολύ καλή εμφάνιση από τον Άρη ο οποίος πραγματοποίησε τη δεύτερη διαδοχική του νίκη. Το πρωτάθλημα παίρνει ξανά... φωτιά! by Γιώργος Ζαχαρίου