Παρακολουθήστε live από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 22η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε live την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΣ Γιάννινα και τον Άρη στους «Ζωσιμάδες» για την 22η αγωνιστική της Stoiximan Super League. by Λουκάς Χατζής
18:38
Απόψε, αμφότεροι οι ομάδες θα ψάξουν την επιστροφή στις νίκες και τις καλές εμφανίσεις, καθώς προέρχονται από αρνητικά αποτελέσματα. by Λουκάς Χατζής
18:39
O «Άγιαξ της Ηπείρου» βρίσκεται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 12 βαθμούς, ενώ προέρχεται από τέσσερις σερί ήττες στο πρωτάθλημα. Από την άλλη, οι Θεσσαλονικείς έρχονται από την εκτός έδρας ισοπαλία με τον Πανσερραϊκό, έχοντας ένα τρίποντο στα τρία πιο πρόσφατα παιχνίδια τους. by Λουκάς Χατζής
18:41
Στον πρώτο γύρο, ο Άρης είχε επικρατήσει με 2-0, ενώ μετράει 4-1-0 στα πέντε τελευταία μεταξύ τους ματς ανεξαρτήτως έδρας. by Λουκάς Χατζής
18:41
Πάμε να δούμε τις βασικές ενδεκάδες που επέλεξαν οι Μιχάλης Γρηγορίου και Άκης Μάντζιος, με εκείνη του Άρη να έχει πολλές αλλαγές, λόγω φυσικά και του ότι ακολουθεί το μεσοβδόμαδο ματς Κυπέλλου με τον Παναιτωλικό. by Λουκάς Χατζής
18:43
ΠΑΣ Γιάννινα (Μιχάλης Γρηγορίου): Νάγκι, Κιάκος, Μπακαδήμας, Εραμούσπε, Ριένστρα, Τζίνο, Λιάσος, Τούτου, Παμλίδης, Ροσέρο, Κόντε. Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα, Οντουμπάτζιο, Ροζ, Μπράμπετς, Φατόρε, Τζούρασεκ, Ντουκουρέ, Σαβέριο, Φετφατζίδης, Μπένετ, Σαμόρα. by Λουκάς Χατζής
18:43
Ο Άκης Μάντζιος δεν έχει στην διάθεσή του τους Φαμπιάνο και Ζουλ που μόλις επέστρεψαν από τραυματισμούς, ενώ τιμωρημένος είναι και ο Μοντόγια. by Λουκάς Χατζής
18:44
Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος (Δυτ. Αττικής). Βοηθοί: Τρύφωνας Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Άγγελος Κολλιάκος (Αθηνών). 4ος διαιτητής: Κωνσταντίνος Κατοίκος (Αθηνών). VAR: Κωνσταντίνος Περράκης (Αθηνών). AVAR: Πολυχρόνης Κωστάρας (Αιτωλοακαρνανίας). by Λουκάς Χατζής
18:45
Σε περίπου ένα τέταρτο θα έχουμε τη σέντρα στην αναμέτρηση. by Λουκάς Χατζής
18:48
Ντεμπούτο απόψε για τον 19χρονο Κοσταρικανό, Μπένετ, με τη φανέλα του Άρη. by Λουκάς Χατζής
18:48
Τηλεοπτική μετάδοση από το Novasports 2. by Λουκάς Χατζής
18:52
Να πούμε πως στο παιχνίδι που άνοιξε την αγωνιστική, ο Ολυμπιακός έχει κάνει το 4-0 επί του ΟΦΗ στο 58ο λεπτό. by Λουκάς Χατζής
18:56
Αυτή την ώρα οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο. by Λουκάς Χατζής
19:01
Ξεκίνησε το παιχνίδι, στη σέντρα ο Άρης. by Λουκάς Χατζής
19:02
1' Σέντρα του Φατόρε από τα αριστερά, απομάκρυνε η άμυνα του ΠΑΣ Γιάννινα. by Λουκάς Χατζής
19:05
4' Ο Άρης πιέζει πολύ ψηλά και έχει κάνει... δύσκολη τη ζωή και τη μεταφορά της μπάλας στον ΠΑΣ. by Λουκάς Χατζής
19:06
5' Φάουλ σε καλό σημείο για μια σέντρα στην αντίπαλη περιοχή για τον ΠΑΣ. by Λουκάς Χατζής
19:06
Απομάκρυνε με κεφαλιά ο Μπράμπετς. by Λουκάς Χατζής
19:07
6' Κάθετη πάσα του Κόντε για τον Τσίνο, δεν πρόλαβε ο παίκτης του ΠΑΣ αφού ο Μπράμπετς καθάρισε τη φάση. by Λουκάς Χατζής
19:09
8' Ο Φετφατζίδης προσπάθησε να κοντρολάρει στην περιοχή του ΠΑΣ Γιάννινα, δεν τα κατάφερε όμως και η μπάλα πέρασε άουτ. by Λουκάς Χατζής
19:10
10' Διαδοχικά λάθη του Άρη στη μετάβαση. by Λουκάς Χατζής
19:11
10' Υπήρξε μια... αναμπουμπούλα στην άμυνα του Άρη, ο ΠΑΣ όμως δεν μπόρεσε να βγάλει τελική. by Λουκάς Χατζής
19:12
11' Έξυπνη πάσα του Τσίνο στον Κόντε, εκείνος από πλάγια θέση έκανε το γύρισμα, όμως κανένας συμπαίκτης του δεν ακολούθησε τη φάση. by Λουκάς Χατζής
19:14
13' Πρώτη τελική στο ματς, με τον Άρη να κλέβει έξω από την περιοχή του ΠΑΣ, με τον Ζαμόρα να κάνει με τη μία το σουτ από πλάγια θέση και να κερδίζει το κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
19:14
Περνάει ανεκμετάλλευτο το κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
19:16
15' Φάση καρμπόν με την προηγούμενη για τον ΠΑΣ, με τον Ροσέρο να κλέβει, να πασάρει στον Τζίνο, το σουτ του οποίου από καλό σημείο έφυγε πάνω από την εστία. by Λουκάς Χατζής
19:20
19' Έκλεψε ο Ριένστρα την πάσα του Κουέστα, έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά, όμως δεν βγήκε κάτι καλό εδώ για τον ΠΑΣ. by Λουκάς Χατζής
19:22
20' 8-15 τα λάθη των ομάδων αντίστοιχα. by Λουκάς Χατζής
19:24
23' Μικρή διακοπή στο ματς, αφού ο Οντουμπάτζο είναι στο έδαφος κρατώντας τον δεξί του ώμο. by Λουκάς Χατζής
19:24
Συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
19:26
25' Νέα διακοπή, με τον Τζούρασεκ να είναι στο έδαφος. by Λουκάς Χατζής
19:26
Όλα καλά, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
19:27
26' Σουτ του Λιάσου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, σταματά πάνω στα σώματα των αμυντικών. by Λουκάς Χατζής
19:28
27' Φάουλ τώρα για τον Άρη, ευκαιρία να φέρει κόσμο στην περιοχή του Νάγκι. by Λουκάς Χατζής
19:28
Η σέντρα του Σαβέριο είχε κέρδος το κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
19:28
Βγαίνει και καθαρίζει με γροθιές ο Νάγκι. by Λουκάς Χατζής
19:29
27' Νέο φάουλ για τον Άρη, που διατηρεί τους παίκτες του στην αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
19:30
Η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε αουτ. Ο Σαβέριο βρέθηκε στο έδαφος από τσαρτζάρισμα με τον Παμλίδη. by Λουκάς Χατζής
19:30
Η φάση ελέγχεται από το VAR. by Λουκάς Χατζής
19:30
Δεν υπήρξε κάτι, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
19:31
30' Φάουλ τώρα για τον ΠΑΣ, με τον Μπακαδήμα να πιάνει την κεφαλιά, τον Κόντε στη συνέχεια να μην μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλα και να την στείλει στα δίχτυα. by Λουκάς Χατζής
19:33
32' Σέντρα του Μπένετ από τα δεξιά, καθάρισε τη φάση με κεφαλιά «ψαράκι» ο Μπακαδήμας. by Λουκάς Χατζής
19:34
33' Ωραία κάθετη του Ροσέρο στον κενό χώρο για τον Παμλίδη, εκείνος όμως δεν πρόλαβε και ο Κουέστα βγήκε και μάζεψε. by Λουκάς Χατζής
19:36
36' Σέντρα του Τζίνο, καμία ανησυχία για την άμυνα του Άρη. by Λουκάς Χατζής
19:36
Στην εξέλιξη της φάσης ωστόσο, ο Λιάσος κέρδισε φάουλ σε εξαιρετικό σημείο, λίγα μέτρα έξω από την περιοχή του Άρη. by Λουκάς Χατζής
19:38
37' Ο Κόντε το πήγε απευθείας, με την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
19:39
38' Ο Κουέστα έβγαλε το πλασέ/γύρισμα του Παμλίδη από πολύ πλάγια θέση. by Λουκάς Χατζής
19:42
40' Μικρή διακοπή, με τον Ζαμόρα να παίρνει κίτρινη για φάουλ πάνω στον Μπακαδήμα, ο οποίος έφυγε από τον αγωνιστικό χώρο και προσγειώθηκε στο σκάμμα στίβου που βρίσκεται εκεί δίπλα. by Λουκάς Χατζής
19:42
Όλα καλά με τον Μπακαδήμα, συνεχίζεται το παιχνίδι. by Λουκάς Χατζής
19:46
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
19:47
Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ. by Λουκάς Χατζής
20:02
Αλλαγές για τον Άρη. Νταρίντα και Σουλεϊμάνοφ στις θέσεις των Φετφατζίδη και Μπένετ. by Λουκάς Χατζής
20:03
20:03
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο. by Λουκάς Χατζής
20:05
47' Εκπληκτική σέντρα του Ροσέρο με το εξωτερικό στην «καρδιά» της αντίπαλης άμυνας, με τον Κόντε να σκέφτεται να πάει με το κεφάλι, εν συνεχεία να αλλάζει απόφαση και να πηγαίνει για σουτ, με αποτέλεσμα να μην προλάβει την μπάλα και έτσι να περνάει μια μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΣ. by Λουκάς Χατζής
20:09
51' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, με τον Ροσέρο να κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, ο Κόντε με τακουνάκι προσπάθησε να σκοράρει, όμως ο Οντουμπάτζο ήταν εκεί να απομακρύνει προ του Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
20:13
55' Μακρινό σουτ του Λιάσου, καμία ανησυχία για τον Κουέστα. by Λουκάς Χατζής
20:14
56' Διακοπή στο ματς, ο Τζούρασεκ βρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο με πρόβλημα τραυματισμού. by Λουκάς Χατζής
20:15
Σηκώθηκε ο Τζούρασεκ, ο οποίος πάντως θα γινόταν ούτως η άλλως αλλαγή. by Λουκάς Χατζής
20:16
57' Μέσα οι Βέλεθ και Μανού Γκαρθία, εκτός οι Ντουκουρέ και Τζούρασεκ. by Λουκάς Χατζής
20:16
20:19
61' Καλή στιγμή μετά από πολύ ώρα για τον Άρη, με τον Μανού Γκαρθία να βγάζει την πάσα στον κενό χώρο, ο Ζαμόρα γύρισε και σημάδεψε την απέναντι γωνία αλλά η μπάλα έφυγε αρκετά άουτ. by Λουκάς Χατζής
20:20
62' Ο Κόντε στόπαρε την μπάλα μέσα στην περιοχή του Άρη, όμως δεν έπιασε καλά το σουτ μετά και από την πίεση του Ροζ. by Λουκάς Χατζής
20:20
63' Αλλαγή ο Ισπανός φορ, στη θέση του ο Λέο Μπατίστ. by Λουκάς Χατζής
20:21
Κάκωση στο δεξί γόνατο φαίνεται πως έχει υποστεί ο Τζούρασεκ σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις. by Λουκάς Χατζής
20:24
67' Κίτρινή κάρτα στους Σαβέριο και Τζίνο. by Λουκάς Χατζής
20:27
69' Κίτρινη κάρτα στον Εραμούσμπε. by Λουκάς Χατζής
20:29
71' Νέα κίτρινη στο ματς, αυτή τη φορά στον Λιάσο για επικίνδυνη προβολή στον Ζαμόρα. by Λουκάς Χατζής
20:30
72' Εκτός ο Σαβέριο, στη θέση του ο Μορόν. by Λουκάς Χατζής
20:31
73' Στημένη φάση τώρα για τον Άρη, ευκαιρία να γεμίσει την αντίπαλη περιοχή. by Λουκάς Χατζής
20:31
Δεν βγήκε κάτι για τους φιλοξενούμενους εδώ. by Λουκάς Χατζής
20:33
75' Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από παρέμβαση του Ροζ. by Λουκάς Χατζής
20:34
Ούτε εδώ βγήκε κάτι... by Λουκάς Χατζής
20:35
77' Επιθετικό φάουλ του Μορόν πάνω στον Εραμούσμπε. by Λουκάς Χατζής
20:38
80' Νέο επιθετικό φάουλ του Μορόν, αυτή τη φορά πάνω στον Μπακαδήμα. by Λουκάς Χατζής
20:38
20:38
80' Ο Παμλίδης πάτησε περιοχή αλλά δεν βρήκε συμπαίκτη. by Λουκάς Χατζής
20:39
Γρήγορη αντεπίθεση για τον Άρη, με κέρδος ένα κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:39
Εκτέλεσε ο Γκαρσία απομάκρυνε ο Κιάκος. by Λουκάς Χατζής
20:42
84' Επικίνδυνο γύρισμα του Σουλεϊμάνοφ, πέρασε από όλους με τον Τούτου να παραχωρεί κόρνερ. by Λουκάς Χατζής
20:43
Παίρνει το ριμπάουντ ο Γκαρθία, πιάνει το σουτ ο Ισπανός στην κίνηση έξω από την περιοχή, με τον Νάγκι να τον σταματάει εντυπωσιακά! by Λουκάς Χατζής
20:44
86' Εκτός ο Ροσέρο, μέσα ο Ντεμίρ. by Λουκάς Χατζής
20:45
88' Κίτρινη κάρτα στον Νάγκι. by Λουκάς Χατζής
20:46
88' Κόρνερ για τον ΠΑΣ. by Λουκάς Χατζής
20:48
90' Ο Λέο προσπάθησε να πατήσει απειλητικά την αντίπαλη περιοχή, κλείστηκε όμως από την άμυνα του Άρη. by Λουκάς Χατζής
20:48
Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Λουκάς Χατζής
20:50
90+2' Φάση διαρκείας στα καρέ του ΠΑΣ, απομάκρυνε με δυσκολία η άμυνα. by Λουκάς Χατζής
20:51
90+3' Οφσάιντ ο Λέο. by Λουκάς Χατζής
20:52
90+4' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΣ με τον Λέο από πλάγια θέση και ολομόναχος να πλασάρει άουτ. by Λουκάς Χατζής