Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την αναμέτρηση για την πέμπτη αγωνιστική των ομίλων του Europa League

19:11
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Φράιμπουργκ-Ολυμπιακός, για την 5η αγωνιστική του Europa League. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:14
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:45, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport 4, ενώ ραδιοφωνικά ασφαλώς από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Ηρακλή Αντύπα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:19
Πάμε αρχικά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
Ολυμπιακός (Ντιέγκο Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης - Ροντινέι, Ρέτσος, Ντόη, Ορτέγκα - Έσε, Καμαρά, Αλεξανδρόπουλος - Ποντένσε, Φορτούνης, Ελ Κααμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
19:20
Φράιμπουργκ (Κρίστιαν Στράιχ): Ατουμπόλου - Σιλντίλια, Γκίντερ, Λάινχαρτ - Ντόαν, Έγκεσταϊν, Χέφλερ, Μακένγκο - Χέλερ, Γκρίφο, Γκρέγκοριτς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:22
Στον πάγκο των «ερυθρόλευκων»: Τζολάκης, Παπαδούδης, Ιμπόρα, Ελ Αραμπί, Κίνι, Μασούρας, Καρβάλιο, Μπιέλ, Σολμπάκεν by Αποστόλης Λιβάνιος
19:23
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μίλερ, Γκίλντε, Βάινχαουπτ, Αντάμου, Σάλαι, Ρέχλ, Ρίντλιν, Μπάουρ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:23
Διαιτητής: Ιρφάν Πέλιτο (Βοσνία) Βοηθοί: Σέναντ Ιμπρισιμπέγκοβιτς (Βοσνία), Νταβόρ Μπέλιο (Βοσνία) Τέταρτος: Μίλος Γκίβκοβιτς (Βοσνία) VAR: Ιβάν Μπέμπεκ (Κροατία), Τόμας Κβιατκόβσκι (Πολωνία) by Αποστόλης Λιβάνιος
19:25
Οι Πειραιώτες πάνε με δύο βλέψεις στον συγκεκριμένο αγώνα by Αποστόλης Λιβάνιος
19:26
Για να ελπίζουν ότι μπορούν να συνεχίσουν στο Europa League, θέλουν μόνο νίκη επί της Φράιμπουργκ by Αποστόλης Λιβάνιος
19:27
Εφόσον φύγουν με την ισοπαλία από το ματς, θα βρεθούν στο +4 από την Μπάτσκα Τοπόλα και θα εξασφαλίσουν και το Conference League. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:28
Βέβαια, θα παίξει ρόλο και η πιθανή ισοβαθμία με την Φράιμπουργκ σε ό,τι αφορά το Europa League, αλλά αν οι Πειραιώτες πάρουν νίκη με διάφορα δύο τερμάτων και πάνω, τότε θα υπερέχουν! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:30
Υπενθυμίζεται ότι στο ματς του πρώτου γύρου ο Ολυμπιακός είχε ηττηθεί 3-2, παρα την καλή εμφάνιση. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:31
by Αποστόλης Λιβάνιος
19:35
Οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί την περασμένη σεζόν και το ματς είχε λήξει 1-1, με τους Πειραιώτες να κάνουν πολύ καλή εμφάνιση για 70 λεπτά. Ηρωική εμφάνιση είχε κάνει ο Πασχαλάκης σε εκείνο το παιχνίδι. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:37
19:37
19:40
Είσοδος των δύο ομάδων στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
19:41
19:44
Εκτός για τους «ερυθρόλευκους» είναι οι τραυματίες Πορόσο, Φρέιρε, Σκάρπα, όπως και οι Ρίτσαρντς, Μπρνιτς, Μπιανκόν και Βρουσάι που δεν βρίσκονται στην ευρωπαϊκή λίστα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
5-1-16 η παράδοση του Ολυμπιακού κόντρα σε γερμανικές ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
19:45
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
19:47
1' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Σέντρα του Φορτούνη, ο Ελ Κααμπί και ο Ποντένσε δεν μπόρεσαν να εκτελέσουν, με την μπάλα να φτάνει στον Ορτέγκα που σούταρε άστοχα από καλή θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
3' Επικίνδυνη κόντρα της Φράιμπουργκ, κόβει ο Ροντινέι by Αποστόλης Λιβάνιος
19:48
3' ΓΚΟΛ η Φράιμπουργκ, 1-0! Η μπάλα -έπειτα από σέντρα του Έγκεσταϊν- έφτασε στον Γκρέγκοριτς που έφερε βόλτα τον Ρέτσο και με συρτό σουτ νίκησε τον Πασχαλάκη. Πολύ καλή αντίδραση συνολικά από την άμυνα του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:51
Ο ίδιος παίκτης είχε πετύχει πετύχει δύο γκολ πέρυσι στο ματς του Φαλήρου by Αποστόλης Λιβάνιος
19:52
6' Ωραία κίνηση του Φορτούνη παράλληλα με την περιοχή και σουτ με το αριστερό, με την μπάλα να περνάει εκτός. Άουτ έδειξε ο διαιτητής, πρέπει να έχει βρει η μπάλα. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
8' Απειλεί ο Γκρέγκοριτς, διώχνει ο Πασχαλάκης σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:53
8' ΓΚΟΛ η Φράιμπουργκ, 2-0! Σκαστή κεφαλιά του Γκρέγκοριτς έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ντόαν από τα αριστερά και η μπάλα στα δίχτυα του Πασχαλάκη που δεν θα μπορούσε να κάνει κάτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
Εφιαλτικό ξεκίνημα για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:55
10' Δυνατό σουτ του Φορτούνη έπειτα από λάθος των γηπεδούχων, η μπάλα πέρασε αρκετά εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:57
12' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Οι Πειραιώτες έκλεψαν, με τον Φορτούνη να μοιράζει για τον Ποντένσε, που ζύγισε το πόδι του, το σκέφτηκε παραπάνω και έστειλε την μπάλα σε σώματα από θέση βολής. by Αποστόλης Λιβάνιος
19:59
12' Απειλεί η Φράιμπουργκ! Η μπάλα έφτασε στον Γκρίφο με την άμυνα του Ολυμπιακού να είναι σε τρικυμία, αλλά το σουτ του ήταν άστοχο. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:02
Ο Ολυμπιακός βρίσκει μεν κενά στην άμυνα της Φράιμπουργκ, αλλά η δική του είναι σε τρικυμία. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:02
20:05
20' Τεράστια ευκαιρία της Φράιμπουργκ! Ο Μακένγκο σέντραρε από τα αριστερά, ο Ντόη έστρωσε την μπάλα με την κεφαλιά διώξιμο στον Γκρέγκοριτς που αστόχησε από την καρδιά της άμυνας του Ολυμπιακού. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:11
Δείχνει να βρίσκει κάπως ισορροπία ο Ολυμπιακός, πιέζοντας πιο εναρμονισμένα by Αποστόλης Λιβάνιος
20:12
Επικίνδυνη σέντρα του Ροντινέι με το αριστερό, αλλά δεν μπόρεσε να φτάσει στην μπάλα ο Ελ Κααμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:13
Ο Μαροκινός είναι εκτός κλίματος και πάλι by Αποστόλης Λιβάνιος
20:14
29' Σουτ του Εγκεστάιν, κόντρα στο κεφάλι του Ντόη και κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:16
20:18
33' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Οι Πειραιώτες έφυγαν στην κόντρα, με τον Αλεξανδρόπολο να πατάει περιοχή, αλλά το σουτ του βρήκε σε αντίπαλο και έφυγε σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:18
33' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Κόρνερ του Φορτούνη από τα δεξιά, κεφαλιά του Αλεξανδρόπουλου με τους γηπεδούχους να διώχνουν σχεδόν πάνω στη γραμμή. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:20
36' ΓΚΟΛ η Φράιμπουργκ, 3-0! Ο Γκρίφο κουβάλησε την μπάλα έξω από την περιοχή, μοίρασε αριστερά στον Μακένγκο που σέντραρε ωραία και ο αμαρκάριστος και πάλι Γκρέγκοριτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά. Αφού Ρέτσος και Ντόη ήταν δίπλα του, αλλά τον έχασαν εντελώς. Δέχθηκε κίτρινη ο Έσε λίγο πριν. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:23
Νέο κόρνερ για τη Φράιμπουργκ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:23
Ο Ολυμπιακός έχει καταφέρει να παίζει με τρεις παίκτες στο κέντρο, αλλά να είναι εντελώς άδειο σε αυτό το κομμάτι του γηπέδου. Βέβαια είναι συνολικό το πρόβλημά του. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:27
42' ΓΚΟΛ η Φράιμπουργκ, 4-0! Ο Σιλντιλιά βρέθηκε σε θέση βολής έπειτα από τρομερή κυκλοφορία της μπάλας (από εξαιρετική συνεργασία Γκρέγκοριτς και Χέλερ) και εκτέλεσε τον Πασχαλάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:30
45' Άστοχο σουτ του Γκρέγκοριτς λίγο έξω από την περιοχή. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:31

Ημίχρονο στο ματς: Φράιμπουργκ-Ολυμπιακός 4-0!

Χατ-τρικ ο Γκρέγκοριτς (3', 8', 36') για τους γηπεδούχους, ενώ το άλλο τέρμα πέτυχε ο Σιλντίλια (42'). Λίγα μπορούν να ειπωθούν για το παιχνίδι, το οποίο είναι εφιαλτικό για τους Πειραιώτες. Σε κάθε επίθεση μυρίζει γκολ από την πλευρά της γερμανικής ομάδας. Το σκορ είναι ίδιο με το πρώτο ημίχρονο στο προ εικοσαετίας 7-0 (τελικό) από τη Γιουβέντους. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:42
20:44
Ετοιμάζεται ο Ιμπόρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ιμπόρα αντί Αλεξανδρόπουλου. Με τριάδα πίσω πλέον οι Πειραιώτες. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:46

Έναρξη β' μέρους!

20:48
47' Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Σιλντίλια στον Ποντένσε by Αποστόλης Λιβάνιος
20:48
Σφαδάζει ο Πορτογάλος που είναι στο έδαφος. Τον πάτησε στον αχίλλειο ο αντίπαλος του και δεν δόθηκε καν φάουλ by Αποστόλης Λιβάνιος
20:50
50' Μασούρας αντί Ποντένσε για τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
20:57
56' Κίτρινη στον Ρέτσο έπειτα από τάκλιν στον Γκρέγκοριτς by Αποστόλης Λιβάνιος
21:00
60' Σουτ του Ελ Κααμπί, με την μπάλα να περνάει αρκετά έξω από την αντίπαλη εστία, δίχως να ανησυχήσει ο Ατουμπόλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:03
Η Φράιμπουργκ έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά τουλάχιστον δεν είναι πιο νοικοκυρεμένος ο Ολυμπιακός στο β' μέρος. Τουλάχιστον στο πρώτο τέταρτο. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:06
Τριπλή αλλαγή θα κάνει η Φράιμπουργκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:08
67' Γκίλντε, Αντάμου και Ρεχλ, αντί Λίνχαρτ, Χέλερ και Γκρέγκοριτς για τη Φράιμπουργκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
Φεύγει συνεπώς ο παίκτης που πλήγωσε περισσότερο από όλους τον Ολυμπιακό. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:09
68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κεφαλιά-πάσα του Ιμπόρα έπειτα από κόρνερ, ο Ελ Κααμπί τροφοδοτήθηκε μπροστά από την εστία, αλλά αδράνησε τρομερά και κόπηκε. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:10
Σε άλλο γήπεδο και πάλι ο Ελ Κααμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:17
77' ΓΚΟΛ η Φράιμπουργκ, 5-0! Τρομερή αντεπίθεση των γηπεδούχων, με την μπάλα να φτάνει στον Ντόαν έπειτα από αλλεπάλληλα λάθη της ελληνικής ομάδας και τον Ιάπωνα να εκτελεί από κοντά. Ο Ιμπόρα πίστεψε ότι η μπάλα θα βγει έξω σε πλάγιο, οι γηπεδούχοι έτρεξαν στην κόντρα, ενώ ο Έσε που έδειξε να ελέγχει τη φάση, τροφοδότησε τον Ντόαν με την προβολή του στα όρια της περιοχής. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:20
78' Σάλαϊ και Βάινχαουπτ αντί Χέφλερ και Γκρίφο για τη Φράιμπουργκ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
Ελ Αραμπί, Καρβάλιο και Κίνι θα μπουν στο ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:22
Μετά από τόσο καιρό, τώρα θυμήθηκε τον Ελ Αραμπί ο Μαρτίνεθ. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:23
82' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ, αλλά νικήθηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:23
21:24
83' Κίτρινη στον Ιμπόρα by Αποστόλης Λιβάνιος
21:25
84' Κίνι, Καρβάλιο και Ελ Αραμπί αντί Ροντινέι, Έσε και Ελ Κααμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:26
85' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Ολυμπιακού, με τον Μασούρα να έχει την μπάλα και τον Ελ Αραμπί να περιμένει, αλλά στο τέλος κλείστηκε ο Έλληνας διεθνής. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:30
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
21:35

Τέλος στο ματς: Φράιμπουργκ-Ολυμπιακός 5-0!

Χατ-τρικ ο Γκρέγκοριτς (3', 8', 36') για τους γηπεδούχους, ενώ από ένα τέρμα πέτυχαν Σιλντιλιά (42') και Ντόαν (77'). by Αποστόλης Λιβάνιος