ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

17:18
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΠΑΣ Γιάννινα και Λαμία για την 21η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 17:30, τηλεοπτική μετάδοση από Novasports Prime και ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Γιάννη Γιαννάκη. by Γιάννης Πολιάς
17:24
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων ΠΑΣ Γιάννινα (Μ. Γρηγορίου): Αθανασίου, Σόρια, Εραμούσπε, Παντελάκης, Κιάκος, Καραχάλιος, Τζίνο, Ροσέρο, Τούτου, Παμλίδης, Κόντε Στον πάγκο: Σούλης, Λεό, Μπάλαν, Μπακαδήμας, Τζίμας, Ριένστρα, Ντεμίρ, Λιάσος, Τσαούσης Λαμία (Λ. Βόκολος): Κοσέλεφ, Σιμόν, Τσανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Αμαράλ, Νούνιες, Στάνκο, Σλίβκα, Τσιλούλης, Μαρτίνεθ, Καρλίτος Στον πάγκο: Χατζηεμμανουήλ, Κορνέζος, Τσούκαλος, Λέικ, Γιαννούτσος, Σίντκλεϊ, Τερεζίου, Βασιλαντωνόπουλος, Τόσιτς by Γιάννης Πολιάς
17:26
Διαιτητής: Φωτιάς Βοηθοί: Νικολαΐδης, Δέλλιος 4ος: Τσιμεντερίδης VAR: Βεργέτης, Καραγκιζόπουλος by Γιάννης Πολιάς
17:27
Με 4-4-2 οι γηπεδούχοι, με 4-2-3-1 οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
17:30
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
17:31
Σε μεγάλη ανάγκη για νίκη οι γηπεδούχοι, καθώς με την Κηφισιά να νικά στο Ηράκλειο, είναι αυτή τη στιγμή μόνοι στον πάτο της βαθμολογίας. by Γιάννης Πολιάς
17:32
Η δε Λαμία, μπορεί με διπλό να σκαρφαλώσει στην 6η θέση και να μπει γερά στο κόλπο για τα playoffs. by Γιάννης Πολιάς
17:34
4' Πιο κινητικοί στα πρώτα λεπτά οι Λαμιώτες. by Γιάννης Πολιάς
17:36
6' Φάουλ σε πλάγια θέση για την ομάδα του Βόκολου. by Γιάννης Πολιάς
17:36
Έδιωξαν οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
17:38
8' Άστοχη η κοντινή κεφαλιά του Τσιλούλη, πρώτη αξιόλογη στιγμή στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
17:38
8' Μεγάλη φάση για τους φιλοξενούμενους, ο Αθανασίου σταμάτησε στο τετ α τετ τον Νούνιες! by Γιάννης Πολιάς
17:39
Και στη συνέχεια φάουλ λίγο έξω από την περιοχή για την ανεβασμένη Λαμία! by Γιάννης Πολιάς
17:40
10' Αναμονή για VAR, λόγω μαρκαρίσματος μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
17:41
Για μαρκάρισμα του Καραχάλιου στον Μαρτίνεθ. Κίτρινη κάρτα στον Έλληνα μέσο. by Γιάννης Πολιάς
17:42
12' Το έβγαλε ο Αθανασίου! by Γιάννης Πολιάς
17:43
Ο Καρλίτος εκτέλεσε στην αριστερή γωνία όμως ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ έπεσε σωστά και απέκρουσε! by Γιάννης Πολιάς
17:43
Παραμένει λοιπόν το 0-0, τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
17:44
14' Επιμένει πάντως η Λαμία, που δεν πτοήθηκε από το χαμένο πέναλτι και εξακολουθεί να πιέζει. by Γιάννης Πολιάς
17:48
18' Οδεύουμε για το 20λεπτο, με τον ΠΑΣ να προσπαθεί να ανεβάσει τις γραμμές του. by Γιάννης Πολιάς
17:49
19' Κόρνερ για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
17:49
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
17:49
20' ΓΚΟΛ, 1-0 Η ΛΑΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΡΛΙΤΟΣ! Ο Ισπανός... εξιλεώνεται για το χαμένο πέναλτι καρφώνοντας την μπάλα στα δίχτυα με διαγώνιο σουτ από τα δεξιά! Υπέροχο γκολ. by Γιάννης Πολιάς
17:51
Μονοκόμματο το σουτ του έμπειρου φορ μετά την εξαιρετική μπαλιά που βγήκε από τα αριστερά δια ποδός Αμαράλ. by Γιάννης Πολιάς
17:51
Οι φιλοξενούμενοι παίρνουν αυτό που αξίζουν με βάση τα όσα έχουμε δει μέχρι τώρα. by Γιάννης Πολιάς
17:51
Καλείται να βγάλει αντίδραση ο ΠΑΣ, που για την ώρα έχει περιοριστεί σε παθητικό ρόλο. by Γιάννης Πολιάς
17:52
22' ΓΚΟΛ, 2-0 Η ΛΑΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΜΑΡΑΛ! Απίθανο σλάλομ από τα αριστερά και... κεραυνός που δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Αθανασίου! Ένα ακόμα εντυπωσιακό γκολ για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
17:53
Ο Αμαράλ έχει ασίστ και γκολ μέσα σε ένα τρίλεπτο! by Γιάννης Πολιάς
17:53
Ένα βουνό έχει πλέον να ανέβει ο ΠΑΣ... by Γιάννης Πολιάς
17:56
17:57
27' Κίτρινη κάρτα στον Στάνκο. by Γιάννης Πολιάς
17:57
28' Στημένη μπάλα σε καλό σημείο για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
18:00
Εάν δεν νικήσει, ο ΠΑΣ μένει δεδομένα μόνος τελευταιος στη βαθμολογία. by Γιάννης Πολιάς
18:01
30' Αδύναμο σουτ Τσιλούλη μέσα από την περιοχή, εύκολα μάζεψε ο Αθανασίου. by Γιάννης Πολιάς
18:02
32' Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη. by Γιάννης Πολιάς
18:05
35' Άστοχο το σουτ του Καραχάλιου από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
18:05
36' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
18:06
18:07
38' Ένα ακόμα κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
18:08
38' Ωραία η κεφαλιά του Κόντε, ωστόσο η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. by Γιάννης Πολιάς
18:08
18:08
38' Κόρνερ για τη Λαμία τώρα. by Γιάννης Πολιάς
18:09
39' Κεφαλιά προς τα πίσω από τον Τζανετόπουλο, άστοχη. by Γιάννης Πολιάς
18:09
40' Σπουδαία επέμβαση Κοσέλεφ σε καταπληκτικό μακρινό σουτ του Ροσέρο! by Γιάννης Πολιάς
18:10
Νέο σουτ από τον Καραχάλιο, άστοχο. by Γιάννης Πολιάς
18:10
Έχουν ανεβάσει κατακόρυφα την απόδοσή τους οι γηπεδούχοι, που ψάχνουν ένα γκολ που θα τους βάλει ξανά στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:11
41' ΓΚΟΛ, 2-1 ΜΕΙΩΝΕΙ Ο ΠΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΝΤΕ! Απίθανη φάση με τον Σόρια να σουτάρει από τα δεξιά και τον Κοσέλεφ να αποκρούει... ανορθόδοξα. Η μπάλα πήρε μεγάλο ύψος και κατευθύνθηκε προς την εστία, με τον Ισπανό να τη σπρώχνει στα δίχτυα με κεφαλιά εξ επαφής! by Γιάννης Πολιάς
18:12
Πολύ σημαντική εξέλιξη στο ματς, με τους Ηπειρώτες να μειώνουν πριν το ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
18:13
43' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΠΑΣ, από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
18:14
44' Κακή η κεφαλιά του Σόρια, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:14
45' Κίτρινη κάρτα στον Σλίβκα. by Γιάννης Πολιάς
18:15
45' Δοκάρι για τον ΠΑΣ! Μακρινό σουτ Εραμούσπε, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και πήρε τροχιά προς τα δίχτυα, με τον Κοσέλεφ να αποκρούει με τη βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού! by Γιάννης Πολιάς
18:16
45+1' Κεφαλιά Σόρια μετά το κόρνερ, μπλόκαρε ο Κοσέλεφ. by Γιάννης Πολιάς
18:16
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
18:17
Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
18:17
18:17
45+2' Μπλόκαρε ο Αθανασίου μετά το σουτ του Μαρτίνεθ μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
18:17
Μυθικό ματς στους Ζωσιμάδες... by Γιάννης Πολιάς
18:18
Τέλος στο πρώτο μέρος, ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία 1-2. by Γιάννης Πολιάς
18:19
Απίστευτο παιχνίδι, με τους Καρλίτος-Αμαράλ να δίνουν προβάδισμα δύο τερμάτων στους φιλοξενούμενους και τον Κόντε να μειώνει για τον ΠΑΣ, που είχε στη συνέχεια και δοκάρι! by Γιάννης Πολιάς
18:19
Επιστροφή σε λίγα λεπτά για να δούμε τι μας επιφυλάσσει το δεύτερο μέρος... by Γιάννης Πολιάς
18:31
18:33
Επιστρέφουν σιγά σιγά οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
18:35
Σέντρα στο δεύτερο μέρος! by Γιάννης Πολιάς
18:36
46' Λεό αντί Σόρια. by Γιάννης Πολιάς
18:37
47' Άστοχο το μακρινό σουτ του Εραμούσπε. by Γιάννης Πολιάς
18:38
Έχει μπει πιο δυνατά ο ΠΑΣ στο δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
18:39
49' Ωραίο γυριστό Κόντε από τα αριστερά, στο κόρνερ ο Κοσέλεφ! by Γιάννης Πολιάς
18:39
Ο ρυθμός παραμένει πάρα πολύ υψηλός. by Γιάννης Πολιάς
18:39
Έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
18:41
51' Κίτρινη κάρτα στον Καρλίτος. by Γιάννης Πολιάς
18:45
55' Κόρνερ για τον ΠΑΣ, δεν πρόλαβε να εκτελέσει από κοντά ο Κόντε προ του Σιμόν. by Γιάννης Πολιάς
18:45
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
18:47
57' Δυνατό σουτ του Παμλίδη από τα δεξιά, ένα ακόμα κόρνερ μετά από επέμβαση του Κοσέλεφ. by Γιάννης Πολιάς
18:48
58' Οι τελικές είναι πλέον 16-8 υπέρ του ΠΑΣ! by Γιάννης Πολιάς
18:48
Πέρασε άουτ η μπάλα στην εκτέλεση του κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
18:49
59' Πέναλτι για τη Λαμία! by Γιάννης Πολιάς
18:49
Κίτρινη κάρτα στον Αθανασίου, που ανέτρεψε τον Μαρτίνεθ μετά την εξαιρετική μπαλιά του Καρλίτος! by Γιάννης Πολιάς
18:49
Από το πουθενά, η Λαμία είναι κοντά σε τρίτο γκολ. by Γιάννης Πολιάς
18:50
Υπάρχουν διαμαρτυρίες στο μεταξύ από πλευράς ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
18:50
Έχει στήσει την μπάλα στη βούλα ο Καρλίτος, που έχασε πέναλτι στο 12'. by Γιάννης Πολιάς
18:51
61' ΠΑΛΙ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ Ο ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ! by Γιάννης Πολιάς
18:51
Πάλι εκτέλεσε στα δεξιά ο Ισπανός, πάλι έπεσε σωστά ο τερματοφύλακας του ΠΑΣ! Απίστευτο... by Γιάννης Πολιάς
18:51
Παραμένει λοιπόν το 2-1 υπέρ της Λαμίας. by Γιάννης Πολιάς
18:52
62' ΓΚΟΛ, 3-1 Η ΛΑΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΙΛΟΥΛΗ! Τραγικό λάθος Αθανασίου, που βγήκε εντελώς άστοχα και έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του, δίνοντας την ευκαιρία στον Έλληνα μεσοεπιθετικό να σπρώξει την μπάλα στην κενή εστία! by Γιάννης Πολιάς
18:54
Ο Αθανασίου έχει πιάσει δύο πέναλτι αλλά υπέπεσε σε ένα ασύλληπτο λάθος, που χάρισε το 3-1 στους φιλοξενούμενους... by Γιάννης Πολιάς
18:54
64' Μακρινό σουτ Παμλίδη, εύκολα ο Κοσέλεφ. by Γιάννης Πολιάς
18:55
Η Λαμία είχε περιοριστεί σε ρόλο κομπάρσου στο δεύτερο ημίχρονο, μέχρι που έφτασε σε χαμένο πέναλτι και γκολ μέσα σε ένα τρίλεπτο! by Γιάννης Πολιάς
18:55
Με τον Αστέρα Τρίπολης να χάνει αυτή την ώρα από την ΑΕΚ, η Λαμία ανεβαίνει 6η. by Γιάννης Πολιάς
18:56
67' Ντεμίρ αντί Ροσέρο και Ριένστρα αντί Καραχάλιου. Για τη Λαμία, ο Τόσιτς αντικατέστησε τον Καρλίτος αμέσως μετά το γκολ. by Γιάννης Πολιάς
18:58
68' Φάουλ σε πλάγια θέση για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
18:59
69' Κόντραρε η μπάλα, άλλαξε πορεία και κατέληξε έξω σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
18:59
19:01
71' Ένα ακόμα κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο από τους Ηπειρώτες. by Γιάννης Πολιάς
19:04
74' Ένα ακόμα κόρνερ για τον ΠΑΣ, που έχει πλέον τελικές 19-10. by Γιάννης Πολιάς
19:05
Απομάκρυνε ο Παπαδόπουλος, άουτ η μπάλα στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
19:06
76' Σίντκλεϊ αντί Σλίβκα. by Γιάννης Πολιάς
19:06
77' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΠΑΣ, απομακρύνθηκε εύκολα η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
19:07
Οι γηπεδούχοι διατηρούν την πρωτοβουλία των κινήσεων αλλά είναι σαφές πως έχουν αδειάσει σε μεγάλο βαθμό ψυχολογικά μετά το 3-1. by Γιάννης Πολιάς
19:07
77' Λίγο άουτ το πολύ καλό σουτ του Κιάκου από το ύψος της περιοχής! by Γιάννης Πολιάς
19:10
81' ΓΚΟΛ 4-1 Η ΛΑΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΣΙΛΟΥΛΗ! Ο Τόσιτς έβγαλε μόνο του απέναντι στον τερματοφύλακα τον Έλληνα μεσοεπιθετικό και εκείνος σφράγισε τη νίκη της ομάδας του, δίνοντας παράλληλα διαστάσεις θριάμβου στο διπλό! by Γιάννης Πολιάς
19:12
82' Τσούκαλος αντί Μαρτίνεθ και Κορνέζος αντί Αμαράλ. by Γιάννης Πολιάς
19:12
Και Μπάλαν αντί Κόντε, Τζίμας αντί Παμλίδη. by Γιάννης Πολιάς
19:14
Όλα έχουν κριθεί πλέον στους Ζωσιμάδες, με τη Λαμία να φτάνει τις τρεις συνεχόμενες νίκες στο πρωτάθλημα. by Γιάννης Πολιάς
19:14
84' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Αθανασίου να σταματά τον Τσούκαλο και στη συνέχεια τον Τόσιτς. by Γιάννης Πολιάς
19:15
Αυτή είναι η πρώτη φορά που η Λαμία σκοράρει τέσσερις φορές σε εκτός έδρας αγώνα στη Σούπερ Λίγκα. by Γιάννης Πολιάς
19:19
89' Διαδικαστικού χαρακτήρα τα τελευταία λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
19:19
Στους 30 βαθμούς και στο +1 από τον Αστέρα η Λαμία, τελευταίος και στο -3 από τη σωτηρία ο ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς
19:20
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
19:21
90+1' Κίτρινη κάρτα στον Τζίμα για θέατρο. by Γιάννης Πολιάς
19:23
Τέλος στο ματς, ΠΑΣ Γιάννινα-Λαμία 1-4! by Γιάννης Πολιάς
19:24
Ευρεία νίκη για την ομάδα του Βόκολου, που ανεβαίνει έτσι στην 6η θέση της βαθμολογίας. Μόνος τελευταίος πλέον ο ΠΑΣ. by Γιάννης Πολιάς