Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 18η αγωνιστική της Stoiximan Super League

18:38
Καλησπέρα σας! Παρέα θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ατρομήτου με τον ΟΦΗ, η οποία ανοίγει την αυλαία της 18ης αγωνιστικής της Stoiximan Super League. by Γιώργος Τσανάκας
18:41
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από αήττητο σερί 8 αγώνων και θέλουν να το συνεχίσουν. Με νίκη, θα μπουν προσωρινά στην εξάδα και θα περιμένουν το αποτέλεσμα του Αστέρα (με τον Βόλο στην Τρίπολη) που βρίσκεται στο +1 αυτή τη στιγμή. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
Οι φιλοξενούμενοι από την άλλη μεριά… παραπαίουν! Δέκα διαδοχικά παιχνίδια χωρίς νίκη, με την τελευταία να έρχεται στις 2 Οκτωβρίου, όταν επικράτησαν 2-0 της ΑΕΚ. Προφανώς, η αλλαγή στην τεχνική ηγεσία δεν έχει πιάσει, με τον Πέπε Μελ να βρίσκεται και αυτός υπό πίεση… by Γιώργος Τσανάκας
18:43
Μόλις στις δύο από τις τελευταίες δέκα συναντήσεις των δύο ομάδων έχει επικρατήσει ο γηπεδούχος και αυτό έχει συμβεί μια φορά για τον ΟΦΗ και μια για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
Η τελευταία νίκη γηπεδούχου ήταν στην πρεμιέρα του περσινού πρωταθλήματος, στην αντίστοιχη αναμέτρηση των δύο ομάδων για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος, ενώ ο ΟΦΗ είχε επικρατήσει στην έδρα του το 2021-22, πάλι στην πρώτη κόντρα των δύο ομάδων για τη σεζόν που είχε γίνει στο Ηράκλειο. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
Στα επτά από τα δέκα τελευταία τους παιχνίδια έχουν σκοράρει και οι δύο, ενώ στις 10 Ιανουαρίου 2021 στο Ατρόμητος – ΟΦΗ 0-0 ήταν η μοναδική φορά που δεν σημειώθηκε τέρμα σε αναμέτρηση που έγινε με γηπεδούχο την ομάδα του Περιστερίου. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
Συνολικά με γηπεδούχο τον Ατρόμητο έχουν διεξαχθεί 16 αναμετρήσεις σε επίπεδο πρώτης κατηγορίας και η ομάδα του Περιστερίου μετρά εννέα νίκες, ενώ υπάρχουν ακόμη τέσσερις ισοπαλίες και τρεις νίκες του ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
18:43
16 ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ 9 ΝΙΚΕΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 4 ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ 3 ΝΙΚΕΣ ΟΦΗ ΓΚΟΛ: 29-15 by Γιώργος Τσανάκας
18:44
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, ενώ απομένει ένα τέταρτο για τη σέντρα. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
Ατρόμητος (Σάσα Ίλιτς): Τσιντώτας – Κιβρακίδης, Ασεβέδο, Τζαβέλλας, Ντε Μποκ – Κούεν, Κούντε – Ντιρκς, Γιουμπιτάνα, Βαλένσια – Βέργος. Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι Μαρκετζάνι, Ιμερέκοφ, Αθανασίου, Βρακάς, Καραμάνης, Αντζιέλσκι, Τριμμάτης, Πομόνης, Τσακμάκης. by Γιώργος Τσανάκας
18:44
ΟΦΗ (Πέπε Μελ): Μπάουμαν – Λάρσον, Λαμπρόπουλος, Βούρος, Αμπάντα – Γκαγιέγος, Γκλάζερ, Μπάκιτς, Τοράλ – Μοσκέρα, Φελίπε. Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους οι Σωτηρίου, Αδαμάκης, Τοράρινσον, Πασαλίδης, Αποστολάκης, Νέιρα, Μεγιάδο, Ριέρα, Ντίκο. by Γιώργος Τσανάκας
18:45
Η αναμέτρηση του πρώτου γύρου ανάμεσα στις δύο ομάδες ολοκληρώθηκε ισόπαλη (1-1), με τον Φελίπε να ανοίγει το σκορ στο 33' και τον Γιουμπιτάνα να ισοφαρίζει στο 86'. by Γιώργος Τσανάκας
18:45
Διαιτητής: Φώτιος Πολυχρόνης Α' Βοηθός: Πέτρος Πάτρας Β' Βοηθός: Αργύριος Ντάβελας 4ος διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης VAR: Ευστάθιος Γκορτσίλας by Γιώργος Τσανάκας
18:46
Ολοκληρώνουν σιγά-σιγά το ζέσταμά τους οι δύο ομάδες και οδηγούνται στα αποδυτήρια. Αλλάζουν φανέλες, παίρνουν τις τελευταίες οδηγίες και σε λίγο θα επανέλθουν στον αγωνιστικό χώρο... by Γιώργος Τσανάκας
18:46
Θυμηθείτε το ματς του πρώτου γύρου, όπου στον πάγκο του ΟΦΗ βρισκόταν ο Νταμπράουσκας και σε αυτόν του Ατρομήτου ο Κόλμαν. by Γιώργος Τσανάκας
18:56
Μπαίνουν οι δύο ομάδες παρέα με το διαιτητικό τρίο. by Γιώργος Τσανάκας
19:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:03
2' Λάθος του Γκαγιέγος στον άξονα, δεν μπορεί να απειλήσει στην κόντρα ο Ατρόμητος. by Γιώργος Τσανάκας
19:04
3' Πρώτη τελική στο ματς. Ο Κούεν έκανε το σουτ, η μπάλα πέρασε άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:05
4' Διαδοχικά κόρνερ κερδίζουν οι Κρητικοί... by Γιώργος Τσανάκας
19:06
5' Σέντρα-σουτ του Μοσκέρα, σε κόρνερ ο Τσιντώτας. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
5' Ένα σουτ από τα 40 μέτρα του Αμπάντα, καμία τύχη... by Γιώργος Τσανάκας
19:07
6' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Ατρόμητο, το έδωσε... πεσμένος ο Πολυχρόνης, αφού γλίστρησε λες και του έκανε κάποιος τάκλιν! by Γιώργος Τσανάκας
19:08
7' Στο τείχος η εκτέλεση του Γιουμπιτάνα. Στα... καπάκια ο προωθημένος Ασεβέδο βρίσκεται μόνος του στην περιοχή, αλλά η κεφαλιά που κάνει περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:09
8' Πρώτη ευκαιρία στο ματς, είναι για τον ΟΦΗ! Ωραία αλλαγή του Τοράλ, ο Αμπάντα σπάει στον Μπάκιτς που πιάνει το μονοκόμματο σουτ από τα όρια της περιοχής, αλλά ο Τσιντώτας έχει καλή θέση και μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
19:10
Πολύ καλή στιγμή αυτή για τους Κρητικούς που έχουν μπει καλύτερα στο παιχνίδι. by Γιώργος Τσανάκας
19:10
10' Πλασέ του Φελίπε από τα 25 μέτρα, άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:12
11' Γρήγορη κόντρα του ΟΦΗ, ο Ντε Μποκ έχει γυρίσει και κόβει, με τον Τσιντώτα να μπλοκάρει. Φώναξαν για έμμεσο οι φιλοξενούμενοι, δεν έδωσε κάτι ο διαιτητής και μάλλον σωστά. by Γιώργος Τσανάκας
19:16
Οδεύουμε προς το τέταρτο, το 0-0 παραμένει με τον Ατρόμητο να έχει καταφέρει στα τελευταία λεπτά να περιορίσει επιθετικά τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
19:17
16' Ως μη γενόμενη μια τελική που έφτιαξε ο Ατρόμητος, ήταν εκτεθειμένος ο Βαλένσια. by Γιώργος Τσανάκας
19:18
17' Πρώτο κόρνερ στο ματς για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
19:19
Ανεκμετάλλευτο πέρασε για τους Περιστεριώτες... by Γιώργος Τσανάκας
19:20
19' Άλλο ένα κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
Ούτε από αυτό βγήκε αποτέλεσμα για τους γηπεδούχους. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
20' Απειλεί ο ΟΦΗ! Μετά από κλέψιμο ψηλά στο γήπεδο από τους φιλοξενούμενους, ο Μπάκιτς έκανε το πλασέ εκτός περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό «Γ» της εστίας. by Γιώργος Τσανάκας
19:22
3-6 οι τελικές στο 20λεπτο. by Γιώργος Τσανάκας
19:26
Στο 25ο λεπτό, δεν έχει αλλάξει το παραμικρό στο γήπεδο του Περιστερίου (0-0). by Γιώργος Τσανάκας
19:28
27' Ωραία μπαλιά του Τζαβέλλα στην πλάτη της άμυνας, ο Κούντε δεν προλαβαίνει να στοπάρει και ο Μπάουμαν μπλοκάρει. by Γιώργος Τσανάκας
19:29
28' Γρήγορη κόντρα του ΟΦΗ, σε κόρνερ απομάκρυνε ο Κιβρακίδης. by Γιώργος Τσανάκας
19:30
19:31
30' Κάρτα στον Γιουμπιτάνα για σκληρό φάουλ στον Μπάκιτς. by Γιώργος Τσανάκας
19:32
31' Κεφαλιά του Τοράλ, η μπάλα περνάει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
19:36
35' Σουτ του Μπάκιτς, στον Τσιντώτα. by Γιώργος Τσανάκας
19:36
Το 0-0 παραμένει με τους Κρητικούς να είναι ανώτεροι και πιο επικίνδυνοι, σε αντίθεση με τους... σφιχτούς και χωρίς ιδέες στο τελευταίο τρίτο του γηπέδου Περιστεριώτες. by Γιώργος Τσανάκας
19:39
38' Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Εξαιρετική κυκλοφορία της μπάλας από τους φιλοξενούμενους, ο Μοσκέρα κάνει το παράλληλο γύρισμα στον αμαρκάριστο Μπάκιτς, ο οποίος από τα 5-6 μέτρα και προ κενής εστίας καταφέρνει και στέλνει την μπάλα οριζόντιο δοκάρι και άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
19:40
Ο ΟΦΗ αγγίζει το προβάδισμα, το οποίο δικαιούται βάσει της εικόνας του, αλλά δεν το βρίσκει. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
40' Άλλο ένα κόρνερ για τον ΟΦΗ. Το 8ο στο ματς, το 5ο για τους Κρητικούς. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
40' Ακόμη μια φορά που ο Αγγελόπουλος του Ατρομήτου κιτρινίζεται στον πάγκο για διαμαρτυρία. Είναι... οξύθυμος και το πληρώνει. by Γιώργος Τσανάκας
19:44
Στην τελική ευθεία του πρώτου μέρους βρισκόμαστε... by Γιώργος Τσανάκας
19:45
44' Και άλλο ένα κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
45' Κεφαλιά του Τοράλ από εξαιρετικό σημείο, η μπάλα έχει κατεύθυνση στην εστία αλλά χτυπά στο χέρι του προωθημένου συμπαίκτη του, Λαμπρόπουλο. by Γιώργος Τσανάκας
19:46
1 λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο! Ατρόμητος και ΟΦΗ πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν το ματς, χωρίς σκορ (0-0). Τυχεροί πρέπει να αισθάνονται οι γηπεδούχοι που δεν έχουν δεχτεί κάποιο γκολ, τα βάζουν με την αστοχία τους οι φιλοξενούμενοι που είναι ασφαλώς καλύτεροι, αλλά... by Γιώργος Τσανάκας
19:48
Επιστροφή σε ένα τέταρτο περίπου για το δεύτερο μέρος. by Γιώργος Τσανάκας
19:48
19:49
4-9 οι τελικές, αλλά το 0-0 παραμένει. Αυτά προς το παρόν, τα λέμε σε λίγο. by Γιώργος Τσανάκας
20:01
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιώργος Τσανάκας
20:02
46' Ο Τοράρινσον στη θέση του Μοσκέρα για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
49' Πατάει περιοχή ο Ατρόμητος, αλλά ο Ντιρκς δεν καταφέρνει να φτάσει σε τελική από πλεονεκτική θέση. Φώναξαν και για πέναλτι για χέρι του Τοράρινσον οι γηπεδούχοι, δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
«Παίζετε» από τον ρέφερι. Σωστός, πάμε παρακάτω... by Γιώργος Τσανάκας
20:07
50' Στο έδαφος ο Τσιντώτας, δείχνει να έχει μυϊκό πρόβλημα μετά από γλίστρημα... by Γιώργος Τσανάκας
20:08
Παραμένει στο έδαφος, να δούμε αν θα συνεχίσει ο κίπερ του Ατρομήτου. by Γιώργος Τσανάκας
20:08
Σηκώθηκε προσωρινά, βλέπουμε... by Γιώργος Τσανάκας
20:11
Καλύτερα μπαίνει στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους ο Ατρόμητος, προσπαθεί να δημιουργήσει για να πάρει το προβάδισμα. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
Η αλλαγή του Μελ με την είσοδο του Τοράρισον στη θέση του Μοσκέρα, έχει κάνει τον ΟΦΗ περισσότερο... αμυντικό και έχει χαθεί η ταχύτητα και το απρόβλεπτο επιθετικά από την ομάδα του. by Γιώργος Τσανάκας
20:13
57' Στο έδαφος Μπάουμαν και Βαλένσια, επιθετικό φάουλ δίνει ο ρέφερι. Σωστός ξανά... by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Στο 14ο λεπτό στη Λαμία, ο Πανσερραϊκός παίρνει προβάδισμα με γκολ του Ουάρντα (0-1). Μπείτε εδώ στο live για την εξέλιξη. by Γιώργος Τσανάκας
20:17
Συμπληρώθηκε μια ώρα, το 0-0 παραμένει στο Περιστέρι. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
62' Μέσα ο Νέιρα, έξω ο Μπάκιτς για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
20:19
63' Κάρτα στον Γκλάζερ για φάουλ στον Βαλένσια. by Γιώργος Τσανάκας
20:20
64' Αντζιέλσι αντί Ντιρκς για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
20:20
64' Ωραία ατομική ενέργεια του Κούντε, το σουτ που κάνει από πλάγια θα περάσει άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:21
65' Φάση για τον ΟΦΗ. Ο Τοράλ κάνει την προσποίηση, βρίσκει τον χώρο εκτός περιοχής και σουτάρει, η μπάλα όμως περνά πάνω από την εστία. by Γιώργος Τσανάκας
20:25
Ανοίγει ο ρυθμός του αγώνα, μένει να φανεί πόσο αντέχει ο ΟΦΗ σε αυτό το run & gun παιχνίδι, αφού ο Πέπε Μελ προ ημερών έκανε λόγο για πρόβλημα στη φυσική κατάσταση παικτών του... by Γιώργος Τσανάκας
20:26
Στο 70ο λεπτό, το 0-0 παραμένει. by Γιώργος Τσανάκας
20:28
71' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Γκαγιέγος. Δεν βγήκε κάτι φοβερό από τη φάση, αλλά είχε λάθος εδώ ο βοηθός. by Γιώργος Τσανάκας
20:29
73' Πολύ ωραίο κοντρόλ και σέντρα ξυραφιά του Βαλένσια, έδιωξε ο Βούρος τελευταία στιγμή. by Γιώργος Τσανάκας
20:30
74' Μέσα ο Βρακάς, έξω ο Βέργος για τον Ατρόμητο. Ντεμπούτο για τον Έλληνα εξτρέμ. by Γιώργος Τσανάκας
20:34
78' Κάρτα στον Γκαγιέγος, δευτερόλεπτα πριν φύγει από το ματς. by Γιώργος Τσανάκας
20:35
79' Μεγιάδο, Ριέρα και Ντίκο μέσα για τον ΟΦΗ, έξω οι Γκαγιέγος, Τοράλ και Φελίπε για τον ΟΦΗ. by Γιώργος Τσανάκας
20:36
80' Σέντρα του Ντίκο, κεφαλιά-πάσα του Αμπάντα στον Νέιρα, ο οποίος πιάνει το σουτ στην κίνηση αλλά υπό την πίεση του Γιουμπιτάνα αστοχεί. by Γιώργος Τσανάκας
20:37
81' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, ο οποίος πιέζει για το προβάδισμα. by Γιώργος Τσανάκας
20:37
81' Γκοοοολ για τον ΟΦΗ! Μετά από προβολή του Λαμπρόπουλου, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα αλλά ο βοηθός δείχνει οφσάιντ καθώς θεωρεί πως επηρεάζει τον Τσιντώτα ο Ντίκο. Πίσω του βρέθηκε ο φορ του ΟΦΗ, αλλά μένει να φανεί αν θεωρούν οι διαιτητές πως επηρέαζε τον κίπερ του Ατρόμητου. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
Προσωρινά δεν μετράει, το 0-0 παραμένει. Καλό θα ήταν ο Πολυχρόνης να πάει να το δει, να έχει γνώμη ο ίδιος. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
Αυτό γίνεται, πάει να κάνει on field review ο Πολυχρόνης. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
84' Κάρτα στον Τζαβέλλα, ο οποίος ανεξήγητα πάει στο VAR δίπλα στον Πολυχρόνη και διαμαρτύρεται έξαλλα. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
85' Γκοοολ, μετράει τελικά και 1-0 ο ΟΦΗ! Φαίνεται σωστή η απόφαση του διαιτητή, ο Τσιντώτας δεν θα έφτανε την μπάλα, ενώ ο Ντίκο απλώς πηδάει για να μην την βρει! Σκόρερ ο Λαμπρόπουλος λοιπόν! by Γιώργος Τσανάκας
20:43
87' Μέσα ο Καραμάνης για τον Ατρόμητο στα τελευταία λεπτά. Τη θέση του Κούεν πήρε. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
88' Φάση για τον Ατρόμητο. Λάθος του Λαμπρόπουλου, ο Βρακάς επωφελείται και κάνει από πλάγια θέση το πλασέ που μπλοκάρει ο Μπάουμαν. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
10 λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
20:48
Αψιμαχία ανάμεσα σε Ριέρα και Τζαβέλλα. Του την... έριξε ο Ισπανός σε τσαμπουκά που είχαν. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
90'+3' Τεράστια φάση για τον Ατρόμητο. Πάει να σουτάρει και κάνει... τσαφ ο Κούντε, ο Βαλένσια μόνος του απέναντι στον Μπάουμαν αλλά κάνει κάκιστη κεφαλιά. by Γιώργος Τσανάκας
20:50
90'+3' Κάρτα στον Ριέρα τώρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
90'+4' Τραγικό λάθος του Λάρσον, ο Αντζιέλσκι δεν μποερί να βγει απέναντι στον Μπάουμαν και να απειλήσει. by Γιώργος Τσανάκας
20:51
Πιέζει ο Ατρόμητος, αλλά το κάνει με ανορθόδοξο τρόπο. Κρατάνε με νύχια και δόντια οι φιλοξενούμενοι, αλλά έχουν κενά στην άμυνα παρότι είμαστε στο 90'+5'. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
90'+6' Κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
Έδιωξε με γροθιές ο Μπάουμαν, μένει στην επίθεση ο Ατρόμητος. by Γιώργος Τσανάκας
20:53
90'+7' Κερδίζει φάουλ ο Ριέρα, πολύτιμος χρόνος και ανάσες για τους Κρητικούς. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
90'+8' Νέο κόρνερ για τον Ατρόμητο. by Γιώργος Τσανάκας
20:54
90'+8' Γκοοολ για τον Ατρόμητο! Μετά από κόρνερ του Γιουμπιτάνα, ο Βαλένσια πιάνει γυριστή κεφαλιά και αφήνει άγαλμα τον Μπάουμαν για το 1-1. by Γιώργος Τσανάκας
20:55
Ίσως να είναι αυτογκόλ του Τοράρινσον! Έτσι φαίνεται... by Γιώργος Τσανάκας
20:56
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Ατρόμητος κατάφερε με γκολ στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων να σώσει τον βαθμό της ισοπαλίας και να επεκτείνει το αήττητο σερί του στα 9 ματς, μένοντας στο 1-1 με τον ΟΦΗ που ήταν ανώτερος σε όλο το παιχνίδι αλλά δεν κατάφερε να αντέξει ως το φινάλε. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
Ο Λαμπρόπουλος άνοιξε το σκορ στο 85' για τον ΟΦΗ, αλλά ο Βαλένσια στο 90'+8' διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. by Γιώργος Τσανάκας