Λαμία-Πανσερραϊκός

Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τη 18η αγωνιστική της Stoiximan Super League

19:43
Καλησπέρα σας! Η Λαμία υποδέχεται τον Πανσερραϊκό στις 20:00 για την 18η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
Πρώτη φορά θα αναμετρηθούν για το πρωτάθλημα η Λαμία και ο Πανσερραϊκός με γηπεδούχο την ομάδα της Φθιώτιδας. Η Λαμία στις αναμετρήσεις για την δεύτερη κατηγορία είχε την απόλυτη κυριαρχία, αφού είχε επικρατήσει και στις τέσσερις συναντήσεις τους που είχαν γίνει και στις δύο έδρες. Μάλιστα αυτή ήταν και η τελευταία φορά που ο Πανσερραϊκός αντιμετώπισε εκτός την ομάδα της Λαμίας, στις 22 Απριλίου 2017 και οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 3-1. Αντίθετα, στις τρεις αναμετρήσεις τους για το Κύπελλο Ελλάδος και στις δύο για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής, η Λαμία δεν έχει νίκη και ο Πανσερραϊκός σε σύνολο πέντε αγώνων μετρά τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Την περασμένη αγωνιστική, η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου ήρθε 1-1 με τον ΟΦΗ, όπως και εκείνη του Γιάννη Πετράκη κόντρα στην Κηφισιά. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Η Λαμία βρίσκεται στην 8η θέση με 21 βαθμούς, ενώ ο Πανσερραϊκός στην 10η με 15. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Λαμία (Λεωνίδας Βόκολος): Κοσέλεφ - Σιμόν, Κορνέζος, Παπαδόπουλος, Αμαράλ - Νούνιες, Τζανδάρης, Σλίβκα - Μάλτσι, Σίντκλεϊ, Ακούνια. by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Στον πάγκο: Νάγκι, Τζανετόπουλος, Στάνκο, Μούλα, Μαρτίνεθ, Καρλίτος, Τσούκαλος, Βασιλαντωνόπουλος, Τόσιτς by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Πανσερραϊκός (Πάμπλο Γκαρσία): Χόβαν - Δεληγιαννίδης, Γκοτζαμανίδης, Μπέργκστρομ, Πεταυράκης, Πηλέας - Μορέιρα, Στάικος, Μπετανκόρ, Τομάς, Ουάρντα by Αναστασία Βοσνάκη
19:49
Στον πάγκο: Κατσίκας, Διαμαντής, Οικονόμου, Μπαΐροβιτς, Παπαβασιλείου, Μούργος, Γούλερι, Μασκανάκης, Άλεξιτς by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης Α' Βοηθός: Δημήτρης Σαμοΐλης Β' Βοηθός: Ιωάννης Μηνούδης 4ος διαιτητής: Παναγιώτης-Ραφαήλ Τσιάρας VAR: Κωνσταντίνος Περράκης by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
Οι δυο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:01
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
20:03
2' Κυκλοφορεί ωραία την μπάλα ο Πανσερραϊκός και προσπαθεί να βρει χώρους στα αντίπαλα καρέ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
5' Φάουλ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
Εκτελέστηκε και πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:09
8' Ωραίο σουτ του Τομάς, η μπάλα ελάχιστα άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
12' Κίτρινη κάρτα ο Πηλέας για θέατρο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
14' ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός! Τραγικό λάθος του Κοσέλεφ, ο Τομάς κλέβει και ο Ουάρντα αδειάζει με μια ντρίμπλα τον Κυριάκο Παπαδόπουλο για να σκοράρει από κοντά για το 1-0. Πρώτο γκολ του Αιγύπτιου με τη φανέλα του Πανσερραϊκού. by Αναστασία Βοσνάκη
20:18
Οι φιλοξενούμενοι το έψαχναν αυτό το γκολ, καθώς από την αρχή έχουν τον έλεγχο και πιέζουν. Για να δούμε πως θα αντιδράσουν τώρα οι γηπεδούχοι. by Αναστασία Βοσνάκη
20:23
22' Έχει πάρει μέτρα το τελευταίο πεντάλεπτο η Λαμία και προσπαθεί να βρει χώρους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
Την ίδια ώρα διεξάγεται και το Ατρόμητος-ΟΦΗ, το οποίο είναι 0-0. Δείτε εδώ την εξέλιξη της αναμέτρησης. by Αναστασία Βοσνάκη
20:26
25' Ωραίο σουτ του Στάικου, έδιωξε εντυπωσιακά ο Κοσέλεφ! by Αναστασία Βοσνάκη
20:33
20:35
34' Κόρνερ για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
Ανεκμετάλλευτο πέρασε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:37
by Αναστασία Βοσνάκη
20:38
20:39
38' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Ο Γκοτζαμανίδης έκανε το γύρισμα, κανένας συμπαίκτης του δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
Ημίχρονο στο ματς! Ο Πανσερραϊκός πηγαίνει στα αποδυτήρια με προβάδισμα 1-0 της Λαμίας χάρη στο γκολ του Ουάρντα. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος του αγώνα! by Αναστασία Βοσνάκη
21:05
46' Τόσιτς μέσα για τη Λαμία, έξω ο Σλίβκα. by Αναστασία Βοσνάκη
21:08
48' Καλύτερα έχει μπει η Λαμία μέχρι στιγμής στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:13
53' Πολύ κακό σουτ του Αμαράλ, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
54' Φάουλ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
21:14
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
58' Ο Πανσερραϊκός δεν έχει απειλήσει καθόλου στο δεύτερο ημίχρονο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:19
59' Σουτ ο Τόσιτς, μπλόκαρε ο Χόβαν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
61' Αμαράλ έξω, Καρλίτος μέσα για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:21
62' Μπετανκόρ, Πηλέας έξω, Άλεξιτς, Οικονόμου μέσα για τον Πανσερραϊκό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:23
63' Κίτρινη ο Σιμόν. by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
21:29
70' Κίτρινη ο Οικονόμου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
71' Μούλα και Στάνκο μέσα, έξω οι Ακούνια και Τζανδάρης για τη Λαμία. by Αναστασία Βοσνάκη
21:37
78' Τομάς έξω για τον Πανσερραϊκό, μέσα ο Μούργος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:41
82' Κίτρινη ο Στάνκο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:45
85' ΓΚΟΛ ο Πανσερραϊκός! Μετά το γύρισμα, ο Ουάρντα έκανε το σουτ στην κίνηση, με την μπάλα να κοντράρει στον Άλεξιτς και να καταλήγει στα δίχτυα για το 2-0. by Αναστασία Βοσνάκη
21:49
89' Ο Μορέιρα έχει ένα τράβηγμα και δεν θα συνεχίσει, με τον Διαμαντή να μπαίνει στη θέση του και να πραγματοποιεί το ντεμπούτο του! by Αναστασία Βοσνάκη
21:50
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:51
Παίξαμε το πρώτο λεπτό, άλλα τρία για το φινάλε. Όλα έχουν κριθεί. by Αναστασία Βοσνάκη
21:53
Προσπαθεί να φτιάξει κάτι η Λαμία, αλλά αντέχει ο Πανσερραϊκός. by Αναστασία Βοσνάκη
21:54
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Πανσερραϊκός πήρε την πρώτη εκτός έδρας νίκη του στο πρωτάθλημα, επικρατώντας 2-0 της Λαμίας. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ουάρντα με γκολ και ασίστ, με τα λιοντάρια να ανεβαίνουν στους 18 βαθμούς, ενώ η Λαμία γνώρισε την πρώτη ήττα μετά από τρία διαδοχικά θετικά αποτελέσματα και έμεινε στους 21. by Αναστασία Βοσνάκη