Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 14η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

19:16
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Βόλος-Λαμία για τη 14η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Σημαντικό παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες, με τους γηπεδούχους να έχουν 16 πόντους και οι φιλοξενούμενοι 11. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Απόλυτη ισορροπία υπάρχει στις αναμετρήσεις των δύο ομάδων με γηπεδούχο τη Λαμία, όπου έχουν σημειωθεί τρεις ισοπαλίες, ενώ υπάρχει και από μια νίκη για κάθε αντίπαλο. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Η Λαμία επικράτησε στο πρώτο παιχνίδι της ιστορίας τους στη Super League, στις 4 Νοεμβρίου 2019 με 1-0 και από τότε σε έντεκα αναμετρήσεις εντός και εκτός έδρας δεν έχει καταφέρει να κάνει νίκη απέναντι στην ομάδα της Μαγνησίας. Σε 11 συνολικά παιχνίδια υπάρχουν τέσσερις νίκες του Βόλου και επτά ισοπαλίες. Σε όλες τις αναμετρήσεις που έχουν γίνει στη Λαμία υπάρχει γκολ, ενώ μόνο σε ένα από τα συνολικά 12 ματς εντός και εκτός έδρας παρουσιάστηκε το 0-0, στις 29 Ιουνίου 2020 για τα Playouts του πρωταθλήματος. by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Τα τρία τελευταία τους παιχνίδια ανεξάρτητα έδρας ολοκληρώθηκαν ισόπαλα. Τόσο οι συναντήσεις τους για το περσινό πρωτάθλημα, όσο και το παιχνίδι τους στο Βόλο για τον Α’ Γύρο της φετινής σεζόν. Παράλληλα ισόπαλα έχουν ολοκληρωθεί και τα τρία τελευταία που έγιναν στη Λαμία, με 2-2 τα δύο πιο πρόσφατα και με 1-1 το ματς της σεζόν 2020-21. by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν για πρώτη φορά στην ιστορία τους το 2018-19, όταν η Λαμία βρισκόταν στη Super League και ο Βόλος στη δεύτερη κατηγορία, αφού κληρώθηκαν στον ίδιο όμιλο στην φάση των “32” του θεσμού. Η αναμέτρηση τελείωσε 1-1 (14’ Καραμάνος – 44’ Ρούσσος). Τελικά την πρόκριση για τους “16” πήραν η ΑΕΚ και η Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
19:17
4 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 1 ΝΙΚΗ ΛΑΜΙΑ 3 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 1 ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΣ ΓΚΟΛ: 7-7 by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Γιώργος Τσανάκας
19:17
Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ – Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Σίντκλεϊ – Τζανδάρης, Σαντάνα – Τσιλούλης, Σλίβκα, Τόσιτς – Καρλίτος. by Γιώργος Τσανάκας
19:18
Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κόστιτς – Άλχο, Καλογερόπουλος, Σιέλης, Ασλανίδης– Τσοκάνης, Γκλάβτσιτς – Μύγας, Κόμπα, Γκαρσία – Μωραΐτης. by Γιώργος Τσανάκας
19:18
Διαιτητής: Ιωάννης Παπαδόπουλος Βοηθοί: Πέτρος Πάτρας, Κωνσταντίνος Λιοντός Τέταρτος: Μιχαήλ Ματσούκας VAR: Αλέξανδρος Τσακαλίδης, Θεόφιλος Μωϋσιάδης by Γιώργος Τσανάκας
19:18
Σε δέκα λεπτά περίπου θα ξεκινήσει η αναμέτρηση στο ΔΑΚ Λαμίας. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
Η βαθμολογία όπως διαμορφώνεται αυτή τη στιγμή, με τον ΠΑΟΚ να προηγείται 3-1 του Αστέρα στην Τρίπολη στο 85' Εικόνα live 21978038/80345.jpg by Γιώργος Τσανάκας
19:21
Θυμίζουμε στις 20:30 ο Ατρόμητος υποδέχεται τον Παναθηναϊκό στο Περιστέρι, ενώ αύριο διεξάγονται τα Παναιτωλικός-ΑΕΚ και Πανσερραϊκός-Ολυμπιακός. by Γιώργος Τσανάκας
19:28
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τιμ. by Γιώργος Τσανάκας
19:31
1' Σέντρα στο ματς! by Γιώργος Τσανάκας
19:34
Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, δεν υπάρχει κάτι το αξιοσημείωτο, με πολλά λάθη εκατέρωθεν. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
3' Κάθετη του Σλίβκα, πάει να τρυπήσει την αντίπαλη άμυνα και να βγάλει τον Καρλίτος σε θέση βολής αλλά κόβεται από τον Καλογερόπουλο. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
6' Διαδοχικά άσχημα γεμίσματα του Τόσιτς, εύκολα απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι. by Γιώργος Τσανάκας
19:37
Ολοκληρώθηκε και το ματς στην Τρίπολη, με τον ΠΑΟΚ να επικρατεί με το εμφατικό 4-1 του Αστέρα και να ανεβαίνει προσωρινά πρώτος. by Γιώργος Τσανάκας
19:38
8' Κεφαλιά προς τα πίσω του Μωραΐτη, για πάσα πήγε αλλά δεν του βγήκε και ο Κοσέλεφ μπλόκαρε. by Γιώργος Τσανάκας
19:39
8' Κάρτα στον Τζανετόπουλο. by Γιώργος Τσανάκας
19:39
8' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Βόλο, ο Τζανετόπουλος ανέτρεψε τον Γκαρσία που πήγε να μπει με φόρα στην περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
19:40
9' Πάνω στο τείχος η εκτέλεση του Γκλάβτσιτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
10' Φάση για τον Βόλο. Ο Μωραΐτης ξέφυγε από το κακό μαρκάρισμα του Παπαδόπουλου, έκανε το διαγώνιο τελείωμα αλλά ο Κοσέλεφ έδιωξε με τα πόδια σε κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
19:43
Φίλοι της Λαμίας βρίσκονται εκτός γηπέδου και προσπαθούν με τη φωνή τους να σπρώξουν την ομάδα τους προς τη νίκη. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
Πρώτο τέταρτο στο ματς, ο Βόλος είναι πιο επικίνδυνος, η Λαμία δυσκολεύεται να βρει διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία. by Γιώργος Τσανάκας
19:49
18' Κακή σέντρα του Άλχο, απευθείας άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:52
20' Tαχύτατη κόντρα του Βόλου, ο Γκαρσία πρώτα και Μωραΐτης σε δεύτερο χρόνο δεν καταφέρνουν να φτάσουν σε τελική μέσα από την περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
19:52
19:56
Στο 25ο λεπτό, παραμένει το 0-0 ανάμεσα σε Λαμία και Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
19:58
27' Σέντρα με ραμπόνα επιχειρεί ο Καρλίτος, διώχνει ο Καλογερόπουλος. by Γιώργος Τσανάκας
19:59
Τρομερές μάχες στον αγωνιστικό χώρο του ΔΑΚ Λαμίας, σαν να κρίνεται σήμερα η παραμονή στην κατηγορία ανάμεσα στις δύο ομάδες! Ένταση, πάθος, αλλά και μπόλικα λάθη εκατέρωθεν σε ένα κακό ματς, πάντως... by Γιώργος Τσανάκας
20:01
Μισάωρο στην αναμέτρηση, δεν έχει αλλάξει το παραμικρό (0-0). by Γιώργος Τσανάκας
20:07
Δέκα λεπτά ακόμα... Μιλάμε για κάκιστο ματς, όχι αστεία! by Γιώργος Τσανάκας
20:09
20:11
40' Φωνές για χέρι και πέναλτι από τη Λαμία, παίζετε από τον διαιτητή! Δεν υπήρχε τίποτα νωρίτερα, στα πλευρά του Καλογερόπουλου η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:11
41' Κάρτα στον Καλογερόπουλο, φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τη Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
20:13
42' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Τόσιτς, περνά την μπάλα έξω από το τείχος, αλλά ο Κόστιτς έχει σωστή αντίδραση και απομακρύνει. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
44' Kάρτα στον Γκλάβτσιτς τώρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
Ο Άνχελ Λόπεθ το ζει έντονα από τον πάγκο του, μόνιμα όρθιος και δέχεται τις παρατηρήσεις από τον ρέφερι για να ηρεμήσει. by Γιώργος Τσανάκας
20:15
by Γιώργος Τσανάκας
20:16
1 λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
45'+2' Κάρτα και στον Σιέλη. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ! Κάκιστο παιχνίδι, μηδαμινές ευκαιρίες και μπόλικη ένταση, με το 0-0 να παραμένει απολύτως φυσιολογικά ανάμεσα σε Λαμία και Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
20:18
Επιστροφή σε ένα τέταρτο περίπου, ελπίζοντας πως θα δούμε κάτι καλύτερο στο δεύτερο 45λεπτο... Δεν γίνεται χειρότερα, μάλλον! by Γιώργος Τσανάκας
20:28
Εδώ, η μοναδική φάση του αγώνα ως τώρα... by Γιώργος Τσανάκας
20:35
46' Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Λόνγκο στο ματς, εκτός ο Σαντάνα. Τονίζει την επιθετική του γραμμή ο Βόκολος. by Γιώργος Τσανάκας
20:36
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές συνεχίζει ο Βόλος. by Γιώργος Τσανάκας
20:38
47' Κόρνερ για τη Λαμία. Πρώτο στο ματς, έχει ένα και ο Βόλος. by Γιώργος Τσανάκας
20:38
Ανεκμετάλλευτο πέρασε για τους γηπεδούχους. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
48' Άλλο ένα κόρνερ για τη Λαμία... by Γιώργος Τσανάκας
20:39
Παπαδόπουλος και Μύγας έχουν μια αψιμαχία. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
Στο... πουθενά και το προηγούμενο κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
50' Κερδίζει τρίτο κόρνερ η Λαμία που μπαίνει κάπως καλύτερα στο δεύτερο μέρος, by Γιώργος Τσανάκας
20:41
51' Κεφαλιά του Τζανετόπουλου, άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
53' Παραλίγο μοιραίο λάθος στην άμυνα της Λαμίας, ο Μωραΐτης έκανε κακό τελείωμα εκτός περιοχής. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
54' Δοκάρι για τον Βόλο! Ο Μύγας βρήκε τον χώρο και δοκίμασε τα πόδια του εκτός περιοχής, η μπάλα στο δεξί δοκάρι της εστίας. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
56' Γκοοοολ για τον Βόλο! Μετά από εξαιρετική σέντρα του Άλχο, ο Γκαρσία πατάει γερά και με καρφωτή κεφαλιά εκτελεί τον Κοσέλεφ για το 1-0. Άψογο! by Γιώργος Τσανάκας
20:49
58' Κόρνερ για τον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
Δεν βγήκε κάτι από τη στημένη μπάλα... by Γιώργος Τσανάκας
20:50
59' Κάρτα στον Παπαδόπουλο τώρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
Να δούμε την αντίδραση της Λαμίας τώρα, θα πρέπει να ανέβει για να ψάξει το γκολ της ισοφάρισης. by Γιώργος Τσανάκας
20:57
67' Κυκλοφορούν την μπάλα οι γηπεδούχοι και προσπαθούν να βρουν χώρους. by Γιώργος Τσανάκας
21:00
70' Ο Μωραΐτης πήρε την κοντινή κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21:01
71' Γκοοολ η Λαμία! Ο Σιμόν έκανε τη σέντρα και ο Καρλίτος με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1! by Γιώργος Τσανάκας
21:02
Ελέγχεται για οφσάιντ το γκολ. by Γιώργος Τσανάκας
21:04
Ακόμα περιμένουμε... by Γιώργος Τσανάκας
21:07
77' Μετράει κανονικά, 1-1 λοιπόν! by Γιώργος Τσανάκας
21:08
78' Ντέλετιτς μέσα, έξω ο Μωραΐτης για τον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
21:09
21:10
80' Γκοοοοολ για τον Βόλο! Αδιανόητο σουτ του Κόμπα μέσα από την περιοχή μετά από στρώσιμο του Άλχο με το τακουνάκι, στο παραθυράκι της εστίας και 2-1 για τους φιλοξενούμενους που ανακτούν άμεσα το προβάδισμα! by Γιώργος Τσανάκας
21:11
Ρε τον Κόμπα, ρε τον Κόμπα... Φοβερό παστέλι του παίκτη του Βόλου! by Γιώργος Τσανάκας
21:18
87' Σουτ του Τζανδάρη, το έβγαλε ο Κόστιτς. by Γιώργος Τσανάκας
21:20
90' Κόρνερ για τη Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
Νέο κόρνερ για τη Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
7 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
21:21
Ο Κόστιτς είναι στο έδαφος και σφαδάζει. Στην προσπάθειά του να διώξει την μπάλα, έπεσε άτσαλα και χτύπησε στα πλευρά. by Γιώργος Τσανάκας
21:23
Σηκώθηκε ο Κόστιτς, συνεχίζει στο ματς... by Γιώργος Τσανάκας
21:26
Παίξαμε πέντε λεπτά, θα έχουμε άλλα δύο και κάτι παραπάνω σίγουρα... by Γιώργος Τσανάκας
21:26
90'+6' Κερδισμένο φάουλ και χρόνος για τον Βόλο. by Γιώργος Τσανάκας
21:27
90'+7' Κάρτα στον Μύγα. Ευκαιρία για τη Λαμία να γεμίσει. by Γιώργος Τσανάκας
21:28
90'+7' Ψαλιδάκι του Σίντκλεϊ, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια. by Γιώργος Τσανάκας
21:30
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Βόλος επικράτησε 2-1 της Λαμίας εκτός έδρας και απομακρύνεται από τη ζώνη του υποβιβασμού. by Γιώργος Τσανάκας
21:31
Τέταρτο σερί ματς χωρίς ήττα ο Βόλος, πέντε διαδοχικά παιχνίδια χωρίς νίκη η Λαμία. by Γιώργος Τσανάκας