Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τους «16» του Champions League.

Καλησπέρα σας! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
Το Champions League επιστρέφει με τη φάση των «16» και από εδώ θα παρακολουθήσουμε Live την εξέλιξη της αναμέτρησης της Λειψίας με τη Ρεάλ Μαδρίτης! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:40
Για τις 22:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα στη Γερμανία. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:50
Οι ενδεκάδες: Λειψία: Γκουλάσι - Σιμακάν, Κλόστερμαν, Ορμπάν, Ράουμ - Όλμο, Χένρικς, Σλάγκερ, Σίμονς - Οπεντά, Σέσκο Ρεάλ Μαδρίτης: Λούνιν - Καρβαχάλ, Νάτσο, Τσουαμενί, Μεντί - Βαλβέρδε, Κρος, Καμαβινγκά, Μπραΐμ Ντίαθ - Ροντρίγκο, Βινίσιους by Δημήτρης Παπαδήμας
21:52
Οι Γερμανοί έχουν εκτός μόνο τον εδώ και καιρό απόντα, Χαϊντάρα, ενώ ο Αντσελότι δεν έχει διαθέσιμους τους Μπέλιγχαμ, Ρούντιγκερ, Μιλιτάο και Αλάμπα. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:53
Στον πάγκο για τη Λειψία βρίσκονται οι Ζίγκερλ, Μπλάσβιχ, Μπαουμγκάρντνερ, Μπιτσιαμπού, Ελμάς, Γιατά, Καμπλ, Λενζ, Λουκεμπά, Πόουλσεν και Ζίβαλντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:54
Αναπληρωματικοί της Ρεάλ οι Κέπα, Φραν, Καρίγιο, Θεμπάγιος, Γκαρθία, Χοσέλου, Γκιουλέρ, Βάθκεθ, Μάρτιν, Μόντριτς, Παζ και Ραμόν. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:56
Διαιτητής του αγώνα ο Βόσνιος, Πελίτο, με βοηθούς τους Ιμπρισιμπέγκοβιτς, Μπέλιο, τέταρτο τον Γκίγκοβιτς, ενώ VAR είναι οι Ολλανδοί Φαν Μπέκελ και Χίγκλερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
21:57
Οι δύο ομάδες έκαναν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο της «Red Bull Arena» και ακούν τον ύμνο της διοργάνωσης! by Δημήτρης Παπαδήμας
21:59
Οι δύο ομάδες είχαν συναντηθεί στη φάση των ομίλων της περσινής σεζόν, με τη Ρεάλ επικρατεί 2-0 στη Μαδρίτη και με τη Λειψία να νικά με 3-2 στη Γερμανία! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:00
Έναρξη του αγώνα! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:01
2' Η Λειψία πιέζει ψηλά και παίρνει το πρώτο κόρνερ του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:02
2' Ακυρωθέν γκολ για τη Λειψία. Μετά την εκτέλεση κόρνερ και μακρινό σουτ το Σλάγκερ, ο Σέσκο πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και σκόραρε με κεφαλιά, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε μέσω VAR για οφσάιντ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:03
3' Η Λειψία έχει μπει... φουριόζα, με τον Λούνιν να μπλοκάρει ένα μακρινό σουτ του Σίμονς. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:04
Ιδανικό ξεκίνημα στο ματς, με τη Λειψία να κυριαρχεί όσο η Ρεάλ ψάχνει ακόμα τα πατήματά της! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
Ο Σέσκο πάντως φαίνεται ότι δεν ήταν οφσάιντ στη φάση του ακυρωθέντος γκολ. Ίσως οι VAR να έκριναν ότι ο παίκτης που ήταν εκτεθειμένος, επηρέασε την έξοδο του Λούνιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:07
7' Πρώτο σουτ για τη Ρεάλ, με την προσπάθεια του Ροντρίγκο να κοντράρει και να καταλήγει στην αγκαλιά του Γκουλάσι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
9' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τη Ρεάλ, μετά από κόρνερ του Κρος και κεφαλιά του Τσουαμενί, ο Οπεντά έδιωξε πριν η μπάλα περάσει την γραμμή, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Γκουλάσι μπλόκαρε ένα σουτ του Καμαβινγκά. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:09
10' Απαντάει άμεσα με δική της ευκαιρία η Λειψία, ο Σέσκο τέσταρε τα αντανακλαστικά του Λούνιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:11
Η Σίτι άνοιξε το σκορ κόντρα στην Κοπεγχάγη, με σκόρερ τον Ντε Μπρόινε. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:12
Εικόνα από την αμφισβητούμενη φάση με το ακυρωθέν γκολ της Λειψίας: Εικόνα live 21979020/71100.jpg by Δημήτρης Παπαδήμας
22:14
14' Η Λειψία έχει περισσότερη κατοχή, κυκλοφορώντας την μπάλα στο μισό των φιλοξενούμενων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:15
15' Μακρινό και πολύ δυνατό σουτ του Χένρικς, μπλόκαρε ο σωστά τοποθετημένος Λούνιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:16
Εντυπωσιακή ατμόσφαιρα στη «Red Bull Arena» πριν την έναρξη: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:19
20' Μακρινό σουτ του Κρος, στην αγκαλιά του Γκουλάσι. Η Ρεάλ έχει ισορροπήσει το ματς, παίρνοντας μπάλα και ρίχνοντας τον ρυθμό. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:20
20' Μία ακόμα ευκαιρία για τη Λειψία! Ο πολύ δραστήριος Σέσκο συνεργάστηκε με τον Όλμο, μπήκε στη μεγάλη περιοχή και σούταρε, με την μπάλα να κοντράρει στον Τσουαμενί και να καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:23
23' Ευκαιρία για τη Ρεάλ, με τον Ντίαθ να κλέβει από τον Χένρικς, ενώ στην πορεία της φάσης ο Μεντί βρήκε τον Ροντρίγκο, αλλά ο τελευταίος δεν τελείωσε σωστά τη φάση, υπό την πίεση του Ράουμ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
11 τελικές προσπάθειες ως τώρα, σε 25 λεπτά αγώνα. 5 για τη Λειψία (3 στον στόχο), 6 για τη Ρεάλ (2 στον στόχο). by Δημήτρης Παπαδήμας
22:25
Η φάση με το ακυρωθέν γκολ της Λειψίας: by Δημήτρης Παπαδήμας
22:28
Πολύ ισορροπημένο και με καλό ρυθμό το ματς στο πρώτο του μισάωρο. Αμφότερες οι ομάδες ψάχνουν το γκολ και θα μπορούσαν να έχουν ανοίξει το σκορ, με τη Λειψία να παρουσιάζεται άκρως ανταγωνιστική κόντρα στη θεωρητικά ισχυρότερη Ρεάλ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:29
30' Ο Καρβαχάλ ανέτρεψε με επικίνδυνο τάκλιν τον Σίμονς, δεν δόθηκε κάρτα. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:33
33' Ο Μεντί έχασε την μπάλα από τον Σλάγκερ έξω από τη μεγάλη περιοχή της Ρεάλ, αλλά στη συνέχεια της φάσης ο Χέντρικς δεν έκανε καλή σέντρα by Δημήτρης Παπαδήμας
22:34
Στη Δανία, η Κοπεγχάγη ισοφάρισε σε 1-1 τη Μάντσεστερ Σίτι! by Δημήτρης Παπαδήμας
22:36
22:37
38' Πολύ σωστά οργανωμένη αμυντικά η Λειψία, έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα στη Ρεάλ με την πίεσή της, έχοντας χάσει και τις μεγαλύτερες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:40
41' Η Ρεάλ έχει την κατοχή στα τελευταία λεπτά, ψάχνοντας τρόπο να «ξεκλειδώσει» την άμυνα των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
42' Απειλητική σέντρα του Βινίσιους, δεν πρόλαβε να πεταχτεί στην πορεία της μπάλας ο Ροντρίγκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:42
42' Ο Τσουαμενί έκοψε με υπέροχο τάκλιν, κόβοντας τον Σέσκο πριν εκείνος βρεθεί τετ-α-τετ με τον Λούνιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
45' Ευκαιρία για τη Ρεάλ, με τον Ντίαθ να βρίσκει με ωραίο σκάψιμο τον Βινίσιους, ο οποίος σούταρε στην κίνηση, άστοχα. Διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους επειδή οι παίκτες της Ρεάλ δεν σταμάτησαν το παιχνίδι, παρότι ο Οπεντά βρισκόταν πεσμένος στο χορτάρι. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:46
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Λειψία-Ρεάλ Μαδρίτης 0-0. by Δημήτρης Παπαδήμας
22:48
Η Λειψία παρουσιάζεται άκρως ανταγωνιστική και βάζει δύσκολα στη Ρεάλ σε αυτό το πρώτο μέρος. Στη φάση του αγώνα ως τώρα, ο Σέσκο σκόραρε στο 2ο λεπτό, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε μετά από εισήγηση των VAR, λόγω οφσάιντ του Χένρικς, ο οποίος ήταν εκτεθειμένος επηρεάζοντας την προσπάθεια του Λούνιν. Οι φιλοξενούμενοι έχουν περισσότερη ώρα την κατοχή, αλλά δείχνουν αρκετά ευάλωτοι στις αντεπιθέσεις των γηπεδούχων. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:04
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:04
Χωρίς αλλαγή οι δύο ομάδες. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:06
47' Η Λειψία μπαίνει δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Λούνιν μπλόκαρε ένα διαγώνιο σουτ του Οπεντά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:07
49' Γκοοολ για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Φανταστικό τέρμα από τον Μπραχίμ Ντίαθ, έκανε υπέροχη ατομική προσπάθεια και πλάσαρε ιδανικά για το 0-1! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:10
51' Παραλίγο να ισοφαρίσει άμεσα η Λειψία, με τον Λούνιν να λέει «όχι» αρχικά σε Σέσκο και στη συνέχεια σε Όλμο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:11
Ο Καρβαχάλ στο έδαφος μετά από σπρώξιμο εκτός φάσης του Σιμακάν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:12
53' Είδε την κίτρινη κάρτα για το σπρώξιμο αυτό ο Σιμακάν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:13
55' Γύρισμα του Καρβαχάλ για τον Ντίαθ, έκοψε τελευταία στιγμή ο Χένρικς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:19
60' Επικίνδυνη σέντρα του Ράουμ, απομάκρυνε με γροθιά ο πολύ σταθερός έως τώρα στο ματς, Λούνιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:21
63' Καταπληκτική μπαλιά του Σλάγκερ για τον Σέσκο, βγήκε και απομάκρυνε με... τάκλιν ο Λούνιν. Στη συνέχεια της φάσης ο Όλμο σούταρε πολύ ψηλά άουτ από πλάγια θέση. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:22
Το γκολ-ποίημα του Ντίαθ για το προβάδισμα της Ρεάλ: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:23
64' Μεγάλη ευκαιρία για το 0-2, μετά από λάθος του Όρμπαν, ο Βινίσιους πάσαρε στον Ροντρίγκο, αλλά εκείνος σούταρε ψηλά άουτ υπό την πίεση του Σλάγκερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:25
66' Κίτρινη κάρτα στον Καρβαχάλ, για τράβηγμα στον Σίμονς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:27
68' Υπέροχη πάσα του Βινίσιους για τον Ροντρίγκο, ο οποίος δεν πρόλαβε να εκτελέσει πριν τον κόψει ο Κλόστερμαν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:28
Η διπλή χαμένη ευκαιρία της Λειψίας για την ισοφάριση: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:29
Χωρίς αλλαγή ακόμα οι δύο ομάδες, ενώ έχουμε ξεπεράσει το 70'ο λεπτό. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:30
71' Πολύ καλό μακρινό σουτ του Όλμο, απέκρουσε στη δεξιά του γωνία ο Λούνιν. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:30
72' Παραλίγο να σκοράρει στην αντεπίθεση η Ρεάλ, με τον Βινίσιους να περνάει εντυπωσιακά από τον Σιμακάν και να πλασάρει στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Γκουλάσι! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:34
75' Τριπλή αλλαγή για τη Λειψία, Πόουλσεν, Ελμάς και Χαϊνταρά αντικατέστησαν Οπεντά, Όλμο και Χένρικς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:35
77' Δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, ο Πόουλσεν είδε κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Καμαβινγκά. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:37
79' Παράλληλη συρτή σέντρα του Ράουμ, πέρασε από όλους. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:38
Το καίριο τάκλιν του Λούνν και η χαμένη ευκαιρία του Όλμο: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:39
81' Μακρινό σουτ του Σίμονς, ανάγκασε τον Λούνιν να πραγματοποιήσει δύσκολη επέμβαση. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:40
81' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λειψία, ο Λούνιν βγήκε ξανά νικητής σε τετ-α-τετ με τον Σέσκο! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:40
Πεσμένος στο χορτάρι ο Ντίαθ, δείχνει να πονάει στη γάμπα του δεξιού του ποδιού. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:42
Βγήκε κουτσαίνοντας από τον αγωνιστικό χώρο ο σκόρερ του ματς. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:42
84' Αναγκαστική αλλαγή για τη Ρεάλ, Βάθκεθ στη θέση του Ντίαθ, ενώ και ο Χοσέλου αντικατέστησε τον Ροντρίγκο. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:43
84' Μία ακόμα ευκαιρία για τη Λειψία, ο Λούνιν απέκρουσε εντυπωσιακά μακρινό σουτ του Χαϊνταρά! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:44
85' Κίτρινη κάρτα στον Σέσκο, χτύπησε τον Τσουαμενί σε προσπάθειά του να κάνει ψαλιδάκι. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:48
89' Η Λειψία ψάχνει απεγνωσμένα τον τρόπο για να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:49
90' Αλλαγή για τη Λειψία, Καμπλ στη θέση του Σλάγκερ. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:49
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:51
90'+3' Ο Βινίσιους βρήκε χώρο και πλάσαρε, πάνω στον Χαϊνταρά. Κέρδισε κόρνερ και πολύτιμο χρόνο για την ομάδα του. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:52
Το δοκάρι του Βινίσιους: by Δημήτρης Παπαδήμας
23:53
90'+4' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ, με τον Χοσέλου να σουτάρει άστοχα στην κίνηση. by Δημήτρης Παπαδήμας
23:53
Λήξη του αγώνα, Λειψία-Ρεάλ Μαδρίτης 0-1, με το γκολ του Ντίαθ στο 49'! by Δημήτρης Παπαδήμας
23:54
Προβάδισμα πρόκρισης για τη Ρεάλ, η οποία θέλει να τελειώσει τη δουλειά στην έδρα της, έτσι ώστε να πάρει την πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League. by Δημήτρης Παπαδήμας