Παναιτωλικός-Άρης

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

19:08
Καλησπέρα σας! Ημιτελικός… πράξη πρώτη! Παναιτωλικός και Άρης κοντράρονται στο Αγρίνιο (19:30) στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson! by Αναστασία Βοσνάκη
19:10
Ο Παναιτωλικός γράφει ιστορία, αφού για πρώτη φορά βρίσκεται στα ημιτελικά της διοργάνωσης και προφανώς θέλει να φτάσει μέχρι τον τελικό. Η ομάδα του Αγρινίου απέκλεισε κατά σειρά τον Διαγόρα Ρόδου, την Athens Kallithea FC και τον ΟΦΗ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:13
Στην αντίπερα όχθη ο Άρης, δείχνει 100% αφοσιωμένος στον θεσμό του Κυπέλλου, εξ' ου και οι τελευταίες «γκέλες» στη Stoiximan Super League κόντρα σε Πανσερραϊκό και ΠΑΣ Γιάννινα, που έγιναν η αιτία για την απώλεια τεσσάρων κρίσιμων βαθμών. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης απέκλεισε κατά σειρά την ΑΕΚ με μια ισοπαλία στη Νέα Φιλαδέλφεια και με επικράτηση στα πέναλτι στο «Κλεάνθης Βικελίδης». Το επόμενο εμπόδιο που ξεπέρασε ο Άρης ήταν αυτό της Νίκης Βόλου την οποία νίκησε 3-0 εντός έδρας και της πήρε ισοπαλία (2-2) στο Πανθεσσαλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
Ας δούμε τις ενδεκάδες και τους πάγκους των δυο ομάδων. by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Τσάβες - Μαλής, Μπρούνο Ντουάρτε, Στάγιτς, Λιάβας, Τορεχόν - Τσιγγάρας, Χατζηθεοδωρίδης, Χουάνπι - Σενγκέλια, Ζοάο Πέδρο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:16
Στον πάγκο οι Στεργιάκης, Μλάντεν, Καρέλης, Φρεντ Ντουάρτε, Λομονάκο, Πέρες, Μαυρίας, Αναστασόπουλος, Νικολάου. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Άρης (Άκης Μάντζιος): Κουέστα - Μοντόγια, Βέλεθ, Μπράμπετς, Οντουμπάτζο - Βερστράτε, Νταρίντα - Σαβέριο, Μανού Γκαρθία, Σουλεϊμάνοφ - Μορόν. by Αναστασία Βοσνάκη
19:17
Στον πάγκο οι Χουτεσιώτης, Ζαμόρα, Ντουκουρέ, Φετφατζίδης, Παναγίδης, Αγοραστός, Ανσαριφάρντ, Ροζ, Φατόρε. by Αναστασία Βοσνάκη
19:18
Διαιτητής: Διαμαντόπουλος Βοηθοί: Πετρόπουλος, Μεϊντάνας VAR: Παπαπέτρου, Απτόσογλου Τέταρτος: Γκάμαρης by Αναστασία Βοσνάκη
19:19
Να σημειωθεί πως θα είναι το πρώτο παιχνίδι με ομάδες της πρώτης κατηγορίας που θα έχει κόσμο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:36
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Αναστασία Βοσνάκη
19:37
Ο Τσάβες κάνει το ντεμπούτο του κάτω από τα δοκάρια του Παναιτωλικού. by Αναστασία Βοσνάκη
19:39
3' Αναγνωριστικά είναι τα πρώτα λεπτά, δεν έχει γίνει κάτι σπουδαίο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:41
5' Κυκλοφορεί την μπάλα ο Άρης και προσπαθεί να βρει χώρους να τρυπώσει στα αντίπαλα καρέ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:43
7' Ο Μορόν βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ με τον Τσάβες, έκανε ένα κακό πλασέ, με την μπάλα να περνάει άουτ, ωστόσο σήκωσε στη συνέχεια ο βοηθός το σημαιάκι. by Αναστασία Βοσνάκη
19:45
10' Δυνατό σουτ του Σενγκέλια, έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Κουέστα! by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
Ο Σενγκέλια έκανε ένα σουτ, με την μπάλα να περνάει ξυστά από την εστία! by Αναστασία Βοσνάκη
19:46
19:46
19:47
12' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Κεφαλιά ο Ζοάο Πέδρο, δεν ήταν καλή, με τον Βέλεθ να βρίσκει την μπάλα με τον ώμο. by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Παναιτωλικός-Άρης: Επιστροφή του κόσμου στα γήπεδα by Αναστασία Βοσνάκη
19:48
Παναιτωλικός-Άρης: Επιστροφή του κόσμου στα γήπεδα Παναιτωλικός-Άρης: Επιστροφή του κόσμου στα γήπεδα by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
14' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Διπλή επέμβαση του Κουέστα, ο οποίος νικάει τον Τορεχόν δις. Έβγαλε πρώτα την κεφαλιά του και μετά το κοντινό πλασέ του! Στην εξέλιξη της φάσης, ο Ζοάο Πέδρο έκανε την γυριστή κεφαλιά που κόντραρε και πέρασε κόρνερ… by Αναστασία Βοσνάκη
19:50
15' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Αναστασία Βοσνάκη
19:51
Πήρε την κεφαλιά ο Στάγιτς, η μπάλα πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
19:52
by Αναστασία Βοσνάκη
19:54
18' Έκανε ένα σουτ ο Χουάνπι, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
Οι γηπεδούχοι από το 10' και μετά έχουν πάρει μέτρα στο γήπεδο και απειλούν συνεχώς την εστία του Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
19:56
0 by Αναστασία Βοσνάκη
19:57
22' Φάουλ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
19:58
Απομάκρυνε η άμυνα του Παναιτωλικού. by Αναστασία Βοσνάκη
20:00
20:03
27' Δυνατό σουτ του Χουάνπι, η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Κουέστα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:05
30' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:06
30' Μεγάλη ευκαιρία για τους κίτρινους! Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Σουλεϊμάνοφ έκανε το γύρισμα, αλλά ο αμαρκάριστος Μπράμπετς τελείωσε άσχημα τη φάση με κεφαλιά από πλεονεκτική θέση, στέλνοντας άουτ την μπάλα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:07
20:10
34' Κίτρινη κάρτα στον Μαλή. by Αναστασία Βοσνάκη
20:13
37' Σουτ ο Στάγιτς, η μπάλα πάνω από την εστία του Κουέστα! by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
38' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:14
Απομάκρυνε με τις γροθιές ο Τσάβες. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
39' Και άλλο κόρνερ για τους κίτρινους. by Αναστασία Βοσνάκη
20:15
Πήγε να πάρει την κεφαλιά ο Βέλεθ, αλλά πρόλαβε ο Τσάβες και μπλόκαρε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:17
41' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ωραία συνεργασία Μάνου Γκαρθία και Σαβέριο, αλλά έκανε μεγάλη επέμβαση ο Τσάβες και έδιωξε σε κόρνερ. by Αναστασία Βοσνάκη
20:19
44' Κίτρινη ο Σενγκέλια για φάουλ στον Οντουμπάτζο. by Αναστασία Βοσνάκη
20:21
Ημίχρονο! Παναιτωλικός και Άρης πάνε ισόπαλοι (0-0) στα αποδυτήρια. Από το 10' μέχρι και το 25' οι γηπεδούχοι σφυροκοπούσαν την εστία του Κουέστα, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν μέτρα στο γήπεδο από το 30' και μετά. Επιστρέφουμε σε λίγο... by Αναστασία Βοσνάκη
20:35
20:37
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος! by Αναστασία Βοσνάκη
20:39
47' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:40
Πήρε την κεφαλιά ο Μπράμπετς, αλλά μπλόκαρε ο Τσάβες . by Αναστασία Βοσνάκη
20:45
53' Κίτρινη ο Βερστράτε. by Αναστασία Βοσνάκη
20:46
54' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
Πέρασε ανεκμετάλλευτο... by Αναστασία Βοσνάκη
20:48
56' Μέσα ο Ζαμόρα, έξω ο Σαβέριο για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:51
Φουλ ισορροπημένο το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά... by Αναστασία Βοσνάκη
20:52
Συμπληρώθηκε μια ώρα στο ματς, το 0-0 παραμένει ανάμεσα σε Παναιτωλικό και Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:55
62' Σουτ του Ζοάο Πέδρο από τα όρια της περιοχής, μπλόκαρε ο Κουέστα. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
64' Κόρνερ για τον Άρη. by Αναστασία Βοσνάκη
20:56
64' ΓΚΟΛ Ο ΑΡΗΣ! Ωραία σέντρα ο Μάνου Γκαρθία, ο Βέλεθ πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0! by Αναστασία Βοσνάκη
21:01
Ο Άρης μπήκε καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο σε σχέση με το πρώτο, βρήκε το γκολ που ήθελε και συνεχίζει να πιέζει. by Αναστασία Βοσνάκη
21:02
70' Έξω ο Μάνου Γκαρθία για τον Άρη, μέσα ο Ροζ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:03
71' Χατζηθεοδωρίδης και Σενγκέλια έξω για τον Παναιτωλικό, Φρεντ Ντουάρτε και Λομόνακο μέσα, ο οποίος κάνει το ντεμπούτο του. by Αναστασία Βοσνάκη
21:07
21:09
77' Πέρες, Καρέλης μέσα για τον Παναιτωλικό, έξω Χουάνπι και Πέδρο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:11
79' Κίτρινη στον πάγκο του Παναιτωλικού έδωσε ο διαιτητής. by Αναστασία Βοσνάκη
21:15
21:16
83' Μαυρίας αντί Στάγιτς για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:18
86' Κίτρινη ο Τσιγγάρας. by Αναστασία Βοσνάκη
21:22
90' Έξω ο Μορόν, μέσα ο Ανσαριφάρντ που κάνει το ντεμπούτο του. Ντουκουρέ και Φετφατζίδης μέσα, έξω οι Νταρίντα, Βερστράτε. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
4 λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
90+2' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by Αναστασία Βοσνάκη
21:24
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Αναστασία Βοσνάκη
21:25
90+3' Απευθείας κόκκινη δέχεται ο Μαυρίας για σκληρό μαρκάρισμα στον Ζαμόρα! Με 10 ο Παναιτωλικός για τα τελευταία λεπτά του ματς. by Αναστασία Βοσνάκη
21:26
Έντονα παράπονα και ένταση! by Αναστασία Βοσνάκη
21:27
Πάει να δει τελικά την φάση ο Διαμαντόπουλος! by Αναστασία Βοσνάκη
21:27
Το μαρκάρισμα του Μαυρία είναι πολύ σκληρό πάντως, πάει με τα δύο πόδια χαμηλά προς τον αστράγαλο του Ζαμόρα... by Αναστασία Βοσνάκη
21:28
ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ Η ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! Την αλλάζει σε κίτρινη. by Αναστασία Βοσνάκη
21:29
90'+6' Κάρτα στον Φρεντ Ντούαρτε που βρήκε στο κεφάλι τον Βέλεθ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
90'+8' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο προωθημένος Μπρούνο Ντούαρτε βρήκε λίγο χώρο μέσα στην περιοχή, αλλά το τελείωμά του ήταν κακό και πέρασε άουτ. by Αναστασία Βοσνάκη
21:30
ΤΕΛΟΣ ΣΤΟ ΜΑΤΣ! Ο Άρης επικράτησε 1-0 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο και κάνει μεγάλο βήμα για την πρόκριση στον τελικό του Κυπέλλου. by Αναστασία Βοσνάκη
21:31
Σκόρερ ο κορυφαίος του αγώνα, Φραν Βέλεθ, με το τέρμα του να κρίνει το ματς. by Αναστασία Βοσνάκη