Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.

16:44
Καλησπέρα σας! Η Κηφισιά υποδέχεται τον ΟΦΗ στη ρεβάνς για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson! by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από την εντός έδρας ήττα, 3-2, από τον Ολυμπιακό σε ένα ματς-ροντέο, ενώ ο ΟΦΗ εξακολουθεί να μην έχει πανηγυρίσει νίκη με τον Πέπε Μελ στον πάγκο. Πλησίασε στο πρώτο... τρίποντο ο Ισπανός, όμως ο Ατρόμητος ισοφάρισε στο 90+8’ σε 1-1 πριν από μερικές μέρες. by Αναστασία Βοσνάκη
16:48
Οι Κρητικοί έχουν σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης χάρη στο εντός έδρας 3-1 με το οποίο είχαν επικρατήσει των νεοφώτιστων στο πρώτο ματς. Ο Τοράλ είχε σκοράρει δις (7’, 25’) για τους νικητές, με τον Λουίς Φελίπε να διαμορφώνει το τελικό σκορ στο 75’ – κι ενώ ο Αντερέγκεν είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο 10’ και ο Τετέι είχε χάσει πέναλτι στο τέλος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:50
Τηλεοπτικά μπορείτε να παρακολουθήσετε το παιχνίδι από το CosmoteSport 3 ενώ ραδιοφωνικά μέσα από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή του Γιάννη Πολιά. by Αναστασία Βοσνάκη
16:51
Κηφισιά (Ντέιβιντ Νίλσεν / 4-2-3-1): Νικοπολίδης - Παρράς, Βαφέας, Σπίνος, Σμπώκος - Σολόα, Αντούνες - Ίλιεφ, Κωνσταντακόπουλος, Αντερέγκεν - Τετέι. by Αναστασία Βοσνάκη
16:51
Στον πάγκοι οι Λάντρε, Οζέγκοβιτς, Νίνης, Λούμορ, Μασούρας, Μπιφουμά, Ιπαλίμπο, Φερέιρα, Αναγνωστόπουλος. by Αναστασία Βοσνάκη
16:51
ΟΦΗ: (Πέπε Μελ / 4-3-3): Μπάουμαν - Αμπάντα, Πασαλίδης, Βούρος, Λάρσον - Γκλάζερ, Γκαγέγος, Μπάκιτς - Μοσκέρα, Ριέρα, Ντίκο. by Αναστασία Βοσνάκη
16:51
Στον πάγκο οι Σωτηρίου, Νέιρα, Μπάκου, Τοράρινσον, Λαμπρόπουλος, Φελίπε, Μεγιάδο, Αποστολάκης, Θεοδοσουλάκης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:54
Διαιτητής: Ματσούκας Βοηθοί: Μεϊντάνας, Κωνσταντίνου 4ος: Βλάχος VAR: Παπαπέτρου, Σαμοΐλης by Αναστασία Βοσνάκη
16:55
Την ίδια ώρα θα διεξαχθεί και το Πανσερραϊκός-ΠΑΟΚ, το πρώτο μεταξύ τους ματς για τους «8» της διοργάνωσης. by Αναστασία Βοσνάκη
16:59
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
17:01
Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει στα προημιτελικά του θεσμού τον Παναιτωλικό, ο οποίος απέκλεισε την Athens Kallithea. Διαβάστε περισσότερα εδώ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:05
5' Τίποτα σπουδαίο μέχρι στιγμής στο παιχνίδι, οι δυο ομάδες προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:09
10' Κυκλοφορεί ωραία την μπάλα ο ΟΦΗ και προσπαθεί να βρει χώρους στα αντίπαλα καρέ. Αντίθετα, η Κηφισιά παίζει κυρίως στις αντεπιθέσεις. by Αναστασία Βοσνάκη
17:12
13' Φάουλ για τον ΟΦΗ σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:13
Πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους Κρητικούς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
18' Φάουλ για τον ΟΦΗ ξανά σε καλό σημείο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:17
Εκτελέστηκε, αλλά δεν το εκμεταλλεύτηκε η ομάδα του Πέπε Μελ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:22
23' Ωραίο δυνατό σουτ του Μπάκιτς, η μπάλα περνάει δίπλα από την εστία του Νικοπολίδη. by Αναστασία Βοσνάκη
17:26
27' Κόρνερ για τους Κρητικούς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:27
28' Ο Ριέρα έκανε ένα κοντινό σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:28
29' Φάουλ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:29
Πήρε την κεφαλιά ο Ντίκο, αλλά πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
17:30
Συμπληρώσαμε το μισάωρο, με το 0-0 να παραμένει ανάμεσα στις δυο ομάδες. by Αναστασία Βοσνάκη
17:34
17:35
Ο Αντώνης Νικοπολίδης βρίσκεται στο γήπεδο για να παρακολουθήσει τον γιό του Εικόνα live 21978520/121228.jpg by Αναστασία Βοσνάκη
17:35
36' Ευκαιρία για την Κηφισιά! Ο Τετέι σπάει στον αμαρκάριστο Αντερέγκεν, ο οποίος καταφέρνει να χάσει το κοντρόλ όντας αμαρκάριστος στη μικρή περιοχή. Θα μπορούσε εδώ η Κηφισιά να ανοίξει το σκορ και να κάνει ντέρμπι το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
17:37
38' Ο Τετέι είναι στο έδαφος με ενοχλήσεις, έχει σπεύσει το ιατρικό επιτελείο. by Αναστασία Βοσνάκη
17:38
Σηκώνεται ο παίκτης της Κηφισιάς, όλα καλά... by Αναστασία Βοσνάκη
17:40
41' Φάουλ για την Κηφισιά. by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
Πέρασε ανεκμετάλλευτη αυτή η στημένη φάση για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
17:41
43' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ωραία συνεργασία Λάρσον και Μπάκιτς, ο δεύτερος κάνει ένα σουτ από δύσκολη γωνία αλλά η μπάλα πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου. by Αναστασία Βοσνάκη
17:44
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
17:46
Ημίχρονο! Κηφισιά και ΟΦΗ πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς τέρματα (0-0). Καλύτεροι οι Κρητικοί μέχρι στιγμής, με τους γηπεδούχους να γίνονται περισσότερο απειλητικοί από το 40' και μετά. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Αναστασία Βοσνάκη
18:01
46' Μπάκου μέσα και ντεμπουτάρει για τον ΟΦΗ, έξω ο Ριέρα. by Αναστασία Βοσνάκη
18:03
48' Έπεσε ο Ντίκο μέσα στην περιοχή, ο διαιτητής έδειξε παίζετε! by Αναστασία Βοσνάκη
18:04
Θα τσεκαριστεί η φάση. by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
49' Δεν υπάρχει πέναλτι, συνεχίζεται το ματς! by Αναστασία Βοσνάκη
18:05
50' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:06
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:10
54' Ευκαιρία για την Κηφισιά! Ωραίο πλασέ του Αντερέγκεν, βγάζει εντυπωσιακά ο Μπάουμαν! by Αναστασία Βοσνάκη
18:11
56' Ωραία κεφαλιά του Αντερέγκεν, η μπάλα περνάει λίγο άουτ! by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
57' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:13
Ανεκμετάλλευτο πέρασε... by Αναστασία Βοσνάκη
18:15
60' ΓΚΟΛ η Κηφισιά! Πολύ ωραία προσπάθεια του Τετέι, σπάει στον Κωνσταντακόπουλο, ο οποίος με ωραίο πλασέ εκτελεί τον κίπερ του ΟΦΗ για το 1-0. Μπαίνει ξανά στο κόλπο της πρόκρισης η ομάδα των Βορείων Προαστίων, θέλει ένα γκολ ακόμα για να το στείλει στην παράταση. by Αναστασία Βοσνάκη
18:16
Ελέγχεται το γκολ για να δούμε αν ήταν εκτεθειμένος στο ξεκίνημα ο Τετέι. by Αναστασία Βοσνάκη
18:18
63' Μετράει το γκολ, 1-0 η Κηφισιά! by Αναστασία Βοσνάκη
18:20
64' Τετέι, Ίλιεφ έξω για τους γηπεδούχους, μέσα οι Μπιφουμά, Μασούρας. by Αναστασία Βοσνάκη
18:23
68' Τριπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ. Φελίπε αντί Ντίκο, Λαμπρόπουλος αντί Πασαλίδη και Νέιρα αντί Μπάκιτς. by Αναστασία Βοσνάκη
18:26
71' Ευκαιρία για την Κηφισιά! Ωραίο σουτ του Κωνσταντακόπουλου, μετά από πάσα του Μασούρα, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:27
72' Σολόα έξω, μέσα ο Ιπαλίμπο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:32
77' Ευκαιρία για την Κηφισιά! Φεύγει στην πλάτη της άμυνας ο Αντερέγκεν, αλλά δεν εκτελεί, αφού το παρακάνει με τις διαδοχικές ντρίμπλες! by Αναστασία Βοσνάκη
18:33
78' Κίτρινη ο Ιπαλίμπο. by Αναστασία Βοσνάκη
18:34
79' Τσεκάρεται φάση για χέρι του Μπιφουμά! by Αναστασία Βοσνάκη
18:35
Συνεχίζεται το ματς, δεν υπάρχει κάτι! by Αναστασία Βοσνάκη
18:36
80' Μεγιάδο αντί Μοσκέρα για τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
85' Κόρνερ για την Κηφισιά. by Αναστασία Βοσνάκη
18:40
Νέο κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
18:42
Έχουμε φτάσει στο 87ο λεπτό, με την Κηφισιά να πιέζει να βάλει ένα γκολ για να στείλει το ματς στην παράταση. by Αναστασία Βοσνάκη
18:46
5 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
18:47
90+2' Πέναλτι για τον ΟΦΗ! Ανατροπή του Μπάκου από τον Παρρά! by Αναστασία Βοσνάκη
18:48
90+3' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ! Ο Φελίπε εκτελεί εύστοχα και κάνει το 1-1! by Αναστασία Βοσνάκη
18:49
Συνολικό σκορ αυτή την στιγμή 4-2! by Αναστασία Βοσνάκη
18:51
Τέλος στο ματς! Με συνολικό σκορ 4-2 ο ΟΦΗ περνάει στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson, όπου θα αντιμετωπίσει τον Παναιτωλικό! by Αναστασία Βοσνάκη