ΟΦΗ-Πανσερραϊκός

Παρακολουθήστε ζωντανά μέσα από το sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 23η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

17:15
Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα σε ΟΦΗ και Πανσερραϊκό για την 23η αγωνιστική της Stoiximan Super League. Σέντρα στις 17:30, τηλεοπτική μετάδοση από Cosmote Sport 1 & ραδιοφωνική από bwinΣΠΟΡ FM 94,6, σε περιγραφή Μάνου Σουργιά. by Γιάννης Πολιάς
17:17
Ντεμπούτο στον πάγκο των Κρητικών για τον Τραϊανό Δέλλα, που αντικατέστησε τον Πέπε Μελ και καλείται να σουλουπώσει τη νέα του ομάδα, που έχει υποχωρήσει πλέον στη 10η θέση και στο +4 από την επικίνδυνη ζώνη. by Γιάννης Πολιάς
17:21
Από την άλλη, η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία είναι 8η, με τρεις βαθμούς περισσότερους από τον ΟΦΗ και με θετικό αποτέλεσμα θα απομακρυνθεί ακόμη περισσότερο από την τελευταία δυάδα. by Γιάννης Πολιάς
17:21
Οι ενδεκάδες των ομάδων ΟΦΗ (Τ. Δέλλας): Μπάουμαν, Λάρσον, Βούρος, Λαμπρόπουλος, Θοράρινσον, Γκαγέγκος, Μπάκιτς, Τοράλ, Ριέρα, Μπάκου, Ισέκα Στον πάγκο: Χριστογεώργος, Μαρινάκης, Λουκάο, Αμπάντα, Γκλάζερ, Νέιρα, Αποστολάκης, Φελίπε, Χιμένεθ Πανσερραϊκός (Π. Γκαρσία): Χοβάν, Θυμιάνης, Διαμαντής, Μπέργκστρεμ, Δεληγιαννίδης, Μορέιρα, Ουεντραόγκο, Μούργος, Ουάρντα, Τομάς, Άλεξιτς Στον πάγκο: Κατσίκας, Γκοτζαμανίδης, Οικονόμου, Πεταυράκης, Ντάνκερλουι, Στάικος, Χατζηστραβός, Γούλερι, Πηλέας by Γιάννης Πολιάς
17:22
Διαιτητής: Ματσούκας Βοηθοί: Τζιουβάρας, Μπαλιάκας 4ος: Γκάμαρης VAR: Πολυχρόνης, Πάτρας by Γιάννης Πολιάς
17:26
Στις 18:00 διεξάγεται και η αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον Παναιτωλικό. by Γιάννης Πολιάς
17:29
Με 4-2-3-1 οι δύο ομάδες. by Γιάννης Πολιάς
17:32
Σέντρα στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
17:36
3' Μικρή διακοπή, υπάρχει παίκτης του Πανσερραϊκού πεσμένος στο έδαφος. by Γιάννης Πολιάς
17:36
Ο Μορέιρα είναι. by Γιάννης Πολιάς
17:36
Σηκώθηκε και θα συνεχιστεί ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
17:40
8' Χωρίς φάση τα πρώτα λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
17:42
10' Φάουλ σε πλάγια θέση για τους Σερραίους, από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
17:42
Απομακρύνθηκε η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
17:44
13' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
17:45
Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by Γιάννης Πολιάς
17:49
17' Μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά ο Ριέρα, όμως το σουτ που επιχείρησε κόντραρε στα σώματα. by Γιάννης Πολιάς
17:53
21' Κεφαλιά Διαμαντή από τα αριστερά, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία. Πρώτη αξιόλογη φάση στον αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
17:55
23' ΓΚΟΛ, 1-0 Ο ΟΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΣΕΚΑ! Υπέροχο 1-2 με τον Μπάκου, ο Βέλγος βγήκε τετ α τετ και τελείωσε ιδανικά τη φάση! by Γιάννης Πολιάς
17:56
Στην πρώτη τους καλή στιγμή, οι γηπεδούχοι ευτυχούν να ανοίξουν και το σκορ. by Γιάννης Πολιάς
17:58
26' Κίτρινη κάρτα στον Τομάς. by Γιάννης Πολιάς
18:00
28' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
18:01
29' ΓΚΟΛ, 2-0 Ο ΟΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟ! Κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι από τον Μορέιρα, που άθελά του... έστρωσε στον Έλληνα αμυντικό, που σκόραρε από κοντά! by Γιάννης Πολιάς
18:02
Εκπληκτικό ξεκίνημα στο ντεμπούτο του Δέλλα στον πάγκο των Κρητικών. by Γιάννης Πολιάς
18:02
30' Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους, που πιέζουν και για τρίτο γκολ! by Γιάννης Πολιάς
18:03
18:04
33' ΓΚΟΛ, 3-0 Ο ΟΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΙΣΕΚΑ! Πάρτι από τους Κρητικούς! Φοβερό τριγωνάκι, με τον Μπάκου να γυρίζει από τα δεξιά και τον Βέλγο να σκοράρει ξανά, προ κενής εστίας! by Γιάννης Πολιάς
18:05
Άλλη ομάδα σήμερα ο ΟΦΗ... by Γιάννης Πολιάς
18:06
Μπάκου και Ισέκα... τρομοκρατούν την σερραϊκή άμυνα! by Γιάννης Πολιάς
18:08
Μετά από πέντε συνεχόμενες ήττες, ο ΟΦΗ φαίνεται πως θα επιστρέωει στα θετικά αποτελέσματα, κι ας έχουμε πολύ χρόνο μπροστά μας ακόμα. by Γιάννης Πολιάς
18:10
Ο Πανσερραϊκός δέχεται 3+ γκολ για τρίτη φορά στα τέσσερα τελευταία ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:13
Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
18:13
41' Άστοχο το πλασέ του Τοράλ μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
18:14
42' Κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Γιάννης Πολιάς
18:14
18:15
43' Κίτρινη κάρτα στον Γκαγέγκος. by Γιάννης Πολιάς
18:16
44' Πρόβλημα με Λάρσον για τον ΟΦΗ, ετοιμάζεται ο Μαρινάκης. by Γιάννης Πολιάς
18:17
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
18:18
45+1' Φάουλ σε πλάγια θέση για τον Πανσερραϊκό, από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
18:19
Απομάκρυναν οι Κρητικοί. by Γιάννης Πολιάς
18:21
Τέλος στο πρώτο μέρος, ΟΦΗ-Πανσερραϊκός 3-0. by Γιάννης Πολιάς
18:21
Ένα εκρηκτικό δεκάλεπτο (23'-33') έχει φέρει τεράστιο προβάδισμα νίκης για τους Κρητικούς. by Γιάννης Πολιάς
18:22
Σε λίγο ξανά μαζί. by Γιάννης Πολιάς
18:29
18:36
Όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
18:36
46' Μαρινάκης αντί Λάρσον. by Γιάννης Πολιάς
18:38
46' Ντάνκερλουι αντί Διαμαντή, Χατζηστραβός αντί Μούργου, Στάικος αντί Ουεντραόγκο και Οικονόμου αντί Μορέιρα. by Γιάννης Πολιάς
18:38
Τέσσερις αλλαγές μαζεμένες από τον Γκαρσία! by Γιάννης Πολιάς
18:39
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
18:40
47' Κόρνερ για τον Πανσερραϊκό, που ψάχνει ένα γκολ που θα τον ξαναβάλει στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:41
18:43
49' Πτώση Χατζηστραβού στην περιοχή, ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:43
Αναμονή για VAR. by Γιάννης Πολιάς
18:44
Στο μεταξύ έχει κερδίσει φάουλ λίγα μέτρα έξω από την περιοχή ο Πανσερραϊκός. Τελείωσε και ο έλεγχος από το VAR, εντέλει δεν δόθηκε κάτι. by Γιάννης Πολιάς
18:44
50' Ψηλά άουτ η εκτέλεση του Ουάρντα. by Γιάννης Πολιάς
18:47
by Γιάννης Πολιάς
18:50
56' Πολύ άστοχο το διαγώνιο σουτ του Τομάς από τα δεξιά. by Γιάννης Πολιάς
18:52
59' Ακίνδυνη η κεφαλιά του Άλεξιτς, πέρασε άουτ. by Γιάννης Πολιάς
18:54
61' Νέιρα αντί Τοράλ. by Γιάννης Πολιάς
18:56
62' Ο Πανσερραϊκός διατηρεί την πρωτοβουλία των κινήσεων στο δεύτερο ημίχρονο, ωστόσο δεν έχει καταφέρει να βρει το γκολ που θα τον ξαναβάλει στο ματς. by Γιάννης Πολιάς
18:57
64' Μακρινό σουτ Στάικου, με δεύτερη προσπάθεια μπλόκαρε την μπάλα ο Μπάουμαν. by Γιάννης Πολιάς
18:58
Οι τελικές είναι 7-7, τα γκολ, όμως... by Γιάννης Πολιάς
19:00
66' Γούλερι αντί Τομάς, κλείνει τις αλλαγές του ο Γκαρσία. by Γιάννης Πολιάς
19:00
67' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
19:01
Τελειώνει με επιθετικό φάουλ η φάση. Κίτρινη κάρτα στον Μπάουμαν στη συνέχεια. by Γιάννης Πολιάς
19:03
19:04
Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα. by Γιάννης Πολιάς
19:06
72' Φελίπε αντί Ισέκα και Αποστολάκης αντί Ριέρα. by Γιάννης Πολιάς
19:06
Αποθεώθηκε ο Βέλγος για τα δύο γκολ που πέτυχε. by Γιάννης Πολιάς
19:07
74' Άστοχη η προσπάθεια του Φελίπε μέσα από την περιοχή. by Γιάννης Πολιάς
19:10
Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης, φαίνεται πως δύσκολα θα αλλάξει κάτι. by Γιάννης Πολιάς
19:11
Με το διαφαινόμενο... τρίποντο, ο ΟΦΗ πιάνει Ατρόμητο και Πανσερραϊκό στους 23 βαθμούς και απομακρύνεται από τη ζώνη του υποβιβασμού. by Γιάννης Πολιάς
19:12
79' ΓΚΟΛ, 4-0 Ο ΟΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΚΟΥ! Ο Γερμανός άξιζε ένα γκολ και το πετυχαίνει, με υπέροχο τελείωμα από πλάγια θέση μετά από μπαλιά που έγινε από την κρητική άμυνα! by Γιάννης Πολιάς
19:14
Τέσσερα γκολ ο ΟΦΗ είχε να πετύχει στο πρωτάθλημα από το περσινό 4-1 με τη Λαμία, στα playouts. by Γιάννης Πολιάς
19:15
Με 4+ γκολ διαφορά, έχει να νικήσει από το 4-0 επί του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο, πριν από 13 μήνες. by Γιάννης Πολιάς
19:15
81' Γκλάζερ αντί Γκαγέγκος. by Γιάννης Πολιάς
19:19
Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά, ασταμάτητο τραγούδι στις κερκίδες από τους φίλους του ΟΦΗ. by Γιάννης Πολιάς
19:23
Δεύτερη συνεχόμενη ήττα για τους Σερραίους, που έχουν δεχτεί 15 γκολ στα πέντε τελευταία ματς... by Γιάννης Πολιάς
19:24
90' Τραγικά άστοχο το βολέ του Φελίπε από το ύψος της περιοχής. by Γιάννης Πολιάς
19:24
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Γιάννης Πολιάς
19:25
90+2' Μακρινό σουτ του Μπάκου, εύκολα μάζεψε ο Χοβάν. by Γιάννης Πολιάς
19:26
90+3' Μακρινή προσπάθεια του Γούλερι, κανένα πρόβλημα για τον Μπάουμαν. by Γιάννης Πολιάς